Prezydent miasta będzie miał mniejszą wypłatę
Opublikowano: 21  Czerwca  2018

O 1788 zł brutto zostało obniżone wynagrodzenie prezydenta Miasta Stalowej Woli. Uchwalę w tej sprawie podjęła Rada Miejska w czwartek 21 czerwca.

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny poprosił radnych o to, by przegłosowali bez zbędnej dyskusji uchwałę dotyczącą obniżenia jego wynagrodzenia.

- W całej Polsce, w samorządach toczy się jakaś taka gra, próba ominięcia tych przepisów, które zostały zaproponowane w ramach obniżenia wynagrodzeń o 20 procent dla osób pełniących funkcje publiczne z wyboru. Ja uważam, że jesteśmy zobowiązani do przestrzegania i wprowadzenia przepisów w życie- argumentował swoją decyzję Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta zapewnił, że mimo iż jego wynagrodzenie zostało zmniejszone w dalszym ciągu będzie tak samo zaangażowany w swoją pracę.

- Ja nie zostałem prezydentem dla pieniędzy, nie pełnię funkcji dla pieniędzy, więc ta uchwała jest dla mnie kwestią techniczną i drugorzędną- mówił podczas czwartkowej sesji prezydent.

Za przyjęciem uchwały dotyczącej zmniejszenia wynagrodzenie prezydentowi miasta zagłosowało 21 rajców, 1 osoba wyraziła sprzeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

 


Komentarze
1 2 3 4 5 »

Strona: 1/5 Wyświetlaj po:

~Andrzej
podobno ~jan to DUREK? , jaki on ma umysl dziecka specjalnej troski. I tacy ludzie decyduja o naszej przyszlosci!!!
Dodano: 26  Czerwca  2018  00:07:14
@jan
Misiu, większość mieszkańców pamięta boom budowlany z lat 70. i 80. Daj sobie siana z tą kiepską propagandą. Kto poważny cieszy się z nowych zabawek, kiedy na chleb brakuje?
Dodano: 25  Czerwca  2018  23:55:54
~mieszkaniec
Durek Łukasz zapowiedział rezygnację z mandatu radnego??? Czy jest to wynik publicznie składanego przez radnego Durka zobowiązania, że: ( jeśli chleb zdrożeje zaprasza do siebie ). Miejmy nadzieję, że nie wycofał sie z tej deklaracji rakiem. Uczciwy i słowny radny z tak poważnej deklaracji nie robi sobie żartów. Czy sprzedaje chleb w cenach z 2015 roku???
Dodano: 25  Czerwca  2018  15:17:57
~jan
PAN PREZYDENT L.N. to najwspanialszy PREZYDENT w dziejach naszego miasta. Tak wiele w tak krótkim czasie nikt nigdy dla naszego miasta nie zrobił. Dlatego wszyscy mieszkańcy naszego miasta zagłosują za PANEM PREZYDENTEM L.N. na następne 10 lat.
Dodano: 25  Czerwca  2018  14:02:41
CYTAT (Reso)
Nadbereżny to najlepszy prezydent w historii Stalowej Woli.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Jeszcze nie było Stalowej Woli takiego prezydenta, który w tak krótkim czasie( jednej kadencji)bez znaczących inwestycji ta mocno zadłużył miasto, blokując zarazem kredytami wszystkie inwestycje na nadchodzące lata.
Dodano: 24  Czerwca  2018  20:23:29
~Reso
Nadbereżny to najlepszy prezydent w historii Stalowej Woli. Opozycja ujada bo doskonale zdaje sobie z tego sprawę
Dodano: 24  Czerwca  2018  19:47:03
~Kapsel
Firmujący
Dodano: 24  Czerwca  2018  11:24:01
~Kapsel
Kłamstwo ma brzydką gębę jak sam formujący...
Dodano: 24  Czerwca  2018  11:23:24
~Math
Szkoda, ze nie zglosil tej zmiany przed zaczeciem urzedowania tylko na koniec umiech Polityka to najwieksze gowno jakie zostalo wymyslone przez czlowieka umiech
Dodano: 24  Czerwca  2018  10:58:12
~dodala
Czy wiecie jak się nazywa taki ktoś co odczuwa przyjemność gdy mu się spuszcza lanie? Masochista! Takim typowym przedstawicielem jest p. Nadbrereżny. Przy tym kłamie jak najęty! Kłamstwo jednak ma krótkie nogi dlatego, że pamiętamy jak wstępował na tron to zażyczył sobie wynagrodzenie z najwyższej półki. Taki był wtedy pewniak, że "mu się to należy"! Dzisiaj sam prosi by mu obniżyli radni wynagrodzenie o 20% ale dlaczego nie o 30, 35 czy 40%? Tyle ile nakazał watażka z Nowogrodzkiej? To ma być prezydent z twarzą samorządowca? Typowy to przykład politycznego kacyka i karierowicza by za wszelką cenę utrzymać się na fali populizmu i działania pod publiczkę! Komu się podoba zadłużanie miasta do granic wytrzymałości?
Dodano: 24  Czerwca  2018  09:23:54
~Raul
Płatne kacze trole cisna im co chcą. Taki słabszy umysłowo elektorat jest łatwy w obróbce.
Dodano: 24  Czerwca  2018  09:19:04
~@Kicek
Masz racje dodać tylko trzeba że na grupę (inne słowo się ciśnie) trzymającą władzę głosowało jedynię 18 procent Polaków, a tak zaPiSdzlli ten kraj pod wodzą sfilcowanego sułtana. Już jesteśmy zaściankiem Europy ale ogłupiały suweren nic z tego nie kuma.
Dodano: 23  Czerwca  2018  19:22:12
~Adam
Totalne zera - PiStrolle.
Dodano: 23  Czerwca  2018  18:54:03
~Wyborca
~Prawda, fałszywy " Mieszkańcu " i jeszcze jak się tam zwiesz.....pisowski TROLLU - nie pisz bzdur ośmieszając już i tak skorumpowaną partie przez ludzi twojego pokroju.
Dodano: 23  Czerwca  2018  18:52:17
~Mieszkaniec
Niestety opozycja tylko tyle "robi". Ja PiSu nie lubię, ale trzeba uczciwie napisać że opozycji w Stalowej Woli nie ma. Grupka 70-letnich kabareciarzy z PRL. I tyle. Zero. Totalne zero.
Dodano: 23  Czerwca  2018  18:02:49
~kicek88
Popieram ten wpis.Kompletny nieudacznik, będąc na pasku partii jedynie co potrafi to zadłużyć miasto na festyny, glupoty, trzecio i czwartorzedne projekty i rozrywkę dla garstki gamoni.Trzeba nie głosowac na nieudacznika,młodego i bez doswiadczenia bo zniszczy wszystkie drzewa i zadłuży ile sie da.
Dodano: 23  Czerwca  2018  10:53:21
~Wakanda
Ksiądz pedofil z lipy, zaczął sypać i wydał jeszcze pięciu, zwyrodnialców w sutannach. Jednego z nich parę dni temu policja aresztowała i wyprowadziła ze szkoły nr.7. Czego SM nic o tym nie pisze?
Dodano: 23  Czerwca  2018  10:24:23
~Adam
Jeśli piłkarze spieprzą kolejny mecz to będzie
wiadomo że i tam dotarła po cholerze „, dobra zmiana”.
Dodano: 23  Czerwca  2018  10:22:53
~Leopold
Kompletny nieudacznik, będąc na pasku partii jedynie co potrafi to zadłużyć miasto na festyny, glupoty, trzecio i czwartorzedne projekty i rozrywkę dla garstki gamoni.
Dodano: 23  Czerwca  2018  09:37:52
~Mirek O.
To najlepsza kadencja prezydenta od kilkudziesięciu lat. Jestem pod wrażeniem tego co robi Nadbereżny.
Mieszkam na ul. Wolności widzę że haruje od 7 do 20 czasem kończy pracę później.
Dodano: 23  Czerwca  2018  07:38:14
~z internetu
Anna Saraniecka
POPRZEDNI MÓJ WPIS ZNIKNĄŁ, ZATEM PUBLIKUJĘ KOPIĘ I BĘDĘ TO ROBIĆ DO UPADŁEGO/UPADŁEJ.
