O poszerzeniu strefy ekonomicznej o 140 ha

Image

To dla miasta kluczowe zadanie, które rozwinie wielki biznes i da pracę tysiącom osób. Prezydent chciałby, żeby na wygospodarowanym obszarze ulokował się jeden, góra dwóch inwestorów.

Mowa tu o działkach o powierzchni ponad 103 ha znajdujących się za obecną siedzibą HSW i sąsiadujących z nimi obszarach. Miasto rozpoczęło procedurę mającą na celu nabycie gruntów od Skarbu Państwa (Lasy Państwowe). O zagospodarowaniu i przeznaczeniu według zasad decydują zawsze radni miejscy.

- Procedujemy dwa obszary. Jeden, gdzie znajdują się 4 działki o łącznej powierzchni 103 ha oraz drugi teren za Kuźnią. Tam spora część działki jest objęta w tej chwili Planem zagospodarowania przestrzennego pod produkcję i usługi- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Sąsiadujące ze wspomnianym obszarem działki połączone w jedną całość wspólnie utworzą trójkąt, który poszerzony o dodatkowe 40 ha da jeden wielki obszar o powierzchni 143 ha.

Teren ten będzie dostępny najwcześniej za kilka miesięcy, po dopełnieniu szeregu formalności planistycznych. W międzyczasie miasto uzyska potrzebne zgody (przekształcenie we własność). Teren zostanie też uzbrojony.

- To wynik pracy ostatnich 4 lat, przekonanie do tego, że Stalowa Wola w obecnej przestrzeni Strefy Ekonomicznej- mówiąc dosłownie- się dusi. Nie mamy przestrzeni, która może być zaproponowana szczególnie dużym inwestorom, przedsiębiorcom. Wymagało to bardzo wielu rozmów, spotkań. To naprawdę konkretna praca ostatnich 4 lat. Można powiedzieć, że symbolicznie, ta decyzja podejmowana jest przez radnych na ostatniej sesji rady. Ona umożliwi działanie nowemu samorządowi nowej kadencji- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Dobra wiadomość jest taka, że miasto rezygnuje z lokacji na tych terenach przemysłu ciężkiego na terenie Jelni. Chodzi o zadbanie o osiedle Hutnik i ulicę Energetyków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~dexter

do madry narodowcu. Wszyscy skrajni to świry. Tyle w temacie

~marek

andbed zgadzam się z Tobą,że władze miasta i biznesmeni powinni też zadbać o czyste powietrze.W Stalowej. Woli uqaża się,że jest za dużo drzew i należy je wyciąć,żadne alertt naprawmy to nie pomogą.Organizacja pozarządowa z pismem i podpisamu mieszkańcow gdyby zwróciła się. do władz miasta to może coś by się zmieniło na lepsze.Nasz prezydent opiera się na opinii dendrologa dr Sobka,który duże drzewa chce zastępować młodymi i krzewami,bluszczami nic dziwnego,że w Krakowie jest najbardziej zanieczyszone powietrze jak tam opiera się. na opinii dr Sobka.W Stalowej Woli niedługo zanieczyszczenie powietrza osiągnie poziom taki sam jak w Krakowie i my mieszkańcy będziemy ogromne kary płacić.

~andbed

Dzień dobry,

Rozwój biznesu jest potrzebny, ale powinien być zrównoważony.

Jeżeli uważasz, że władze miasta i menadżerowie firm powinni dbać również o czyste powietrze wolne od hałasu to ZAGŁOSUJ na alerty:
https: //naprawmyto.pl /57149
https: //naprawmyto.pl /49206
https: //naprawmyto.pl /48068

Pozdrawiam

~King

Dźłana też jedzie?

~Ormo

Podrzuć co to za przyjaciele z Węgier i Włoch jadą na marsz

~Narodowiec

ORMO ja nie wiem ktoś IE dorzuca ale mamy na w tamtym roku było fajnie bo prezydent nam opłacił wszystko nie wiem jak jest teraz ale byłoby super jakby znowu to zrobił

~Ormo

Nic nie zrozumiałeś głąbie. Pytam się czy dorzucam się do tej szopko-wycieczki jako podatnik ?

~madry

Do ormo, analfabeto ten wyjazd nie jest dla analfabetow nie chcemy zebys nam wstydu narobil.

e2rds

Do Narodowiec, jakiś ty gamoniowaty, najpierw piszesz z małej litery Bóg, Honor, Ojczyzna, teraz chcesz marsz "onr" też z małej organizować 3 maja i co będziecie drzeć gęby "KONSTYTUCJA" bo tak by wypadało. To się przecież władzy nie spodoba i jeszcze was pozamykają, lepiej ty już nic nie pisz.

~Ormo

Płezydęt wysyła "swoje" autokary czy to wynajem prywatny?

~Narodowiec

Dobry pomysł zorganizujmy marsz 3 mają zjedzie cały onr z kraju i będzie git

~Ehh

Weźcie na błoniach zróbcie sobie wasz nacjonalistyczny marsz, a nie nam do Warszawy przyjeżdżacie drzeć ryja i za rączki jak przedszkolaki chodzić. Piromani tylko się w nocy nie posikajcie.

~Kij

Napisz narodowiec o jakich przyjaciołach z Węgier i Włoch piszesz. Internety podają że wybiera się sporo neofaszystów z Węgier, Włoch i Słowacji .

e2rds

Do don, tak po prawdzie spodziewałem się riposty, wiedziałem, że ubodłem wysokie ego. Tacy zarozumiali też muszą być co wszystkie rozumy zjedli, wszystko wiedzą najlepiej i są tacy naj, naj naj, okazuje się najgłupsi. Podejrzewam, że masz rozum genetyczny po pradawnych przodkach co po drzewach chodziły i dlatego masz taką wiedzę i nie musiałeś się uczyć. Pozdrawiam zarozumiałego narcyza, dalej bądź naj, będzie weselej.

~Kiki

To wskaż mi łosiu która stacja jest Polska. Tylko nie bredź że kurwizja bo to wolska stacja.

~don

Do e2rds, hejterze ja nie musze zadnej telewizji ogladac aby wiedziec co dobre a co zle. Urodzilem sie z najwyzsza inteligencja i zadne media moja szlachetna osoba nie beda manipulowac tak jak toba.Ty jestes ofiara tych nie polskich medii jak TVN24, POLSAT NEWS czy SUPER STACJI[polsatowskiej].Tuby propagandowe pseudo opozycji oglupiajace lemingow dzien i noc.

~Dywan

Coraz głupszych troli zatrudniacie. Poziom pierwszej klasy podstawówki...

~Polak

Tego żartownisia co maluje chodniki trzeba złapać natychmiast

~TAK

Nie deptać Konstytucji.

e2rds

don, nie oglądaj tylko TVP i słuchaj radia redemptorysty bo zgłupiejesz do reszty, a jeśli mówisz o TVP, to ona tylko nie mówi prawdy, a ty nie potrafisz myśleć.

~Polak

Do don koło Floriana tak samo nowa kostka a tu napisy nas częściej zrobiłem telefonem zdj i udostępnienie je na policji stop wandalizmowi w naszym mieście

~don

To wielki skandal ide dzis na cmentarz i co widze na chodniku kolo bloku nr.10 na ulicy SIEDLANOWSKIEGO idiotyczne napisy ze TVP klamie. Juz jutro tych klamliwych napisow tam nie bedzie, kiedy w naszym miescie skonczy sie propaganda tej pseudo opozycji. TVP to jedyna stacja telewizyjna ktora mowi cala prawde o partii pelo, nowoczesnej czy PSL.Czy te tasmy prawdy ktore mozemy bez przerwy sluchac z politykami pelo to tez nie prawda?

manukun

@katolik
A co z konstytucją? Jeśli partia wyciera sobie gębę patriotyzmem, ale konstytucję na w głębokim poważaniu? Co wtedy?

e2rds

Do Narodowiec !
Zapraszam wszystkich chętnych na wyjazd spod MDK na marsz niepodległości mamy 16 wolnych miejsc już 100 osób zadeklarowało się pojechać na ten marsz bog honor i ojczyzna
Jeśli ty niby Narodowiec piszesz z małej litery Bóg, Honor i Ojczyzna, to powinni cię twoi koledzy sprać po pysku i skopać po dupie, bo z ciebie taki narodowiec jak z kierdy kramarz, nie ośmieszaj Narodowców.

~error

Kwik opozycyjnego trola pod różnymi nickami utwierdza mnie w przekonaniu, że mieszkańcy - obywatele dla opozycji nie są tak wcale ważni...

~Wyborca

~Polak piszesz " kiedy powstaną " to gdzie tacy jak Ty sie ukryja?

~Narodowiec

Nie liczę oczywiście oficjeli i naszych przyjaciół z Węgier i Włoch ale mamy 16 wolnych miejsc zachęcamy to udziału w jakże ważnym dla nas dniu

~Narodowiec

Zapraszam wszystkich chętnych na wyjazd spod MDK na marsz niepodległości mamy 16 wolnych miejsc już 100 osób zadeklarowało się pojechać na ten marsz bog honor i ojczyzna

~katolik

wracalem z mszy w kosciele sw floriana i moim oczom ukazaly sie nap[isy na chodnikach konstytucja nie deptac poteptalem i zamazalem kreda naprawde za takie rzeczy powinna scigac te osoby policja niszczenie muienia publicznego

manukun

@Farmaceuta
Dobrze radzisz. Dlaczego sam nie piszesz z jednej nazwy użytkownika? Nie musiałbym za każdym razem pisać komentarza od nowa.

Inwestorów nie ma, chociaż minęło 4 lata. Nie ma ciągle terenów inwestycyjnych.

Prezydent obiecywał ochronę interesów lokalnych kupców. W ramach tej "pomocy i wsparcia" rozbudowano vivo, powstał Decathlon, Helios, KFC i Lidl. Same lokalne przedsiębiorstwa. W ramach tej pomocy zablokowano rozbudowę Fraca na Niezłomnych i budowę centrum handlowego na terenie dworca PKS. Czyli kapitał regionalny ma rzucane kłody pod nogi, a zagraniczny ma budowane ronda.

Jak to się ma do książeczki z obietnicami?