Sokół ma dwóch chętnych na remont
Opublikowano: 16  Października  2018

2 firmy chcą zająć się przebudową i rozbudową budynku Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Stalowej Woli.

Od wielu lat mieszkańcy Rozwadowa, z byłą radną Marią Rehorowską na czele, domagali się remontu Sokoła. Od dawna zamknięty obiekt niszczał tylko i popadał w coraz to większą ruinę. Doprowadzenie go do stanu świetności będzie nie lada orzechem do zgryzienia. Byli nawet tacy, którzy stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem byłaby jego rozbiórka, gdyż obecnie stan techniczny Sokoła zagraża bezpieczeństwu.

Tak się na szczęście nie stanie, gdyż budynek ten to nie tylko cztery ściany, a historia i wspomnienia odległych, dobrych czasów i wspaniałych ludzi, którzy w nim pracowali, bawili się i uczyli. Sokoła czeka gruntowny remont i modernizacja. Duży wpływ na prace będzie tam miał konserwator zabytków.

W magistracie dokonano właśnie otwarcia ofert w ramach przetargu dotyczącego tego zadania. Do postępowania przystąpiły 2 firmy. Pierwsza z nich, Niska, wyceniła swoje usługi na około 2,59 mln zł. Drugą ofertę, na około 3,47 mln zł, złożyła firma z miejscowości Kosowy. Obaj oferenci zaproponowali 60-cio miesięczny okres gwarancji. Według wyliczeń urzędników sfinansowanie modernizacji Sokoła powinno kosztować 2,6 mln zł. W najbliższym czasie obie oferty zostaną zweryfikowane.

Zakończenie modernizacji obiektu powinno nastąpić do końca sierpnia 2020 roku. Za Sokół będzie odpowiedzialny Miejski Dom Kultury, dla którego będzie on stanowił kolejną siedzibę. Dzięki pracownikom MDK w budynku po remoncie będzie można prowadzić szereg działalności społeczno- kulturalnych na rzecz mieszkańców Rozwadowa.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~no pięknie
Oto co się stało za tej kadencji...

Nie trzeba było okien dyktami zabijać!
Dodano: 19  Października  2018  22:58:28
~Won!
Opozycja ujada bo kolejna inwestycja będzie realizowana. Oj niepasuje to, nie...
Dodano: 19  Października  2018  05:57:05
~nibykomuch
"PiS przewodnią siłą narodu" ," Niech żyje Towarzysz Prezydent Miasta Stalowej Woli", " Towarzysze pomożecie?" ... czyli komuno wróć. Sokół miał złote lata w tej tak bardzo znienawidzonej komunie. W dzisiejszej dobie rozwoju komunikacji medialnej ten budynek po prostu będzie dalej stał pusty. Po co ładować grube pieniądze w jego remont gdy po przeciwnej stronie ulicy w godzinach popołudniowych świeci pustkami Szkoła Podstawowa, którą też trzeba ogrzać, zabezpieczać monitoringiem itp. Ile jeszcze budynków przejmie miasto / my mieszkańcy- podatnicy/ na swój garnuszek.
Dodano: 18  Października  2018  21:43:09
Spod kościoła do Sokoła kawał drogi, seniorom będzie ciężko i najszybciej przejść koło flamingo :-). Przy samym Sokole brak parkingu
Dodano: 18  Października  2018  16:36:43
~Stalowka
Jak to, parking to chyba Nadbereżny księdzu wybudował na jakąś uroczystość? To teraz mieszkańcy nie mogą tam parkować?
Dodano: 18  Października  2018  14:35:17
~Dutki
Bańka by wystarczyła, ale Nadbereżny nie posłuchał Szlęzaka i wpisał Sokoła do rejestru zabytków. Teraz pod nadzorem konserwatora remont kosztuje już więcej niż dwa razy tyle.
Gdyby to była prywatna nieruchomość to za głupotę zapłaciłby właściciel. Za Sokoła zapłacimy my wszyscy.
Dodano: 18  Października  2018  14:32:33
Bez parkingu obok budynku przydatność mocno spadnie. A parkingu nie będzie
Dodano: 18  Października  2018  11:15:36
Do czego będzie służył budynek po remoncie? Enigmatyczne "stanie się miejscem spotkań mieszkańców" nie jest odpowiedzią.
Dodano: 18  Października  2018  07:58:09
~strachsiebać
Zaproście Dowborkę, to zrobi to w tydzień i za darmo.
Ten stan jest całkiem niezły, można go określić jako stan surowy, nie licząc odpadów. Niektórzy taki stan surowy nazywają "deweloperski".
Bańka wystarczy i będzie cacy. Nie ma dramatu.
Dodano: 18  Października  2018  07:33:44
~Roman
Zdjecie 6 : tymy recami sam to zrobymy.
Dodano: 18  Października  2018  07:30:46
Pierwsza z nich, Niska, wyceniła swoje usługi na około 2,59 mln zł.[...] Według wyliczeń urzędników sfinansowanie modernizacji Sokoła powinno kosztować 2,6 mln zł. W najbliższym czasie obie oferty zostaną zweryfikowane.Przypadek? Nie sądzę. Zwłaszcza że kosztorys inwestorski prawdopodobnie robiony był kilka/kilkanaście miesięcy temu, podczas gdy ceny rosną o ok. 10% w skali roku smiech2
Dodano: 17  Października  2018  23:11:56
~openni
potomkowie jaśnie wielmożnego łaskami i cnotami znamienitego imć hr.ks. Lubomirskiego będą mieli gdzie spożywać wina siarkowo-owocowe..darz dwór !
Dodano: 17  Października  2018  19:35:34
Innymi słowy, nowe stanowiska do obsadzenia...niekończąca się opowieść.
Dodano: 17  Października  2018  15:10:25
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe