Do czego można wykorzystać druk 3D?

Image

Choć w branży przemysłowej używa się technologii druku 3D już ponad 20 lat, dopiero niedawno stała się ona znana dla szerszej grupy odbiorców. Wszystko za sprawą start-upów, które zaczęły powstawać w USA, gdzie sprzedawano urządzenia zwykłym użytkownikom. Z biegiem czasu drukarki 3D stawały się coraz lepsze, a zarazem popularniejsze. Jak obecnie można wykorzystać druk 3D?

Druk 3D a wpływ życie codzienne

Istnieje wiele firm, które oferują projektowanie i drukowanie 3D wszelkiego rodzaju przedmiotów. Dzięki nim możemy nie tylko urzeczywistniać własne projekty, tworzyć nietuzinkowe przedmioty i ułatwiać sobie codzienne życie, ale także poprawiać jego jakość.

Druk 3D ma zastosowanie w wielu dziedzinach. Przede wszystkim, drukarki 3D cieszą się rosnącą popularnością w medycynie. Dzięki nim możliwe jest drukowanie protez kończyn, szczęk, jak i innych elementów, które będą niezastąpione m.in. po złamaniach czy zwichnięciach. Druk 3D dynamicznie rozwija się również w przemyśle motoryzacyjnym, pozwalając na tworzenie trudno dostępnych, drogich podzespołów. Części wykonuje się zarówno z zachowaniem wytrzymałości, jak i geometrii oryginalnych elementów, dlatego bez obaw można je stosować jako części zamienne.

Coraz częściej z technologii druku 3D korzystają firmy, którym zależy na wypromowaniu własnego biznesu. Dzięki drukarkom 3D możliwe jest stworzenie interesujących gadżetów reklamowych, jak breloki, zawieszki, obudowy na telefon, prezenty okolicznościowe, ozdoby weselne. Z pewnością pozwoli to wyróżnić się na tle konkurencji.

Przyszłość druku 3D

Technologia druku 3D bez wątpienia jest technologią przyszłości. Nieustająco unowocześnia się drukarki i optymalizuje efekty ich pracy. Stosowanie nowoczesnych materiałów sprawia, że drukowane części spełniają wszelkie wymogi wytrzymałościowe i homologacyjne, a także znajdują bardzo szerokie zastosowanie nawet w zaawansowanych maszynach. Druk 3D pozwala na znaczne oszczędności kosztów w procesie produkcji maszyn i nie tylko. Z pewnością warto zainteresować się tą technologią.

Obrazek

Więcej informacji na temat druku 3d znajdziecie Państwo na stronie: http://umproject.pl/druk3d/

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Droga Liliano, bo ludzi mądrych i za mądrych PiS usuwa natychmiast. Ludzie wg PiSu mają być mierni, bierni ale wierni, zgodnie z wytycznymi nieboszczki PZPR, tu nic się nie zmieniło, łącznie z naczelnym wodzem.

~Liljana

A drukarki 3D zakupione za kilkadziesiąt tysięcy leżą w MZK i gnuśnieją, bo osoba, która stworzyła Akademię Druku 3D była niewygodna dla prezydenta, więc nie przedłużono jej umowy. Jaki prezydent, taka gospodarność...