Prezydent miasta będzie miał mniejszą wypłatę

Image

O 1788 zł brutto zostało obniżone wynagrodzenie prezydenta Miasta Stalowej Woli. Uchwalę w tej sprawie podjęła Rada Miejska w czwartek 21 czerwca.

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny poprosił radnych o to, by przegłosowali bez zbędnej dyskusji uchwałę dotyczącą obniżenia jego wynagrodzenia.

- W całej Polsce, w samorządach toczy się jakaś taka gra, próba ominięcia tych przepisów, które zostały zaproponowane w ramach obniżenia wynagrodzeń o 20 procent dla osób pełniących funkcje publiczne z wyboru. Ja uważam, że jesteśmy zobowiązani do przestrzegania i wprowadzenia przepisów w życie- argumentował swoją decyzję Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta zapewnił, że mimo iż jego wynagrodzenie zostało zmniejszone w dalszym ciągu będzie tak samo zaangażowany w swoją pracę.

- Ja nie zostałem prezydentem dla pieniędzy, nie pełnię funkcji dla pieniędzy, więc ta uchwała jest dla mnie kwestią techniczną i drugorzędną- mówił podczas czwartkowej sesji prezydent.

Za przyjęciem uchwały dotyczącej zmniejszenia wynagrodzenie prezydentowi miasta zagłosowało 21 rajców, 1 osoba wyraziła sprzeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =