Jakich składników szukać w kremie przeciwzmarszczkowym?

Image

Nie można zupełnie zatrzymać pojawiania się zmarszczek, nie można ich też zupełnie usunąć. Starzenie się skóry to naturalny proces, który zaczyna się, gdy większość z nas jeszcze o tym nie myśli – około 18. roku życia. Od tego momentu skóra ma coraz mniej włókien kolagenu – to one stanowią wypełnienie cery oraz jej rusztowanie. Oczywiście, proces ten jest powolny, a pierwsze linie obserwujemy najczęściej po 25. roku życia.

To efekt stopniowego wiotczenia skóry, które skutkuje utrwalaniem linii, pojawiających są podczas pracy mięśni twarzy. Skóra wciąż rozciąga się i rozluźnia, a gdy traci jędrność, nie wraca do wyjściowego stanu. Pierwsze zmarszczki pojawiają się w okolicy oczu, ponieważ w tym obszarze tkanki są najcieńsze i najdelikatniejsze.

Najlepszym sposobem na walkę ze starzeniem się skóry jest krem przeciwzmarszczkowy. W gąszczu licznych drogeryjnych i internetowych propozycji łatwo się zagubić. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego specyfiku jest czytanie składów zamieszczonych na opakowaniach. Na co zwracać uwagę?

Obrazek

Jakich składników unikać w kremie przeciw zmarszczkom?

Zacznijmy od wymienienia składników, których powinno się unikać. Najogólniej mówiąc, są to po prostu składniki chemiczne takie, jak: silikony, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi oraz chemiczne substancje zapachowe. Część naukowców i dermatologów uważa, że mogą być one szkodliwe w dłuższej perspektywie stosowania i powodować poważne dolegliwości. Jednakże nawet wyjąwszy ten argument, na temat którego wciąż toczy się wiele dyskusji, takie substancje mają wiele wad.

Przede wszystkim takie składniki są niczym innym, jak tylko tanimi wypełniaczami. W kosmetyce stosowane są, ponieważ poprawiają konsystencję i trwałość produktu przy zachowaniu niskich kosztów produkcji. Działają tylko pozornie. Na przykład silikony – oblepiają skórę, tworząc na niej gładką warstwę. Dzięki temu wydaje się ona nawilżona, przyjemna w dotyku. Jednakże nie pielęgnują jej faktycznie, a wręcz mogą powodować przesuszenie! Stosując takie chemiczne dodatki możemy co najwyżej chwilowo zamaskować problemy i poprawić wygląd skóry, a nie jej faktyczny stan.

Czytaj również na portalu Wirtualna Polska: Krem przeciwzmarszczkowy? Jak wybrać ten idealny?

Co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać wyłącznie składniki naturalne. To jednak nie wszystko. Należy zwrócić uwagę, aby substancje aktywne wykazywały komplementarne, zróżnicowane działanie, czyli: • działanie nawilżające: nawilżanie to podstawowa metoda walki ze starzeniem się skóry. To oczywiste, że suszone owoce są pomarszczone, a suche rośliny łatwo się kruszą. Nie inaczej jest z naszą skórą. Cera, której brak nawilżenia, szybko pokryje się zmarszczkami, utraci zdrowy koloryt, łatwo będzie ulegać negatywnym czynnikom środowiskowym (słońce, zanieczyszczenia, wiatr, zimno). Intensywne nawilżanie to podstawowe oręże w walce ze zmarszczkami,
• pobudzanie regeneracji: składniki o takich właściwościach mają za zadanie pobudzić produkcję włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje gęstość. To właśnie utrata włókien kolagenu i elastyny skutkuje postępowaniem wiotczenia skóry, co z kolei prowadzi do pojawiania się zmarszczek,
• walka z wolnymi rodnikami: tzw. przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki – są to cząsteczki, które odpowiadają za proces starzenia się tkanek poprzez powodowanie uszkodzeń komórek. Dzięki antyoksydantom proces ten zostaje znacznie zredukowany,
• ujędrnianie i napinanie: takie składniki sprawdzą się zarówno w przypadku osób, które chcą zapobiec pojawieniu się linii, jak tym, które chcą spłycić istniejące zmarszczki. Dzięki nim skóra będzie bardziej elastyczna, nie będzie tak łatwo ulegać rozciąganiu, a także stanie się gładsza,
• poprawa miktokrążenia: w kremie przeciwzmarszczkowym powinny znaleźć się również składniki, które wzmocnią naczynka, uszczelnią je, a także pobudzą mikrokrążenie. Takie właściwości to nie tylko ukłon w stronę osób o cerze naczynkowej, skłonnej do rumienienia się. Takie składniki sprawiają, że pozostałe substancje aktywne sprawniej wnikają w głąb skóry, jest ona lepiej odżywiona, nawilżona i dotleniona.

Czy istnieje krem, który spełniałby wszystkie powyższe wymagania? Znalezienie takiego produktu nie jest łatwe, ale jest możliwe! Doskonałym przykładem jest krem Richevon.

Obrazek

Zawiera on wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Nie znajdziemy tu żadnych chemicznych dodatków. Wyróżnia go też bogata kompozycja składników aktywnych, które wykazują kompleksowe działanie na skórę, reprezentując wszystkie wspomniane powyżej właściwości. Serum na zmarszczki Richevon zawiera szereg cennych składników takich, jak:

• wyciąg z kwiatów lawendy,
• ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
• kofeina,
• Acanthopanax Senticosus Extract,
• koenzym Q10,
• Palmitoyl Tetrapeptide,
• ekstrakt z pąków.[/p] Obrazek

Richevon - opinie:

Używam kremu Richevon od prawie roku, więc wydaje mi się, że mogę wydać na jego temat konkretną opinię. I muszę powiedzieć, że jestem po prostu zachwycona. Zachwycona, zakochana, oczarowana! Absolutnie najlepszy krem, jaki kiedykolwiek miałam. Zacznijmy od tego, co najważniejsze – moje drobne zmarszczki zniknęły, skóra wygląda na gładszą i bardziej promienną. Mam 34 lata, więc nie były to głębokie bruzdy, ale widać było zmarszczki. Teraz skóra wygląda znacznie młodziej, jest nawilżona, cudowna. Mogłabym na tym skończyć, ale chcę zaznaczyć jeszcze, że Richevon ma lekką konsystencję, szybko się wchłania, można go stosować pod makijaż, nawet przy cerze mieszanej. Jest bardzo wydajny. Nie zamierzam się z nim rozstawać – mówi pani Małgorzata z Gdańska

Na zakup Richevon zdecydowałam się pod wpływem pozytywnych opinii w internecie. Brzmiały bardzo zachęcająco, a ja miałam już dość wtop z kosmetykami. Chciałam znaleźć fajny krem, który nawilżałby moją skórę, miał naturalny skład i zapobiegał powstawaniu zmarszczek. Jak się okazało Richevon spełnił wszystkie te wymagania. Skóra jest bardzo dobrze odżywiona, napięta, poprawił się jej koloryt. Naprawdę polecam – mówi pani Aleksandra z Warszawy

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =