Podczas gradobicia runęła skorodowana u podstawy latarnia uliczna

Image

W sobotę 26 maja 2018 roku około godz. 15:30 przez Stalową Wolę przeszła ulewa. Podczas burzy padał grad wielkości orzechów laskowych. Porywy wiatru przewróciły na ulicę latarnię.

Do zdarzenia doszło na Alejach Jana Pawła II (droga osiedlowa) podczas gwałtownej burzy, która nawiedziła nasze miasto. I choć porywy wiatru nie były zbyt mocne, zdołały przewrócić na jezdnię latarnię uliczną. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali policję.

Latarnia była skorodowana u podstawy. Wystarczył niewielki podmuch by ogromny słup runął z hukiem na jezdnię, tuż obok zaparkowanych samochodów. Na szczęście nikogo nie było w pobliżu, a stojące nieopodal auta nie ucierpiały. Nietrudno się domyśleć, że w podobnym stanie mogą znajdować się pozostałe latarnie na tej uliczce.

Latarnia została usunięta z drogi i przeniesiona na trawnik. Była podpięta do instalacji. Zachodziła obawa, że komuś może stać się krzywda. Teren więc zabezpieczyła policja. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne i straż pożarną.

Przewiń do komentarzy








Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
wopin

Na policję napisać oświadczenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
Zaliczyć dowod i oni powinni wie tym zająć
Podaj art i po sprawie

~mondry

To ja mam pytanie. Naprzeciwko okna mieszkania stoi lampa około 10 metrów. Jest rowniez skorodowana widac dziurę przy ziemi.Jeszcze założona za czasów komunistycznych. jest bardzo wysoka chyba .Szukałem właściciela lampy.Niestety nie znalazłem. Rejon energetyczny mówi ze to lampa miasta, przedstawiciel miasta ze to lampa rejonu energetycznego. Ale lampa świeci kwalifikuje się do wymiany,stwarza zagrożenie, bo jak się przewróci to co wtedy? Kto poniesie odpowiedzialność? Do kogo mam sie zwrócić z tym problemem. Myślę ze należałoby tą lampę zlikwidować lub postawić coś nowszego a nie relikt komunistyczny świecący po oknie.Jak również zagrażający bezpieczeństwu.Szkoda również prądu aby oświetlała ta lampa praktycznie nic.

~cynik

@~Janek ten kraj jest marketowo-montownianą republiką exporterem prostytutek i taniej siły roboczej na brytyjski zmywak i niemickie budowy. Zawdzięczasz to Balcerowiczowi i agentowi TW Bolek

Feniks

Tak właśnie miasto dba o swój majątek. Konsekwencje powinny być wyciągnięte od firmy, która ma umowę na konserwacje i wymianę źródeł światła w latarniach na majątku miasta.

Andrzej_2.0

Poprzedni komentarz został usunięty. Cenzura jak za komuny umiech


Idę o zakład, że Prezydent będzie pajacował przy tej lampie i będzie to kolejna inwestycja z poważnym inwestorem. umiech

~Djs

~Assan
Przyjrzyjcie się w jakim stanie są pozostałe latarnie RUINA.
Na Staszica górny segment jednej z nich przekręcił się o 90 stopni i tylko patrzeć jak komuś spadnie na łeb i będzie tragedia. A ile ma pootwierane drzwiczki rewizyjne z dostępem do prądu. Normalnie trzeci świat.

~Janek

Chodzę już długo po tym świecie i w paru miejscach już byłem. Taki stan stan techniczny infrastruktury miejskiej wystepuje tylko w bananowych republikach. Ten zardzewiały szrot mógł kogoś zabić, po śladzie widać że upadł na chodnik i ktoś go przesunął na trawnik.

~Assan

Przyjrzyjcie się w jakim stanie są pozostałe latarnie RUINA.
Na Staszica górny segment jednej z nich przekręcił się o 90 stopni i tylko patrzeć jak komuś spadnie na łeb i będzie tragedia. A ile ma pootwierane drzwiczki rewizyjne z dostępem do prądu. Normalnie trzeci świat.

