Zniknie wrak z osiedla

Image

Spalony wrak samochodu, który zajmuje miejsce na parkingu przy ulicy Orzeszkowej zniknie z krajobrazu osiedla.

- Mieszkańcy proszą o pomoc w usunięciu wraku spalonego samochodu, który stoi na parkingu przy ulicy Orzeszkowej. Samochód nie ma już tablic rejestracyjnych i stanowi niebezpieczny obiekt zabaw dla dzieci- mówiła podczas sesji radna Urszula Serafin- Bąk.

Prezydent sprawę z autem nazywa „wstydliwą sprawą”. 26 czerwca br. w płomieniach zginęło dwóch mężczyzn. Przebywali w przyczepie kempingowej stojącej na ulicy Poniatowskiego, na parkingu. O likwidację przyczepy wielokrotnie prosili mieszkańcy pobliskich bloków zwracając uwagę na fakt, że przebywają w niej osoby pijące alkohol i załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne na pobliskim trawniku. Mówiło się, że w końcu może ta dojść do jakiejś tragedii, w związku z tym, że pojazd użytkowany jest niezgodnie z przeznaczeniem. I tak się właśnie stało. W Przyczepie wybuchł pożar, w którym zginęło 2 mężczyzn. Spalony wrak auta stoi również na ulicy Orzeszkowej. Bawią się w nim często dzieciaki, zaglądają tam przechodnie. W końcu ktoś może zrobić sobie krzywdę. Aby uniknąć tragedii samochód trzeba z parkingu jak najszybciej usunąć.

- My kierujemy pisma, ale publicznie muszę powiedzieć, że dalej brakuje reakcji, pomimo tej sytuacji, która miała miejsce podczas tego pożaru przyczepi kempingowej. Jesteśmy w takiej prawnej niemocy w tym zakresie, natomiast ja wydałem taką dyspozycję, ze względu na tą niemoc, która jest, aby mimo wszystko podjąć ryzyko, które przekroczy moje uprawnienia- najwyżej będę się w prokuraturze za to tłumaczył- bo taki stan rzeczy nie może trwać i ten samochód zostanie na moją odpowiedzialność zabrany, mimo, że prawnie nie mam do tego uprawnień, bo zagraża on bezpieczeństwu- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Problemem jest też to, gdzie taki samochód wywieźć. Na razie służby miejskie szukają odpowiedniego miejsca, gdzie można by przenieść spalony wrak.

Przewiń do komentarzy









Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
Andrzej_2.0

To co robił nasz Picer przez 4 lata skoro dopiero teraz zauważył problem? Wina Tuska i poprzedników?

~jan

... @~stalzłom ... jaki emeryt X ? .... przecież to bmw, właścicielem zapewne jest dwudziestoparoletni gówniarz bo tylko tacy kupują złom tej marki, pewnie pojechał do Anglii zarobić na następne takie cudo.

~stalzłom

Wszystkim ktorym przeszkadzaja stare graty proponuje proste rozwiazanie.Poszukac wlasciciela auta ,czyli pan emeryt X ,odkupic za niewielkie pieniadze potem laweta i robcie co chcecie.Auto pana emeryta X cena powiedzmy 1000 PLN ,rozłozyc na cała klatke lub blok i wtedy wyjda niwielkie pieniadze na osobe i dzieki temu bedziecie miec jedno miejsce parkingowe wiecej.

~Kazik

Przy SDK też stoi wrak może ktoś zabierze?

~Liljana

Tak to u nas jest... Stoją takie graty po osiedlach, z przebitymi oponami, zarośnięte, tablice rejestracyjne są, więc wiadomo, kogo za uszy pociągnąć. Ale się nie da. Trzeba puścić z dymem, to wtedy dopiero jest reakcja. Co za sajgon!

~Staszek

A gdzie plansze pokazujące jak to miejsce może wyglądać w przyszłości? 😂

~@Pawlak

A PiSdupki tak działają że wśród rzeszy niemot umysłowych jest też twoje miejsce...

~witek.B.

Do About.Jak ci przeszkadzają to załatw kasę na odpicowanie dostawczaków,pan prezydent ma ,może da.I po odpicowaniu będa ładnie wyglądać.Ja jakoś nie zwracam uwagi na auta i mam spokój.

~witek.B.

Do About.Jak ci przeszkadzają to załatw kasę na odpicowanie dostawczaków,pan prezydent ma ,może da.I po odpicowaniu będa ładnie wyglądać.Ja jakoś nie zwracam uwagi na auta i mam spokój.

~Abcd

Na parkingu obok Centrum 4 stoją od dawna dwa wraki dostawcze i nikt nie reaguje.

~zlyskarpa

Prezydent w miejscu odzyskanego miejsca po wraku bedzie robil zdjecia.Musi pokazac ile pracuje dla poprawy parkowania w miescie.Wybory niedlugo to zdjecia beda dobra propaganda.

~Kermit

JUPII rusza kolejna duża inwestycja międzyblokowa!!! Tyle się w mieście dzieje.

Czy będzie przy okazji przecięcie wstęgi na nowo udostępnionym miejscu pałkingowym oraz jakiś koncełt, tołcik i laseły?

Dobrze by było jakby przy okazji kibice wyklęci zabluzgali coś w jakiejś formacji z racami pod folią w tle.

~sasiad

Jak ktos ma problem z wrakiem to proponuje zebrac wsrod sasiadow gotowke i odpicowac bryke,emeryt bedzie zadowolon i zacznie w koncu jezdzic.

~Ffff

To wina prawa i sędziów!

~Pawlak

Peło tak działało z nadzyczajną kastą sedziów że mamy takie miedzy innymi prawo że takich wraków i porzuconych samochodów jest bardzo trudno usunąć z parkingów.Trzeba je odcholować na strzeżony płatny parking na czas chyba roku i jak sie nikt nie zjawi to złomowac na koszt nasz miasta.Pora z tym skończyc raz na zawsze..zmienić te sądy "kasty" i ustanowić nowe prawa dla Ludzi ...Nas .PiS do dzieła bo kto inny ???? no kto???

~Sami swoi

To nie wraki ale samochody i przyczepy kempingowe zagracają parkingi kościelne przy konkatedrze. Ludzie przyjeżdżają i nie mają miejsca by zaparkować. Czas by policja zrobiła z takimi cwaniakami i porządek.

~kama

Stare auto stoi też na parkingu Starostwa. Chwasty rosną a on niebieski. Miejsce parkingowe zajmuje. Trzeba zrobić porządek.

~marek

dac rydzykowi jako prezent od bezdomnego

~tról

na podwórku stoi grat, stoi tam już kilka lat,
nikt po grata nie przyjedzie, sam już raczej nie pojedzie,
raz dwa trzy do ......... dzwonisz ty

~Kolega

Garbus właściciel jak się interesuje autem to by go zabrał ze sobą za granicę zezłomować go i tyle

~garbus33

Moze pan prezydent jako katolik zrobi dobry uczynek i na swoj koszt odpicuje to auto.Wtedy bedzie moglo sobie stac tutaj na parkingu i czekac na przyjazd wlasciciela z zagranicy.Wyremontowane bedzie juz bezpieczne wiec do dziela.

~wstyd

"..gdzie taki samochód wywieść."
Kto to pisał,ma jakieś ukończone klasy Szkoły Podstawowej?

~Student

Pani gersdorf mimo że nie jest prezesem sądu najwyższego pobiera wynagrodzenie w wysokości 29 tys złotych plus etat na uniwersytecie Warszawskim 15 tys byłem na jej wykładach z przymusu i wiem że gada głupoty

~ he he..

tak peło działało w sadach i tworzyło takie prawo że wraka samochodu nie mozna sprzatnąć z parkingu .Tyle potrafi "szanowna kasta".I czas najwyższy to zmienić ...Chronili złodziei i wszelakiej masci kombinatorów- koniec z tym !!!!! Pełne poparcie dla "dobrej zmniany" Tylko PiS .

~sebastal

Juz kiedys pisałem ,mieszkancy osiedla niech teraz odkupia temu wlascicielowi auto,podpalil ktos z ich osiedla i trzeba ta wine naprawić.Za to wlasciciel jak wroci z zagranicy bedzie zadowolony i nie bedzie mowil ,ze w blokach mieszka dzicz ,złodzieje i alkoholicy.

~sebastal

Juz kiedys pisałem ,mieszkancy osiedla niech teraz odkupia temu wlascicielowi auto,podpalil ktos z ich osiedla i trzeba ta wine naprawić.Za to wlasciciel jak wroci z zagranicy bedzie zadowolony i nie bedzie mowil ,ze w blokach mieszka dzicz ,złodzieje i alkoholicy.

~dojna zmiana+

Na PCK stoi też skoda bez tablic.To też trzeba sprzątnąć.

~złomiarz

sprawdzić dane właściciela bo napewno się da i na jego koszt zezłomować.

loczek

Spalić wszystkie wraki zagracające miasto i zjmójące parkingi.