Miasto zadba nie tylko o rynek

Image

Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace związane z przebudową budynku Sokoła w Rozwadowie. W planach jest także rewitalizacja rynku rozwadowskiego oraz remont ulic w jego pobliżu.

W minionej kadencji miasto realizowało kilka zadań na terenie osiedla Rozwadów m.in.: wyremontowano ulicę Hubala, Mieszka I, 3 Maja, Braci Szumielewiczów, a na ul. Rozwadowskiej i Broniewskiego powstał nowy chodnik. Dobrą wiadomością dla społeczności tej części Stalowej Woli jest to, że miasto otrzymało dofinansowanie na rewitalizację rynku rozwadowskiego oraz przebudowę Sokoła. Szacuje się, że oba te zadania będą kosztować około 18 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 10 mln zł.

Przetarg na modernizację zabytkowego budynku został ogłoszony w połowie września. Do magistratu wpłynęły 2 oferty: opiewają one kwoty 2,59 mln zł i 3,46 mln zł. Obie propozycje przejdą teraz weryfikację. Firma, która wygra przetarg będzie wykonywać remont i przebudowę Sokoła, a na finał prac trzeba będzie czekać do końca sierpnia 2020 roku.

Kolejną dobrą wiadomością są plany względem przebudowy dróg w północnej części ul. Dąbrowskiego, Przedwiośnie, Targowej i Strażackiej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy tych dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Wykonawca wykona projekt zgodnie z „Koncepcją przebudowy dróg wraz z analizą zmiany trasy przejazdu autobusów komunikacji publicznej przez Rozwadów”. Będzie miał na to czas do końca marca 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~janek

Do manekin, jak bardzo sie mylisz co o mieszkancow okolicznych wiosek bo bez przerwy przyjezdzaja z dziecmi do naszych parkow wodnych kolejek linowych czy na blonia. Bo w ich wioskach takich atrakcji nie ma a kazde dziecko pragnie bawic sie tam gdzie sa atrkcje. Tak ze nie kompromituj sie glupimi wywodami bo sie strasznie osmieszasz. A juz nie dlugo te dzeci z oklic STALOWEJ beda przyjezdzac do nas na kryte sztuczne lodowisko a dzieki komu dzieki politykom partii PIS.

~janek

Do manekin, mamy demokracje i kazdy moze mieszkac gdzie mu sie podoba. Jedni wyjezdzaja za granice za lepszym zarobkiem inni wyjezdzaja na studia do duzych miast [bo takie uczelnie stwarzyl SZLEZAK].Zas inni ktorzy sie dorobili majatku buduja sie na przedmiesciach naszego miasta[PYSZNICA, JASTKOWICE, PRZYSZOW. ZALESZANY, AGATOWKA. PILCHOW, TURBIA. JAMNICA, GREBOW. STANY, BOJANOW, GREBOW] i wielu wielu innych miejscowosciach. Bo jesli ktos dorobil sie majatku to nie musi mieszkc w STALOWEJ. Wedlug statystyk w okolice naszego miasta wprowadzilo sie ponad 20 tysiecy mieszkancow naszego miasta. Gdyby dalej u nas mieszkali miasto liczylo by 80 tysiecy mieszkancow. Ale ja sie ciesze ze sie dorobili majatku bo nie jestem zazdrosny i dobrze ze bardzo madrzy mieszkancy naszego miasta sie dorobili czegos.

manukun

@janek
Skoro tak, dlaczego szymonik dostał 6359 głosów? Przecież powinien dostać tylko 2000.

Perspektyw nie mają młodzi Stalowiacy, ale Ty wolisz klepać komentarze o jakiejś opozycji i o łomocie wyborczym. Kogo to obchodzi? Dopóki nie będzie możliwości znalezienia pracy poza przemysłem i administracją, młodzi dalej będą stąd uciekać.

Żadna opozycja, place zabaw ani inne pierdółki ich nie zatrzymają.

~janek

Do manekin, i znowu sie mylisz tylko czlonkowie bylej partii PZPR glosowali na tych z pseudo opozzycji. A jest ich z roku na rok coraz mniej raptem moze 2 tysiace w skali miasta. Tak ze pseudo opozycja nie ma zadnych perspektyw w naszym miescie.

~Mieszkaniec

~katolik nie bluznij i nie poprawiaj Biblii.

manukun

@tylkopis
Widzisz, miasto ma poważne problemy, a Ty zajmujesz się pierdołami. Mamy kolizyjne przejazdy kolejowe w centrum, brak obwodnic, główne ulice są ciągle zalane wodą, powietrze jest jednym syfem, a młodzi ludzie stąd tylko uciekają z braku perspektyw rozwoju. Tymczasem ważniejszy dla ciebie jest łomot wyborczy. Cóż, partyjne patałachy tak mają.

Polaryzacyjno - dyfuzyjny model rozwoju za PO spowodował, że Stalowa Wola omal nie zbankrutowała. PO niemal doprowadziło miasto do upadku. Jakimi nieudacznikami muszą być radni z PiS, skoro wyborcy głosują na radnych z PO? Tymczasem PiS mając swoich ludzi na wszystkich szczeblach władzy buduje place zabaw, zamiast rozwiązywać problemy miasta.

Za Szlęzaka nie było tak komfortowej sytuacji, mimo to województwo finansowało projekty stalowowolskie. Był remont wiaduktów, był remont ul. Brandwickiej, drogi wojewódzkiej do Olbięcina i modernizacje drogi do Tarnobrzegu. Za Nadbereżnego straciliśmy 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo.

Po co ten PiS? Do budowy placów zabaw?

~katolik

akurat wynik na podkarpaciu czyli rekord lucka i rekords w sejmiku uznaje za sukces szkoda tej warszawki ale rafal sam sie potknie jakas moze a w sumie nasza lokalna ziemia jest oczkiem w glowie pana prezesa i dlatego wiekszosc srodkow z rzadu bedzie ladowanych w stalowa wole takie vchodza slkuchy w polsce powinnismy sie cieszyc bo wreszcie doganiamy rzeszów pod wzgledem atrakujnosci dla rodziny jescze nowe zaklady i bedzie tutaj raj na ziemi

~tylkoPIS

Do manekin, polecam ci przychodnie na WYSZYNSKIEGO skoro wypociles ze pelo wygralo wybory, takiego lomotu w calej POLSCE a szczegolnie w naszym miescie to tylko wczesniej SLD dostala. A frekwencja ponad 50 procent to najwyzsz frekwencja w wyborach samorzadowych, hejterze lecz sie moze jest jeszcze dla ciebie nie za pozno.

manukun

Frekwencja na poziomie 48% to przeciętna frekwencja. Tak samo poparcie. Jan Niezdecydowany wygrał wybory, a to świadczy o słabej aktywności mieszkańców. Czy ktoś chce mieszkać tam, gdzie wszyscy mają wszystko w dupie? Nie sądzę. Raczej ciągną do miejsc z przyjazną atmosferą współpracy i chęci działania. Brak udziału mieszkańców w wyborach pokazuje brak tej dobrej atmosfery.

Miasto się wyludnia, a Ty dalej zajmujesz się pierdołami. Brawo! Nic dziwnego, że PO wygrywa...

~Golonko

W przeliczeniu kwoty wydanej na propagandę na jeden głos przegrał z kretesem
No, ale to my płacimy

~mieszkaniec

manuukun
weź się nie ośmieszaj
73 do 27 to rozjechanie przeciwnika.
piałbyś z zachwytu jak by było w drugą stronę i teoryjki bzdetne wygłaszał.
No ale tak jest "Poparcie jest mocno przeciętne"

to tak jakby 4:1 wygrał, a ty byś narzekał że "wymęczone zwycięstwo"
Żałosny pajac z ciebie hejterze!

manukun

@marek
Mądry Stalowiak zadaje sobie pytanie :kto za to wszystko zapłaci?

manukun

@polak
Poparcie jest mocno przeciętne biorąc pod uwagę wyniki powyżej 90%. Najlepszym prezydentem po wojnie nie jedt, bo miasto się nie rozwija. Mieszkańców ubywa w niespotykanym tempie. Mamy co najwyżej pudrowanie trupa.

Rozwój to był w latach 70. i 80. , gdy rocznie oddawano 1000 mieszkań rocznie i popyt nie był zaspokojony nawet w połowie. Jednocześnie budowano ul. KEN, most na Sanie, kolej podmiejską i całe osiedla.

Teraz wielkie halo, bo asfalt wyleją na jakiejś ulicy...

~marek

Widze ze hejterzy juz wylizali rany po lomocie jaki dostali w wyborach samorzadowych bo juz zaczynaja ujadac. Ale jak mowia madrzy mieszkancy naszego miasta psy ujadaja a karawana jedzie dalej.

manukun

@ogórek
Eee, że co? Tutaj nie trzeba analiz ekspertów, tylko zorganizować instytucje generujące ruch ludzi. Rewitalizacja nie polega na zalaniu betonem rynku, tylko na przywróceniu życia. Trzeba zacząć od wyczyszczenia powietrza w Rozwadowie i ustaleniu ksiąg wieczystych kamienic. Bez tego miasto wyda 20 mln zł bez większych efektów. Nikt tam nie rozpocznie działalności gospodarczej, jeśli nie będzie mógł nabyć lub wynająć kamienicy. Nikt tam nie pójdzie, jeśli będzie syf w powietrzu.

No, może żule będą siedzieć na nowym betonie na rynku.

~HJG

I coż w tym Sokole będzie ?. Wielokrotnie o tym pisałem. Parkingu nie ma, chyba że będzie można parkować na tyłach b. sądu, ale nie widzę szansy na to. Po sąsiedzku sprzedano teren idealny na parking i co ? Teraz prywatny właściciel chce sprzedać prawdopodobnie. Nie spotkałem się z dyskusją o zagospodrowanie tego obiektu, ale propozycje o których słyszałem były delikatnie mówiąc nie do przyjęcia. Nie chciałbym aby to był obiekt " bez życia". Ma tam być dwa fortepiany i co? Dyskutujcie mieszkańcy Rozwadowa, wszak wybraliście swioich radnych z tego regionu a co oni na to.? Jak dawniej :( nic. Ten budynek zniszczył kto ? pamiętacie ? Bo ja tak i on powinien go odnowić. :( Zapraszam do dyskusji.

~HJG

I coż w tym Sokole będzie ?. Wielokrotnie o tym pisałem. Parkingu nie ma, chyba że będzie można parkować na tyłach b. sądu, ale nie widzę szansy na to. Po sąsiedzku sprzedano teren idealny na parking i co ? Teraz prywatny właściciel chce sprzedać prawdopodobnie. Nie spotkałem się z dyskusją o zagospodrowanie tego obiektu, ale propozycje o których słyszałem były delikatnie mówiąc nie do przyjęcia. Nie chciałbym aby to był obiekt " bez życia". Ma tam być dwa fortepiany i co? Dyskutujcie mieszkańcy Rozwadowa, wszak wybraliście swioich radnych z tego regionu a co oni na to.? Jak dawniej :( nic. Ten budynek zniszczył kto ? pamiętacie ? Bo ja tak i on powinien go odnowić. :( Zapraszam do dyskusji.

~HJG

I coż w tym Sokole będzie ?. Wielokrotnie o tym pisałem. Parkingu nie ma, chyba że będzie można parkować na tyłach b. sądu, ale nie widzę szansy na to. Po sąsiedzku sprzedano teren idealny na parking i co ? Teraz prywatny właściciel chce sprzedać prawdopodobnie. Nie spotkałem się z dyskusją o zagospodrowanie tego obiektu, ale propozycje o których słyszałem były delikatnie mówiąc nie do przyjęcia. Nie chciałbym aby to był obiekt " bez życia". Ma tam być dwa fortepiany i co? Dyskutujcie mieszkańcy Rozwadowa, wszak wybraliście swioich radnych z tego regionu a co oni na to.? Jak dawniej :( nic. Ten budynek zniszczył kto ? pamiętacie ? Bo ja tak i on powinien go odnowić. :( Zapraszam do dyskusji.

~RST

No niestety, ładne to nie jest.
Zobaczcie jakie były psie pakiety za Szlęzaka, a jakie za Nadbereżnego, jakie kosze na śmieci teraz kupiono. Dlaczego mamy chwalić takie bezguście?
Chyba każdy kto widział ozdoby ze sztucznych kwiatów przed magistratem tylko jęknął z zażenowania.
Łabądek na rondzie zasłynął wśród braci architektów nie tylko swoją brzydotą. Miał on na celu przysłonić pewnie fakt, że brakuje najważniejszego, z punktu zmiany organizacji ruchu, zjazdu w stronę HSJ-u.
Twórca projektu ronda nie zamierzał zastąpić skrzyżowania trzech dróg rondem z trzema zjazdami, tylko rondem z czterema zjazdami. Nowy, czwarty zjazd miał odciążyć ruch na Solidarności i Ofiar Katynia otwierając możliwość zjazdu z ronda od razu na teren huty i odwrotnie. Teraz kluczymy jak dawniej, tylko z rondem po drodze. Nie wierzycie? Zobaczcie jaki był projekt wielokrotnie pokazywany nawet na tym portalu.
To przykład, jak schrzanić rondo i posadzić na nim łabądka. Wersja oszczędnościowa...
Nie jestem wandalem, nie zamierzam niczego niszczyć, zwyczajnie smuci mnie to, że nowe instalacje czy elementy małej architektury są tak kiepskiej jakości i w bardzo złym guście.
Wandalizmem można nazwać przeznaczanie naszych publicznych środków na taki kicz.

~Polak

Dokładnie ja jestem dumny z tych ozdób a co do donic to są one nadal tylko jeszcze wokół nich są ławeczki ułożone w taki sposób aby nikt nie przewrócił donic lucek znalazł bata na chuliganów do tego monitoring najlepszy prezydent po wojnie w mieście świadczy o tym nie tylko poparcie rekordowe na skalę kraju

~wola

Do RST a co Tobie przeszkadzają te donice Koszmarny to Ty jesteś w swoim myśleniu -czep się swojego nosa.Łabędź b.ładny i coś innego niż za byłego. Zabawki z rurek w parku to też za byłego więc o co chodzi? A ozdoby ze śmietnika to raczej na zimę znikają do przechowalni jak i rowery.
A czy Ty to jesteś ze Stalowej Woli bo chrzanisz jak nic.Niedoinformowany do końca.

~Ogórek

Manukun przez 4 lata były robione analizy ekspertów z całego świata jak pobudzić gospodarczo Rozwadów ale dobrze że zostanie tchniete tam nowe życie bo stalowa jako tako ładna ale jak już się jedzie do Rozwadowa to pachnie nadal 1945

manukun

W końcu. Jak za Szlęzaka powstały projekty wyprowadzenia ruchu z rynku w Rozwadowie, Nadbereżny nie chciał ich realizacji. Jednak przemyślał sprawę. I dobrze.

Swoją drogą, czy potrzeba było aż 4 lat prezydentury, żeby stwierdzić konieczność modernizacji dojazdu do głównego dworca kolejowego w Stalowej Woli i uruchomić autobusy tamże.

~Kiki

~bobik
"~michał
Zróbcie coś z mostkiem obok Klasztoru.

brak
chodnika (matka z dzieckiem przejść nawet nie może - wózek się nie mieści)
jest
nierówno - garby doły etc
tyle
lat mija a tam dalej lipa - PANIE PREZYDENCIE DRUGA KADENCJA - wymagamy więcej "

nie tylko tam, ale co to Durka i Madeja obchodzi? Tym bardziej Nadbereżnego, życie z polityki to sztuka dla głosów...

W poprzedniej kadencji sprawa kładki powinna obchodzić Madeja, to był jego okręg.

~????????

Kiedy most, połączenie Chopina z Przemysłową i zdjęcie kamer na rondzie?

~scyzoryk55

Ile bedzie wydane z kredytu ,a ile z finansowania urzednikow unijnych?Według mnie nie nalezy rewitalizowac tylko dac mieszkancom majacym domy od rynku kase na odmalowanie scian od strony rynku i drobne naprawy.Pieniadze unijne to toksyczna kasa powoduja tylko zadłuzanie miast na rzeczy niepotrzebne.

~Ogórek

Brawo lucek stać nas na wydanie 1 mld zł na polepszanie miasta i wieże że to zrealizuje do boju

~Nacht

oki

~bobik

"~michał
Zróbcie coś z mostkiem obok Klasztoru.

brak
chodnika (matka z dzieckiem przejść nawet nie może - wózek się nie mieści)
jest
nierówno - garby doły etc
tyle
lat mija a tam dalej lipa - PANIE PREZYDENCIE DRUGA KADENCJA - wymagamy więcej "

nie tylko tam, ale co to Durka i Madeja obchodzi? Tym bardziej Nadbereżnego, życie z polityki to sztuka dla głosów...

~RST

Za to są nowe ozdoby, jak łabądek na rondzie, paw świąteczny, albo zabawki w parku z rurek i blachy, malowane na olejno. Były jeszcze śmietnikoławki i koszmarne donice, ale chyba już nie ma, bo mieszkańcy nie wytrzymało ich piękna.