Policyjna akcja Motocykl

Image

Policjanci prowadzą na drogach województwa podkarpackiego policyjną akcję „Motocykl”. Akcja skierowana jest do użytkowników jednośladów.

"Motocykl" to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Dlatego dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, policjanci prowadzą dziś i jutro, na drogach województwa policyjną akcję „Motocykl”. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają.

Policjanci podczas działań będą również zwracać uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

Jak mówi Kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do głównych przyczyn wypadków drogowych wciąż należy zaliczyć nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu są też przyczyną zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Policjanci apelują o wzajemny szacunek i uwagę, gdyż kierowcy muszę widzieć się wzajemnie i właściwie na siebie reagować.

KWP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ptaku

Nie czepiajcie sie motocyklistow bo to madrzy ludzie jak potrafia na tym jezdzic i maja odwage Ja jezdzilem w automobilklubie chyba 15 lat Jeszcze za Guzka i zadna nyska mnie nie zlapala A tylko 41 km mialwm Pozdrawiam

~Raf

W nastepnym roku bedą nas zatrzymywac jednostki z osp.do kontroli

~Sisi

Niech sami dbaja o swoje zycie nic na sile widac. Chcesz zbawiac swiat ubierz mundur i dzialaj smiech2 ja tam nie chce wole miec spokoj psychiczny niz z takimi idiotami sie uzerac. Wspolczuje im i podziwiam z drugiej strony

~MIX

Na Błoniach przydały by się patrole rowerowe!!!

~gina

jezdze i sam i rowerem ale nic mnie tak nie stresuje jak rowerzysta wjezdzajacy z rozpedu na pasy

~ja 2

Kiedy zobaczymy "POLICYJNA AKCJA ROWER"? W Stalowej to jest duży problem. Można nawet zaobserwować rowerzystów grających w gry podczas jazdy. Drugiego życia nie będzie. Większość rowerzystów nawet nie sprawdzi czy może, tylko przejeżdża z dużą prędkością. Widzimy policję, która widzi łamanie przepisów przez rowerzystę i mają to w poważaniu. Dlaczego? Przecież tu chodzi o życie.