„Naprawmy to” działa skutecznie

Image

Statystycznie od początku funkcjonowania aplikacji co dwa dni naprawiany jest jeden alert. W ciągu dwóch lat rozwiązanych zostało 491 spraw.

Dobiegł końca remont chodnika przy ul. Wojska Polskiego 3. Diametralną zmianę przeszedł też fragment trotuaru przy ul Wojska Polskiego 3C. Dokończono także ścieżkę rowerową przy ul. Okulickiego. Załatano dziury w jezdni na ul. COP. Poprawiono oświetlenie przy ul. Kwiatkowskiego. A co łączy te wszystkie inwestycje? Są to alerty zgłoszone przez aplikację Naprawmy to.

Statystycznie od początku funkcjonowania aplikacji co dwa dni naprawiany jest jeden alert. W ciągu dwóch lat rozwiązanych zostało 491 spraw. Obecnie realizowanych jest 69 kwestii zgłoszonych przez mieszkańców – 6 zajmuje się Urząd Miasta w Stalowej Woli, 63 jest przekazanych do odpowiednich organów administracyjnych zgodnie z kompetencjami. Dodatkowo wiele problemów sygnalizowanych jest telefonicznie lub osobiście do Mobilnego Koordynatora Osiedlowego.

Remont chodników, łatanie dziur na drogach, poprawianie oznakowania, uprzątnięcie śmieci to najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców.

– Cieszy fakt, że mieszkańcy aktywnie korzystają z tego narzędzia. Jest ono przede wszystkim dla mnie jako dla prezydenta, dla radnych, dla całego urzędu takim narzędziem, które pozwala każdego dnia sprawdzać czy na naszych osiedlach jest porządek, czy te małe kwestie, małe problemy są rozwiązywane każdego dnia– mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Jak zaznacza włodarz miasta, pewne tematy muszą być przekazywane do innych instytucji, bo miasto nie jest zarządcą wszystkich dróg i chodników w Stalowej Woli.

A jak można skorzystać z aplikacji? Są dwie drogi. Można wejść na stronę stalowowolskiego Urzędu Miasta, a następnie kliknąć w zakładkę Naprawmy to i tam zgłosić problem. Istnieje też możliwość ściągnięcia aplikacji za pomocą telefonu. Po wejściu w nią należy krótko opisać problem i dołączyć zdjęcie. GPS dokładnie określi miejsce naszej interwencji. Należy też wybrać jedną z pięciu kategorii alertu: infrastruktura, bezpieczeństwo, budynki, przyroda, inne. Z Mobilnym Koordynatorem Osiedlowym natomiast można się skontaktować telefonicznie pod numerem: 15 643 35 65 lub 784 427 349 bądź też osobiście w pokoju 37 (II piętro) w budynku Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7.

Przewiń do komentarzy







Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~sasiad55

Temat jest niewygodny.Sprawdziłem czy dalej jest moj alert dotyczacy braku znaku przy pomniku pamieci narodowej i widze ze nie ma ,problem rozwiazany wirtualnie.Skasowali mi wpis,ze niby juz znak jest.Nic nie naprawili oszusci.Od 4 lat nie maja czasu na ustawienie znaku przy pomniku pamieci narodowej to jest skandal.Osobiscie Lucek napisał mi ze załatwi to,ale wtedy jeszcze nie był prezydentem.Oszukał.

~mieszkaniec

Czy tak trudno ustalić harmonogram koszenia trawników? Szczawie zakwitły w centrum miasta i sięgają powyżej kolan. Wiatr sypie w oczy z nieoczyszczonych placów i chodników, które porastają chwastami. W ten sposób dewastowane są całkiem nowe chodniki.
Zamiast zatrudniać koordynatora wystarczyłoby zatrudnić kogoś do utrzymania zieleni i porządku, pracującego według wyznaczonego harmonogramu.

Czy to mieszkańcy powinni zgłaszać, która latarnia nie świeci, lub świeci zbyt słabo?

manukun

@login
Bo koordynator to tylko kolejny zbędny etat do utrzymania. W dobie smartfonów niepotrzebny człowiek z aparatem robiący zdjęcia infrastruktury do remontu. Wystarczy internetowa platforma pozwalająca na wysyłanie lokalizacji, gdzie występują jakieś defekty. Koordynator przecież nie naprawia tych dziur, a zamiast go zatrudniać pieniądze można przeznaczyć na remonty.

~nibol

Czyli ,,naprawmy to " nie działa jak widać po wpisach.Moze wymiana prezydenta na jesieni to zmieni na lepsze.

~Login

Przepraszam za dwukrotne dodanie posta , ale najpierw nie chciało go wczytać , a później poszło dwa razy .

~Login

Prawie dwa lata temu zgłaszałem temu Mobilnemu Koordynatorowi kwestię zaniedbanych , zarastających trawą chodników , i ogólnego nieporządku w okolicach ulic Wolności i Staszica , w pobliżu siedziby zarządu Solidarności . Pan zjawił się naprawdę bardzo szybko , przyznał rację że należy ten temat załatwić , porobił zdjęcia , i .... ? Minęło jak już wspomniałem dwa lata , a sytuacja jest dalej ta sama . Ważne że interwencja była , kolejne papierki wypełnione ( a może i nie ) , a efektów żadnych . Może pan koordynator przypomni sobie do czego się wówczas zobowiązał , i wymusi na odpowiednich służbach aby wywiązały się że swoich obowiązków !

~Login

Prawie dwa lata temu zgłaszałem temu Mobilnemu Koordynatorowi kwestię zaniedbanych , zarastających trawą chodników , i ogólnego nieporządku w okolicach ulic Wolności i Staszica , w pobliżu siedziby zarządu Solidarności . Pan zjawił się naprawdę bardzo szybko , przyznał rację że należy ten temat załatwić , porobił zdjęcia , i .... ? Minęło jak już wspomniałem dwa lata , a sytuacja jest dalej ta sama . Ważne że interwencja była , kolejne papierki wypełnione ( a może i nie ) , a efektów żadnych . Może pan koordynator przypomni sobie do czego się wówczas zobowiązał , i wymusi na odpowiednich służbach aby wywiązały się że swoich obowiązków !

art2deco

Gdzie jest ten pomnik?

~zabolot66

Naprawmy to =to nie działa.Pisałem do prezydenta,wstawiłem na naprawmy to i nic prez 4 lata.Chodzi o zwykły znak miejsce pamieci narodowej przy pomniku =Za Wolnosc i Lud,był ten znak przez cała komune i w 1999 szef firmy od kafli kazał go sciagnac.Do tej pory go nie ma,nie dbamy o miejsca pamieci narodowej,z prezydenta taki patriota jak z psa kaczka.Prezydent odpisał mi ze znak bedzie w 2014 roku i nie ma,tyle sa warte jego obietnice.

~jajec

A Lubomirską dalej niszczą autobusy jednej firmy transportowej mimo ograniczenia nośności drogi do 3,5t i dalej nic. A trwa to od lat.....

~Lecjan

I to jest Miasto i to jest Prezydent. Brawo.

~Masa

Dwie rzeczy zgłaszałem i obydwie naprawili. Przydaje się takie coś

~Lipo

Do tego a nie wyższych celów jest stworzony. Stróż, dozorca lub co najwyżej kierownik osiedla.