Czy można wziąć kredyt na pesel?

Image

Według narzędzia Keyword Planner, czyli po prostu planera słów kluczowych w Google AdWords, 110 osób miesięcznie wpisuje w wyszukiwarce Google zapytanie „czy można wziąć kredyt na pesel?". Można się domyślać, że użytkownicy wyszukiwarki zastanawiają się, czy znajomość numeru PESEL jest wystarczająca do tego, aby zaciągnąć na czyjeś dane kredyt. Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista.

Kredyt na PESEL – czy to możliwe?

Numer PESEL nie jest przypadkowym ciągiem cyfr. Można z niego wyczytać m.in. rok urodzenia danej osoby czy też wskazać jej płeć. Czy jednak znajomość samego numeru PESEL jest wystarczająca do zaciągnięcia kredytu? Nie, dopiero kolejne kroki podjęte przez przestępców mogą sprawić, że będzie możliwe zaciągnięcie zobowiązania. Tylko w 2017 roku doszło według informacji opublikowanych na chronpesel.pl do 47 tysięcy prób wyłudzenia kredytu lub pożyczki. Jednak do wyłudzenia złodziej potrzebuje więcej naszych danych niż tylko numeru PESEL. Przyjrzyjmy się kilku głośnym sprawom, do których doszło w Polsce.

1. Urzędniczka skarbowa wyłudziła kredyty na dane 170 osób. Doszło do tego w Łęczycy. Teoretycznie nasze dane powinny być bezpieczne w Urzędzie Skarbowym. Jedna z urzędniczek znalazła jednak metodę na poważne oszustwo w ramach tej instytucji. Zasada działania była dosyć prosta – urzędniczka miała dostęp do wszystkich niezbędnych danych w pracy. Na ich podstawie kupowała dokumenty imitujące dowody osobiste i zakładała przez internet konta w bankach. W ten sposób mogła już zaciągać pożyczki – weryfikacji konta dokonuje się przecież m.in. na podstawie danych z rachunku bankowego. W mediach pojawiła się informacja, że oszustka mogła metodą „na słupa” wyłudzić nawet kilkaset tysięcy złotych. Większość poszkodowanych dowiadywała się o oszustwie od komorników i firm windykacyjnych.

2. 340 tysięcy złotych długu w banku, w którym… się nigdy nie było. Kobieta mieszkająca w Łodzi chciała przedłużyć kredyt odnawialny w swoim banku, jednak otrzymała odmowę. Powód? Okazało się, że jej mąż zaciągnął 200 tysięcy złotych kredytu, a zobowiązanie urosło do kwoty 341 tysięcy ze względu na to, że nie było spłacane. Poszkodowany nigdy nie był w tym banku, nigdy też nie korzystał z jego oferty. Jak doszło do tego oszustwa? Przestępca wykorzystał moment nieuwagi zaprzyjaźnionej recepcjonistki w przychodni i spisał dane poszkodowanego. Później zaciągnął kredyt na podstawie sfałszowanych dokumentów i zaświadczeń.

3. 30 poszkodowanych, na których dane zaciągnięto kredyty w Getin Banku w oddziale w Łomiankach. Poszkodowani nie wiedzieli, w jaki sposób ich dane mogły trafić do oszustów. Doszli do pewnych wspólnych wniosków, że np. wszyscy korzystali z jednej z firm blacharsko-lakierniczych, które działają w Łodzi. Podejrzenia dotyczyły również firmy, która zapewniała samochody zastępcze. Okazało się, że oszuści mieli nie tylko skany dowodów osobistych swoich ofiar, ale również prawa jazdy.

Jak widać, każda sytuacja była inna, jednak zawsze celem było zdobycie dokumentów lub większej liczby danych. Sam numer PESEL jeszcze nie wystarczy przestępcom do wyłudzenia kredytu na dane konkretnej osoby. Największym problemem jest jednak to, że poszkodowani dowiadywali się o wyłudzeniu na długo po tym, kiedy do niego doszło.

Jak się zabezpieczyć przed konsekwencjami wyłudzenia danych?

Nie istnieje sposób na to, aby nasze dane były bezpieczne, gdyż jak łatwo zauważyć, mogą one trafić w przeróżny sposób w ręce przestępców. Możemy jednak zrobić coś, co nas uchroni przed konsekwencjami wyłudzenia tych danych. Platforma chronpesel.pl wyśle nam powiadomienie zawsze wtedy, kiedy ktoś skieruje zapytanie o nasze dane do jednego z biur informacji gospodarczej. Analogicznie taka wiadomość trafi do nas, jeśli ktoś będzie próbował nas do tej bazy dopisać. Co to w praktyce daje? Fakt, że ktoś sprawdza nasze dane, a my o tym nic nie wiemy, prawdopodobnie oznacza, że właśnie ta osoba próbuje wyłudzić na nasze dane kredyt, pożyczkę czy też podpisać umowę z operatorem komórkowym. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 71 773 78 00, gdzie zostaniemy poinformowani, co mamy dalej robić. Natychmiastowa reakcja może nas uchronić przed poważnymi konsekwencjami.

Czy można wziąć kredyt na PESEL?

Sam numer PESEL to zbyt mało, aby złodziej mógł wyłudzić kredyt na nasze dane, ale jeśli uzyska on więcej danych osobowych, to wtedy ryzyko oszustwa jest bardzo duże. Nikt z nas nie może mieć pewności, że nasze dane nie zostały już wykradzione bądź nie zostaną w przyszłości z dużych publicznych instytucji jak np. szpital. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze zabezpieczenie przed możliwymi konsekwencjami takiej sytuacji.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zuza

A myślałam, że PESEL wydają za darmo, nie trzeba na niego kredytu

~Pani Ewa

dzień dobry
Przepraszam, że mnie nie znasz. Nazywam się Pani Ewa, byłem w takiej sytuacji jak teraz, kiedy potrzebowałem pożyczki, którą złożyłem na pożyczkę od ponad 2 firm na tej stronie i zostałem oszukany. Straciłem ponad 8000 $. Byłem sfrustrowany i zmęczony, dopóki mój przyjaciel, który pracujemy razem jako lekarz medycyny, Marian z jej nazwiska, nie związał mnie z niezawodną i prawdziwą firmą pożyczkową JORGE GRACE LOAN FIRM. może również pomóc, jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki Po prostu wyślij je e-mailem na adres: {jorgegraceloanfirm@gmail.com}, aby uzyskać prawdziwą pożyczkę, której są zaufani i rządową firmę pożyczkową, dzięki.

Pani Ewa

~LESZEK

To świadectwo jest prawdą. Jestem kobietą z trójką dzieci. Ponieważ mój mąż umarł, byłem w tarapatach. I było wiele

długów zapłacić przed końcem stycznia i rozpocząć własną działalność gospodarczą. Poprosiłem moich sąsiadów i mój

Bank, aby pomóc, ale ludzie nie chcą mi pomóc. Byłem w poważnych kłopotów. Odpowiedziałem kilka ofert kredytowych w

Internecie i mam oszukany dwa razy. Ale Kontynuując moje badania, czytałem świadectwo pożyczki, które mówił o

uczciwym i poważnym człowiekiem. Cóż ten człowiek jest Pan Michel PLANCQ, który pomógł mi z pożyczką 60,000.

Gwarantuję, że otrzymałem kredyt w zeszłym tygodniu i dzięki tym pieniędzmi, będę w stanie zapłacić rachunki.

Prawdą jest, że zgodziła się zapłacić za ubezpieczenie, które pokrywa refundację. Jeśli chcesz pożyczki, radzę ci

ten człowiek i nie będzie rozczarowany.

Tam masz swój adres e-mail: plancqamichel_(at)_gmail.com WhatsApp: + 33683565294

zaufać mu.

