Czy w Stalowej Woli żyje nam się coraz lepiej?

Image

Mimo, że wiele osób narzeka na zasobność swojego portfela, ze statystykami nie ma co dyskutować. Żyje nam się lepiej, bo jesteśmy coraz bogatsi.

Jak wynika z opracowań Urzędu Statystycznego w Rzeszowie sytuacja finansowa mieszkańców Podkarpacia jest coraz lepsza, ponieważ wzrasta dochód na 1 mieszkańca, choć przyznać należy również, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na jedną osobę w gospodarstwie domowym na Podkarpaciu w 2017 roku był najniższy wśród województw. Najbogatsi są mieszkańcy Mazowsza (dochód na 1 mieszkańca 1912,09 zł).

Zwiększyły się również nasze wydatki. Dzieje się tak dlatego, że wiele produktów kosztuje więcej.

Jak czytamy w opracowaniach GUS: przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na jedną osobę w gospodarstwie domowym na Podkarpaciu w 2017 roku wyniósł 1254,30 zł. Natomiast średnie miesięczne wydatki zamknęły się kwotą 941,91 zł. Jedna osoba w gospodarstwie domowym wydawała średnio w miesiącu m.in. 266,72 zł na żywność i napoje bezalkoholowe. Użytkowanie mieszkania lub domu i nośniki energii kosztowały ją 164,20 zł. Za przeciętnie 56,66 zł miesięcznie kupowała odzież i obuwie.

Jeżeli chodzi o spożycie, to jedna osoba w gospodarstwie domowym spożywała średnio w miesiącu 3,67 kg pieczywa, 4,89 kg różnego rodzaju mięs, w tym drobiowego. Niestety w tym zestawie było tylko 0,21 kg ryb i owoców morza. Ponadto na jedną osobę przypadało średnio miesięcznie 3,58 l mleka, 8,57 kg warzyw w tym 3,51 kg ziemniaków, 3,27 kg owoców 1,21 kg cukru, 0,90 kg sera i twarogu i 12,18 jaj.

Na 100 badanych gospodarstw domowych, w województwie podkarpackim przypadało 98,40 odbiorników telewizyjnych, 96,70 pralek automatycznych, 63,60 robotów kuchennych i 72,80 samochodów osobowych.

Prawie 13% gospodarstw domowych oceniało swoją sytuację materialną jako bardzo dobrą, prawie 20% jako dobrą, niecałe 56% jako przeciętną, ponad 9% jako raczej złą i około 2,5% jako złą.

W 2017 roku przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na jedną osobę w gospodarstwie domowym wzrósł o 120,20 zł w porównaniu z 2016 rokiem. W tym samym czasie wydatki zwiększyły się o 39,73 zł.

Źródło danych: Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~byku59

W miescie a wlasciwie wsi zle sie zyje.Widac na ulicach brud i bezdomnych .W nocy mlodzi pijani wandale .strach wyjsc z domu.Dodatkowo prezydent z pisiorami zadluzaja miasto na nowe zabawki dla wyborcow zapominajac o naprawach tego co juz jest.

~Osiem455

MATEUSZ NOWAK NA PREZYDENTA MIASTA

manukun

@technolog
Ok, ty się wprowadziłeś. W tym samym czasie wyprowadzoło się jeszcze więcej osób. Bilans zameldowań i wymeldowań w Stalowej Woli wynosi około -460 mieszkańców rocznie.

~Technolog

Mankun, a ja się wprowadzam 28 lat, dostałem stawkę o wiele większą niż w Kielcach

~Technolog

Mankun, a ja się wprowadzam 28 lat, dostałem stawkę o wiele większą niż w Kielcach

~aaa

polexit natychmiast unia nas oszukala to przez nich sa uchodzcy smog i konserwanty w ztywnosci im szybciej wyjdziemy tym lepiej

manukun

@gutek mld
Dzień dobry, misiu kolorowy . Kto spłaci te 186 mln zł pożyczki Nadbereżnego? Pieniądze przejedzone, a młodzi się wyprowadzają, bo nie ma tu szansy rozwoju.

~kasjer

mi sie zyje lepiej nie ma uchodzcow z afryki mam 500 plus wyprawke zyje sie mi lepiej a wszystkich platformianych ludzi mam gdzieś

~max

~Liljana - pisomatołki tego raczej nie ogarną. Skoro im się mówi, że żyje się coraz lepiej to tak jest. I żadne argumenty tego nie zmienią.

~sklepikarz

gutek pokazali po ciemku na pomnikach bo sie bali ale co by im zrobili przeciez to tacy mlodzi i wysportowani ludzie z naszych lokalnych totalnych ale rafal tasme pozyczyl na plus zaliczam mu to ale i tak przegra w wawie

~Milik

Mi się żyje coraz gorzej. Wszędzie głodowa pensja a ceny kosmiczne. Niedługo będę musiał zrezygnować z samochodu bo cena LPG idzie w górę. Tak to właśnie mi się żyje.

~gutek młd

siema komuchy od slezaka haha smiech2 jaki macie program ?? tygrysy smiech2

~Jakim

Polska B? Mentalnie to juz dawno kolonia. Gdyby bylo inaczej, to kaczysci, tuskowcy i reszta okraglego stolu nie mieliby tu nic do gadania...

~Babar

To juz sie robi malo smieszne... jak dlugo twarde ( zeby nie napisac twardoglowe) elektoraty licytowac sie beda na argumenty kto jest gorszy i wicej kradnie/kradl za swoich rzadow. Szok...
PO ukradlo na elektrownie, PO ukradlo z OFE... PiS i Misiewicze...
Biora z obu kieszeni a matoly opowaiadaja ktory/ktora bedzie glosowac na PiS, Nadbereznego albo przeciw Nadbereznemu, ktora/ktory na PO i tak dalej. Wezcie sie Polsaka B ogarnicie wreszcie i zacznijcie jakies oddolne inicjatywy...

~Babar

To juz sie robi malo smieszne... jak dlugo twarde ( zeby nie napisac twardoglowe) elektoraty licytowac sie beda na argumenty kto jest gorszy i wicej kradnie/kradl za swoich rzadow. Szok...
PO ukradlo na elektrownie, PO ukradlo z OFE... PiS i Misiewicze...
Biora z obu kieszeni a matoly opowaiadaja ktory/ktora bedzie glosowac na PiS, Nadbereznego albo przeciw Nadbereznemu, ktora/ktory na PO i tak dalej. Wezcie sie Polsaka B ogarnicie wreszcie i zacznijcie jakies oddolne inicjatywy...

~Liljana

Bogactwa nie mierzy się wysokością pensji, ale tym, ile można za to kupić. Można zarabiać 500 zł i być bogaczem, gdy masło, mleko, jajka, chleb kosztują po 1 grosz. I można zarabiać 10 tys. i być biedakiem, bo wszystkie te produkty kosztują po 1 tys. zł. Takie przejaskrawienie, by bardziej nakreślić zasadę bycia bogatym. Sprawdźcie w ten sposób, czy rzeczywiście stajemy się coraz bogatsi.

~gienek

ciekawie napisała Jolanta Sagatowska o Janinie Sagatowskiej na strone FB nie dla nadbereżnego, ja słyszałem że to zła kobieta a tu jest potwierdzenie

~alutecniewoln

Krotko na temat,zyjemy jak niewolnicy,nie szanuje nas wladza.Jak wyciagniemy kopyta to mamy placic podatek cmentarny co 20 lat,jak nie to grabarz nas zalatwi i wyrzuci na smietnik.

~alutecniewoln

Krotko na temat,zyjemy jak niwolnicy,nie szanuje nas wladza.Jak wyciagniemy kopyta to mamy placic podatek cmentarny co 20 lat,jak nie to grabarz nas zalatwi i wyrzuci na smietnik.

