Potrącenie rowerzysty na zjeździe z Al. JP II

Image

Do wypadku, w którym ranny został rowerzysta doszło w czwartek 19 lipca 2018 roku na uliczce dojazdowej do Al. JP II. Mężczyzna z obrażeniami ciała został odtransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło na wysokości straży pożarnej, po drugiej stronie ulicy. 48- letni mężczyzna jechał rowerem ścieżką rowerową w stronę skrzyżowania przy Patriocie. W tym samym czasie w prawo z Al. Jana Pawła II skręcił w uliczkę biegnącą w stronę kościoła pw. Opatrzności Bożej na Porębach 70- letni mężczyzna. Kierował samochodem marki Renault Scenic. Doszło do zderzenia. Rowerzysta upadł na jezdnię rozbijając sobie głowę.

Na miejsce wezwano patrol policji, karetkę pogotowia i straż pożarną. Strażacy ułożyli poszkodowanego na desce i przekazali załodze karetki.

Zarówno rowerzysta, jak i kierujący samochodem byli trzeźwi.

Materiał video

Przewiń do komentarzy









Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~hasło

W Stalowej Woli niech Rowerzyści przesiądą się na hulajnogi i banda użytkowników jednośladów będzie bezpieczna

~Huzar

Rowerzystów jest garstka a stanowią największy problem tego miasta.

~gil

już malują ścieżki na czerwono a ta banda cymbałów nadal nie kuma poco to

~gil

już malują ścieżki na czerwono a ta banda cymbałów nadal nie kuma poco to

~gil

zamknąć debili i starych dziadków a nie ulicę ,dziadek spać i wnuki sponsorować a nie zachhciało ci się jazdy teraz sąd cię osadzi bo jasne że to ty byłeś sprawcą w świetle przepisów

~gil

zamknąć debili i starych dziadków a nie ulicę ,dziadek spać i wnuki sponsorować a nie zachhciało ci się jazdy teraz sąd cię osadzi bo jasne że to ty byłeś sprawcą w świetle przepisów

~gil

zamknąć debili i starych dziadków a nie ulicę ,dziadek spać i wnuki sponsorować a nie zachhciało ci się jazdy teraz sąd cię osadzi bo jasne że to ty byłeś sprawcą w świetle przepisów

~fafa rafa

banda cymbałów dziad stary myślał ze ma pierwszeństwo i tyle wczoraj na radzie tacy niedzielni kierowcy jak ten dziadek wjebali mi sie przed maskę jak jechałem radzie gdybym nie wyhamował było by bum

~jestem za

zamknąć ulice jp dla kierowców jednośladów

~mariusz

zamknąć ulice jp dla kierowców ~chlebak

~chlebak

Rowerzyści to największa zmora tego miasta.

~biskup

ten rowerzysta więcej na ślepego nie będzie wjeżdżał na skrzyżowanie

~aneta

ludzie już większej głupoty nie ma nigdzie na świecie dwie straże pożarne do roewru

~J 23

do "fafarafa" - Jak to mówią o kierowcach często, "jakby jechał wolniej, to by wyhamował", więc jakby rowerzysta jechał wolniej to by wyhamował, prawda? ;) Porównaj jak szybko jest wstanie zatrzymać się pieszy (podpowiem właściwie natychmiast), a jak szybko rowerzysta? A mają dokładnie ten sam przywilej pierwszeństwa na przejeździe - nie przed przejazdem! Jak szybko dojeżdża do przejazdu rower, a jak szybko idzie pieszy.

~J 23

do ~fafarafa Za mało jeździsz, za mało wiesz, ale wypowiadasz się bez sensu...

~hehe

Ale durne te rowerzysty myślą że rower dodaje +50 do zdrowia i życia.

~fafarafa

jak rowerzysta może zbyt szybko jechać?? chyba nie przekroczył 50km
a stary dziad nie powinien się znaleźć w tym samochodzie bo nie wie że są ścieżki rowerowe wzdłuż drogi i ma zaćme na oczach mam samochód jestem bogiem w sadzie dziadzie ci pojaśnią

~J 23

Jakie zadania wykonywali strażacy przy tej kolizji? Bo jeżeli zastępowali pogotowie ratunkowe, to bardzo źle świadczy o pogotowiu...

~J 23

Rowerzysta miał pierwszeństwo, więc jak to piszą różne ameby na forach: "był bezpieczny". Tak jak pieszy na przejściu "ma pierwszeństwo, więc jest bezpieczny". A ja powiem tak, paradoksalnie im więcej pierwszeństwa dla pieszych i rowerzystów tym więcej wypadków i śmierci na drogach, bo większość z nich nie potrafi zachować ostrożności. W tej konkretnej sytuacji kierowca, wiedząc, że będzie skręcał, powinien był odpowiednio wcześnie obserwować ścieżkę rowerową, a jeśli późno podjął decyzję o skręcie to cóż - w lusterkach nie widać, więc niestety ale głowę odwrócić i przez tylną boczną szybę popatrzeć - przednia boczna nie wystarczy bo rowerzyści niestety zbyt szybko i nieostrożnie jeżdżą. Uważam, że obecne przepisy są bardzo złe i narażają ludzi na śmierć i kalectwo... Roszczeniowa postawa i brak wzajemnego zrozumienia stawia rowerzystów i pieszych w sytuacji narażenia życia.

~Jaro

Jeden kretyn nie zna przepisów, drugi nie miał kasku, i nieszczęście gotowe

~stal

a zęba na chodniku stalowemiasto nie sfilmowało?

~kop

zlikwidować zielone strzałki do skretu w prawo lub przywrocic do stanu poprzedniego bo i tak nikt się nie zatrzymuje choć ma obowiązek jak przed znakiem STOP i wypadki tego typu przy skrecie w prawo się skoncza !!!!!!!

~Ekolog

Był z po kierowca A rowerzysta z PiS to jest zamach na demokrację ludzie co to pelo wyrabia aby ludzi na ulicy atakować wstyd

~mariusz

o właśnie: ograniczone zaufanie!!!!

~Kurier

Mam blisko 66 lat,pracowałem ponad 30 jako kierowca-nie wiem ile km zrobiłem,ale sporo. Obecnie jako szczęśliwy emeryt podróżuje rowerem po naszym mieście-uważam jednak te przejazdy dla rowerzystów,po przejściu dla pieszych za nieco niebezpieczne. Nie chce tłumaczyć kierowcy,bo przepisy są przeciw niemu,nie chce tłumaczyć rowerzysty bo był na prawie-ale obaj są w pewnym sensie winni. Istnieje coś takiego jak,,ograniczone zaufanie".

e2rds

Po ścieżkach rowerowych wzdłuż Alei Jana Pawła rowerzyści nie jeżdżą, tam rowerzyści oględnie mówiąc zapieprzają.

~ernest

"gosciowi"na takim rowerze zostało jeszcze "dwa życia"

~Pisior

Tak zgadza się pelowcy nie umieją jeździć oni pontonami podrozuja