Wklejam, żeby sobie to przeczytali bezmyślnie zadowoleni, bo wg nich wreszcie jest porządek po niechlujnym, ośmiorniczkowym, wielkopańskim PO. Wklejam, bo niedługo już nie będzie można tego zrobić. Wklejam, bo czuję że cofamy się mentalnie do Średniowiecza, w którym rydzyk rośnie tuczony pieniędzmi za odpust całkowity . Wklejam, bo widzę jak rozmnaża się patologia, której już nie opłaca się pracować, gdyż na dzieciach i opiece społecznej wyciągnie więcej. Wklejam, bo lubię latać po Europie bez paszportu a widzę, że interlokutorami w sprawie są raczej „nieloty” zakochane z wzajemnością w ziemniaku i buraku. Wklejam, bo wolę kolorową paradę równości od rac i łysych pał organizmów jednokomórkowych, darzących Polskę uczuciem, którego bym sobie na jej miejscu nie życzyła. Wklejam, bo nie mogę już patrzeć na pysk atrapy wodza i słuchać jego pokrętnych wywodów z dudy. Wklejam, bo gdy skaczę po kanałach i trafię na TVPis, to zastanawiam się czy podczas snu nie przeniesiono mnie z łóżkiem do Chin lub Korei. Wklejam, bo chcę stanąć po stronie Jand, Ostaszewskich i Gretkowskich-ostatecznie, bezwarunkowo, a nie pokątnie, lajkująco. Wklejam, bo szlag mnie trafia, gdy za moje pieniądze na polecenie staruszka z obłędem w oku, demoluje się konstytucję i prawo dokonując na nich samosądu. Wklejam, bo gdy mi mignie przeżuwająca Krystyna zwana na wyrost profesorem, czuję imperatyw wewnętrzny żeby zrezygnować z pacyfizmu. Wklejam, bo gdy widzę plakaty ze zmasakrowanymi płodami, to mam ochotę zajść w ciążę i tego samego dnia ją usunąć. Wklejam, bo 10 tego w Warszawie, a 18 tego w Krakowie, ktoś robi sobie za nasze pieniądze każdego miesiąca imprezę rodzinną. Wklejam, bo kocham przyrodę. Wklejam, bo nie chcę żeby się dla mnie podpalali porządni ludzie. Wklejam, bo nie interesują mnie spiskowe teorie dziejów i bajki o trotylu. Wklejam, bo ten naród i tak był zawsze podzielony, nie całą inteligencję udało się wybić faszystom i komunistom. Wklejam, bo jak powiedział jeden prawdziwy profesor: albo rozmowa, albo walka. Wklejam bo parafrazując: wkurw się rodzi.
Dodano: 23  Czerwca  2018  00:32:00
~skarpa.men
Nadberezny niech sobie bierze ta wysoka pensje.Ale niech nie niszczy drzew tam gdzie nic nie bedzie budowane.To jakis nadgorliwiec.Teraz planuje zniszczyc drzewa przy torach naprzeciwko MDK.Nazywa to rewitalizacja.Trzeba zatrzymac jego szalone pomysly wycinki drzew nie glosujac na niego.
Dodano: 22  Czerwca  2018  23:59:36
~@Liljana
A ten drugi, jak mu tam? nawet do radia ZET dzwonił jaką pensję bierze Szlęzak. Teraz jakoś nie wydzwania. Taka obłuda ich wszystkich.
Dodano: 22  Czerwca  2018  23:27:55
~@Liljana
A ten drugi, jak mu tam? nawet do radia ZET dzwonił jaką pensję bierze Szlęzak. Teraz jakoś nie wydzwania. Taka obłuda ich wszystkich.
Dodano: 22  Czerwca  2018  23:27:54
~@Liljana
A ten drugi, jak mu tam? nawet do radia ZET dzwonił jaką pensję bierze Szlęzak. Teraz jakoś nie wydzwania. Taka obłuda ich wszystkich.
Dodano: 22  Czerwca  2018  23:27:53
~Smok
Oby zdechł razem z całą swoją rodzina, urzędniczy śmieć.
Dodano: 22  Czerwca  2018  22:42:49
Pensja menedżerska uzależniona jest od efektów pracy. A jakimi efektami może się pochwalić obecny prezydent? Ile wzrosły dochody miasta bez uwzględnienia podwyżek podatków? Ile utworzono miejsc pracy przez nowych inwestorów z branż IT obiecywanych przez prezydenta? Ile nowych gruntów inwestycyjnych - z obiecanych kilkudziesięciu hektarów - utworzono? Miasto i jego mieszkańcy nie potrzebuje gadania, potrzebują działań. A podstawą do działania jest zapewnienie finansowania. Chwalenie Nadbereżnego za rekordowe zadłużenie na drugorzędne projekty to jakaś kpina.
Dodano: 22  Czerwca  2018  22:20:09
~Mieszkaniec
~Polska
Ustaliliśmy fakty: wszyscy homo PiSus żyją w wirtualnym świecie wykreowanym przez TVPiS. Na porządku dziennym jest niszczenie i rozkradanie majątku. Budżet wyssali na maxa, nikt nigdy nie myślał, że można sobie takie nagrody dawać (samemu sobie) Dług publiczny już taki zrobili, że nigdy go nie spłacimy, a za wybory w tym i przyszłym roku, znowu sypną się łapówki!!! Bo im się należy. Wstyd mi, że kiedyś na nich głosowałem.
Dodano: 22  Czerwca  2018  22:07:10
~Polska
Ustalmy fakty: opozycji w Stalowej Woli nie ma. Grupka stetryczałych komunistów plus jeden zagubiony młodzieniec i na doczepkę ambitni "nowocześnie" z nawkładaną przez TVN rzeczywistością.
Dodano: 22  Czerwca  2018  21:20:51
~Mieszkaniec
Felek K - obudź się i lepiej nie głosuj na obecna władze POPiSU. Pomoże ci to w przyszłości zmienić zdanie na ten temat .
Dzięki znajomocią bez PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI posła Webera mamy tylko z nazwy prawo i sprawiedliwość. Nepotyzm i kumoterstwo, czyli zatrudnianie rodziny i znajomych niezależnie od ich kompetencji mają się bardzo dobrze.
Dodano: 22  Czerwca  2018  18:29:00
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe