Prawie 13 tys. zł na ratowanie zabytkowych nagrobków

Image

W ciągu dwóch dni udało się zebrać 12802,46 zł. To kwota podobna do tej z zeszłego roku. Dzięki pieniądzom uda się ocalić od zapomnienia kolejne zabytki.

- 12802,46 zł, to wynik kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli. Dziękujemy również tym, którzy nam pomogli: Strzelcom, Sokołom, harcerzom z 54 ZHP, wolontariuszom Karolowi, Irkowi, Markowi, Markowi, radnym Marcin, Łukasz- czytamy na stronie fb Fundacji Przywróćmy pamięć.

Pieniądze zbierano już po raz ósmy. Dzięki mieszkańcom Stalowej Woli, ale również osób odwiedzających rozwadowską nekropolię realizowane są ważne zadania. Nasza, lokalna historia nie zostanie na gruzach cmentarza, przetrwa i będzie żywą lekcją miłości do Ojczyzny, wdzięczności za wolność, jaką wywalczyli dla nas bohaterowie. Jesteśmy im to przecież winni.

Przez osiem lat udało się łącznie zebrać 69522 zł i… 1 grosz, a także 4 dolary i 5 euro.

2018 rok- 12802,46 zł
2017- 12038 zł + 2 dolary + 2 euro
2016- 12088,25 zł
2015 rok- 13485,62 zł
2014 rok - 9387,39 zł
2013 rok- 5371,49 zł + 3 euro
2012 rok- 2909,80 zł
2011 rok- 1439 zł + 2 dolary




Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Miglanc

Wstyd, jak można w takim stroju wyjść ? Gość się ubrał w bluzę i spodnie bundeswery, pasek po jakimś ormowcu, po prostu żal patrzeć. Ten orzełek na czapce i biało czerwona opaska na ręce, to znieważenie symboli narodowych, patrząc jak on jest ubrany. Szkoda, że w tym mieście ludzie nie znają historii i mają ją daleko w poważaniu.

~BRAWO

POLSKA BUDZI SIĘ> Brawo Gdańsk, Kraków, Kielce Radom, Grudziądz, Skarżysko, Przemyśl. BRAWO NISKO... cdn.😊

~Brawo

Brawo Gdańsk, Kraków i Kielce. Mądrość górą😊

~HALO GDAŃSK

HALO GDAŃSK, HALO KRAKÓW! POGODNIE U WAS? OBY TAK ZOSTAŁO. SOCZYSTE CAŁUSY ŚLE WAM CAŁA POLSKA!

~estel

Karol bo nie cenimy swojej kultury, o czym świadczą niektóre komentarze

~Karol

Mam takie pytanie. Dlaczego na polskie cmentarze musimy zbierać (żebrać) pieniądze a na inne rząd daje tak o 100 milionów?

~Karol

Mam takie pytanie. Dlaczego na polskie cmentarze musimy zbierać (żebrać) pieniądze a na inne rząd daje tak o 100 milionów?

~hehe

Chciałbym zobaczyć liste tych dinwestowanych zabytków.

~to ja

A gdzie ten w okularkach co się tak chętnie przebiera w mundur? Czyżby po przegranej w wyborac dał sobie spokój?

art2deco

okidoki, - element to był w innym wojsku :-)

~miś

dzwońcie do rydzyka pewnie dofinansuje, Chrystus się nie interesuje to może on zacznie w końcu w czasie wojny nie było go stać na pomoc ludziom to może rydzyk pomoże taka odmiana biznesowa , kościelne aż jestem ciekaw jaki odzew , może rydzyk nakarmi chlebem i rybami wiernych, paranoja, zaszczute głupie ludzie pogrążone w urojeniach codzienności , wstyd!!!! za to durne myślenie

~okidoki

do yes - kolega po lewej typowy strój partyzanta zza Sanu - trochę bandzior trochę śmeszny trochę straszny ogólnie rubaszny - leśne wszystkie tak chodziły kak gieroje z pepeszami od wsi do wsi..

~takitam

Pieniądze na polskie cmentarze zbieramy do puszek, a na żydowskie rząd przeznacza pieniążki z budżetu. : ) : ) umiech

~PaliCat

Nawet Anna Grodzka dorzucił(a) się do kwesty. Widać to wyraźnie na pierwszej focie.

art2deco

Wrzuciłam :-)

~.....

kolo1, myślę, że za rok powinieneś sam stanąć

emilian

no tak, na groby i ich utrzymanie trzeba zbierac pieniądze a rząd wydaje 100milionów złotych na utrzymanie grobów żydowskich rocznie-to jest paradoks

kolo1

Inicjatywa szczytna . Bluza niemiecka powojenna - może robi za "Werwolf ". Czyli takie reko -koko . Zawsze można było się ubrać w starą marynarkę, szydełkowy sweter lub nawet białą koszule ... ot trochę kreatywności .

~miś

mam nadzieję że są uczciwi nie zgarnia kasy na 500 plus

~estel

Yes za partyzant?

~Yes

Inicjatywa super, ale koleś po lewej za kogo jest przebrany ? Bo jakoś mi nie pasuje do żadnego okresu historycznego ?