12 listopada- dzień, który stał się bublem?

Image

Ustawa, która zbyt późno została wymyślona, podzieliła Polaków. Urzędasy i nauczyciele znów uprzywilejowani- mówią nasi rozmówcy. Reszta będzie na nich pracować.

Dodatkowy dzień wolny od pracy to okazja do odpoczynku, zabawy, rodzinnego spędzania czasu. Skoro święto narodowe, 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wypada w niedzielę, czemu tego święta nie przedłużyć na poniedziałek? Pomysł wspaniały i jakże godny poparcia, ale… I o to „ale” właśnie tu chodzi. Bo czy napisana na kolanie ustawa i przepchnięta nocą będzie służyła Polakom? Niekoniecznie. Gdyby ten dzień był ustanowiony wolnym choćby z pół roku temu, można by wszystko zaplanować. Przyklepany niemal w ostatniej chwili mógłby narobić niezłego bigosu. A żeby ten bigos był jak najmniej „niejadalny” uznano, że pracować będzie i służba zdrowia, i handlowcy, i oczywiście te wszystkie służby, które w dni wolne muszą pracować. Ekonomiści stwierdzili, że straty z tytułu ogłoszenia dnia wolnego wyniosą około 4 mld zł.

W ustawie czytamy: "Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej". Ale świętować nie będą wszyscy. Co mówią mieszkańcy Stalowej Woli?

- Dla kogo ten wolny dzień? Dla budżetówki! To można powiedzieć że nikt nie ma wolnego tylko uprzywilejowani. U mnie w pracy grafik jest taki sam jak w każdy inny dzień. Jeden będzie normalnie pracował, a urzędasy po sklepach będą buszować w ten dzień! Oznacza to, że dzięki naszym kochanym posłom wielu ludzi tak naprawdę będzie pracować jeszcze ciężej. To jakie to świętowanie? Czy chodzenie po sklepach to uczczenie rocznicy niepodległości?

- Jak można tak dzielić ludzi? Jednym się daje się wolne, a drugim: won do pracy? Takie rzeczy to tylko w tym kraju.

- Bardzo ciekawy pomysł. 100- lecie odzyskania niepodległości zdarza się tylko raz, szkoda tylko że dzień wolny nie jest dla wszystkich, bo dlaczego Kowalski będzie świętował, a Nowak będzie pracował?

- Jestem nauczycielką i ten pomysł bardzo popieram. Wprawdzie rodzice zgłaszają nam, że będą mieć problemy z opieką nad dziećmi, ale przecież w ten jeden dzień jakoś można zorganizować opiekę nad swoimi pociechami. To tylko jeden, dodatkowy dzień w roku. Ja osobiście jestem „za”. Mamy co w końcu świętować.

Dzień wolny zaproponował radny Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej dzielnicy Praga- Południe- Paweł Zalewski, który zainspirował się dekretem marszałka Józefa Piłsudskiego, który podobnym precedensem posłużył się w roku 1919, ustanawiając jednorazowe święto narodowe.

A co Wy o tym sadzicie?



Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~z internetu

Mamy stulecie, a tu żadnej odpowiedzialności! Żadnego poczucia wspólnoty!

Tymczasem wystarczyłoby tylko przyjść i tak po ludzku, bijąc się w piersi, pokajać się za grzechy i przyznać rację obozowi władzy.
Na początek, szczerze wyznać, że „był zamach”. Wydać te wszystkie „zdradzieckie mordy” oraz „morderców brata”, a potem przekazać organom kwity na mafię VAT-owską i wszystkie inne biznesowe „układy” III RP. Wskazać zdrajców z Magdalenki, ostatecznie zdemaskować agenta Bolka, wsadzić Balcerowicza, może do spółki z Rostowskim, ujawnić pełne listy tajnych współpracowników UB oraz ich wnuków, zakazując im wszystkim pełnienia jakichkolwiek funkcji państwowych i społecznych na wieki wieków amen. Następnie wygnać z kraju Magdę Środę z Elizą Michalik oraz redaktorów „GW”, zlikwidować TVN i pozamykać wszystkie „media polskojęzyczne” tudzież „fundacje Sorosa”, odciąć się od genderyzmu, feminizmu i cyklizmu, i ogłosić Polskę państwem wyznaniowym ze stolicą w Toruniu, uprzednio koronując Jezusa na jej króla, a ojca Rydzyka na Jego namiestnika. Zakazać – pod groźbą odebrania obywatelstwa i wydalenia z kraju – ateizmu i ustanowić katolicyzm – jedyną słuszną – religią narodową. Uznać „pisizm” za jedyną obowiązująca doktrynę państwową, i propagować z urzędu (mamy w tej dziedzinie sprawdzone wzorce z epoki marksizmu-leninizmu, wystarczy odkurzyć). No i – po pierwsze primo – szczerze pokajać się za wszystkie zbrodnie i knowania przeciwko Braciom Kaczyńskim, jakich III RP dopuściła się od chwili swojego powstania, jako rekompensatę przyznając Jarosławowi pozwolenie na budowę wieżowca „Srebrna” oraz tytuł Zbawcy Narodu (ewentualnie Emerytowanego). A też zrzucić brukselskie kajdany i uchwalić pozbawienie obywatelstwa polskiego (z dożywotnim zakazem wjazdu pod groźbą więzienia) dla Donalda Tuska.

I już. I odtąd będzie Narodowa Zgoda! Pod wiekuistym panowaniem partii i pana prezesa Jarosława.

~ja 2

@Joa - z nauczycielami niech idą na cmentarz? Super pomysł. Bo nie mają rodziców, którzy im pokażą groby przodków. Jedyne co teraz rodzice potrafią, to począć dziecko. Wszystko niech zrobią za nich inni. W szczególności nauczyciele.

~zelek

i~Tfu - popieram
Do Tfu -a co się tyczy lekarzy to też sporo nieudaczników po dodatkowych drogich korepetycjach.

~jan

.... przy tak ,,dobrej i mądrej" władzy powinniśmy obchodzić nie rocznice a miesięcznice odzyskania niepodległości, każdego jedenastego co miesiąc wolne, przemówienia, defilady,wesołe miasteczka, karuzele, no i oczywiście apel smoleński.

~buhahaaa

to 100 tna rocznica i powinnismy swietować z tydzień a co??? Pokazać szwabom i żabojadom że jestesmy NARODEM POLSKIM suwerennym !!!!!!!!! Trump nas poprze a Putina krew zaleje hahahaaaaa.

~Hujałej

Jak ktoś chce komuś zrobić kolo dupy to nawet dzien wolny ktory dla ludzi jest dobry zamieni kamien w bucie

~Joa

Dzisiaj będę złośliwa....rodzice poślijcie wszystkie swoje pociechy do szkoły, Niech to będzie dzień wolny od lekcji i nauki, ale niech idą z nauczycielami do muzeum, na cmentarz czy w inne godne pamięci miejsce. Hmmm znowu wolne dla nauczycieli.... hmmmm

umarly

A po takich numerach płacz ludzki że mało zarabiamy, że mamy niską siłę nabywczą naszego pieniądza, że jesteśmy biedakami Europy i tanią siłą roboczą. Dodatkowo za taki nagły dzień wolny ponosimy straty w oczach potencjalnych inwestorów bo nasze państwo jest niestabilne a każdy biznes lubi przewidywalność i stabilność - można o tym poczytać w książkach ekonomicznych, ale przecież najważniejsza jest 2 tura wyborów...

KRZYSIU

Sklepy otwarte!A tak walczyli o handel!

starzec

Śmieszne to co piszą że na nauczyciela trzeba się było uczyć 😁😁😁 może 30-40 lat temu, dzisiaj każdy tłuk może zostać nauczycielem i robic takich samych tłukow z uczni

Junosza

A może 100 dni wolnych na tą okazję? Brawo PIS, więcej takich pomysłów a nie trzeba będzie już zaborców, Najlepiej na 12 godzin przed uchwalać takie buble.

~Komik

Jeszcze 13 listopada powinni uchwalić Dzień Pieszego Pasażera, a stolicą zostać Jarosław!!!!

~Do Tfu

Tak się pilnie uczyłem,że zostałem lekarzem i wolnego nie mam,a te matoły z mojej klasy,jadące na trójach i dopach w liceum teraz są nauczycielami i będą świętować.

jazda

Jak by nadal było Peło, to masa przekretow dnia codziennego. Każda niedziela pracująca i won do pracy. 0 wolnego, bo murzyna trzeba znaleść i pomyśleć co jeszcze sprzedać cennego Niemcom.

xlman

Bardzo dobry pomysł, w Niedziele mogą wszyscy świętować "poza domem", a w Poniedziałek na spokojnie wrócić.
Niedziela-Niedzielą ale to jest najwieksze święto narodowe, daj Panie Boże byśmy mogli świętować 200-lecie.

xlman

Dlaczego ten artykuł nie jest podpisany ?

~siwy

cena paliwa nie zależy od rządu, tu rządzą światowe koncerny

~Tfu

A kto wam wszystkim bronił się uczyć i zostać nauczycielem ? Zapraszam do zawodu, droga wolna.

~Gbfv

LPG już po 2.57zł miłych snów życzę obywatelom.

~podatnik

ta ustawa to kwintesencja rządów PiS

~Ulian

Kacowe już mamy, jeszcze powinni uchwalić minimum trzy niedziele w każdym tygodniu i minimalną zrzutkę na tacę po pięć dyszek. Kraj idiotyzmów i absurdów!!!!!!

~siwy

sklepy otwarte, huraaaaaaaaaaaa

karolccia

marny dopuszczający za te wypociny,a nie artykuł.

~Obibok

LUDZIE BZUDRY NAPISAŁ AUTOR TEGO ARTYKUŁ 12.11 NORMALNIE BĘDZIE WSZYSTKO ZAMKNIĘTE NIKT NIE IDZIE DO PRACY SĄ WYJĄTKI JAK SZPITALE CZY STACJE BENZYNOWE NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W BAMBUKO TO JEST ATAK NA "PIS" hahaha baju baju w konskim raju

~jan

.... @~tylkoPIS ... a z tej ćwierci miliona 200 tysięcy będzie miało ryje zawiązane szalikami, jak przystało na prawdziwych ,,patriotów", Błaszczak będzie w ekstazie ....

rst75

Jak w "Seksmisji": Uwaga!Tu Jej Ekscelencja! 12 listopada dzień wolny. Zarządzam Święto Państwowe!
Hahaha!!!! Jakie to prost(acki)e.

~Moro

Znowu dzielą społeczeństwo! Są równi i równiejsi?! Miało być uczciwie i sprawiedliwie! Cały PiS!!!

~mmuu

Hmmm, a mi wg grafika wypada zarówno pracujący 11.11 jak i 12.11, więc kiedy ja mam świetowac?????czy to święto wszystkich Polaków czy tylko wybranych???

starzec

Macie co chcieliście 😁, zrobili sobie wolne dla przepracowanych urzędasów z pis, elektorat PiS i tak nie pracuje wiec maja to w dupie i biorą 500+, ale ktoś na nich musi zarobić

starzec

Macie co chcieliście 😁, zrobili sobie wolne dla przepracowanych urzędasów z pis, elektorat PiS i tak nie pracuje wiec maja to w dupie i biorą 500+, ale ktoś na nich musi zarobić