Kolizja na Jana Pawła II

Image

W piątek 6 lipca 2018 roku, nieopodal Stokrotki, doszło do kolizji drogowej. Auta biorące udział w zdarzeniu zostały odholowane na lawecie.

Kolizja miała miejsce około godziny 19:15. W stronę Rozwadowa samochodem marki Opel Astra (auto na stalowowolskich numerach rejestracyjnych) jechał mężczyzna. Kierowca zahamował przed przejściem dla pieszych przepuszczając przechodniów. Tuż za nim poruszał się Citroen Xsara Picasso (na rzeszowskiej rejestracji). Kierujący nie zachował środków ostrożności i wjechał w tył Opla.

W wyniku zderzenia doszło do uszkodzenia obu aut. Szkody były na tyle duże, że oba pojazdy musiały zostać usunięte z drogi na lawecie.

Na miejsce przyjechał patrol policji. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, dlatego też nie wzywano na miejsce karetki pogotowia.

Przewiń do komentarzy






Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Hehłacz

@zmijka49 co sie rzucasz człowieku, mieszkasz od lat w angli to jakie Ty możesz mieć pojęcie o tym jak jest w Stalowej Woli? Bo ja tutaj mieszkam cały czas i zauważyłem znaczną poprawę jeśli chodzi o przepuszczanie pieszych na pasach, idealnie nie jest, ale kierowcy częściej się zatrzymują i przepuszczają.

A w Anglii też byłem i widziałem jak to jest z pieszymi... poza dużymi miastami to pieszych w ogóle nie ma więc o czym Ty piszesz?

Chłop siedzi na emigracji, a go i tak dupa boli bo Stalowej Wólce na pasach nie przepuścili... Głowa do leczenia.

~zmijka49

Czytam te komentarze i szlag mnie trafia ..Od lat mieszkam w Anglii - i jazd tam ma jasne przepisy ..przejscie dla pieszych? zatem noga na hamulec ..zwlaszcza jak przed przejsciem stoi pieszy ..w Stalowej Woli pieszy przez ulice powinien fruwac , bowiem z przejsciem przez pasy sa problemy ,kierowcy alejami pedza jak powaleni ..widac na kazdym kroku ze Polska to kraj motyka odrabany od Rosji...tyle w temacie

~zmijka49

Czytam te komentarze i szlag mnie trafia ..Od lat mieszkam w Anglii - i jazd tam ma jasne przepisy ..przejscie dla pieszych? zatem noga na hamulec ..zwlaszcza jak przed przejsciem stoi pieszy ..w Stalowej Woli pieszy przez ulice powinien fruwac , bowiem z przejsciem przez pasy sa problemy ,kierowcy alejami pedza jak powaleni ..widac na kazdym kroku ze Polska to kraj motyka odrabany od Rosji...tyle w temacie

~Nacht

Co sądzicie o granacie MK2 ? W armii amerykańskiej znany był jako ananas...

~Dende

CYTAT
Siedzisz jeden z drugim na wygodnym fotelu. Często w klimatyzowanej puszcze, muzyczka gra. Naprawdę to taki problem przepuścić tego pieszego?


Płace za takie "luksusy" niemałe pieniądze każdego roku więc pieszy jak poczeka 7 sekund przed przejściem to nic mu się nie stanie. A i z korzyścią dla jego zdrowia i środowiska....

~Kurier

baenaba ma racje,w Polsce nie ma kultury jazdy,i dopóki jej nie będzie nie ma co pieszych puszczać na przejściu. Dostanę strzała w dupę,pieszy sobie pójdzie a ja zostane z uszkodzonym autem,i prawdopodobnie kręgosłupem. Pieszy może poczekać.

~duralex

~izyrajder - sam jesteś bezmózgowiec nie znający przepisów, np. taki, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, ale jak widać są też tacy jak ty, którzy na widok prostej dostają małpiego rozumu.

~izyrajder

bezmózgowiec z Opla nie ma nawyku patrzenia w lusterka,wyobrażni i przewidywania skutków gwałtownego hamowania.taki debil powinien stracić prawo jazdy i ponownie zdać egzamin.

Andrzej_2.0

Problem nie jest ulicy bo ma dwa pasy ruchu w każdą stronę. Problem jest w głowach kierowców. Te dwa pasy nie podnoszą dopuszczalnej prędkości. Spróbuj jeden z drugim pojeździć po mieście te 50 km/h. Sprawdźcie ile czasu więcej spędzacie w swoich autach. O ile dłużej wyniesie droga z pracy do domu, z domu do sklepu i na odwrót. 5 minut? Przecież w mieście przejeżdżacie znikomą ilość tych kilometrów. Nie wiem czy to niechęć do jazdy powoduje, że musicie tak zap...ć? Jaką prędkością jedzie kierowca, który nie potrafi wyhamować? Siedzisz jeden z drugim na wygodnym fotelu. Często w klimatyzowanej puszcze, muzyczka gra. Naprawdę to taki problem przepuścić tego pieszego? Taki problem nie wyprzedzać na przejściu dla pieszych?
Kultura za kierownicą i szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego to podstawa.

~baenaba

~www rozumie twój punkt widzenia,ale nieco się mylisz-w oczach wielu kierowców JPII jest drogą szybsza,niż Poniatowskiego. A przy obecnej zielonej fali to już szczególnie. Dlatego myślę więc że ustępowanie pieszym,jeśli to nie jest konieczne, może więcej zaszkodzić niżeli pomóc. Sam miałem około rok temu ,,problemy" z tego tytułu(zatrzymałem się na przejściu przy carrefour, a koleś na sąsiednim pasie nie zauważył tego,i mało co a nie potrącił by pieszego którego ja przepuszczałem.) Od tamtej pory postanowiłem ustępować pieszemu pierwszeństwa,ale tylko na jednopasmowych drogach.

~www

CYTAT
Jednakże na drogach gdzie prędkości są zbyt duże to nieco nierozsądne. Wiem że na JPII obowiązuje 50km/h,ale kto tam tyle jeździ? 90% kierowców przekracza tam prędkość,taka prawda.


No i ja właśnie o tym. Ta droga nie ma nic co by ją czyniło szybszą niż np. Poniatowskiego. Nie jest bezkolizyjna, skrzyżowań, wjazdów i przejść jest praktycznie tyle samo. Ale jak kierowcy widzą, że są dwa pasu to dostają małpiego rozumu i wydaje im się, że są na obwodnicy. A później głupie gadanie, że winny jest ten kto się zatrzymał, bo ten co jechał 70 i wyprzedzał na pasach to niewinna ofiara.

A szerokość drogi nie ma aż takiego znaczenia dla prędkości jak jej umiejscowienie i kolizyjność z innymi ciągami. Na alejach adekwatna prędkość to 50 km/h. Na drodze do np. Przyszowa która jest 2 razy węższa i jednopasmowa bezpieczna prędkość to 90, ale wielu tego nie pojmuje

~baenaba

Prawda zawsze leży pośrodku-przepuszczanie pieszych to nasz obowiązek jako kierowców. Jednakże na drogach gdzie prędkości są zbyt duże to nieco nierozsądne. Wiem że na JPII obowiązuje 50km/h,ale kto tam tyle jeździ? 90% kierowców przekracza tam prędkość,taka prawda. W takim przypadku,pieszy powinien poczekać na pustą,i bezpieczną drogę. Zdaje sobie sprawe że tak nie powinno to wyglądać-ale tak niestety jest. To samo tyczy się przejazdu rowerem po przejściu. Do takich rozwiązań nasze społeczeństwo jeszcze nie jest gotowe.

~kierowca_idio

dostał nauczkę,że nie zatrzymuje się gdy za nim jedzie szybszy pojazd

~www

CYTAT
Nie myl mózgowcu kultury z zachowaniem przepisów ruchu drogowego!


Jak kiedyś walniesz w samochód który zatrzymał się przed przejściem, to się dowiesz jakie są przepisy ruchu drogowego. Najlepiej nie przyjmuj mandatu to ci sąd jeszcze utrwali.

Niektórzy z tu piszących widocznie nie dorośli jeszcze do ulicy dwupasmowej w mieście i jak widzą dwa pasy to dla nich ekspresówka a nie normalna droga przez sam środek miasta. Aby tylko ze swojego pasa nie wypaść i rura, a reszta się nie liczy. Albo to ludzie którzy coś nawywijali na przejściu dla pieszych (wyprzedzali lub nie zachowali odległości) i w ten sposób sobie roztłumaczają że nie są winni.

Jedziesz obwodnicą, albo jakas ekspresowka - możesz jechać szybko i jak wyjdzie ci człowiek to bedzie jego wina. Jedziesz przez środek miasta - masz dostosować prędkość, odległość, obserwować otoczenie i przed przejściem zachowywać się tak jak nakazuje tego prawo. Niczego więcej nie trzeba.

~po59

i tych co wyprzedzają na przejściu za jaja takich i na latarnie

~kuku

karać dziadów ostro za niezachowanie bezpiecznej odległości

~fred

zapewnie nawet niewiesz że przed przejściem dla pieszych musisz zachować szczególną ostrożność i na przejściu dla pieszych bez świateł jest zakaz wyprzedzania i bardzo grozny zakaz omijania który jest karany najwuzszym mandatem jeśli do niczego nie doszło pietaj w mieście to pieszy ma pierwszeństwo jesli inaczej myślisz zrezygnuj z jazdy swoim rupieciem

~do www

Nie myl mózgowcu kultury z zachowaniem przepisów ruchu drogowego!

~olla

Fred cicho siedź

~piesza

Mimo że jestem pieszą uważam że ten co wymyślił źe pieszy ma pierwszeństwo na dwupasmówce na przejściu dla pieszych jest z zawodu odzyskiwaczem pieniędzy z ubezpieczenia dla tewale kalekich ludzi po wypadkach komunikacyjnych.

~fred

bezmozg to jesteś ty ,co jesli pieszy wszedł już na jezdnię kierujacy musi się zatrzymac celem ustąpienia pierwszeństwa i się zatrzymuję a bezmuzg w niego uderza

~kierowca

Bo trzeba byc idiota zeby zatrzymywac sie niepotrzebnie gdy sie nie musi no i potencjalnym zabojca bo tak to wlasnie wyglada na drodze dwupasmowej, gdzie jeden pas pozostaje wolny.

e2rds

pisior, tak ci mózg wyprało, że do kolizji drogowej mieszasz politykę, ogarnij się, bo niedługo to wariatkowo ci grozi.

Andrzej_2.0

Wiedziałem, że zaraz wylezą przeciwnicy przepuszczania pieszych. Szczęśliwie jesteście w mniejszości.

~pisior

Pełowcom to powinni dać zakaz prowadzenia

~www

CYTAT
Można nawet powiedzieć ze to kolejny nadgorliwy się zatrzymał

CYTAT
kolejny zatrzymywacz powoduje kolizje / wypadek

Jaką trzeba mieć wodę w głowie, żeby dochodzić do takich wniosków.

Ktoś ma gdzieś to co się dzieje wokół jego samochodu jadąc w centrum miasta i takie są efekty. Nie jesteś na utostradzie gdzie masz ruch bezkolizyjny. Jedziesz przez środek miasta pełny skrzyżowań, zjazdów, przystanków, przejść dla pieszych i ludzi. Masz jechać tak, żeby panować nad tym co się dzieje z twoim autem.

CYTAT
Zapamiętajcie sobie ze to nie wy strerujecie ruchem drogowym

Zapamiętaj sobie, że to ty sterujesz samochodem i masz obowiązek jechać tak, żeby się zatrzymać jak ktoś przed tobą się zatrzymuje.

CYTAT
Zapamiętajcie sobie ze to nie wy strerujecie ruchem drogowym

Weź sobie jakiś kraj Europy w którym odsetek poszkodowanych w wypadkach jest najmniejszy, jedź tam na wakacje i zobacz jak się kierowcy zachowują w terenie zabudowanym. Ja widziałem. W Polsce zmieniło się to bardzo i cały czas zmienia, ale dalej mamy takich kierowców jak ty którzy najchętniej wprowadziliby kulturę jazdy z rosyjskich dróg. Nie patrzeć na nic, byle przed siebie.

wopin

Można nawet powiedzieć ze to kolejny nadgorliwy się zatrzymał
Zapamiętajcie sobie ze to nie wy strerujecie ruchem drogowym !!
Przemyślcie czasem swóje zachowanie

R5_VIRUS

kolejny zatrzymywacz powoduje kolizje / wypadek

~Dawid

Tylko człowiek ograniczony głosuje na PIS

~Tira kierowca

Niech zyje prezes oraz Nasza partia PIS.Kochamy Ciebie kochamy Ciebie umiech