Czy błonia to wielkie rozczarowanie?

Image

Mieszkańcy lubią chodzić na błonia, spacerować, bawić się z dziećmi, ćwiczyć. Wspólne dobro szanują i doceniają. Ale są też tacy, którzy na teren rekreacyjny wjeżdżają quadami i autami. Po co? Nie wiadomo.

Na błoniach oprócz osób, które korzystają z nich w sposób prawidłowy, przebywają ci, którzy czerpią radość z otoczenia dopiero wówczas, gdy jest ono zaniedbane i zdewastowane. Regularnie przewracany jest więc toi- toi. Po co? Trudno powiedzieć, bo chyba mało zabawne jest dotykanie, wąchanie i obejmowanie ramionami pomieszczenia służącego do załatwiania potrzeb fizjologicznych po to, by je obalić na ziemię. Inni na błoniach zostawiają śmieci, jeszcze inni wjeżdżają na tereny rewitalizowane samochodami czy quadami. O tym fakcie wspomniała podczas sesji Rady Miasta radna Urszula Serafin- Bąk. To przykre, że wiele osób nie szanuje tego, co należy również do nich. Jeśli notorycznie będą rozjeżdżane alejki, trawniki, część rekreacyjna szybko się zniszczy.

- To, co się dzieje na błoniach, z punktu widzenia tego ruchu samochodowego, jest chyba takim moim osobistym, największym rozczarowaniem kulturą osobistą osób, które korzystają z tego miejsca. Trzeba mocno powiedzieć i zaapelować o wzajemny szacunek i bezpieczeństwo. Każdy kto tam wjeżdża wie jaki jest cel tego terenu, że ma on charakter rekreacyjny- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Dla tych, którzy bez specjalnych tablic, wbitych w ziemię słupków, czy łańcuchów zamieszczonych na chodnikach nie pojmują, że w pewne miejsca nie wjeżdża się autami powstać będą oznakowania.

- W tej chwili jest zlecona nowa organizacja ruchu, która wprowadzi tam ograniczenia. Te oznakowania powinny się pojawić się w najbliższych dniach właśnie w wyniku tych uwag i obserwacji, które wpłynęły od mieszkańców, ale nawet jeśli nie ma znaków, nawet jeżeli nie ma jakiegoś ograniczenia to każdy kierowca, każdy mieszkaniec powinien mieć jakiś własny rozum. Były sytuacje, które osobiście widziałem i na które osobiście reagowałem, podchodziłem i zwracałem uwagę. Tam osoby jadą przez te krzaki, jadą po nasadzeniach, nie szanują niczego. Jeszcze jak się to widzi na żywo, to jest to jeszcze bardziej przykre- mówi prezydent.

Cieszy fakt, że na te akty wandalizmu reagują sami mieszkańcy. Prezydent był świadkiem jak grupa młodych ludzi bardzo mocno zareagowała ma takie zachowanie i kierowcy, który wjechał autem na błonia mocno „oberwało się słownie”.

- To tak jak przy domu robi się ogródek, ma się parking, to czy przejeżdża się przez tuje, przez krzaki i nasadzenia? Nauczmy się w końcu traktować miasto i wytworzone w nim rzeczy jako wspólne dobro. Ja żałuje, że mamy takie dobre toi- toie i czasami z nim nie chlapie - mówi prezydent.

Jak zapowiedział włodarz Stalowej Woli takie sytuacje nie mogę jednak zniechęcać do działania, bo większość jednak docenia zmiany i chce dbać o dobro wspólne. Prezydent zaapelował do policji, by po ustawieniu znaków na błoniach kontrolowała jeszcze intensywniej teren wyciągając konsekwencje wobec osób łamiących prawo.

W monitorowaniu błoni pomoże oświetlenie i kamery. Teren nad Sanem rozbłyśnie światłami już w październiku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
Saturn

Nie warzne że to zarośnie i zakisnie za parę lat bo to nie był raczej strzał w dziesiątkę ale warzne że ktoś wziął za to pieniądze

~zajac33

Niezadowoleni z błoni tam nie chodza buraku.Głosujesz na dojna zmiane to korzystaj,jak na inna partie to nie korzystaj ,proste.Rowerem jezdze stara trasa wzdłuz błoni czyli na wale.Mam gdzies cuda Nadbereznego ,poczekam az rzeka zdecyduje co dalej tam ma być.

~Terenia

Wiecie co ..tym niezadowolonym z błoni ..powinien być zakaz wstępu....wypie....do lasu dziki i tam kwiczeć !!!!

manukun

@bulvar
Po 2030 będzie kasa, o ile miasto spłaci kredyty po wizjonerach z magistratu.

Zastanawiam się tylko, gdzie widzisz sens wydawania milionów złotych na granitowy deptak na terenie zalewowym Sanu? Tam ścieżki trzeba robić najniższym kosztem, bo popłyną do Gdańska na wiosnę.

~wafel33

Zgadza sie błonia to bubel,wszystko robione w pospiechu,trawa uschła,wyrwane nasadzone krzeki przez wandali,pełno smieci i potłuczone szkło.Dlaczego nie ma wyporzyczalni sprzetu pływajacego,w zeszowie maja.Tyle milionow prezydent wydał a tu bubel wyszedł.Tak przy okazji kiedy bedzie otwarcie skarpy bo miala byc w polowie wakacji,tam dalej teren zaorany i burdel jest.

~nona

Do miro: Naucz się czytać ze zrozumieniem a potem dopiero zabieraj głos.Jaki koń jest , każdy widzi!

~miro

Do nona, twoje miejsce jest w przychodni na WYSZYNSKIEGO takie glupoty tylko chory psychicznie moze wypocic.Same klamstwa widac ze nigdy tam nie byles bo piszesz ze jest 1 sciezka wzdluz SANU a jest tam kilka sciezek np. przy wale. Bylem tam wielokrotnie i nic nie smierdzi, jezeli tobie smierdzi to nie usisz tam chodzic. Piszesz jedenmarniutki lac abaw ale o boisku pelno wymiarowym nie wypociles widac jestes lemingiem naczelnym.

~nona

Błonia to BUBEL jest!!!!!!:jedna ścieżka wzdłuż Sanu , która się nadaje do użytku, kacze doły wypełnione cuchnącą wodą, chwasty zamiast trawników, marne krzewy, jakieś dwa metalowe kontenery z pseudo tarasami widokowymi nad sadzawką, ławeczki za blisko ścieżek, jeden marniutki plac zabaw, brak przyzwoitych toalet z bieżącą wodą, brak miejsc piknikowych ......a to wszystko okraszone smrodkiem z oczyszczalni.

~rzeszowiak

Rzeszów śmieje sie z błoni w Stalowej,gdzie macie dziady jakis sprzet pływajacy ktory mozna wypozyczyć?Tyle milionow wpakowane i jedynie sciezka dla rowerow jest.Przyjedzcie do Rzeszowa to zobaczycie jak powinno byc dobrze .A napewno w Rzeszowie deptak jest dłuzszy ,w Stalowej to jakaś kpina.

~bulvar

A ja tak czytam od jakiegoś czasu komentarze na tej stronie i mam wrazenie że jest kilka osób (2-3) mp manekin .. któremu nic absolutnie sie nie podoba i tak pier^%$li farmacełtyki a pelikany łykają i tak klepią to samo co on. Było tam gówno, jest lepsze gówno. Pewnie żeby zrobic tak żeby sie kazdemu podobało trzeba by było wpakowac 5 razy tyle kasy. Bylem tam ze 2 - 3 razy. Ludzie biegają, jeżdzą rowerami .. jest postęp. Może kiedyś będzie kasa to sie zrobi granitowy deptak wzdłuż sanu.

manukun

@jan
A jakie chcesz? Stalowowolskie, ciągle dewastowane, za grube miliony czy rzeszowskie, kosztujące ułamek ceny tych wcześniejszych, ale i tak spełniające swoją funkcję?

Powiedz, ile ławek powstało na tutejszych błoniach?

~jan

Do andrzej, akurat bylem nie dawno moze miesiac temu na tych bulwarach w RZESZOWIE. Nie ma tam nic jedyne co widzialem to chodniczek z kostki brukowej i co kilkaset mtrow lawki bardzo marnej jakosci. My mieszkancy STALOWEJ nie chcemy takich bulwarow jakie maja w RZESZOWIE.

Andrzej_2.0

~jan to jedź sam i zobacz jak wygląda bulwar nad Wisłokiem. Takie głupoty nie są warte tych 2 zł za wpis umiech


A obsługa kredytu to 24 miliony rocznie. Stać nas?

manukun

@jan
Hip hip hurra! Wszyscy, szczególnie młodzi, skaczą z radości z powodu podwyżek podatków i opłat lokalnych już od stycznia. Ktoś w końcu musi zapłacić koszty obsługi zadłużenia. Cieszmy się z zabawek, bo prawdziwi patrioci i wkrótce je zdewastują, a 200 milionów złotych kredytu będziemy spłacać do 2030r.

~jan

Do rzeszowiak, hejterze RZESZOW nam zazdrosci te blonia bo akurat do mnie przyjezdza wielu rzeszowiakow i wszyscy marza o takich bloniach w RZESZOWIE przy WISLOKU. Twoje wypociny to poziom calej tej pseudo opozycji z naszego miasta ja brzydze sie tymi lemingami zaklamanymi. Jakim podlym kabanem trzeba byc zeby krytykowac cos z czego sie ciesza wszyscy mieszkancy naszego miasta.

~lopo

O jakiej pana rekreacji gada panie Nadbereżny na błoniach?. To przejaw fuszerki, która niesie ludziom skaleczenia. Syn będąc tam na spacerze przebił na czymś ostrym(szkło, drut czy coś podobnego) podeszwę buta i środek stopy. Teraz ma z głowy spacery bowiem noga jest spuchnięta i siedzi w domu! Pan za ten i inne pospiesznie wykonywane roboty odpowiada osobiście. Po prostu jest to tandeta i nic poza tym!

~bobik

cokolwiek byleby się działo umiech

tak sie robi kampanię wyborczą od 4-rech lat ale przyjdzie czas podsumowań typu raport z wydatków i stanu zadłużenia... ja wiem że cała ta kadra "menadżerska" z ul. Wolności ze swoim ekspertem ekonomicznym liczą chyba na wzrost ceny żywności żeby odciągnąć uwagę ludzi od podwyżek podatków i opłat które lada moment zaczną nas dociskać ale prawdziwy Polak powinien przyjąć to z uśmiechem i radością

~rzeszowiak

Rzeszów smieje sie z tych błoni w Stalowej,bo z pierwsza powodzi wszystko popłynie.Trzeba jak najszybciej wybudować wał ziemny zeby woda tego nie zalała.Błonia to wielki bubel,tylko kto zapłaci za zniszczone sprzety i inne rzeczy jak w przyszłym roku San wyleje ?Ile to bedzie kosztować

~Henry

I koniec z romantycznym podziwianiem rozgwieżdżonego nieba, deszczow "Perseidów" czy "Lepnidow". Za to bedzie mozna pochodzic w pelnym oswietleniu jak na spacerniaku na Załężu .

~GIGI

Wszystko fajnie tylko wytłumaczcie mi po co są tam zrobione miejsca ogniskowe skoro nie będzie można wjechać samochodem żeby przywieźć drewno? No chyba że prezio zapewni też drewno przy tych miejscach, ale wtedy to pewnie pójdzie z dymem w pierwszy wieczór. Pomysł z błoniami fajny tylko trochę nie przemyślany. Trzeba było ogniska usytuować blisko parkingów i nikt by nie jeździł samochodem po błoniach. Pomijając oczywiście debili. Mam też nadzieję że nie są jeszcze skończone, bo jeżeli są to ta woda ciągle stojąca to jakieś nieporozumienie.

~swiatło

Czy ktos decyzyjny mógłby zadbać o oświetlenie terenu w godzinach wieczornych? Oprócz dzieci, w mieście mieszkają też dorośli, przypominam, że to oni mają czynne prawo wyborcze, wiec może ktoś zadbałby o możliwość spaceru po terenach błoni w godzinach wieczornych, bez gwaru bawiacych sie dzieci.
Przyjeżdzamy samochodem na parking ju trzeci raz w tym miesiącu i zawsze z parkingu widac tylko ciemności.

~mama

Jestem tam niemal codziennie z dziećmi i super się bawimy. Opozycji oczywiscie to nie w smak... żałosne!

~tiki

zaraz tam będzie kolejny bubel - tzw 'obwodnica'
ciekawe czy tam tez będą takie hopki jak na podskarpowej...
ŻENADA

~B0536

Śmieszne te wypociny opozycyjnego trolla. Naprawdę nadaje z Rzeszowa, udaje mieszkańców miasta, bo tylko nicki zmienia.
Oszust kłamca

~rower55

Błonia to wielki bubel,tylko kto zapłaci za zniszczone sprzety i inne rzeczy jak w przyszłym roku San wyleje ?Ile to bedzie kosztować

~ran

Do max, hejterze syf to ty masz wszedzie i nikt z toba sie nie zadaje bo sie ciebie brzydza ludzie. Bublem to jest trybuna na stadionie ktora zrobil SZLEZAK.

~fix

Tytul powinien brzmieć CZY BLONA TO WIELKI BUBEL !!!!!!bo takim jest miejscem !!!!

remont

ostatnio jacyś mlodzi siedzieli barce i pili piwo, policja na szczescie interweniowała. szacuken

~sasiadskarpa

Ładowanie tyle kasy w błonia to był bład ludzi Nadbereznego i teraz musza sie do tego przyznać.Tam wystarczyło co jakis czas kosic trawe i zbierac smieci i nie potrzeba było rewitalizacji za miliony.

~DarekdoNogi

Przecież to są ci sami co dewastują pomniki, oklejają taśmą okna i drzwi zamiast fachowej naprawy. Jednym słowem partacze i POpaprańscy KODziarze. Dywersanci?!!!!