Maszt powrócił na swoje miejsce

Image

We wtorek 18 października na skrzyżowanie KEN i Alei Jana Pawła II powrócił 18-metrowy maszt. Wkrótce będzie na nim powiewać biało- czerwona flaga.

Na skrzyżowanie przy Patriocie, po konserwacji, powrócił na swoje miejsce maszt. Jak podkreśla prezydent miasta nie będzie żadnych uroczystości związanych z ponownym powieszeniem flagi.

- Uroczyste zawieszenie miało miejsce 2 maja w święto flagi. W tą niedzielę mamy wielkie święto demokracji lokalnej, myślę, że w takie święto warto aby biało- czerwona, która wszystkich łączy, zawisła ponownie nad Stalową Wolą- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że 30 lipca br. przez Stalową Wolę przeszła nawałnica, w efekcie której w różnych miejscach miasta zostały powalone drzewa, doszło do zerwania linii telekomunikacyjnych. Wówczas też na ziemię runął 18- metrowy maszt, wcześniej stawiany na skrzyżowaniu z okazji przyjazdu premiera Mateusza Morawieckiego na święto państwowe. Atmosfera wkopywania masztu była gorąca i niejasna. Instalację montowano i rozmontowywano. Złożono wówczas doniesienie o nielegalnym umieszczeniu konstrukcji na skwerze i samowolce budowlanej. Ostatecznie maszt stanął na największym skrzyżowaniu w mieście. Jak powiedział prezydent, przeszedł konserwację.





Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
umarly

PiS i flaga UE? Zapomnij.

~mariusz

nie mogą powiesić flagi unii europejskiej?

~janek

Widac ze kampanie wyborcza zmierza do konca bo coraz wiecej bredni i wypocin wypisuja hejterzy z pseudo opozycji. Piszcie wiecej a wasz kandydat dostanie taki lomot ze odechce mu sie polityki do konca zycia. Tak jak odechcialo sie SZLEZAKOWI startowac na prezydenta naszego miasta.

e2rds

Myślę, że śruby zostały wymienione na większej średnicy, bo pierwsze zostały urwane, inaczej to maszt znów runie i znów będzie obciach.
Jeszcze raz przed wyborami przypominam zasługi Lucjusza.

Finanse miasta nie są takie wesołe jak się komuś wydaje. Stalowa mała budżet na 2018 rok w wysokości około 380 mil. zł, wg statystyk w lipcu liczyło 59 tys. mieszkańców zameldowanych co nie jest oczywiście prawdą. Zadłużenie na koniec roku wyniesie 170 mil.zł co daje zadłużenie 2880 zł na statystycznego mieszkańca, a to nie mało, bo to jest 44% rocznego budżetu i to jest niepokojące. Jeśli co niektórzy mówią o 200 mil. zadłużenia, a nawet o 300 mil. to może być to prawdą w tak zwanym ukrytym zadłużeniu, które dotyczy zadłużenia spółek zależnych od miasta i patrzcie na to trzeźwo, bo to nie jest wesołe. Pozdrawiam rozsądnie myślących, tych innych też, tylko niech to co napisałem rozważą.

Chciałem jeszcze dodać, że zadłużenie miasta w chwili obięcia władzy przez obecnego prezydenta wynosiło 72 mil. zł i do takiej kwoty urosło po 12 latach rządów poprzednika i miało być spłacane po 10 mil. zł, czyli maleć, natomiast urosło w cztery lata, zaznaczam w cztery lata o dalsze 100 mil zł zamiast zmaleć. Istnieje jakaś granica której takimi rządami przekroczyć nie wolno i nie wolno nieskończenie brać kredytów.
Ciekaw jestem skąd Lucjusz weźmie tyle kasy na obietnice przedwyborcze. Myślę, że po dalszych czterech latach jego kadencji zadłużenie wzrośnie co najmniej do 300 mln, oczywiście to oficjalne, bo przecież nie jesteśmy w stanie nawet spłacać odsetek. Pozdrawiam szczególnie wyborców dobrej zmiany.

~szok

SPS co by powiesił? Pewnie unijną....

~Polak

Dokładnie teraz będziemy pilnować aby zadny opozycjonista nie majstrował tam monitronig 24 h i koniec wandalizmu i korytka dla sps

~Bury

Polskę Walczącą powinni powiesić. Pasowała by do tej biedy w Stalówce i miski ryżu.

~Bono

Bardzo dziękuję prezydencie! Jak komuś flaga Polski się nie podoba, zawsze może jechać do Brukseli i się poskarżyć...

~Mieszkaniec

~fbfb - 100/100

~fbfb

Artykuł sponad 500 komentarzami pod debatą prezydencką gdzieś przepadł, może wolno mi będzie wkleić państwu komentarz kandydata na prezydenta naszego miasta zamieszczony na jego fb?

"Bang! Portal samorządowy opublikował informację, że prezydent Nadbereżny cieszy się z tego, że Stalowa Wola jest na liście 122 miast najszybciej tracących funkcje społeczno-gospodarcze!
I taki ranking można by i powinno się ukryć przed światem. Bo to wstyd i obciach dla nas, że byliśmy ważni, a nie jesteśmy. Przy okazji przepytano pana prezydenta Nadbereżnego, co myśli o roli i funkcjach Stalowej Woli w zmieniającej się Polsce. I jak mantrę, w odpowiedzi, słyszymy powtarzane hasła, że mamy super park linowy i innowacyjne wodotryski…
Czy nie zadajecie sobie Państwo pytania, jak długo można? Jak długo można przeczyć podstawowym prawom zdrowej ekonomii i elementarnym zasadom gospodarności?
Pan prezydent wyjątkowo celnie pokazuje swoją mentalność. Cieszy się z degradacji Stalowej Woli, bo dostaniemy dotacje. Logika w tym osobliwa, bo jak można cieszyć się z tego, że Stalowa Wola się zwija? Z panem Nadbereżnym można pogadać o parku wodnym. I o błoniach. I o innych rzeczach, które bardzo dużo kosztują. A powinniśmy rozmawiać o gospodarce, o inwestycjach, o pomnażaniu gospodarczego dobrobytu mieszkańców, by z wpływów podatkowych sfinansować rzeczy naprawdę ważne. Dla rozwoju. Dla przyszłości. Dla komfortu życia."

~Mieszkaniec

~Wojtek - wybory!!! PiS jest prawy i sprawiedliwy w ..... gdzies juz to poznalem.

~Stefan

Flaga powróci na swoje miejsce i opozycja totalna też 21 października powróci na swoje miejsce.
W przypadku flagi to maszt
W przypadku opozycji to niebyt

~Bcv

Jak możesz hejtować biało - czerwoną folksdojczu?

~Wojtek

Zauwazylem ze modne sa blokady na niektore artt. I komenarze. ? oto obraz chamstwa PIS... nie ladnie dla prezydenta....

~Sygnalista

Czyli „remont” masztu trwał 80 dni. Cała Polska i Polonia czekała a maszt podniesienie się z kolan i powstania jak feniks z popiołów. I w końcu jest ta nasza duma i szczyt technologi.

~informator

Czy to tez zauwazyliscie ze maszt mogł wczesniej stanac ale pisiory dopiero teraz kazali bo pod te wybory.Ja nie lubie PIS ,ale nie za maszt tylko za te rewitalizacje -wycinki.

~buhahaaa

nasza biało czerwona zawsze łopocze a wasza szmata .....lezy i gnije jak ta z sierpem i młotem...bój to wasz juz ostatni....teraz juz tylko ...sucha gałąż i rozsypane srebrniki

~Onan

Gdyby komuszki tak nie srały żarem przed stawianiem masztu to by nie upadl. Ale cza bylo szukac wuja do dupy. Co to za polacy co pod#&$^dalają drugich jak stawiają masz na flage państwową ? Zdrajcy ? Niemcy ? Komuchy ?

~Liljana

A jak śledztwo w sprawie upadku masztu? Już doszli do tego czy ktoś czy raczej coś go powaliło?

~jasio

a tak to miesiąc dluzel lezal gdzies pod plotem

~jasio

chodzi o to ze rzadko sa wybory bo mogę się zalozyc o cala moja kase ze gdyby wybory były miesiąc wcześniej maszt tez stalby już od miesiaca

~jasio

szkoda ZEM TAK żadko oddaje seim głos i wybranców

~emde

CYTAT
123 nie będą dwie osoby które będą odpowiedzialne za maszt jak pojawi się burza mają zadanie zdjac flagę i zabezpieczyć maszt przed upadkiem maszt przeszedł konserwację więc jest zapewne wzmocniony z lotu ptaka pięknie wygląda ta flaga RP zaznaczam nie PiS ani nie sps ale mój głos oddam na PiS


Super .... a kto będzie za te dwie osoby płacił smiech2?

~widzik55

Znowu brakuje flagi.Czy ktos cos wie nowe dwa auta dostawcze ktos podpalił w nocy z wtorku na srode .Dziwne bo nic o tym nie pisza.Zakazany temat ,wszedzie tylko Nadberezny na stronach Stalowego Miasta.Auta to WH 225 TH a drugie ma dwa podobny numer na koncu 7 ma.Zawsze pisza nawet o drobnym pozarze w aucie a tu dwa spalone dostawcaki obok baru AJot i cisza.Czy to podpalili emigranci?

~Wojska

123 nie będą dwie osoby które będą odpowiedzialne za maszt jak pojawi się burza mają zadanie zdjac flagę i zabezpieczyć maszt przed upadkiem maszt przeszedł konserwację więc jest zapewne wzmocniony z lotu ptaka pięknie wygląda ta flaga RP zaznaczam nie PiS ani nie sps ale mój głos oddam na PiS

~Pak

HBO GO dawaj hopa i na gwiazdy sobie popatrz Puszczasz hity na życzenie, kiedy nuda na antenie Kupa filmów i serialii , w Netii telewizję dali (W Netii telewizje dali) Weź złotówke , da Ci tata i przetestuj jak to lata W domach parkach , na boiskach Telewizja Osobista

~Miastowy

Dziękujemy Panie Lucjuszo Nadbereżno od razu jest mi lepiej.

~???

Za Szlęzaka ich nie było.

Kamerki to 100% pisowski eksperyment na nas.

Dobrze, że chociaż są sekundniki, o które już dawno postulował Hausner, którego pisowcy wyśmiewali, a później sami się lansowali przy sekundnikach. Przekomiczne i żałosne jest to liczenie na to , że wszyscy zapomnieli, co do czego...czy ktoś ukradł, czy jemu ukradli...

~Młody

Cza było ich nie montować, teraz wam przeszkadzają ?