~niezalogowany

No co ciekawe to jedni nadają na drugich, a bilbordy z oczernianiem my im sponsorujemy. Dlatego ja bede tym razem na Kukiz glosował bo i jedni i drudzy są siebie warci.

~preczzkomuną

Babyboy mi oddajcie swoje nagrody w spółkach i mieście pobrane oprócz niebotycznch wynagrodzeń przez ludzi skrajnie niekompetentnych chciwi złodzieje

Babyboy

Do złote dzieci. Mam pytanie kiedy z kolegami od rudego padalca oddasz moje pieniądze z ofe ukradzione nam wszystkim w kwocie 153mld złotych. Jak ty nie potrzebujesz to nie bierz, ale ja i jakies 80 proc społeczenstwa chce je z powrotem. Przy okazji poprosze o zwrot 300mln złotych, które poszły z moich podatków na nieistniejącą elektownię atomową , a zostały roztrwonione przez twoich idoli na swoje wypłaty przez 6 lat działalności.

~złote dzieci

Misiewicz był jak dziecko dla Macierewicza.
Antoni swoją ojcowską miłość wyraził pensją 12 tys. zł
W Polskiej Grupie Zbrojeniowej Bartuś miał podobno dostać nawet 50 tys. złotych miesięcznie, ale szum medialny był już tak wielki, że zamieciono Bartusia pod dywan. Choć na do widzenia dostał jeszcze złoty medal z MON.

I choć sprawa ucichła, dla nas wszystkich, dla Polaków, Misiewicz jest jedną z twarzy "dojnej zmiany".
Jest złotym dzieckiem PiS.

~aaa

pan rafal trzaskowski zadeklarowal ze jak wygra wybory w warszawie to sprawi ze uchodzcy beda przyjmowani u lekarza poza kolejnoscia poczytajcie na interii dlatewgo zaglosuje na pis

~prawda

Tylko PiS.

~Kto narzeka

Ale zgrzytają zębami stare esbeki...
Żyło się za 8 tysięcy emerytury, teraz jak wyżyć za 2 tysiące? Szok, trzeba protest zrobić!

~~Patriota~~

Obywatele stalowej tylko jecza,narzekaja a nie widza ze Pan prezydent Stalowke odsnawia,nie bede pisal o nowtm parku ale o drogach czemu tego nie doceniacie,jak,np,kolo wojska polskiego ,droga jest zamknieta a wy i tak pokazujecie klase mieszczucha-balkoniarza jezdzac po chodnku gdzie ludzie spaceruja.Gdzie radiowoz?policja nie chce zarobic.A nasz prezydent chce nam tak pomoc,a wy tego nie czujecie.

~~Patriota~~

Obywatele stalowej tylko jecza,narzekaja a nie widza ze Pan prezydent Stalowke odsnawia,nie bede pisal o nowtm parku ale o drogach czemu tego nie doceniacie,jak,np,kolo wojska polskiego ,droga jest zamknieta a wy i tak pokazujecie klase mieszczucha-balkoniarza jezdzac po chodnku gdzie ludzie spaceruja.Gdzie radiowoz?policja nie chce zarobic.A nasz prezydent chce nam tak pomoc,a wy tego nie czujecie.

~żubr55

Po tym co zobaczyłem na Skarpie,tak zwana rewitalizacja pisiorstwa nigdy juz nie zagłosuje.obraz nedzy,brzydoty u głupoty,marnowania naszych podatków.Powinno sie za to biczowac publicznie urzedasów co podpisali zniszczenie tego miejsca.Precz z po,pis-em.

~Vmax

pewnie że żyje się lepiej pracodawcy tzw. Żebracy poszukują pracowników za 1500 złotych i bez umowy i składek a pracowników nie ma bo w końcu zaczęli myśleć brawo