Charzewicki zabytek doczeka się nowego dachu

Image

Tylko jeden wykonawca zgłosił się do przetargu na odtworzenie dachu budynku przechowalni owoców w Parku w Charzewicach w Stalowej Woli.

Do magistratu wpłynęła zaledwie jedna oferta od stalowowolskiej firmy, która swoje usługi wyceniła na około 124 tys. zł. Wykonawca zobowiązał się do udzielenia 5- letniej gwarancji i rękojmi. Nadesłana oferta zostanie sprawdzona w najbliższym czasie. W budżecie miasta na ten cel zostały zabezpieczone środki w wysokości 120 tys. zł. Trzeba więc będzie do zadania dołożyć ok. 4 tys. zł.

Wykonawca ma zająć się odtworzeniem dachu budynku przechowalni owoców (dawnej tzw. elektrowni) w Parku w Charzewicach. Zakres prac obejmie roboty budowlane takie jak: rozbiórka pokrycia z dachówek, a także konstrukcji więźb dachowych, wywiezienie gruzu i konstrukcji drewnianej, zbrojenie konstrukcji żelbetowych, wykonanie więźby dachowej, izolacji dachu, pokrycie dachówką ceramiczną.

Zadanie to jest realizowane w ramach dofinansowania ze środków Województwa Podkarpackiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jagoda

Co z dachem w muzeum Kedyw w Rozwadowie? czy ktoś jest w stanie jakoś pomóc w tej sprawie? jedyne Muzeum Armii Krajowej w tym regionie, stworzone od podstaw przez właściciela i wolontariuszy a grosza na odnowienie z tego co wiem nie można pozyskać bo każdy się odwraca

remont

bardzo dobrze, to jedyne z nielicznych zabytków w okolicy, a dach jest najważniejszą konstrukcją w tego typu budynkach. Mam nadzieję, że ktoś pomyśli jak zagospodarować te obiekty i ten teren. sektor prywatny musi mieć w tym udział.

~dojna zmiana+

Pan radny już na jesień będzie bezradny.

~nescafe

Kto kupuje ten lokal?

~jan

Nie zapomnijta o styropianie

~mix

Radny Madej bedzie bardzo zadowolony, kolejna inwestycja którą bendzie mógł doglondac, i pilnowac po sąsiedzku ze swoim interesem.Panie radny przypominam że obiecał pan remont wiaduktu na Traugutta a wybory coraz bliżej. Przyglądając się pana pracy podczas kadencji mogę smialo powiedzieć że doskonale pan się spisuje pilnując inwestycji które poprawią byt pana działalności. Zapraszam mieszkańców Stalowej do parku do Charzewic park jest dla mieszkańców a nie dla klientów i gosci lokalu pana radnego.

~kiziors

Nowa dachowka to nie jest zabytek,czyli mamy wyrob zabytkowo podobny.Yeraz ktos ułozy sobie dach z tych starych dachowek i bedzie miał dom zabytkowo podobny.Czy te stare dachowki sa tak złe ze krusza sie w dotyku na pył?Cos tu smierdzi.Nigdy nie słyszałem zeby na przykład zabytkowy posag z marmuru bez nog wyrzucic i na to miejsce odtworzyc nowy w całosci.

~siwy

poco to robić? noi jaki plan na urząd na zagospodarownia tego? kasa w błoto

manukun

Ile tego dofinansowania miasto dostało od marszałka od siedmiu boleści?