Maszt powrócił na swoje miejsce

Image

We wtorek 18 października na skrzyżowanie KEN i Alei Jana Pawła II powrócił 18-metrowy maszt. Wkrótce będzie na nim powiewać biało- czerwona flaga.

Na skrzyżowanie przy Patriocie, po konserwacji, powrócił na swoje miejsce maszt. Jak podkreśla prezydent miasta nie będzie żadnych uroczystości związanych z ponownym powieszeniem flagi.

- Uroczyste zawieszenie miało miejsce 2 maja w święto flagi. W tą niedzielę mamy wielkie święto demokracji lokalnej, myślę, że w takie święto warto aby biało- czerwona, która wszystkich łączy, zawisła ponownie nad Stalową Wolą- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że 30 lipca br. przez Stalową Wolę przeszła nawałnica, w efekcie której w różnych miejscach miasta zostały powalone drzewa, doszło do zerwania linii telekomunikacyjnych. Wówczas też na ziemię runął 18- metrowy maszt, wcześniej stawiany na skrzyżowaniu z okazji przyjazdu premiera Mateusza Morawieckiego na święto państwowe. Atmosfera wkopywania masztu była gorąca i niejasna. Instalację montowano i rozmontowywano. Złożono wówczas doniesienie o nielegalnym umieszczeniu konstrukcji na skwerze i samowolce budowlanej. Ostatecznie maszt stanął na największym skrzyżowaniu w mieście. Jak powiedział prezydent, przeszedł konserwację.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Sir

@maniora, właśnie w ostatnim zdaniu, które napisałeś potwierdziłeś że moja teza jest słuszna. Nie chce i nie mogę dyskutować z takim nienawistnym i nie empatycznym człekiem, który ma w sobie tyle pogardy i chamstwa w stosunku do innych. Historia uczy iż taki język i skrajności prowadzą do wojen i upadku ludzkości, oczyszczenie się społeczeństw z takich utrwalaczy, kosztuje te społeczności miliony ofiar, krzywd i nieprawości. Pewnie tego nie zrozumiesz ale musisz próbować.

~BYKU55

Czy ktos wie jak zagłosuja kibice Stalowki?Wydaje mi sie ze nie oddadza głosu na Nadbereznego bo ich oszukał z data otwarcia stadionu.JAKIES 1000 GŁOSÓW .

~do Maniora

no co ty, Olo napisał jak jest. Nie wolno uprawiać propagandy wyborczej w budynkach użyteczności publicznej.

~maniora

Do sir, to glosuj na kandydata platformy obywatelskiej SZYMONIKA jak ci sie PAN PREZYDENT L.N. nie podoba, jest demokracja mozna glosowac na swego kandydata. Ale tak swoja droga dlaczego nie przeszkadzaja ci wypociny hejterow z pseudo opozycji, np. takiego cwoka jak ''Olo''.

~cekol

Ta czy siak ... tyle wam zostalo .. tutaj sie powypróżniać umiech Ciekawe ze za PO bylo wszystko cacy ... jak nic sie nie działo, wszystko rozkradzione, sprywatyzowane i pozamykane. Dzieci do szkoły od 6 roku i praca do 70 ... zabrane ulgi i podniesiobe podatki. Jakies niejasne interesy, parabanki powiazane z politykami itd. Taki cudowny rząd na uslugach niemcow. Az polowa polakow z tej cudownosci spier$#^$ła do Angli. No kraj byl mlekiem i miodem płynacy ... tylko żalowac ze sie urwalo.

~informator

Nadberezny na spotkaniach z mieszkancami cenzurował odpowiedzi na pytania ktore mu zadawali.Na pytania ktore nie były zgodne z linia partii odpowiadał bez uzycia nagłosnienia,a te co były zgodne z tym co robi to właczał nagłosnienie i odpowiadał wszystkim.Taki to z niego chytrus.Nie zagłosuje na PIS bo on ta partie osmieszył.

~Idec

tem portal zo syf totalny ,za kasę napisze wszystko i usunie to co nie pasuje przesłaniu artykułu . "Profesjonalni " dziennikarze niedouczeni których artykuły to padło . Zaraz pewnie ten komentarz zostanie usunięty bo nigdy nie pasuje im prawda w oczy .

~Mieszkaniec

Historia lubi się powtarzać... typowe dla partii- sekty PiS .....
Niektórzy przez patriotyzm rozumieją zaciekłą nienawiść do dawnych, obecnych i nawet potencjalnych wrogów.
Zbigniew Herbert

~Mieszkaniec

Gdzie partia wygrywa - uczciwy człowiek przegrywa." Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci "
Zbigniew Herbert

~fanSM

Czy ktoś ma znajomości w Stalowym Mieście?

Komentarze spod debaty prezydenckiej zniknęły. Było tam ponad 500 wpisów. Jak ktoś sobie odłożył czytanie na niedzielę to już niczego nie zobaczy?

Zróbcie to żeby je wydobyć i dokleić do debaty.

Druga prośba: prosimy o wszystkie listy kandydatów i okręgi do miasta i do powiatu żebyśmy nie musieli szukać.
Do sejmiku też.


Szymonik oprócz kandydowania na prezydenta też startuje, chyba do miasta i można na niego dwa razy zagłosować.
Pokażcie wszystko.

~rafał

ja chce tam by wisiała flaga unii europejskiej

~Mieszkaniec

" Bycie radnym traktuję jak służbę dla Partii PiS. Ta Partia dała mi to czego swoją pracą nigdy bym nie osiągnął ".
Taki tytuł powinien mieć następny artykuł.

~kris35

Pokazano 5 razy zwyżkę ( nie wiem po co?) Najważniejszego mocowania które dużo by mówiło nie ma. Konserwacja?? ..... Czy to znaczy że cały ocynk odpadł od upadku? Całe szczęście że, wyspa ma ponad 36 metrów średnicy bo tylko w tę średnice wierzyć mogę.

~Opary absurdu

Lucjusz i jego drużyna to rozumiem, ale opozycja?
Zastanawia mnie jak można zagłosować na kandydatów Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego, skoro pani Czwarno jedna z ich kandydatek pchających się po samorządowe wiktuały (zero doświadczenia w tym temacie) powiedziała, że w Stalowej Woli "zostali ci, których powinniśmy się wstydzić..."
To teraz te lemingi, których się pani Czwarno i jej kumple powinni wstydzić maja jeszcze na nich głosować?
NIGDY W ŻYCIU!!!

~Sir

@maniora miałem głosować na PiS ale za takie wpisy jak twoje nie chcę być kojarzony i być z tobą w jednej grupie ludzi głosujących na pana prezydenta i listę PiS. Z takim człowiekiem jak ty używającego tak chamskiego języka to wstyd i hańba być w jednym obozie.

KRZYSIU

Zaraz zaraz chwil moment czy Ja dobrze zrozumiałem poprzednią wypowiedź pana prezydenta ;Że maszt obaliła opozycja czyli BÓG?

KRZYSIU

I wszystko jasne BÓG go zdemontował do konserwacji[czytaj obfitszego pokropku]a nasz prezydent oskarżał Go o sabotaż.Bezbożnik.

~maniora

do rst, hejterze najgorszy sort to TARGOWICA TOTALNA i tacy debile jak ty.

~Lekarz

Co trzeba mieć w głowie żeby dosłownie wszystko krytykować co powstaje w Stalowej Woli?
Paranoja! Psychiatryk się kłania!

~mariusz

powinni powiesić flagę unii europejskiej bo chyba jest ważniejsza niz polski? czy się mylę?

~RST

Czy Nadbereżny wespół z bezwolnymi radnymi, Zarzecznym i jego towarzystwem wzajemnej adoracji padną jak ten maszt w najbliższą niedzielę?

Czy wszyscy już widzą szaty cesarza?

Czy obecność różnych członków rządu zaciemnia państwu obraz sytuacji i odpowiedź na podstawowe pytanie, czy jest tak dobrze?, czy jest tak źle?


Pamiętajcie państwo, że radni zarówno w gminie jak i w powiecie są organem stanowiącym. To oni dopuścili do takiej degrengolady, bez ich uchwał ani Nadbereżny ani Zarzeczny nic by nie zrobili.

Nadbereżny podniósł sobie kwotę, którą może samodzielnie dysponować do bodajże 10 tysięcy złotych, za Szlęzaka było chyba pięć tysięcy. Powyżej takiej kwoty prezydent nie może samodzielnie niczego zrobić.
Dlatego tak ważne jest zrozumienie roli radnych.

Zanim zaczęliśmy wybierać prezydenta w wyborach bezpośrednich to radni spośród siebie wybierali osoby zarządzające, tak jak jest nadal w powiecie.

Jeżeli więc państwu wydaje się, że ktoś z byłych radnych jest bez winy i nie ponosi pełnej odpowiedzialności za sytuację w mieście to zadajcie sobie pytanie. Czy był przeciw? Kiedykolwiek? Dlaczego? Zastraszony? Kupiony?, jak Zaborowski stołkiem w MZK i w Radzie Nadzorczej Huty?, stołkiem dla córki, zięcia?
..itd.


Głosując nawet na nowe twarze, jak Kamila Piech do sejmiku dajecie głos najwyżej na joystick. Oni raczej mandatu nie zdobędą, ale pomogą zdobyć mandat jakiejś pisowskiej "gwieździe". Jeśli zdobędą manadat, to zagłosują jak im każą. Weber też obiecywał i zaklinał, że zagłosuje na przykład za podwyższeniem kwoty wolnej od podatku. A jak zagłosował? Czy kiedykolwiek inaczej niż mu kazano? To smutne, jak łamie się kręgosłupy takim chłoptasiom żądnym władzy.
Wystawia się ich na wybory, aby ukryć osoby, które faktycznie rozdają karty, według zupełnie innych reguł. Społeczeństwo nie może dowiedzieć się, że kłamiemy - powiedział Kaczyński na przedwyborczej konwencji partyjnej.


Zanim pójdziecie głosować musicie wiedzieć dokładnie, co chcecie zrobić, na kogo zagłosować.


Każdy ma cztery głosy i wybiera:
radnego do gminy
radnego do powiatu
prezydenta
radnego do sejmiku wojwewództwa

Owocnych debat w gronie przyjaciół i rodziny!
Stalowa Wola to małe miasto. Wszyscy się znamy.
Bądzmy jednoścuią, nie dajmy się dzielić, nie zaliczajmy nikogo do gorszego sortu.

~BĘDZIE BUL

Boże... do 24 godziny i ciszy wyborczej jeszcze 12 godzin.
Jakoś wytrzymam ten opozycyjny hejt!!

~RST

I to jest świetny symbol arogancji obecnej władzy, nieprzestrzegania prawa i zasad zdrowego rozsądku. Nie po to wymienili sobie komendanta policji na swojego, żeby ich ścigał za samowolę budowlaną …
Prokuratura w Kolbuszowej nadal pracuje "nad masztem", ale wyklucza udział osób trzecich w zawaleniu się masztu, ciekawi jesteśmy rezultatu. Czy stwarzał zagrożenie dla nas, czy nie? Trwają przesłuchania świadków.

Zadajmy sobie po pierwsze pytanie , dlaczego powstał ten maszt? Otóż premier naszego kraju, uznany na kłamcę (co jest bez precedensu chyba na całym świecie) przyjechał się polansować w pisowskim gnieździe, bo w Warszawie i wszędzie gdzie pojedzie witają go ludzie wykrzykujący obraźliwe słowo KONSTYTUCJA!

Analogicznie do próby kradzieży miejskiej działki, kiedy przed wstydem zasłaniano się krzyżem, teraz biało czerwoną. Wycieranie sobie gęby najdroższymi nam symbolami to ich specjalność. Drą do siebie jak w "Dniu świra" i krzyczą, że ich racja to prawdziwa racja. Robią to również za nasze pieniądze, które wydawane są z łatwością i idą jak krew w piach w powstaniu warszawskim.

Cztery lata temu Nadbereżny z Weberem z oburzeniem stwierdzali, że Stalowa Wola jest w ruinie, bo Szlęzak zadłużył ją na 80 milinów i w dodatku pobiera za wysokie wynagrodzenie, nie przystające do możliwości miasta podobnej wielkości.
Państwo już znają ciąg dalszy i wiedzą jaką pensję podpisał Weber, wówczas Przewodniczący Rady Miasta nowemu prezydentowi Nadbereżnemu. Pensja była jeszcze wyższa. Jak się skończyła sprawa długu miasta? Do końca tego nie wiemy. Ale około trzy razy tyle, czyli z 72 mln. - dług od początku Stalowej Woli do zakończenia ostatniej kadencji Szlęzaka) do około 200 milionów złotych.

Jak państwo zauważyli, że niedługo przed wyborami zostały przesunięte terminy wielu ważnych i drogich inwestycji tak , aby termin ich zapłaty nie wypadł w roku wyborczym, ale w roku kolejnym i nie był widoczny w budżecie na 2018 rok.

O tym ile wydano na zabawy z Kurskim i trawę (podobno 1,5 mln oraz 300 tys. za trawę z rolki, jak pisano na fb, podobno krótko była inf. na stronie miasta, ale już nie ma) mamy się dowiedzieć w trybie ustawy o informacji publicznej dopiero po wyborach. Tak skomplikowana to jest sprawa drodzy państwo.

Piękne słówka, całowanie rączek, no Chłopiec z plakatu ich twarzą oraz zaczarowany ołówek.

Czy dany się nabrać drugi raz na cudowne garnki albo pościel wełnianą za kilka tysięcy?

Zazwyczaj udaje się to tylko raz. To metoda hit & run.

poprzednim razem mieszkańcy nie poszli na wybory, albo myśleli, że pódą dopiero w drugiej turze. Drugiej tury nie było jednak. i co?
Teraz też nie będzie drugiej tury, bo kandydatów jest tylko dwóch i od razu będzie wiadomo kto wygrał.

Czy wybierają się państwo na wybory?

Bo oni pójdą na pewno, dojna zmiana zjawi się w 100 procentach, bo mają w tym interes.
A jaki jest państwa interes?
Jaki jest interes Stalowej Woli?

~ciekawy

a fundamenty poprawili czy będą trzymać do wyborów ?

~Olo

co z banerem gospodarza stulecia sorzed UM umiech nie chciał bć nadbereżn sławny znowu na cała Polskę, bo to bareizm i łamanie prawa wyborczego umiech

~@oburzony

Kryj się bo pielęgniarze cię szukają podobno znowu uciekłeś z Wariatkowa!😁

~Pinokio

Czy będzie kolejne zawieszenie flagi i przyjedzie Mateuszek-kłamczuszek z ryżem w miskach?

~Pinokio

Czy będzie kolejne zawieszenie flagi i przyjedzie Mateuszek-kłamczuszek z ryżem w miskach?

~Pinokio

Czy będzie kolejne zawieszenie flagi i przyjedzie Mateuszek-kłamczuszek z ryżem w miskach?

~Oburzony

Opozycyjny hejter niech ujada ile chce.
KTO NORMALNY ZAGŁOSUJE NA KANDYDATA SZYMONIKA, KTÓRY NA SESJI RADY MIEJSKIEJ W LUTYM 2012 ROKU RZUCIŁ "GÓWNO PRAWDA"?
KTO NORMALNY ZAGŁOSUJE NA POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE, KTÓREGO KANDYDATKA STWIERDZIŁA W STYCZNIU 2018, ŻE W STALOWEJ WOLI "ZOSTALI CI, KTÓRYCH POWINNYŚMY SIĘ WSTYDZIĆ..."?

POKAZALI CO O NAS MYŚLĄ, POKAŻMY IM CO MY O NICH MYŚLIMY!
NAJLEPIEJ 21 PAŹDZIERNIKA PODCZAS GŁOSOWANIA!