Opozycja wychodzi do ludzi na ulicę z programem

Image

KWW Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe promuje swój program. Gospodarka, Ochrona Środowiska, Zdrowie i Bezpieczeństwo to 4 podstawowe filary, z którymi idzie do wyborów.

OCHRONA ŚRODOWISKA

W piątek przedstawiciele Porozumienia najwięcej mówili o ochronie środowiska. Koalicjanci chcieliby monitorować postępy prac na stawach osadowych.

Wczoraj Joanna Grobel- Proszowska dostała anonimowy list, z którym osoba, jak z niego wynikało, dobrze zorientowana w temacie, pisała o pewnej nieprawidłowości.

- Ostatnio dostałam sygnał, że ziemia, która jest dowożona na rekultywację tych stawów jest ponoć z nielegalnego źródła. Ponoć jest to ziemia, która powinna służyć rekultywacji wyrobisk gliny popod cegłę. Trudno jest mi sprawdzić tę informację, ale za pośrednictwem państwa pytam o to Urząd Miasta jak z tą sprawą po prostu jest. My będziemy nadal monitorować rekultywację stawów osadowych, bo jak państwo wiecie, to jest zagrożenie dla zbiornika wód podziemnych, który się rozciąga na ogromnym obszarze naszego województwa- mówi Joanna Grobel- Proszowska.

Przy poruszaniu tematów związanych z ekologią opozycja mówi także o wycince drzew w mieście dokonywanej przy okazji różnych stalowowolskich inwestycji.

- Przy blokach, przy ulicach… No tutaj jakby taką koronną sprawą jest ulica Lipowa, na której została tylko jedna lipa. Wszystkie stare lipy zostały wycięte. W naszym programie jest dbałość o tereny zielone przy ulicach, przy placach zabaw, o te tereny zielone, które już są- mówi Joanna Grobel- Proszowska.

Posłanka na Sejm X i IV kadencji martwi się, czy wystarczy miastu pieniędzy na utrzymanie nowych inwestycji rekreacyjnych (błonia, skarpa, park wodny, park linowy). Zastanawia się też dlaczego miasto za własne pieniądze postawiło park linowy, skoro w innych miejscowościach robią to prywatne osoby czerpiąc z tego zysk i zasilając kasę miasta. Opozycja chce też włączyć stację monitoringu zanieczyszczenia powietrza do państwowego systemu monitoringu. Mieszkańcy powinni mieć wgląd do danych np. na telefon. Mowa była również o fotowoltaice i możliwościach finansowych zwykłego mieszkańca jeśli chodzi o walkę ze smogiem.

W piątek mówiono również o porzuconych zwierzętach, których nie brakuje na terenie miasta. O konieczności utworzenia schroniska dla psów i kotów w Stalowej Woli opowiadała kandydująca do Rady Miasta z list koalicjantów Kinga Sołtys. Chciałaby ona, żeby w mieście powstał bank żywności dla zwierząt, z którego np. osoby doglądające na co dzień bezpańskie zwierzęta mieszkające na działkach, mogły pobierać karmę dla swoich podopiecznych. Odpowiednia edukacja pozwoliłaby również ograniczyć populację wolno żyjących zwierząt, a także wpłynąć na zachowania ludzkie (ograniczenie porzucanych zwierząt).

ZDROWIE

Ważnym filarem w programie opozycji jest kwestia zdrowia. W mieście powinna powstać profesjonalna poradnia geriatryczna zlokalizowana w Ambulatorium nieopodal bramy huty. Jak mówi Renata Butryn, seniorzy mieliby wówczas w jednym miejscu kompleksową opiekę medyczną. Schorzeń wraz z wiekiem przybywa, dlatego też potrzeba specjalistów, którzy umieliby odpowiednio zająć się osobami w podeszłym wieku. Chodzenie od specjalisty do specjalisty, szukanie pomocy w różnych punktach miasta bywa horrorem dla słabych i schorowanych seniorów.

Oddział geriatryczny przydałby się również w szpitalu. W Polsce osób w podeszłym wieku przybywa, wymagają leczenia i odpowiedniego podejścia, nieszablonowego traktowania. Jednym z haseł Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego jest więc „Godność się nie starzeje”. Chodzi o to, by wszystkich pacjentów, również seniorów, traktować z wielkim szacunkiem.

Na wniosek stomatologów opozycja chciałaby również stworzyć program opieki stomatologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oferując bezpłatne przeglądy i bon w wysokości 100 zł rocznie na leczenie dentystyczne w wybranym przez siebie gabinecie. Zmobilizowałoby to rodziców do dbania o zdrowie dziecka. Również w szkołach pojawiłoby się więcej pielęgniarek, które częściej niż dotychczas czuwałyby nad bezpieczeństwem uczniów. Porozumienie chciałoby też zadbać o telemedycynę. Chorzy przewlekle mogliby odbywać np. konsultacje ze specjalistami z różnych miast bez konieczności jeżdżenia chociażby do Warszawy czy Krakowa. Opozycja po dojściu do władzy chciałaby uczynić Ambulatorium przy hucie modelowym ośrodkiem zdrowia, najlepszym na Podkarpaciu. Myśli też o utworzeniu Poradni leczenia bólu i hospicjum.

BEZPIECZEŃSTWO

Dbałości o bezpieczeństwo i porządek w naszym mieście z uwagi na specyfikę terenu (duży obszar, gęsta zabudowa) wymaga doinwestowania, szczególnie przy ograniczonych zasobach ludzkich. Służby nie mają możliwości osobistego zabezpieczenia i obserwacji wszystkich miejsc o podwyższonym ryzyku, dlatego tak ważnym elementem jest monitoring. [/p]

- Wszyscy chcemy bezpieczeństwa dla nas, dla naszych bliskich, dla dzieci przede wszystkim. To właśnie władze publiczne powinny zadbać o nasze bezpieczeństwo- przekonuje Dariusz Przytuła, kandydat na radnego, który już zapowiedział, że jeśli dostanie się do Rady Miasta swoją dietę radnego (podobnie jak to już miało miejsce, gdy był wcześniej w radzie), będzie w całości przekazywał na cele społeczne.

Przytuła wymienia w skrócie trzy najważniejsze punkty dotyczące bezpieczeństwa obywateli: zbudowanie inteligentnego systemu monitorowania i monitoring na każdym osiedlu, w miejscach publicznych zagrożonych dewastacją (obraz z nich byłby przesyłany do utworzonych centrów monitoringu w siedzibie Policji i Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego), utworzenie Miasteczka Ruchu Drogowego umożliwiającego praktyczne przygotowanie młodszych uczestników ruchu drogowego do zdania egzaminu na posiadaczy karty rowerowej, zainstalowanie przy przejściach dla pieszych szczególnie tych usytuowanych w miejscach słabo oświetlonych, bez sygnalizacji świetlnej- „kocich oczek”.

Komitety wyborcze na terenie miasta

Jak mówi Renata Butryn KWW Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe jest jedynym komitetem opozycyjnym skupiającym w swoich szeregach również osoby bezpartyjne, mające pomysły i plan na rozwój Stalowej Woli. Są to osoby z pasją i zaangażowaniem w życie społeczne miasta. Mają różne poglądy i światopogląd, ale dzięki temu mogą zaoferować społeczeństwu różnorodność na wielu polach.

- Doskonale się rozumiemy, bo wiemy o co idzie gra. Tak naprawdę to cała Polska powinna zwrócić uwagę na Stalową Wolę. Tutaj jak w oku źrenicy, jak w soczewce widać o co chodzi w tej polaryzacji. Pan Nadbereżny nie ukrywa, że chciałby zagarnąć całość władzy, tzn. najlepiej wszystkie mandaty radnych, Rada Miasta ma być spokojna, dyspozycyjna, posłuszna, ma głosować tylko te projekty, które on zaproponuje, czyli niekreatywna. A my chcemy inaczej. My chcemy, żeby Stalowa Wola była obywatelska, żeby mieszkańcy byli współgospodarzami, żeby Rada miała samodzielność w zgłaszaniu inicjatyw i żeby była traktowana przez prezydenta jako współgospodarz, współdecydujący, jako partner w rozwijaniu miasta. W związku z tym gra idzie o bardzo ważną rzecz, o to, czy będziemy mieć demokratyczną, obywatelską Stalową Wolę, czy Stalową Wolę, która zmierza ku rządom autorytarnym- mówi Renata Butryn, posłanka na Sejm VI i VII kadencji.

W związku z tym zaapelowano do wyborców żeby poszli głosować. Porozumienie chciałoby wejść do Rady Miasta i stworzyć silną opozycję, która mogłaby mieć znaczący głos podczas podejmowania decyzji.

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe zgłosiło też na policję, że ich polityczni rywale prowadzą kampanię na terenie prawnie zakazanym (zabronione jest prowadzenie kampanii wyborczej na terenie urzędów państwowych, o czym mówi Kodeks Wyborczy). Prawo i Sprawiedliwość 17 sierpnia przedstawiło swoich kandydatów organizując spotkanie na schodach Urzędu Miasta Stalowa Wola. Po złożeniu doniesienia media, które opisywały to wydarzenie, zostały poproszone przez funkcjonariuszy policji o zabezpieczenie materiałów prasowych z tego spotkania.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~edziu

Swego czasu pewien leming filozof napisal takie wypociny ze demokracja skonczy sie wtedy gdy lud zrozumie ze rzadzacy przekupili ten lud ich pieniedzmi. To ja mam pytanie co robili pelowcy przez 8 lat kiedy POLACY placili bardzo wysokie podatki a w zamian dostawali srodkowy palec od tych pseudo liberalow.

~Marvin

kasa się dziadom skończyła ? Przecież macie emerytury. Pozwólcie miastu rządzić młodym .

~marek

Mieszkancy pamietacie jak wam pelo podnioslo wiek emerytalny , dla kobiet 7 lat dluzszej charowki a dla facetow 2 lata dluzej, tlumaczac to ze POLACY zyja coraz dluzej. A ja dzis mialem okazje byc na cmentarzu i co zobaczylem 8 klepsydry i nikt z tych umarlych nawet 80 lat nie dozyl. Natomiast zmarlo 2 mieszkancow ktorzy nie mieli nawet 42 lata i kto pobiera emerytury za tych zmarlych za wczesnie?

~estel

Ministra Mucha (PO) o ludziach starszych: "przyzwyczajeni do traktowania wizyt u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki"

~Polak

Przychodnia i oddział geriatryczny..nic się nie zmieniło .. dziadki z PO,SLD czy PSL myślą tylko o sobie...średnia wieku 60+

~Maniek

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać...

~szoook

A niby dlaczego na tle Ambulatorium??????? No nie mogę !!! A co te osoby mają wspólnego z Amulatorium??? żenada !!!!!!
Albo na pasach albo pod "nie swoją przychodnią"" !!! To przychodnia miejska a nie PO !!!!! Fuj

~WHO

Sorry ale czytam ten niby program i naprawdę nie mogę uwierzyć, że dla Państwa ochrona środowiska, bezpieczeństwo i ochrona zdrowia to kilka hasełek i ciemny lud to kupi...

Bezpieczeństwo, akurat w tym temacie najlepiej dzieje sie teraz mimo tzw. skromnych możliwości a dlaczego, a dlatego że za nieudolność przypłaca sie spektakularnym wywaleniem ze stanowiska,


Ochrona środowiska to sadzenie drzewek? Boże, ty sie tylko tak głośno nie śmiej proszę....


Służba zdrowia... zróbmy starym ludziom geriatryczne to tamto i owo... bardzo ładnie że chcecie sobie zrobić miejsce spotkań ale zauważcie że brakuje pieniędzy ale te można wyjąć z podatków. Kadrę sprowadzicie też z za granicy jak okoliczne zakłady żeby wynagrodzenia nie rosły...


...masakra.

~kargulrta

a gdzie byli przez 8lat a teraz progran jaki zlodzieji oszustow przekretow juz jest dosz;; ta banda juz jest utopiona wstyd i hanba ze bronia ale kogo tyh zo kradna a ludzi za batona wsadzaja do zaleza na 3 niesiaze kos tu ponieszl se welbah ;;to juz zatopione;;

~bblong

Poproszę o zdjęcie do kogo mówiono. Ileż mogło stać osób, zapewne tylko nie wszystkie lokalne media i jeśli był jeden mieszkaniec Stalówki to tak jakbym trafił 6 w lotka. Oj nie dobrze, niedobrze.

~janusz

powrót żywych trupów !

~prezes

Nadbereżny pokazał jak się zarządza miastem.

~prezes

Programem jest skuteczne zarządzanie,a nie komitywa starych układów.

~Aeo

Takie z tego porozumienie, że młodych nie ma dalej. Czyżby strach ich obleciał, a może zwyczajnie się ich boją i robią tak żeby ich nie było ? Dla Nadbereznego to idealne rozwiązanie co robicie. Straciliscie mój głos. Zwyczajnie nie pójdę głosować na takich dziadkow.

~xyz

~Polak
To ty się martw, że głupocie nie ma końca , bo będziemy cały czas dopłacać.

Czyli gorzej być nie może, bo to oznacza ,koszty, koszty, i jeszcze raz koszty. Naprawdę Stalowa Wola zadłuża się niemiłosiernie i końca tego nie widać.Ta rada prostu do niczego, a prezydent uprawia lans swój, kolegi swego- p. Webera i p. Sobieraja, bo to dość "wygodny' dla niego przewodniczący rady miejskiej.

~Polak

Xyz park będzie za darmo i zmartwie cię bo będzie rozbudowywany aż do restauracji słoneczna

~xyz

Normalnie zarządzane gminy wydzierżawiają teren pod parki linowe i pobierają za to opłaty, czyli zwiększają wpływy do budżetu. Nasz włodarz wyłożył spora sumę na park, będzie musiał go ubezpieczyć, zatrudnić fachowców do obsługi i konserwacji urządzeń. Obywatel zapłacił już raz, a teraz będzie musiał płacić za bilety- czyli został podwójnie opodatkowany.ŻEBY TO UTRZYMAĆ BEZ DOPŁAT Z BUDŻETU MIASTA , TRZEBA USTALIĆ DOŚĆ WYSOKĄ CENĘ ZA BILETY, A TO SPRAWI ,ZE PARK BĘDZIE ŚWIECIŁ PUSTKAMI I DOPŁATY SA NIEUNIKNIONE. cieszyć się mogą mieszkańcy okolicznych gmin , bo oni tylko kupują bilety i nic więcej ich to nie kosztuje, podobnie jak darmowe koncerty czy inne atrakcje za darmo -dla nich , a nie mieszkańców naszego miasta,=. Takie ci to gospodarzenie w naszym grodzie.

piket

na darmochę czy festyny zawsze dużo ludzi przychodzi.umiech więc aaa się nie podniecaj.umiech

~Aaa

A na otwarciu parku linowego ponad 300 osób i co opozycjo łyso

~Kuna

Darek zaraz za Butrynką. Wszystka zatem wraca do normy...

~sztanga

siiiiiiiiłłłłłłłła ich

~tylkopis

Z tej pseudo opozycji jak patrze na te zdjecia to tylko ta blondynka w okularach mi sie podoba.

~Zofia

" Prawie każdy pisowiec łączy w sobie katolicką obłudę, bolszewicką mściwość i karierowiczowską pogardę do mądrzejszych od siebie. "

cdn..

Tam się czas zatrzymał w miejscu, ciągną nas do słusznie minionego.

kolo1

Na chwilę obecną opozycja to porażka . Brak jest konkretnych osób - tylko odgrzewane kotlety bez pomysłu na przyszłość .

~jan

Do zofia, lemingu hejterze zanim cos wypocisz to wczesniej skorzystaj ze szkoly podstawowej.

~Zofia

xXx - taki wpis wiele mówi o inteligencji piszącego.
Kwiat PISu.
Skad oni wszystkich takich jak Ty biorą i czy może byc tylu ludzi z tak wielkim deficytem umysłowym? To jakis ogólno krajowy niekończący sie festiwal głupoty i niedorozwoju umysłowego. Nie każdy kretyn to pisior, ale każdy pisior to kretyn i codziennie dajecie tego dowody. Podwyżki i nagrody są bo uważacie, że tylko wam psełdo urzędnicy się należy.

~estel

na s t w 2 4 usunięto zdjęcie na ktorym opozycja prezentuje swojego kandydata (luty 2018) w tym samym miejscu co dzis rządzący oraz zablokowano człowieka który je zamieścił

cenzura

~estel

test

~emil

A TEN ''PRZYTULA'' JAKIM PRAWEM NOSI NA UBRANIU NASZE BARWY NARODOWE JAK ON NIE NALEZY DO DRUZYNY BIALO CZERWONEJ. DLA MNIE TO JEST HANBA ZE MA ODWAGE TAKI HEJTER PODPINAC SIE DO DRUZYNY BIALO CZERWONYCH.