"Kłamstwa Morawieckiego -
kolejny Konwój Wstydu"

Image

Pod takim hasłem na Podkarpaciu odbywają się konferencje prasowe. Platforma Obywatelska przywozi na nie na lawecie billboard przedstawiający cytat z wypowiedzi premiera RP i prezesa PiS.

To nie ma być kampania wyborcza, a kampania informacyjna. Tak przynajmniej mówią jej inicjatorzy. Podobne spotkania organizowane są na całym Podkarpaciu, pierwsze odbyło się już w Sanoku. PO odnosi się do wypowiedzi przypisanej premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, którą rzekomo nagrano w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele ("Jak ludzie ci zapier...ją za miskę ryżu(...)to wtedy gospodarka cała się odbudowała") i słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych podczas regionalnej konwencji PiS w Łodzi ("Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy"). Hasła umieszczone są obok podobizn Morawieckiego i Kaczyńskiego.

W Stalowej Woli billboard stanął przed wieżowcami, na drodze osiedlowej, nieopodal Patrioty. Podczas konferencji obecni byli: posłanka Joanna Frydrych z PO i Zdzisław Gawlik, Przewodniczący Regionu Platformy Obywatelskiej RP.

- Chcemy mówić o faktach, o zdarzeniach, które miały miejsce, których nie pokazuje telewizja publiczna, która jest dedykowana dla ludzi i powinna o tych sprawach mówić. Mówimy o zdarzeniach, które w historii Polski nie miały jeszcze miejsca. Po raz pierwszy w historii Polski, w tych czasach nowoczesnych, premierem Polski jest ktoś, kto został skazany za kłamstwo, premierem Polski jest ktoś, kto traktuje ludzi, Polaków jako ludzi głupich. Głupi jestem ja, głupia jest moja koleżanka, głupi jesteśmy wszyscy. Tylko pewnie wąska grupa ludzi na tę wolność zasługuje. Bo Polakowi można powiedzieć wszystko i we wszystko uwierzy. Premierem Polski jest ktoś, kto każe nam pracować za drobne, a sam w międzyczasie stracił majątek blisko 35 mln zł. Premierem Polski jest ktoś, kto śmieje się z cudzego nieszczęścia, ciesząc się, że ktoś łamie sobie rękę, a przez to problemy innych znikają- mówił podczas spotkania Zdzisław Gawlik.

Przewodniczący Regionu zarzucił Telewizji Polskiej stronniczość i wybiórcze pokazywanie faktów, zatajanie niewygodnych spraw, stąd akcja informacyjna i próba dotarcia do jak największej rzeszy ludzi. O tym, że politycy PiS źle traktują rodaków przekonywała Joanna Frydrych.

- Pozwolę sobie podać kilka cytatów: 14.10.2005 r., już wtedy Jacek Kurski przed nagraniem w TOK FM: „Ciemny lud to kupi”, Koziegłowy: „Niektórzy zdają sobie sprawę z tego, że przekaz TVP Info razi ludzi inteligentnych, ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz powinien trafić do wszystkich, do jak najszerszej ilości Polaków”- Stanisław Piotrowicz. To skandaliczne słowa i można z nich wywnioskować, że Polacy są nieinteligentni. I wreszcie Mateusz Morawiecki na sali plenarnej w tym roku: „W tym roku w marcu podnieśliśmy emeryturę o kwotę jakiej jeszcze nie było, tj. o 5,5 mld zł, a ja przypomnę, rok 2008- 5,6 mld zł, rok 2009- 7,7 mld zł, rok 2010- 6 mld zł, 2012 rok- 8 mld zł, 2013- 6 mld zł i wreszcie konwencja PiS w Łodzi, Jarosław Kaczyński: „Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy”. W tym jednym zdaniu zawarta jest cała obłuda władzy. Tą wypowiedź powinni znać wszyscy wyborcy. - mówi Joanna Frydrych.

Posłanka zaapelowała do wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości prosząc by się zastanowili nad tym, czy chcą żyć w prawdzie, czy w kłamstwie.

Oprócz Sanoka i Stalowej Woli billboardy pojawić się mają w Rzeszowie, Mielcu i Tarnobrzegu.

Przewiń do komentarzy
















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =