Kandydat numer 1 do sejmiku. Czy ma szansę?

Image

Przez 12 lat rządził miastem. Nie chciał krzyża na kokoszej górce, kupił najdroższe ławki świata do parku, nie włączał syren w godzinie W, wyłączył lampy przy konkatedrze, oświetlenie zabytkowej dzwonnicy i figury Chrystusa Króla przy kościele świętego Floriana, odłączył też oświetlenie monumentalnego krzyża naprzeciw Mostostalu, bo uznał, że to strata publicznych pieniędzy. Miał swoje poglądy i się ich trzymał. Nie bał się mówić co myśli, nawet jeśli to nie wszystkim się podobało.

Ostatnią walkę o prezydenturę przegrał z młodszym od siebie o 23 lata człowiekiem z PiS. Czy teraz będzie miał poparcie?

Andrzej Szlęzak jest mistrzem ciętej riposty. Nie owijał nigdy w bawełnę. Proponował już kurs srania bez jedzenia, chciał robić publiczny sąd nad Powstaniem Warszawskim. O sobie mówił zawsze, że jest endekiem, ale po drodze miał styczność z różnymi ugrupowaniami politycznymi (Stronnictwo Narodowo- Demokratyczne, Przymierze Prawicy, PiS, popierał Janusza Korwin- Mikkego i Nową Prawicę, współpracował kolejno z Ruchem Narodowym i z Polską Razem, PSL).

Gdy przegrał wybory prezydenckie zniknął z pola widzenia, ale nie zasypał gruszek w popiele. Miał już nie mieszać się do polityki, ale nie wytrzymał.

- A jednak złe mnie wzięło i mam zamiar kandydować w wyborach samorządowych. Miałem mocne postanowienie, że nigdy więcej, ale polityczne zwierzę wzięło górę. Co więcej, stało się coś dla mnie bardzo dziwnego. Nigdy nie spodziewałem się, że ktokolwiek z Platformy Obywatelskiej zaproponuje mi kandydowanie gdziekolwiek, a tu bęc i się stało! Dostałem propozycję startu do sejmiku wojewódzkiego od szefa wojewódzkich struktur tej partii. Zgodziłem się. Nie postawiono mi żadnych warunków. Nie oczekują, że cokolwiek zmienię w swoich poglądach. Nie przeszkadzają im moje związki z PSL-em i jeszcze zaoferowali mi pierwsze miejsce na liście. Zgodziłem się również dlatego, że raczej nic by nie wyszło z kandydowania od Kukiza15. Stąd też była propozycja kandydowania do sejmiku z pierwszej pozycji i byłem na to zdecydowany. Na ironię zakrawa, że dzień po tym jak dogadałem się z PO, propozycję startu do sejmiku z pierwszej pozycji złożył Ruch Narodowy. Stety czy niestety odmówiłem. Korzyść z tego taka, że w końcu poznałem inteligentnych, myślących realnymi kategoriami politycznymi młodych ludzi z tej formacji. Może wrócą do kultywowania i rozwijania endeckiej myśli. Oby!- pisze na fb Andrzej Szlęzak.

Wielu tych, którzy pamiętają jeszcze rządy Szlęzaka ucieszy, że będą mogli oddać na niego głos. Wielu namawiało go licząc na to, że wróci do władzy. Do ostatniej chwili zwlekał, ale w końcu się zdecydował. Nie chce być już jednak prezydentem miasta, chce działać szerzej.

- Wielu na wiadomość o moim wyborze oburzyło się. Zarzucono mi koniunkturalizm i pchanie się za wszelką cenę do koryta. Rozumiem te reakcje, ale specjalnie nie mam zamiaru się tłumaczyć. Moja decyzja jest efektem endeckiej szkoły myślenia. Nie ma endeckiej formacji politycznej, która miałaby szanse na choć umiarkowany sukces wyborczy. Zatem jeżeli chcesz coś robić w polityce szukaj formacji, która po pierwsze daje największe szanse sukcesu w wyborach, a po drugie nie będzie to kosztem kompromisów ideowych. Chłodno oceniając trzy wspomniane propozycje, to propozycja PO daje największe szanse na zdobycie mandatu, a że nie muszę godzić się na żadne kompromisy ideowe (ostatecznie to sejmik, a nie Sejm), to się zgodziłem. (…)Uważam, że jest realne, żeby w okręgu w którym mam zamiar startować wszystkie mandaty zdobył PiS. Mówiąc pół żartem, pół serio, to jest sytuacja wyjątkowa na skalę kraju. Endek startujący z list PO. A może to początek czegoś, co w końcu pokaże, że podział na prawicę i lewicę w polskim życiu politycznym jest od dawna martwy, a politycy będą tworzyć partie, koalicje i różne inne porozumienia sytuacyjnie. I tak ludzie chcący niskich podatków będą tworzyć doraźne stronnictwo, które będzie wprowadzać niskie podatki, ale już w sprawie zniesienia obowiązku szczepień będą w przeciwnych doraźnych partiach. To wymaga ludzi samodzielnie myślących i odważnych oraz rozwalenia wodzowskiego systemu partii politycznych i w ogóle zmiany zasad funkcjonowania partii politycznych w Polsce. Na razie partyjny system wodzowski ma się dobrze, choć niedługo może się zawalić. Łechce moją próżność myśl, że mogę wyjąć pierwszy kamyczek z tego rumowiska.- pisze na fb Szlęzak.

Trudno powiedzieć, czy ma szansę wygrać i działać w sejmiku. PiS ma mocną drużynę i z Okręgu 3 (tarnobrzeski, Tarnobrzeg, stalowowolski, niżański, kolbuszowski) wystawia takich kandydatów ze Stalowej Woli i okolic jak: Antoni Błądek (Agatówka), Kamila Piech (Stalowa Wola) czy Bogusław Tofilski (Wólka Tanewska). Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem to m.in.: Julian Ozimek (Nisko), Bronisław Tofil (Stalowa Wola), Anna Ostrowska (Stalowa Wola), Ala Zych (Krzaki). Kukiz’15 listę otwiera Daniel Hausner (Stalowa Wola), za nim są: Agata Gębala (Żabno) czy Andrzej Gołębiowski (Nisko). Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska: Andrzej Szlęzak (Stalowa Wola), Halina Nowak (Gorzyce), Dominika Rzeźnikiewicz (Majdan Królewski), Jakub Szczęsny (Gorzyce). Komitet Wyborczy Ruch Narodowy RP to m.in.: Anna Surowaniec (Stalowa Wola), Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy to m.in.: Mikołaj Pieprzyk (Stalowa Wola). Reszta komitetów nie wystawia osób z naszego miasta i okolicy. Ale ta lista chętnych działać w sejmiku jest spora. Kto ma szansę? Czy w ławach zasiądzie Andrzej Szlęzak?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~sss

z tego zdjęcia widać nie byłego P.Prezydenta tylko rybaka

Obywatel18

Kim jest Iwonka Copor, czy jakoś tak?
Blondynka jak nic!
Jako zastępca szefa, w godzinach pracy, hejtuje w necie ... A co będzie sobie żałować!
Władze samorządowe powinny się temu przyjrzeć i może nieco zaoszczędzić likwidując jej stanowisko, skoro nie ma co robić, tylko siedzi na Stalowym i bryluje głupotą i złośliwością?

Obywatel18

@Zwiazkowiec A raczej Iwonka Copor, albo jakoś tak.
Twoja inteligencja równa się twojej miernej wiedzy w przeciwieństwie do wysokiego poziomu twojej głupoty i złośliwości.
Gratulacje!

Obywatel18

@csa Jeśli idzie o wybory do miasta to fakt, Wolność w Stalówce nie ma swoich list, ale do Sejmiku już tak. Działa prężnie i ich kandydaci mają swój okręg obejmujący również StW.

~Marysienka S.

Nie ma najmniejszej szansy.

~jks

Jakby mu diabeł zaproponował start to by wziął. On ma podglądy o czym on pisze. On chce rządzić jednoosobowo i to jest cała prawda

~csa

@obywatel18 tylko w Stalówce oprócz pisu i po+ jest tylko kukiz'15 w wyborach samorządowych.

~Zwiazkowiec

Obywatel18 A raczej Marzenki daj spokój z ta twoja Wolnością . Przecież ty byłaś już wszędzie tzn w LPR PIS KNP KUKIZ znajdź sobie wreszcie miejsce stałe a nie lawirujesz aby dobkoryta które cię omija szerokim łukiem

~Normalny

Wyrazilem swoje zdanie,Wy wyraziliscie swoje. Taka w nas Polakach siedzi natura , ze widocznie musimy narzekac.
Ja swoje zdanie wyrazilem o tych ,ktorzy czego by nie zrobili w naszym miescie , to narzekaja. A z dwojga zlego ,moge wybrac opcje mniej szkodzaca (w moim odczuciu), to z tego prawa korzystam.
Bez pozdrowien

~Nomix

Za późno dyzurna Magdaleno, na drogę wydano już pod domem na górce.

Obywatel18

Zapomnieliście o Wolności? Działają i mają już lepsze wyniki od Kukiza. Popiera ich poseł Piotr Liroy Marzec i jego stowarzyszenie Skuteczni. Będzie się działo!

art2deco

Ja bym wydała na drogę do galerii i rampę do tartaku.

~Mieszkaniec

~normalny - nie byłeś, nie jesteś i nigdy chyba nie będziesz NORMALNY !!!
Jesteś lustrzanym odbiciem tych, o których mówisz " nienormalni " - niczym sie od nich nie różnisz podobnie jak te same gacie ubrane na lewą strone.

~Mieszkaniec

~normalny - nie byłeś, nie jesteś i nigdy chyba nie będziesz NORMALNY !!!

~csa

@normalny a ty widać wrzucasz ludzi, którym się ten cyrk nadbereżnego nie podoba do sld, kodziarzy itp. tak. "po" zajadało ośmiorniczki a u szydło "kasa im się należała". zobacz ilu misieiwiczy pis obsadził na stołeczkach. widzisz różnice miedzy po i pis bo ja nie. i nie mów, że pis jest patriotyczny bo nie jest. daje naszą kasę banderowcom i żydom a gdzie interes Polaków? zrobią ci huśtawkę czy ławkę a ty się cieszysz. jedni i drudzy siebie warci.

~normalny

Hehe, jak komuś pasuje obecna władza, to drugi od razu argumentuje to tym , że "suweren któremu ta władza pasuje musi chlać piwsko , jarać szlug i brać 500+".
Głosujcie dalej na swoje Nowoczesne , Platformy Obywatelskie , SLD , PSL.
Dajcie im po 4 latach przerwy pośmiać się z Was - obywatelom którzy ich wybrali,z których oni przy ośmiorniczkach opowiadają o frajerach co robią za 6000PLN , o kupie kamieni i o dożynaniu watahy.
Do czego dąży świat,w którym modnym jest bycie takim który wyśmiewa wiare , uznając to za zacofanie, jest taki cool bo "refiudżis welkom" , bo dżender też jest cool , bo idioci którzy bujają się na manifestach z koszulkami konstytucja są też cool, bo wolne sądy.Co drugiego gdyby zapytał, o co mu chodzi manifestując nie potrafiłby sensownie odpowiedzieć.

~Didżej

Dorocie nie tłumacz. Typowa Dorota - suweren to puszysta dama z farbowana głową i z tatuazem. Razem z konkubentem są koneserami Harnasi i Tatr oglądając świat w oparach Chesterfieldow.

Im ta rzeczywistość bardzo pasuje i co mają nie chwalić.

piket

@a co ma Doroto podziwiać? wydawanie na igrzyska pożyczonych pieniędzy? lans przy każdej dupereli własnej osoby. jak ktoś jest małym człowieczkiem to dowartościowuje się na wszystkim czym może. na ławeczce, kawałku chodniku, itp. zaimponować może człowiek, który działa i się tym nie afiszuje aby go chwalono bo jego czyny go obronią. a tu? "krowa która muczy mało mleka daje" pamiętaj o tym.

~Dorota

Wstydy Panie Ślęzak nie masz za grosz, proszę spojrzeć na swojego następce i podziwiać.

andbed

Czy z hałasem i zanieczyszczeniem powietrza ktoś zacznie coś działać? Trudno w naszym mieście spać i oddychać. Pogłębia się to już od kilku lat. Co dalej? Czy naprawdę nikomu to nie przeszkadza? http: //naprawmyto. pl/49206
http: //srodowisko. stalowawola.pl/

~Patryk Nijaki

A ja zagłosuje na kandydata KUKIZa
Bezpartyjni i mądrzy.

~Aldonna

ja bym mietku nie szarżował z wytykaniem buractwa. Popatrz w lustro sekciarzu umiech

~Mietek

Pan Slezak hehehe , pamietam jeszcze za czasow spotkan w psp 5,starej garowie, jak siedzial w kacie i cos mamrotal pod nosem jak inni mowili.
Cos sie w miescie dzieje to narzekacie ze to zle i nie za nasze , jakby nic nie bylo to byscie narzekali ze stagnacja.

Zrobcie se marsz tfu,kodowcow, zaproscie Kijowskiego, zrobxie na niego zrzute i bedzie fajnie.
Polaki cebulaki

~Mietek

Pan Slezak hehehe , pamietam jeszcze za czasow spotkan w psp 5,starej garowie, jak siedzial w kacie i cos mamrotal pod nosem jak inni mowili.
Cos sie w miescie dzieje to narzekacie ze to zle i nie za nasze , jakby nic nie bylo to byscie narzekali ze stagnacja.

Zrobcie se marsz tfu,kodowcow, zaproscie Kijowskiego, zrobxie na niego zrzute i bedzie fajnie.
Polaki cebulaki

~Mietek

Pan Slezak hehehe , pamietam jeszcze za czasow spotkan w psp 5,starej garowie, jak siedzial w kacie i cos mamrotal pod nosem jak inni mowili.
Cos sie w miescie dzieje to narzekacie ze to zle i nie za nasze , jakby nic nie bylo to byscie narzekali ze stagnacja.

Zrobcie se marsz tfu,kodowcow, zaproscie Kijowskiego, zrobxie na niego zrzute i bedzie fajnie.
Polaki cebulaki

~Werty

Pan Szlęzak był uczciwym człowiekiem i nie mydlił nikomu oczu. Jak rozmawiał z debilem to nazywał go po imieniu. Dlatego was tak to do teraz boli ułomki.

~ julian

Do limia [przytula], hejterze daj sobie siana ze swoimi wypocinami bo podnosisz cisnienie mieszkancom miasta swoja glupota. Kiedy SZLEZAK sprowadzil do naszego miasta ten ALUTEK to byl koniec dla STALOWEJ na nowych inwestorow bo kto przyjdzie do takiego smierdzieliska? Marzy ci sie zostac radnym i piszesz takie idiotyzmy ze cale miasto sie z ciebie smieje. Jezeli jes okazja korzystac ze srodkow unijnych to ja za zadluzaniem miasta podpiisuje sie pierwszy i podnosze obie rece za pozyczaniem. Bo nawet do RZESZOWA to nasze miasto ma maltki dlug.

~Limia

Jak nie masz pomyslu na miasto i szukasz porad na forum to odejdz chlopcze. Zabawy, piaskownice i inne duperele robi sie z zyskow jakie wplywaja z podatkow, a nie z kredytow. To primo. "Podpowiem" ze dobry gospodarz uzbraja tereny, sciaga inwestorow tworzac przyjazny klimat i pieniadze sie mnoza. Trzeba tez dbac o uczelnie wyzsze oraz postarac sie zeby absolwenci tutaj zostawali. Latwiej oczywiscie jesli pierwszy etap zostal prawidlowo wykonany i powstaly wartosciowe miejsca pracy.

To jak to teraz bedzie? Skuteczna ciezka praca czy kolejny festyn dla beneficjentow pincet+ i zadluzanie miasta?

~Ciekawski

A jakie wedlug Was , Nadberezny powinien miec plany ? Tylko nie piszzcie ze miejsca pracy , bo niby w jaki sposob ma je zrobic ? Jezdzic po swiecie i przekonywac ze u nas mozna stawic fabryki?
Nie pisze z przekasem tylko pytam z ciekawosci jakie?
Bo napisac ze nie ma sie pomyslu jest latwo.
Dbajac o nasze wspolne dobre ,pytam jakie, co powinnismy zrobic, podpowiedzcie .