~LESZEK

To świadectwo jest prawdą. Jestem kobietą z trójką dzieci. Ponieważ mój mąż umarł, byłem w tarapatach. I było wiele

długów zapłacić przed końcem stycznia i rozpocząć własną działalność gospodarczą. Poprosiłem moich sąsiadów i mój

Bank, aby pomóc, ale ludzie nie chcą mi pomóc. Byłem w poważnych kłopotów. Odpowiedziałem kilka ofert kredytowych w

Internecie i mam oszukany dwa razy. Ale Kontynuując moje badania, czytałem świadectwo pożyczki, które mówił o

uczciwym i poważnym człowiekiem. Cóż ten człowiek jest Pan Michel PLANCQ, który pomógł mi z pożyczką 60,000.

Gwarantuję, że otrzymałem kredyt w zeszłym tygodniu i dzięki tym pieniędzmi, będę w stanie zapłacić rachunki.

Prawdą jest, że zgodziła się zapłacić za ubezpieczenie, które pokrywa refundację. Jeśli chcesz pożyczki, radzę ci

ten człowiek i nie będzie rozczarowany.

Tam masz swój adres e-mail: plancqamichel_(at)_gmail.com WhatsApp: + 33683565294

zaufać mu.

~Elena

Drodzy Poszukiwacze Pożyczek.

Masz problemy finansowe? Chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa powstała na całym świecie w organizacjach zajmujących się prawami człowieka, których jedynym celem jest pomoc ubogim i osobom z trudnościami finansowymi. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, zwróć się do nas z poniższymi danymi e-mail: elenanino0007_(at)_gmail.com

Imię:
Wymagana kwota pożyczki:
Czas trwania pożyczki:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena

~SARAH

Jestem doradcą kredytowym Elzbieta Breha, Czy potrzebujesz 100% finansowania? ja
może zaspokoić twoje potrzeby finansowe za mniej
spłacić, dlatego ufundujemy ci tylko 2,5% stopy procentowej.
Niezależnie od okoliczności, samozatrudniony, emeryt, biedny
ocena zdolności kredytowej, możemy pomóc. Elastyczna spłata,
Skontaktuj się z nami @: elzbietabreha01_(at)_gmail.com

INFORMACJE DLA BORROWERS

Twoje imiona .............................. ..
Twój kraj....................... .........
Twoje miasto.......................... .........
Twój adres ..............................
Twój zawód ..........................
Twój stan cywilny ......................
Obecny status w miejscu pracy .........
Numer telefonu........................ ......
Miesięczny przychód........................ .......
Czas trwania pożyczki ...................... ...........
Kwota pożyczki........................ .........

Dzięki i mam nadzieję, że wkrótce skontaktujemy się z Tobą, abyśmy mogli Cię wysłać
warunki kredytu, warunki i harmonogram spłat

Twoja szybka odpowiedź na tę wiadomość zostanie bardzo doceniona.

Z poważaniem

~Maria Hooks

Witam, jestem Maria Hooks, jestem z Polski obecnie mieszka w Texas City, USA. Jestem obecnie wdową z Czwórką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w maju 2018 r. I musiałem refinansować i zapłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odmówiła mi kredytu. Ale tak jak Bóg chciał, zostałem przedstawiony kobiecie Bożej prywatnej pożyczkodawcy, która udzieliła mi pożyczki w wysokości 250 000 euro, a dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci mają się dobrze w tej chwili, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą z odniesienie do zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, brak kontroli kredytowej, brak podmiotu podpisującego z 2% stopą procentową i lepsze plany spłaty oraz harmonogram, prosimy o kontakt z panią Rose (missroseloanfirm@hotmail.com). Ona nie wie, że to robię, ale jestem teraz taka szczęśliwa i postanowiłem dać ludziom więcej informacji o niej, a także chcę, aby Bóg bardziej ją błogosławił. Możesz skontaktować się z nią poprzez jej e-mail. missroseloanfirm_(at)_hotmail.com

~Andrew Wills

Jesteśmy po to, aby pomóc Ci zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby finansowe. Czy jesteś zadłużony? Czy zostałeś odrzucony przez banki in instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki, aby ulepszyć swoją firmę? Udzielamy pożyczek w przedziale od €5 000 do €100 000 000,00 z przystępną niską stopą procentową 2%. Nasza transakcja jest w 100% gwarantowana, ponieważ zapewniamy również serdeczne relacje z naszymi klientami. Aplikować! Napisz do nas na adres: awfinancialservices0_(at)_gmail.com

~Pawel

Cześć, moi dobrzy obywatele, byłeś w kryzysie finansowym lub problemie w swoim życiu? Czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, czy chcesz spłacić dług bankowy? A oto rozwiązanie dla was wszystkich, ponieważ widziałem wielu ludzi z tego kraju i szczerze mówiąc nie wiedziałem, że są wciąż uczciwi i legalni pożyczkodawcy tutaj w naszej firmie, dziś po prostu dostaję kwotę pożyczki w wysokości 150 000 euro i byłem tą samą osobą, która szukała pożyczki przez ponad 3 lata, płaciłem innym firmom, ale tutaj w naszym kraju Stella Rene jest prawdziwa i zawsze jest gotowa pomóc każdemu, kto chce uzyskać kredyt, a ta firma również udzieliła szybkiej pożyczki w czasie krótszym niż 3 godziny, otrzymasz pożyczkę na swoje konto bankowe, a dziś przyszedłem na bloga, aby dać moje winne świadectwo i po więcej informacji skontaktuj się z firmą pożyczkową Stella Rene na adres e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com), aby uzyskać szybkie, bezpieczne, niezawodne i godne zaufania pożyczki, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wszystkie rachunki zostały usunięte, a teraz jestem wolną kobietą , wszystko dzięki firmie pożyczkowej Stella Rene.

Pawel

~lucky trust

-
Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzoną, aby pomagać ludziom w potrzebie pomocy, takim jak pomoc finansowa. Tak więc, jeśli przechodzisz przez trudności finansowe lub masz kłopoty finansowe, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę lub potrzebujesz pożyczki spłacić swój dług lub spłacić rachunki, założyć dobry interes, lub trudno jest uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków, skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail (lucky.trustservice@gmail.com), aby uzyskać Biblię: : 10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; ten, kto szuka, znajduje; i do tego, który puka, otworzą się drzwi. „Nie pozwólcie więc, aby ta sposobność przeszła przez was, ponieważ Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki wieków.

Twoje imię:
SEKS;
WIEK;
Kraj
Kwota pożyczki:
Czas trwania pożyczki:
CEL POŻYCZKI;
DOCHÓD MIESIĘCZNY;
Ważny numer telefonu komórkowego:
Dziękujemy za wyrozumiałość dla kontaktu jako
czekamy
pozdrowienia
Zarządzanie
E-mail: (lucky.trustservice@gmail.com)

~Marcus Foster

Jesteśmy chrześcijańską organizacją, która pomaga ludziom w potrzebie pomocy finansowej. Więc jeśli przechodzisz trudności finansowe lub masz kłopoty finansowe i potrzebujesz środków na założenie własnej firmy, spłacenie rachunków, skontaktowanie się z nami teraz, oferujemy tutaj wszelkiego rodzaju pożyczki, oferujemy 3% kredytu rocznie bez stresu, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: ckf53744_(at)_gmail.com

Obecnie obowiązuje oferta pożyczki 3%

~Marcus Foster

Jesteśmy chrześcijańską organizacją, która pomaga ludziom w potrzebie pomocy finansowej. Więc jeśli przechodzisz trudności finansowe lub masz kłopoty finansowe i potrzebujesz środków na założenie własnej firmy, spłacenie rachunków, skontaktowanie się z nami teraz, oferujemy tutaj wszelkiego rodzaju pożyczki, oferujemy 3% kredytu rocznie bez stresu, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: ckf53744_(at)_gmail.com

Obecnie obowiązuje oferta pożyczki 3%

~DANIELA

Dla Twojej uwagi, bardzo ważne jest, aby podzielić się tym z Tobą. Po wielu odrzuceniu przez banki, w końcu znalazł Pan, który sprawił, że moja rodzina szczęśliwa. To naprawdę normalne, aby dać mu to świadectwo. To znaczy, że przyznano kredyt dla moich rodziców w 72 godzin. Jest to bardzo ładne, wiarygodne i wiarygodne Sir pożyczki od 5000 euro do 1 000 000 euro na niskim oprocentowanie 3% rocznie, jeśli naprawdę potrzebują do kontaktu z nim i będzie zadowolony.

E-mail: plancqamichel_(at)_gmail.com

Twój WhatsApp: + 33683565294

~DANIELA

Dla Twojej uwagi, bardzo ważne jest, aby podzielić się tym z Tobą. Po wielu odrzuceniu przez banki, w końcu znalazł Pan, który sprawił, że moja rodzina szczęśliwa. To naprawdę normalne, aby dać mu to świadectwo. To znaczy, że przyznano kredyt dla moich rodziców w 72 godzin. Jest to bardzo ładne, wiarygodne i wiarygodne Sir pożyczki od 5000 euro do 1 000 000 euro na niskim oprocentowanie 3% rocznie, jeśli naprawdę potrzebują do kontaktu z nim i będzie zadowolony.

~DANIELA

~Meryl

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś w jakimś kryzysie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki na uregulowanie długu lub spłatę rachunków lub rozpoczęcie miłego biznesu? Czy masz niską zdolność kredytową i trudno ci uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Oto Twoja szansa na uzyskanie pożyczki od naszej firmy. oferujemy kredyty dla osób fizycznych w następujących celach i nie tylko. Pożyczka osobista, ekspansja biznesowa, zakładanie działalności gospodarczej, edukacja, konsolidacja zadłużenia, pożyczki na twarde pieniądze. Oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami już dziś, wysyłając e-mail na adres greatfuturefinancialservices_(at)_gmail.com

~Elena

Czy potrzebujesz pożyczki? skontaktuj się z szybkim zatwierdzeniem pożyczki w ciągu 30 minut na e-mail: elenanino0007_(at)_gmail.com

~Elena

Cześć wszystkim!
Jestem Elena Vasil, obecnie mieszka w Krakowie. W tej chwili jestem wdową z Czwórką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w styczniu i musiałem refinansować i zapłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odmówiła mi kredytu. Ale tak, jak Bóg chciał, zostałem przedstawiony Spółdzielni Prowadzonej przez CZŁOWIEKA BOGA prywatnego pożyczkodawcę, który udzielił mi pożyczki w wysokości 80,000 EURO, a dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą, jeśli musi skontaktować się z każdą firmą w celu uzyskania pożyczki bez zabezpieczenia, kontroli bez kredytu, bez podpisu z 2% stopą procentową i lepszymi planami spłaty oraz harmonogramem, prosimy o kontakt z panem Dantym Paolą za pośrednictwem poczty elektronicznej: dantecooperativehelp_(at)_hotmail.com On nie wie, że to robię, ale jestem teraz taka szczęśliwa i postanowiłem dać ludziom więcej do zrozumienia na jego temat, a także chcę, aby Bóg bardziej go błogosławił. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem jego e-maila: dantecooperativehelp_(at)_hotmail.com, aby szybko zadzwonić na czat lub WhatsApp / +35677926593

Dzięki
Elena Vasil

~tom scott

Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01_(at)_gmail.com

~Dakany

Potrzebujesz pożyczki? pożyczki osobiste? pożyczki biznesowe? kredyty hipoteczne? finansowanie rolnictwa i projektów? rozdajemy wszelkiego rodzaju pożyczki o oprocentowaniu 2%! Kontaktowy adres e-mail; (dakany.endre@gmail.com)

Pilna oferta pożyczki.

~Dakany

Chcesz pożyczyć pieniądze? jeśli tak, skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail: (dakany.endre@gmail.com)

Oferta pożyczki.

