281 tys. zł za grzybek w parku?

Image

Około 281 tys. zł może kosztować wykonanie lokalu gastronomicznego (tzw. grzybka) w parku miejskim.

Urząd Miasta dokonał otwarcia oferty złożonej w przetargu na wykonanie „kulinarnego grzybka” w parku miejskim. Do magistratu wpłynęła tylko jedna propozycja od firmy z miejscowości Kostkowice. Realizacji zadania chce się ona podjąć za około 281 tys. zł. Wykonawca zaoferował 3- letnią gwarancję.

Przy dzisiejszych cenach usług budowlanych zachodziła obawa, czy zabezpieczona przez Miasto na poczet tego zadania kwota – 270 tys. zł okaże się wystarczająca. Na szczęście firma zaproponowała swoją usługę tylko za nieco więcej niż chciano. Zapewne 11 tys. zł nie jest to kwota zaporowa. Jest więc szansa, że magistrat zdecyduje się zakończyć całą inwestycję szybko i sprawnie bez dodatkowych przetargów.

Lokal będzie oparty na konstrukcji igloo. Będzie to przestronny i lekki budynek z drewna o powierzchni 120 m2. W środku będzie znajdować się zaplecze techniczne i sanitarne. Grzybek będzie dzierżawiony przez miasto.

Budowla powstanie w sąsiedztwie parku wodnego, który za kilka tygodni zostanie otwarty w parku miejskim. Budowa lokalu gastronomicznego ma potrwać około 2 tygodnie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Twojastara

Już się nie moge doczekac kiedy walne tam pian. Dawniej omijałam ten zapuszczony lasek. Teraz aż miło sie przejść po parku. Dobrze że poprzednik to zaczął a obecny prezydent kontynuuje. Ludziom którym to wszystko przeszkadza proponuje sepuku.

~fuj

Adam za długi poprzedników to TY już płacisz a może wcześniej Twoja babcia z dziadziem.


Anna= ćwierćmózgu to raczej to TY masz.

marcin.so

Wiadomo komu wydzierżawią ten grzybek. Madejowi.

~reda

Policja złapała babe na hali targowej i okazała się ze ona jest pedałem, swiadczyły o tym magazyny gejowskie jakie miała w torebce.

~Huaping

Niech Allah ma w swej opiece, grzybek 8 jego twórców. Allahu agbar!

~Anna

MYŚL ćwierćmózgu

~Adam

~MYŚL dla potomnych to zostana jedynie wielkie dlugi.

~Belala

Ksiądz pedofil z lipy, zaczął sypać i wydał jeszcze pięciu, zwyrodnialców w sutannach. Jednego z nich parę dni temu policja aresztowała i wyprowadziła ze szkoły nr.7. Czego SM nic o tym nie pisze?

~MYŚL

No i b, dobrze wszystko kosztuje nawet piwo ,które za chwile przyjemności wysikasz i zapłacisz za ścieki A TA INWESTYCJA ZOSTANIE DLA POTOMNYCH ITP.

art2deco

Prywatnie byłoby taniej. Stan bez wykończenia, bo takie miejsca to design, design and design. Ale tego parku już nie oddaliśmy.

~Jolka

~Mosiek za 600 tys. to kupil budynek i 1.2 ha parku i nie musial budowac. Otoczenie tego zakupu zostalo " zrewitalizowane " za grube miliony z publicznych pieniedzy. Oto cala bobra zmiana.

~Liljana

Dwa tygodnie? Ze słomy będą ten grzybek budować? To należy zapłacić jak za słomę. Za tyle to można dom dla całej rodziny postawić!

~Mosiek

@ kris35
Ja ci dam nie 281 tysiecy ale jeszcze 50 tysiecy dołożę i postaw mi ta luksusową rezydencję matołku.
Nie jestem wymagajacy ale jak rezydencja to ma być to tak ze 450 m kw i basen obowiązkowo, garaż 3-stanowiskowy, reprezentacyjna brama wjazdowa oczywiście...

~kris35

Za takie pieniądze można zbudować luksusową rezydencję. No ale krętacze u władzy.

~bez trybu

Władza skutecznie zaraziła społeczeństwo i co więcej wmawia, że choroba którą roznosi to cudowne lekarstwo. Rozdają kasę dziadostwu i ograniczonym, żeby na dziadostwo i ograniczonych glosowali. Nie zupełnie tak jest. Polski sejm to już nie jest parlament. W budynku przy Wiejskiej nie odbywa się żadna dyskusja, a przecież parlament to parlare. Posłom opozycji nie udziela się głosu a jeśli już mogą mówić – wyłącza się mikrofon. Sejm jest instytucją, w której Kaczyński usadowił klakierów i nakazał im zatwierdzać to co podrzuci.

~nasza kasa

Koleżanka Beaty Kempy została członkiem zarządu w Lasach Państwowych do spraw KOMUNIKACJI Z KOŚCIOŁEM! Zarobki 50 tys. zł plus limuzyna.
JAK DOIĆ TO NA CAŁEGO!

~Krzysztof

Za tego toytoya placimy 281tys. my. Tam w Charzewicach placil Madej 600tys. a my doplacalismy do tego jego zakupu tylko drugie 600 tys. Bo tu to bedzie grzybek na miare naszych czsow dobrej zmiany i to nie jest jeszcze geniuszy z PiSu ostatnie slowo.

~Wyborca

4.02.14 SM
( Paweł Madej wystąpił do starosty o "wydanie przedmiotu zakupu", czyli dworu nabytego przez niego w przetargu. Zasugerował powiatowej władzy, że ogłaszanie drugiego przetargu w tej sytuacji jest zwykłym bezprawiem. W stanowisku tym utwierdza go Roman Giertych, kiedyś polityk dziś wzięty adwokat. To właśnie Giertycha Madej wynajął, by odzyskać zakupiony w przetargu dwór. Podobno nie tylko samego Giertycha, ale i jeszcze jednego znanego adwokata.)
Pięknie - 1.2 ha parku i budynek za 600 tyś. a tu wielofunkcyjny większy TOY-TOY za połowę tej sumy .....

~teodor60

Manukum dobrze pisze,skad bedzie kasa na odsetki i spłate długu?Jak skoncza sie pieniadze z uni to bedzie bardzo długo zastój i brak kasy.Może San w końcu wyleje i urzedasy przekonaja sie ze nie wolno budować na terenach zalewowych.

manukun

@błażej
Kto będzie utrzymywał nową infrastrukturę, jeśli koszty obsługi kredytu są wyższe niż nadwyżka w budżecie? Mamy 18 mln zł do wydania, koszty długu po 2018 wniosą ponad 20 mln zł rocznie. Brakuje na spłatę zadłużenia - skąd wezmą na załatanie dziury budżetowej?

~Błażej

Mieszkam w Stalowej Woli od roku. Nie rozumiem tych internetowych narzekań. Przechodzę przez park dwa razy dziennie. Będzie w końcu w parku fajnie miejsce na kawkę, toaleta. Pełna kultura. Komu to przeszkadza? Opozycja stalowowolska zawsze jest na "nie" bo "nie"?

manukun

@kama3
Czy Wy w tej partii macie jakieś inne zasady matematyki i obliczania budżetu? Nie budowano grzybków ani innych placów zabaw, bo nie było na to pieniędzy. Obecnie mamy najlepszą koniunkturę po 2000 roku. Huta nie jest jedynym pracodawcą w mieście, reszta fabryk na się zamówienia, miasto ma pewne wpływy do budżetu.

Jak długo potrwają jeszcze tłuste lata życia na kredyt?

~jasio

t o jusz som gżyby

~sasiadskara

Taki grzybek mozna kupic duzo taniej bo sa do sprzedazy uzywane,ale komus zalezy zeby duzo zaplacic.Ciekawe czy dzierzawca bedzie zona radnego z PIS?

~marta

Kuba ma racje.Grzybek powinien powstac na skraju gorki na szczycie schodow.Fajny widok i kawka.

~kama3

Musiało minąć 40 lat, żeby w końcu znalazł się prezydent, który o takiej infrastrukturze w parku pomyślał.
Wściekła opozycja ujada w internecie i wstawia hejty, a w realu proponuje budowę parku ale dla psów, a mieszkańcom chce budować za grube miliony cmentarz przy wysypisku śmieci!!

~DaREK

Panie prezydencie prosze budować, taki obiekt się przyda.
Zarówno tym którzy wypoczywają w parku jak i trolowi opozycji jak bedzie po wypłatę do bankomatu w Metalowcu szedł ;)

~Marek

W tej cenie to można wybudować budynek murowany, który może funkcjonować przez cały czas bez względu na porę roku. No cóż buduje się nie za swoje tylko na kredyt, który i tak będą musieli spłacić mieszkańcy. Nie ważna jest cena tylko lans

~Gengar

Dzierżawcą będzie radny który ma park w Charzewicach i któremu ostatnio remontowano drogę do tego parku... to wiadomo juz od dawna.

Pozdrawiam umiech

~Edwart

Tam nie ma drzew, więć nie nie mieli by co wycinać jezyk