Ponad sto rodzin czeka na swoje M

Image

Nie wszyscy chętni dostali przydział na nowe mieszkania na ulicy Orzeszkowej. Ponad 100 rodzin wciąż czeka na budowę kolejnych bloków.

Lista rezerwowych jest długa, a mieszkań budowanych przez MZB brakło już na wstępie. W Stalowej Woli ceny nieruchomości są bardzo wysokie, a kupno wymarzonego M z rynku wtórnego nie należy do łatwych, bo takich mieszkań jest naprawdę mało. Brak terenów pod budownictwo mieszkaniowe sprawia, że buduje się niewiele, a jak już, to małe bloczki co nie zaspokaja w pełni rynku. Dla tych, którzy chcą nieco poczekać powstanie w perspektywie kolejne osiedle na ulicy Leśnej (Osiedle Leśna). Prezydent obiecał, że dotrzyma słowa i nie będzie kosztem lasu stawiał kolejnych bloków na Orzeszkowej, żeby nie niszczyć strefy ochronnej, choć wybuduje ostatni, trzeci blok komunalny (przy parkingach) z opcją dojścia do własności. Jak zapowiedział będzie to blok trzyklatkowy z czterema kondygnacjami oraz z poddaszem użytkowym i piwnicą w niskim parterze. W ramach inwestycji powstanie 36 nowych mieszkań z balkonami: 10 dwupokojowych, 22 trzypokojowe i 4 mieszkania czteropokojowe. Na trzecim piętrze znajdą się mieszkania z antresolą.

Czy nowe osiedle Leśna zaspokoi głód mieszkaniowy? W jakimś stopniu na pewno.

Prezydent wkrótce przedstawi plan dotyczący budownictwa mieszkaniowego w Stalowej Woli.

Na Leśnej powstanie spójne architektonicznie osiedle, które ma odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Mieszkania będą dostępne na raty lub za gotówkę. Wybudowanych zostanie około 600 mieszkań. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach, część będzie prowadzona w ramach podobnego programu jak „Z Perspektywą w Stalowej Woli” z realizacją przez MZB, część będzie sprzedawana deweloperom.

Obok bloków powstaną przystanki autobusowe, parkingi, altanki śmietnikowe, plac zabaw dla dzieci. Od strony linii kolejowej znajdą się ekrany akustyczne i pas wysokiej zieleni. Dopełnieniem inwestycji ma być budowa miejskiego żłobko- przedszkola. Rozpoczęcie prac ma nastąpić w 2019 roku. Również w I połowie przyszłego roku mają być podpisywane umowy z przyszłymi lokatorami.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
KRZYSIU

100 rodzin?W czasie trzech miesięcy jest do odzyskania minimum 10% zasobów mieszkaniowych Stalowej Woli.Z dumą można by też ogłosić że czynsze zostają zredukowane o 20%.CIEKAWE CZY KTOKOLWIEK ZAJARZY.?

~olo

Tak, tak Olo zawsze myslalem ze twoja rodzina to sbecja.

~tak myślę

myślę że poruszanie tego tematu w chwili obecnej jest zwykłą kiełbaską przedwyborczą.

~Olo

Moi rodzice wypruwali sobię flaki cięzko pracująć w Urzędzie Bezpieczenstwa tylko po to aby w naszym kraju było bezpiecznie i sprawiedliie, to co teraz dzieje się w naszym mieście doprowadza ich do białej gorączki. Czy ktos jeszce jestwstanie powstrzymac marsz prawaków?
Lewicowcy wszystkih nacji łonczcie sie.

~jasio

a czy obok bloku powstanie milicja obywalelska i łormo ekrany akustyczno- podsłuchowe i podpisane umowy

~Cccx

Czy opozycja już gotowa na wybory czy tylko hejt?

~bubek50

Rzeszów smieje sie z tych cen w Stalowej.Rada jest prosta ,tam buduje sie cały czas nowe bloki,praca tez czeka wiec jak najszybciej trzeba sie przeniesc z tej nory betonowej.Tu jest miasto emerytów i niech tak zostanie.

Marcin1678

W blokach własnościowych czynsz za 50 metrowe mieszkanie jest z 400 zł, A tu jak czytałem 18 zł za metr kwadratowy tj, za 50 metrów z 900 zł, i są to mieszkania do wykończenia. Jakbyś kupował na innym rynku takie mieszkanie torata czynszu plus kredyt będzie niedużo większy niż takie mieszkanie socjalne do wykończenia.

Ogólnie wychodzi na to samo :/:/:/

~realista

Stalowiak to wina wielu prezydentów.... tylko ja się zastanawiam czy miasto nie może być inwestorem? Skoro jest właścicielem działek, kredyt, ogłosić przetarg, wykonawca wybuduje i miasto zarobi a nie prywatny deweloper który działa w taki sam sposób...

~Stalowiak

Firma Stalprzem chciała kupić działkę na skarpie i budować blok ale Pan prezydent zablokował tą inwestycje ...(bo to teren rekreacyjny który z utęsknieniem czeka na kolejną siłownie plenerową) ...wiec mamy ceny jak w Warszawie.

~mieszkaniec

Do Olo , korupcja to byla w czasach WALENIZMU.

~realista

sorki... tzn. 100 rodzin...

~realista

Skąd dane 100 osób??? Zobaczcie ile osób mieszka z rodzicami..., ile osób wynajmuje mieszkania... też chcieli by kupić ale podobnie jak ja nie chcą brać kredytu na 20-30 lat. Ceny w Stalowej wyższe niż w Rzeszowie i podobne jak w Warszawie. M.in: dlatego,że drzewa są ważniejsze niż ludzie... Za kredyt 160tys trzeba bankowi oddać 70 tys czyli prawie 50% kwoty którą bierzesz...(i wiele innych kosztów np.ubezpieczenia),czy to jest normalne? Trochę wyrzeczeń i tęsknoty ale mi uda się bo miałem trochę odłożone i trafiłem dobrą pracę w Szwajcarii. Teraz pytanie czy drogie-stare mieszkanie w Stalowej Woli czy nowsze np w Rzeszowie....

~Olo

też kiedyś nie lubiałem PiS-u, nic się nie zmieniło, nie lubię moze bardziej żarliwie jak widzą co robią hejterze poniżej umiech najbardziej wk... mnie korupcja

~Benek

Kiedyś nie lubiałem PISu, ale teraz jak widzę te zmiany jakie zachodzą w naszym kraju to całym sercem ich popieram, w nadchodzących wyborach oczywiście zagłosuje na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

~Olo

Brawo Panie prezydencie, takiej władzy nam potrzeba

~Izabella

Skąd wy bierzecie te dane? Ponad 100? Chyba ponad 200! Jak nie więcej. Ale już niebawem będziemy w parku mieszkać w tych tunelach, które właśnie się budują.

~jankes

czy PiS da więcej kasy Rydzykowi ?

~Gdynia

Tylko zgrzytają zębami i hejtują opozycji trolle

~Olo

po co używasz mojego nicka?

~Olo

W mieście brakuje kilkaset mieszkań na rynku wtórnym ceny powariowały za 60 parę metrów w bloku wołają 220-270 tyś a za nowe budownictwo 3 pokoje 68 m 350_400 tyś to jest totalna paranoja. Dlaczego spółdzielnia nie buduje nowych bloków w rozsądnej cenie na sprzedaż ? Za nowym żłobkim na porębach są dwie duże działki w sam raz na taką inwestycje lub pod budowę deweloperską.Jeśli szybko nic w tym temacie się nie zmieni młodzi ludzie ucieka do Rzeszowa tam jest w czym wybierać.

~jasio

a po 2 żaden madry człowiek nie może się nazywać prawda ale o oszustach slychac tu i ówdzie

~jasio

Według danych GUS na 15 mln gospodarstw domowych w Polsce aż 1/3 to gospodarstwa jednoosobowe. Stanowią je osoby samotne z wyboru w wieku od 25 do 40 lat. Badania te wskazują także, że ze względu na niższe koszty stałe, dysponują one kwotą 2 – 3 razy wyższą niż kilkuosobowe rodziny. Dlatego single stają się coraz częściej nie tylko ważnym, ale także wymagającym klientem na rynku nieruchomości. Zdają sobie z tego sprawę deweloperzy, oferując mieszkania przystosowane do ich potrzeb.

~xxx

Chyba oszaleli

~Jacek

a co z programem 2000+ na drugą żonę?

~PRAWDA

Do idioty jasio

WBIJ SOBIE TO WE ŁEB - NIE MA RODZIN JEDNOOSOBOWYCH:

Definicja rodziny: Rodziną nazywamy podstawową, pierwotną, małą grupę społeczną składającą się z rodziców, ich dzieci (także adoptowanych) i krewnych. Rodziców łączy więź małżeńska, rodziców z dziećmi – rodzicielska.

~mieszkaniec

hejter jasio na miarę możliwości opozycji smiech2

~jasio

abo takom co nie placi watu pituu cituu a ni zadnego kfitu