~barbapapto

Teraz Nadberezny bedzie kazał wycinac stare latarnie, zeby zastapic je niskimi latarniami o wysokosci 1 metra.Ma byc bezpiecznie a nie jasno,to jego zasady.

Feniks

CYTAT
Pamiętaj !! Jeśli jesteś NIEZALOGOWANY, Twój komentarz może być usunięty bez podania przyczyny !

Feniks

CYTAT (Feniks)
Tak właśnie miasto dba o swój majątek. Konsekwencje powinny być wyciągnięte od firmy, która ma umowę na konserwacje i wymianę źródeł światła w latarniach na majątku miasta.

Feniks

Tak właśnie miasto dba o swój majątek. Konsekwencje powinny być wyciągnięte od firmy, która ma umowę na konserwacje i wymianę źródeł światła w latarniach na majątku miasta.

~kiep50

Widziałem podobne latarnie na magazynie w Rzeszowie,tam sa całe pokrywane cynkiem, i nie trzeba nawet malowac.Ta latarnia była zle zalozona,taka technika na niewiele lat.Powinni takie latarnie malowac na dole srodkiem podobnym do gu,y.a tu byla zwykla farba.

Andrzej_2.0

Dobrze, że nikogo nie zabiła ta lampa. Ktoś wykonuje jakieś przeglądy takich urządzeń?

Zakład, że Lucjusz teraz będzie pajacował przy tej lub innej lampie? Będzie inwestycja w skali europejskiej umiech A może jakiś poważny inwestor?

~do edek

to własnie pokazuje jak nowy włodaż miasta sie interesuje, jemu zależy tylko żeby ładnie do fotografii pozować jak modelka, chyba minął się z powołaniem...

~pat

teraz będzie na betonowym postumencie

bzk

Tak to jest jak pieski sikaja po metalu

~Kasztan

Myślicie że to jedyna a reszta jest cacy? Przyjrzyjcie się jaki skorodowany syf stoi na miescie. Na Staszica to jedna w górnym segmencie przekręciła się o 90 stopni od rdzy i dużo do tragedii nie trzeba. A ile ma drzwiczki rewizyjne pootwierane z dostępem do prądu.

Normalnie trzeci świat...

~halo

No to energetycy mają zagwostkę .Przy głównej ulicy AL.JP była konserwacja latarni a OSIEDLOWE.!!!Spółdzielnia też niech myśli a nie tylko urządza konkursy na ukwiecone balkony itd.

~eDEK

Niech zwołaja konferencje i pokażą w jakiej ruinie poprzednik miasto zostawił. Przecież to stara latarnia. Co ostatnie 12 lat poprzednik nie wpadł na to żeby to sprawdzić ? No tak zajęty był siedzeniem w romie.

~nic

A może by tak konferencję prasową władze miasta wraz z posłem urządziły przy tej padniętej latarni?

~Skrok

Następna będzie kanalizacja . Będziemy pływać w fekaliach.

~No pis

I gdzie wtedy był gospodarz miasta lucjusz pisocjusz? To jego wina . Lepiej zrobić ławki miłości itp niż wymienić stare latarnie. Co będzie jak wygnalizacja przygniecie kogoś

Ajwonka

Trzeba zrobić kolejną "inwestycję" w mieście.

~Wyborca

Odczepcie sie od miasta. To jest teren spoldzielni.

~SMieszk

Winni to także właściciele obszczymurków i latarni osiedlowych.którzy nie płacą podatków za swe pieski.Na psie siki żadna konserwacja nie pomoże

~skarpa,zły

Jejku,Lucek chyba kaze wszystkie latarnie w miescie powycinac,bo sa niebezpieczne.Tak samo zrobił z drzewami na Skarpie.Za to bedziemy mieli latarnie małe tak zwane,,patyki" półtora metra wysokosci .Dizo bezpieczniejsze.

~siwy

kto jest właścicielem lampy? miasto? jak można dopuścić do takiej odrdzewianej lampy? a zapomniałem, lepiej wydać kasę na koncerty i jubileusze umiech

~Edek

No nie zbyt to fajna informacja. Dobrze jak by to wszystko sprawdzili. Gdyby spadło na człowieka, pewnie by ucierpiał.