~Ryan Jeremy

Witajcie, moi dobrzy ludzie, nazywam sie Pamela Lukasz i jestem tutaj, po polsku, zlozylem podanie i otrzymalem pozyczke od firmy pozyczkowej Global Provission, firmy, w której otrzymalem pozyczke w wysokosci 1 000 000 PLN i zanim zawsze to uslyszalem jest wiele oszustw na tej stronie, ale dzis potwierdzilem i widze, ze na tej stronie wciaz jest legalna i bezpieczna firma kredytowa, wiec moi ludzie, prosze, nie zamykaj sprawy, dopóki nie zobaczysz wszystkiego dla siebie, panie Jamesie Simth ,firma pozyczkowa jest nadal realna i nadal pomaga ludziom z naszego kraju i wielu innych krajów dzisiaj, i jestem bardzo szczesliwy, ze teraz mam pozyczke na splate wszystkich moich dlugów, a takze, gdy potrzebujesz pozyczek, skontaktuj sie z nastepujacymi email: globalprovissioncompany_(at)_gmail.com, aby uzyskac wiecej informacji i wierzyc, ze Global Provission pomoze ci rozwiazac twoje problemy, poniewaz to prawdziwe i tetniace zyciem Ante.

~Karen Ronald

Witam wszystkich tam, mam nadzieję, że wszystko w porządku ??? Nazywam się pani Diana Patrick, pochodzę z Ohio, kilka miesięcy temu zostałem wciągnięty w złą sytuację finansową i potrzebowałem pilnej pożyczki, aby zapłacić moje rachunki i stanąć na nogi ze względu na moją obecną sytuację finansową, której mój bank odmówił aby dać mi pożyczkę, więc nie miałem innego wyjścia, jak poszukać niezabezpieczonej pożyczki online, w trakcie moich badań padłem ofiarą oszustwa i straciłem prawie 1500 dolarów, a ja miałem więcej kłopotów i prawie dałem W nadziei na uzyskanie pożyczki do czasu znalezienia posta online post był wspólnym zeznaniem pana Erica z New Jersey States, który świadczy o tym, że dostał 50 000 dolarów od Karen Finance Inc. po przeczytaniu postu postanowiłem skontaktować się z Karen Finance Inc. przez e-mail: (karenronaldfinance@hotmail.com) kontakt udostępniony w poście, moje niezabezpieczone żądanie pożyczki w wysokości 600 000 USD zostało zatwierdzone w ciągu 72 godzin od złożenia wniosku, a moja pożyczka została wypłacona na moje konto bankowe bez żadnego pominięcia.

Chcę wyrazić głęboką wdzięczność, a także doradzić osobom ubiegającym się o pożyczkę, aby były bardzo czujne, ponieważ istnieje wielu oszustów, których jedynym celem jest oszukanie niewinnych osób ubiegających się o pożyczkę, więc musicie być ostrożni i czujni. kto potrzebuje pożyczki polecam Karen Finance Inc, możesz skontaktować się z firmą pod adresem e-mail: (karenronaldfinance@hotmail.com)

Dziękuję za przeczytanie mojego świadectwa, życzę powodzenia.

Twój,
Diana Patrick.

~ Luis Roland

Moje imię to Luis Roland, mam uroczą żonę i 3 dzieci. tydzień temu rozpaczliwie potrzebowałem pieniędzy, więc pomyślałem o pożyczce, a potem natknąłem się na tak wielu oszustów, którzy odebrali ode mnie 2500 euro i odmówili mi e-maila. Stałem się bardzo sfrustrowany iw końcu pijany, jeden wierny dzień poszedłem do klubu na drinka, gdzie spotkałem starego przyjaciela, powiedziałem mu wszystko, co mi się przydarzyło, przedstawił mnie GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD i dał mi swój e-mail adres (ginamorganloancompany@gmail.com), powiedział mi, jak firma pomogła mu i jego rodzinie. Natychmiast skontaktowałem się z nią, gdy wróciłem do domu, powiedziano mi zasady i regulacje, po przetworzeniu pożyczki w mniej niż 24 godziny otrzymałem pożyczkę w wysokości 80 000 euro. Więc jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, możesz również skontaktować się z nią na ten adres e-mail: ginamorganloancompany_(at)_gmail.com

~Ryan Jeremy

Czesc, moi ludzie, czy jestes w kryzysie finansowym i potrzebujesz pozyczki na oplacenie rachunków i zalozenie firmy? oto odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od firmy pozyczkowej Globel provsion i chce szybko skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co jest zgodne z prawda i prawda, po prostu zrób to, co o co prosiles, w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedz na swój problem finansowy, a zobaczysz, ze jedyna osoba, której mozemy zaufac, jest Globel provsion, a teraz jestem bardzo szczesliwy dzisiaj, wiec skontaktuj sie z nim dzisiaj, aby otrzymac ten e-mail ponizej: {globalprovissioncompany@gmail.com} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie pozyczkowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez wyczyscilem swój dlug bankowy, wiec skontaktuj sie z nimi dzisiaj i czekam tutaj na twój dzisiejszy rodzaj odpowiedzi

~Elena

Drodzy Pożyczka Poszukiwacze

Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona organizacje praw człowieka na całym świecie, wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi: elenanino0007_(at)_gmail.com

Imię:
Wymagana kwota pożyczki:
Czas trwania pożyczki:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena

~Ryan Jeremy

czesc, moi ludzie, czy jestescie w kryzysie finansowym i potrzebujecie pozyczki, zeby zaplacic rachunki i zalozyc firme? oto jest odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od globalnej pozyczki tymczasowej od firmy i chce skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cie poprosilo i w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauwazysz, ze globalne zastrzezenie jest jedyna firma, której mozemy zaufac, a teraz jestem bardzo szczesliwy, wiec prosze skontaktuj sie z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a nastepnie {globalprovissioncompany@gmail.com} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie kredytowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez splacilam swój dlug bankowy, wiec skontaktuje sie z nimi dzisiaj i czekam na zyczliwa odpowiedz dzisiaj

~Ryan Jeremy

Cześć, moi ludzie, czy jesteś w kryzysie finansowym i potrzebujesz pożyczki na opłacenie rachunków i założenie firmy? oto odpowiedź na twoje problemy finansowe, ponieważ dzisiaj właśnie dostałem pożyczkę w wysokości 58 000 euro od firmy pożyczkowej Globel provsion i chcę szybko skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć ci wszystko, co jest zgodne z prawdą i prawdą, po prostu zrób to, co o co prosiłeś, w ciągu 3 godzin otrzymasz odpowiedź na swój problem finansowy, a zobaczysz, że jedyną osobą, której możemy zaufać, jest Globel provsion, a teraz jestem bardzo szczęśliwy dzisiaj, więc skontaktuj się z nim dzisiaj, aby otrzymać ten e-mail poniżej: {globalprovissioncompany@gmail.com} to jedyna firma, która może ci pomóc w kryzysie pożyczkowym i dziś ja i moja rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ również wyczyściłem swój dług bankowy, więc skontaktuj się z nimi dzisiaj i czekam tutaj na twój dzisiejszy rodzaj odpowiedzi

~Romanna

Jak otrzymałem Pożyczoną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com) lub WhatsApp Phone: +1(706)609-5241).
Witam wszystkich, Nazywam się Romanna Isabella, pochodzę z Montany w Stanach Zjednoczonych, jestem tutaj, aby potwierdzić, jak otrzymałem pożyczkę od Martina Luciano World Wide Loans Financial Services za pośrednictwem poczty elektronicznej: martinlucianoworldwideloans_(at)_hotmail.com lub WhatsApp Phone: +1 ( 706) 609-5241). po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem podanie, ale nigdy nie dali mi pożyczki, dopóki znajomy nie przedstawił mi Martina Luciano World Wide Loans Financial Services , który obiecał mi pomóc z pożyczką mojego pragnienia i naprawdę zrobił to, co obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie potrafię uwierzyć. Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni i uczciwi pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałem się z tą pożyczką, która naprawdę pomogła mi z pożyczką i zmieniła moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu dobrych pożyczkodawców, ale doradziłbym ci, szukając pożyczki, aby skontaktować się z nimi dzisiaj, ponieważ są troskliwi i wyrozumiali. Nie wiesz, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, czy chcesz finansować swoje projekty, więc skontaktuj się z Martin Luciano World Wide Loans Financial Services na swoim firmowym adresie e-mail: (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com) lub WhatsApp Phone : +1(706)609-5241).

~Syrena

A teraz chyba połączyli pakiety i wychodzi na to że za 10 zł masz wszystko w pakiecie