Prezydent miasta będzie miał mniejszą wypłatę

Image

O 1788 zł brutto zostało obniżone wynagrodzenie prezydenta Miasta Stalowej Woli. Uchwalę w tej sprawie podjęła Rada Miejska w czwartek 21 czerwca.

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny poprosił radnych o to, by przegłosowali bez zbędnej dyskusji uchwałę dotyczącą obniżenia jego wynagrodzenia.

- W całej Polsce, w samorządach toczy się jakaś taka gra, próba ominięcia tych przepisów, które zostały zaproponowane w ramach obniżenia wynagrodzeń o 20 procent dla osób pełniących funkcje publiczne z wyboru. Ja uważam, że jesteśmy zobowiązani do przestrzegania i wprowadzenia przepisów w życie- argumentował swoją decyzję Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta zapewnił, że mimo iż jego wynagrodzenie zostało zmniejszone w dalszym ciągu będzie tak samo zaangażowany w swoją pracę.

- Ja nie zostałem prezydentem dla pieniędzy, nie pełnię funkcji dla pieniędzy, więc ta uchwała jest dla mnie kwestią techniczną i drugorzędną- mówił podczas czwartkowej sesji prezydent.

Za przyjęciem uchwały dotyczącej zmniejszenia wynagrodzenie prezydentowi miasta zagłosowało 21 rajców, 1 osoba wyraziła sprzeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
Feniks

CYTAT (L.Nadbereżny)
- W całej Polsce, w samorządach toczy się jakaś taka gra, próba ominięcia tych przepisów, które zostały zaproponowane w ramach obniżenia wynagrodzeń o 20 procent dla osób pełniących funkcje publiczne z wyboru.

W całej ? Skąd takie info ma Nadbereżny? Oficjalnie przyznaje, że w całej Polsce samorządowcy są nieuczciwi tylko On jest uczciwy. Czyż nie przypomina to obłudy jak zaraz po wyborach w 2014 roku stal się świętym Mikołajem dla dzieci w szpitalu i domu Dziecka a w następnych latach już o dzieciach zapomniał?
CYTAT (L.Nadbereżny)
Ja uważam, że jesteśmy zobowiązani do przestrzegania i wprowadzenia przepisów w życie

Te slowa brzmią jak akt oddania i posłuszeństwa własnej partii.
CYTAT (L.Nadbereżny)
- Ja nie zostałem prezydentem dla pieniędzy, nie pełnię funkcji dla pieniędzy, więc ta uchwała jest dla mnie kwestią techniczną i drugorzędną-

To dlaczego przyjął tak wysoką pensje? Nie ma problemu aby zrzec się części tak wysokiego wynagrodzenia albo oddać na cele charytatywne a nie opowiadać takie farmazony.
CYTAT (L.Nadbereżny)
- Ja nie zostałem prezydentem dla pieniędzy, nie pełnię funkcji dla pieniędzy, więc ta uchwała jest dla mnie kwestią techniczną i drugorzędną-

Te słowa tylko potwierdzają obłudę jaką od ponad trzech lat obdarowuje mieszkańców Nadbereżny.
Przez jedną kadencje zrobił więcej długu niż jego poprzednik przez trzy i wziął za to kupę pieniędzy od mieszkańców.
P.s
Jak wielokrotnie zaznaczałem nie należę do żadnej partii i nie jestem z opozycji. Realnie patrzę i obserwuje na to co dzieje się wokół mnie.

~jasio

a za 6000 to mozna każdego np. pozłocić abo wybudować 3 m kwadratowe mieszkania wiec za taka kase moglo powstać 18 000 mieszkan a nie 90

~jasio

drogi dalej dziurawe a chodniki krzywe

~jasio

ktoś tam nizej pisze ze wydal 345 milionow w 3 lata co na jednego mieszkanca daje 6000 zl a efektow nie widać poza labedziem i masztem

~Liljana

Pitu, pitu - zwykła kiełbasa wyborcza. Za radnego krytykował Szlęzaka za zbyt wysokie uposażenie, a jak tylko zajął jego miejsce - podwyżka. Zarabiał niemal tyle, co dwa razy starszy Szlęzak, który wiele lat w swoim życiu przepracował (w przeciwieństwie do Lucka, który popracował coś sobie jedynie z partyjnego nadania). Teraz rok wyborczy - wielkie halo z obniżenia wysokiej pensji. Wow! W grudniu sobie znów podwyższy.

~nieglosuj

Ta obnizka pensji Nadbereznego to taki chwyt przedwyborczy.Ciemny lud uwierzy ,wybierze ,a po wyborach podwyzsza mu pensje i to tak ze zwroci mu sie szybko ta strata na obnizce .

~do szmerek

głupi jakis jestes sadzac ze lapowkarstwo to kwestia marnych zarobkow, wiec co ma powiedziec 3/4 polakow? ze tez sie sprzeda za łapówke? Łapowkarstwo to kwestia etyki wychowania praworzadności a nie tylko kasy, sprzedasz wlasna matke jak ci ktos dobra kwote zaofeeruje? to ja spytam od razu za ile ja sprzdajesz?

~Szmerek

Ja mu niechce dokładać. Tylko nie widzę sensu mu zabierać. Ani nas ani jego te 1800 zl brutto nie zbawi.

~preczzkomuną

~jan jak szlęzak połowę to nadbereżny całość, nadbereżny z sitwą ustalili najwyższą możliwą pensję więc teraz odjęli grosze, ustalili sporo więcej niż szlęzak miał, obłuda pisu wychodzi

~Cycu

szmerek gamoniu to dołóż ze swoich tej ciamajdzie.

My tu o odpowiedzialności karnej a ten by mu chciał dokładać, śmiech.

~Szmerek

Prezydent musi otrzymywać większe wynagrodzenie, żeby nie dochodziło do prób wpływania na niego łapówkami itd. Wiadomo że jak ktoś da bańke to się skusi umiech Ale co innego jakby zarabiał 1600 zł a ktoś przyszedł z koperta 5k i powiedział że tam by coś chciał.

~jan

A ja uważam że SZLĘZAK powinien oddać połowę pieniędzy co zarobił w URZĘDZIE MIASTA za udawanie prezydenta.

~Mieszkaniec

~Felek K - Ty to juź zaczynasz retorykę jak Felek Dzierżyński.
Jest ona odmianą prymitywnej gry w „dobrego i złego gliniarza”, w której jeden posługuje się „kijem”, drugi oferuje „marchewkę”, a my mamy być przekonani, że ten „dobry” działa w naszym interesie. Końcowy efekt i tak ma być korzystny dla rządzących, bez względu czy jest to PiS czy PO. Widać, że Ty jak i obecni sukcesorzy metod komunistycznych chętnie sięgają po tą strategię pozwalającą wytworzyć złudne wrażenie „normalności”, uwiarygodnić niektóre postaci i skierować uwagę na poboczne wątki. ....... Z pozdrowieniem partyjnym dla wszystkich CZŁONKÓW partii -

BEZPARTYJNY

~Bolo

Ten Lucus jest naprawde biedny bo na fryzjera go nie stac

~Wyborca

Czy bezmózg ~Sześć 6 7 zrozumie, że laika w tym temacie można jeszcze tolerować ale skończonego idioty już nie.

~Celina

Skoro nie pracuje dla pieniędzy, to niech da przykład i zażąda, obniżenia mu pensji do minimalnej krajowej. Różnice może, a nawet powinien przekazać na jakiś szczytny cel, np.na dkms.

~hehe

Nie jest dla pieniedzy ale żeby nam pieknie buble na kredyt budowac, spierdzielona ul.Poniatowskiego, park z jedna uliczka na krzyz która jako jedyna wyładniała i wcale nie zachęca jakoś specjalnie, przecinanie wstęgi w Społem, kulawe inwestycje typu park linowy i oświetlenie od których nie bedzie nam sie żyło lepiej i dostatniej..
Aborygen duzo zarabia, kto by nie chciał zarabiać jak on, to kwota astronomiczna dla szarego obywatela, naweet po 'zmniejszeniu' bo duzo gadania a żadnych konkretów jak za całej jego kulawej prezydentury

~set

Piękny gest nikt wczesniej tego nie zrobił.Opozycja tego nie przebije bo oni sa dla pieniędzy.

