Truskawki w rekordowo niskiej cenie

Image

Jeszcze kilka dni temu po 14-16, a już dziś po 5-6 zł. Truskawki, ukochane owoce Polaków, w tym roku będą często gościły na naszych stołach.

Tak tanio dawno nie było. W ubiegłym roku wciąż lało, a deszczowa aura nie sprzyja hodowli truskawek. Owoce gniły i chorowały atakowane przez grzyby. W tym roku opadów jak na lekarstwo. Jak widać truskawki mają się dobrze i owocują licznie. Na stalowowolskim targu, a także na ulicach, przed sklepami, w tunelach blokowych stoją handlowcy obładowani towarem. Truskawki 2018 są czerwone, dorodne, słodkie i naprawdę duże. Tydzień temu kupujących było niewielu. Dziś chętnych sporo. Z targu rzadko kto wraca bez truskawek.

Dokładnie o tej samej porze rok temu za 1 kg płaciliśmy po 9- 10 zł (owoców mało, na zewnątrz było deszczowo i chłodno), dwa lata temu- po 6-7 zł (owoców było niewiele i były w większości nie w pełni dojrzałe), w 2014 roku- po 8 zł (deszczowa i chłodna wiosna), w 2013 roku po ok. 6 zł, w 2012- po 8 zł.





Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Z przyszłości

Poczekajcie ... pamietam że w 2018 roku truskawki były po 1.5 zł

~Wiktoria

Dziś są po 3,5

~Poziomka

Po ile dzisiaj truskawki ?

~Żubr

Nie lubię truskawek, wolę banany i pomarańcze.

~Polek

W marketach są najlepsze,stałem trzy dni, tylko trzeszczało.

~cccp

A w gazetce z Tesco promocja 0.5kg za 5.49zł.

~Juppi

Patrzcie ludzie jaki wielki człowiek. Mógł zwołać konfełęcję płasową i przylansować lekko przy okazji, albo sprowadzić Mateusza żeby parę łubianek rozdał suwerenowi. Tu nikt na niego nie krzyczy to pewnie chętnie by przyjechał.
A tu ogólnie cisza jest mimo że gospodarka notuje kolejny rekord, tym razem na polu obniżki cen truskawek. Jak dla mnie to el ę to człowiek klasa.

~Juppi

Patrzcie ludzie jaki wielki człowiek. Mógł zwołać konfełęcję płasową i przylansować lekko przy okazji, albo sprowadzić Mateusza żeby parę łubianek rozdał suwerenowi. Tu nikt na niego nie krzyczy to pewnie chętnie by przyjechał.
A tu ogólnie cisza jest mimo że gospodarka notuje kolejny rekord, tym razem na polu obniżki cen truskawek. Jak dla mnie to el ę to człowiek klasa.

~Edek

Ty Jan ! Ty w dupie byłeś i g*wno widziałeś !

~Jan

Do wszystkich pod spodem,wy pojęcia o życiu nie macie.

~Zenon

Ja mom na podwurku ale jeszczo zienone

Persymona

szkoda tylko, ze sama chemia, dla mnie niejadalne z takich hodowli, zeby nawet dawali za darmo

~łajnot

No tak. Nie skojarzyłem. WP czyli wirtualna polska = nieprawdziwa polska.

jazda

Nawet ludzie potraficie doczepić się do truskawek że wam nie pasują. Co za chore miasto.

~jkl

~łajnot to wszystko wroga propaganda na portalach typu wp.

~aws1

Poczekam ,jak będą po 1,50 kg .Bo i tak jest drogo 5 zł z kg

~łajnot

Przebadali polskie i hiszpańskie i w polskich bylo wiecej pestycydów. Oczywiście normy w żadnych nie przekroczone.

Można jeść i polskie i hiszpańskie. Nic to nie zmienia.

~wino

no tylko zapomnieli wspomniec ze to nie polskie truskawki tylko z hiszpani