Blok operacyjny: Niestety, to będzie nas kosztować dużo więcej

Image

I znów zgłosiła się tylko jedna firma chętna do pracy przy naszym bloku operacyjnym. Ceny są kosmiczne. Nie ma wyjścia, trzeba będzie dużo dopłacić.

Do ponownego przetargu zgłosiła się firma proponując cenę podobną do tej z pierwszego postępowania (zaledwie o ok. 100 tys. zł niższą niż ostatnio), a ta przyprawia o zawrót głowy. Kolejny raz wychodzą na wierzch polskie kłopoty ze znalezieniem odpowiednich wykonawców inwestycji budowlanych za rozsądną cenę.

– Nie mamy wyjścia, prawdopodobnie będziemy musieli tę inwestycję realizować zgodnie z tym, co mamy w ofercie. Skorzystaliśmy tylko na powtórzeniu tego przetargu czasowo, bo początkowo termin był wyznaczony do końca października 2018 roku, teraz mamy przedłużony czas przez Zarząd Województwa Podkarpackiego do końca kwietnia 2019 roku, więc ten termin jest dla nas zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy– mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Cena, za którą trzeba będzie zrealizować tę niezwykle potrzebną w szpitalu inwestycję, jest ogromna. Starostwo zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie lekko.

– Czeka nas ogromna inwestycja. Kwota, która została zaoferowana przez firmę przekracza nasze środki przeznaczone na budowę tego bloku o 3,5 mln zł. Jest to sporo, ale nie możemy liczyć na lepszą ofertę, bo nie ma innej firmy, która by się interesowała tą inwestycją– mówi starosta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Gal

Po co blok operacyjny, lekarze , pielęgniarki, a kilka parków nie wystarczy?

~ewa

remonty,,ladowiska..tylko kadry lekarskiej brak!!starzy odeszli..mlokosy.niedouczone,olewaja pacjentow..pielegniarek na lekarstwo!!...juz w Nisku i Tarnobrzegu lepiej.

termin

mnie to wcale nie dziwi. jest dużo robót, a ludzi mało. terminy wystrzelone w kosmos. Kiedy władza zda sobie sprawe, że ich kosztorysy inwestorskie na roboty są po prostu zaniżone?

~Edek

3,5 miliona to tyle ile dwie roczne pensje przykladowego Misiewicza w spółce skarbu państwa . Fajnie panie starosto ze blok operacyjny będzie później niż wcześniej? jeszcze pare osób pagibnie ale dla was to bez znaczenia byle to już było po wyborach.

~cccp

Manukun stał z wnioskiem po 500+ nie zdążył do bankomatu.

manukun

@jazda
Zmień płytę, robisz się nudny.

~dziecioł66

Zwykły menel spod sklepu byłby lepszym prezydentem,bo nie wydawałby tyle na niepotrzebne rewitalizacje.Bardziej dbałby o ludzi biednych,bo sam jest biedny i rozumie jak to jest nie miec kasy z kredytu.

jazda

~titamistsu Manukun będzie kandydatem opozycji. Zrobi porządek. Będzie srał pod siebie w dodatku wstrzyma wszystkie prace, które odbywają się w Stalowej, bo stwierdzi wali mnie to.

~titamistsu

kiedy kandydant lub kandydantka haha smiech2 ??

manukun

Co ma piernik do wiatraka? Ja o niechęci gmin do tworzenia stref inwestycyjnych i pasożytowaniu na Stalowej Woli , a Ty mi z Darkiem i Szrekiem.

~tiramistu

fajnie basnie piszesz uwielbiam cie czytac tylko zycie w STALOWEJ WOLI CO INNEGO smiech2

~tiramistu

brak słów dawaj szreka na wybory gamoniu albo darka haha smiech2 pamietaj razem z programem! hehe

manukun

Ale zabolało. Tylu krzykaczy muszą uruchomić. Biedna sitwa partyjna, braknie na premie za nicnierobienie.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest fakt ujadania na każdego, kto nie klaszcze i nie chwali razem z nimi. Wystarczy napisać cokolwiek niezgodnego z ich interesem, a już chcą zgnoić człowieka. Powiat zadłuża się z powodu systemowego braku pieniędzy - problem leży w braku własnych dochodów. Z kolei miasto na zupełnie lepszą sytuację finansową i wykorzystuje ten fakt do zakupu rzeczy przyjemnych zamiast rzeczy pożytecznych. Ludzi ubywa.