~Hapajdzide

Cza to docenić. Ludziom się zarobki nie podobały - zmniejszyli. Za PO by puścili zasłone dymną - podnosząc cene cukru na 6 zł i by sobie pensji nie zmniejszyli a jeszcze po kamienicy wzieli.

~Sześć 6 7

Czy bezmózgi hejter zrozumie, że Nadbereżny wpompował 345 milionów w miasto w 3 lata? To więcej niż poprzednicy w 30 lat

~jasio

to jak teras slpaci te kredyty konzumpsyjne

~Kafar

Zdaje się felku żeś upośledzony.

~sniadanie

"Przecież dzięki niemu i jego znajomością w stolicy macie ostatnio otwarty skatepark"

O by cię grom z jasnego nieba strzelił. Szkoda że te znajomości wykorzystywane są do drugo a może trzeciorzędnych inwestycji. Mogby trochę głową ruszyć i zaprosić jakiegoś większego inwestora do miasta.

~offf

No niech nie pieprzy farmazonów, że nie szedł po kasę w 2014 roku? Gdyby było inaczej to zgodnie z wolą ówczesnego przewodniczącego rady Webera, którego uwierało wynagrodzenie prezydenta Szlęzaka powinien poprosić o niższe by dopiero w kadencji po widocznych sukcesach(cokolwiek by to miało znaczyć!) dojść do tej kwoty! Pazerny jesteś facet na szmal jak każdy z tej rodziny pisowskich działaczy. Dzisiaj opowiada bzdety jaki to on jest ideowiec, nie dla kasy szpanuje niby tylko dla idei...Wróble się smieją gdy wchodzi do magistratu!

Aborygen.

Lucyferze kiedy wydobędziesz cyrograf od notariusza ?

~Felek K

Manukun
Nie czytam co ty nazywasz książka ,a dla mnie zwykle wypociny jakiegoś wiejskiego pisarczyka o potędze tego miasta . Historia teraz jest pisana wielkimi literami przez prezydenta Nadbereznego a nie jakiegoś historyka Pława nad Sanem .
Obudź się i lepiej zagłosuj na obecna władze a która pomoże ci w przyszłości zmienić zdanie na jej temat .
Nie pisałem jeszcze o pośle który godnie reprezentuje to miasto w Warszawie . Przecież dzięki niemu i jego znajomością w stolicy macie ostatnio otwarty skatepark. Idąc tropem twojej histori miasta było tam do tej pory tylko kupa szkła po butelkach i jakieś pseudo rampy z blachy walcowanej 3 klasy , pewnie wyrabianych przez twoich przodków pracujących na kacu w HSW
Nie ucz mnie ci dobre a co złe ! Napewno dobre są rządy Nadbereznego a napewno złe są twoje wypociny w komentarzach . Człowieku czasy PO i kukiz w stalowej woli zniknęły bezpowrotnie . Trzeba inwestować w historie prawdziwa a nie propagandę sosjalizmu jaka ci wpoili twoi rodzice lub znajomi
Żegnam

~PiSowiec

Tak sobie leże i myślę co mi się jeszcze należy ? Na co złożyć wniosek . Może podpowiecie ?

~rafcio

Czy do was pisiory nie dociera, że wielu, albo większość ludzi ma inne zdanie od was?
Na pewno nie jeden "hejter" wyśmiewa się tutaj z durnej decyzji Nadbereżnego, świadczącej o jego totalnym poddaństwie wobec swojego króla z Żoliborza.

~Nnamdi

Manukun pod tym i innymi nickami wstawił tu 90% hejtu.
Lekarz się kłania

manukun

@Felek
Misiu, tyś nigdy w Stalowej nie mieszkał. Jak już piszesz komentarze na zlecenie, to poczytaj sobie o historii. To raptem 80 lat i wszystko zostało aż nadto spisane przez Garbacza.

Każdy w mieście miał kogoś w rodzinie związanego z hutą, więc każdy pamięta lata 70. i 80., kiedy to Stalowa Wola rozwijała się szybciej niż Rzeszów. A jeśli nie pamięta, słyszał od starszych.

Także misiu kolorowy, odpuść sobie mydlenie oczu ludziom pamietającym dwukrotne powiększenie miasta w ciągu dekady. Teraz ci mieszkańcy są świadkami co najwyżej pudrowania trupa, bo rozwojem polityki po 89 nazwać nie można.