Powiat rzeszowski sam tworzy strefy inwestycyjne - bo nie utrzymuje szpitali na swoim terenie. Powiat stalowowolski nie jest w stanie sfinansować uzbrojenia terenów, bo ma na utrzymaniu deficytowy szpital powiatowy. W tej sytuacji mogłyby gminy zająć się rozwojem regionalnym jako samorząd w lepszej sytuacji finansowej. Gminy jednak nie są tym zainteresowane. Pensja wpływa na konto, po co się wychylać.

Hejterzy ujadają.

~tiramistu

ale jak bys sie ci coś stało jak zrobią bedziesz 1 frajerze korzystał hahaha smiech2 mankun szpecu od wszystkiego

~jasio

bo na niepełnosprawnych piniedzey nie ma i nie bedzie ale za to będą nowe zasady orzekania o niepelnosprawnosci i wtedy wszyscy okażą się zdrowi

~Aga

Panie dyrektorzy S. zabierz pan kasę PIelęgniarka znajdziesz pan mnustwo pieniędzy na remonty tonpan umiesz najlepiej drugie jak nie pomoże weź pan zabierz emeryta i będzie ok a może obnizycie sobie wreszcie pensje i zalozycie jura rękawiczki i wezmiecie się za pracę dziwię się ze taki jednooki bandyta sądzi że może wszystko A Wy pielęgniarki świat macie pisane sperma weźcie się w końcu za siebie i olejcie związki i zasyrajkucie odejdzie na miesiąc od pacjentów zmieni się myślenie tych kacyków ze moga wam bruzdzic jak sie da dziś Śmieją się zwas lekarze a Wy kiedy się postawicie niektóre macie więcej szkół niż niejeden lekarz chcocby z...strach dopisać DRogie Panie postawcie się w końcu bo zestarzejecie się a oni a to liczą pozdrawiam

~Tric

Manukun, ty już byłeś dzisiaj w Metalowcu pod bankomatem po kasiorkę za hejt

manukun

@jazda
Mnie płaci ktoś? Mam niesamowitą uciechę z bólu dupy wyznawców prezydenta i jego ekipy. Ani jedni, ani drudzy nie mają żadnego pomysłu na zwiększenie dochodów miasta, ale ambitnie planują wydawanie pieniądze. Oczywiście w budżecie pusto, mimo to ciągle drukują kolejne plansze, organizują konferencje prasowe i tworzą prezentacje. Takie kupowanie mebli do domu bez okien.

W powiecie przynajmniej potrafią przyznać, że budżet z gumy nie jest. W mieście biorą kredyty i udają, że problemu zadłużenia nie ma.

art2deco

Rozdzielić przetarg na różne roboty. To zawsze pomaga znaleźć tańszego podwykonawce w wąskiej specjalności. Ale co do powodu rozbudowy oddziału chirurgii,,, z jaką spółdzielnią szpital podpisze kontrakt?

jazda

To i tak nie sprawa miasta i prezydenta, a starostwa. Zaraz zleci siw chiena Manukun i będzie wylewał swoje żale płatny hejter

~jasio

no i rząd ma specjalny szpital rzadowy

~jasio

ale co tam blok najważniejsze ze placa minimalna jak sama nazwa wskazuje wzrośnie w 2119 roku o 3 zł dziennie minus podatki a dieta poselska nie wzrośnie bo wynosi 30 tys rocznie i od tego nie trzeba placic podatku

~Szlomi

jasio gdyby parki i stadiony powstawały od 30 lat zamiast super inwestycji z trującym aluminium to moze blok operacyjny by nie był teraz potrzebny

~jasio

a rząd i nierząd i tak się wyżywi

~jasio

bo na niepełnosprawnych piniedzey nie ma i nie bedzie

~jasio

abo niech się lecza na swierzym powietrzu w siłowniach lub aluminiowych korytach za szpitalem

~jasio

no to leczmy chorych na błoniach i stadionach a bo topmy w ogródku wodnym lub niech się pobujajom w parku linowym