Wchodzimy w trybie administracyjnym do szkieletora. Bezdomni odcięci od budynku

Image

Prezydent nie dogadał się z właścicielem „ceglaka” z targu. Obiekt otoczono wysokim ogrodzeniem. Bezdomni zostali odcięci od szkieletora. Budynek idzie do rozbiórki. Koniec z pożarami.

W poniedziałek na terenie targu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent ogłosił, że miasto przystąpiło właśnie do budowy ulicy pod nazwą techniczną Okulickiego- boczna. Najważniejszą sprawą będzie likwidacja budynku z cegły, który stoi na środku terenu i nie tylko psuje wizerunek tego miejsca, ale stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców. Właściciel od lat 80- tych nie doprowadził jego budowy do końca, nie otworzył w nim tym samym żadnego biznesu. Władza wobec problemu była bezsilna. Budynku nie mogła rozebrać. Jak mówi Lucjusz Nadbereżny on również przed laty, gdy zwrócił uwagę na problem, usłyszał „nie da się”.

- Mam to do siebie, że nie uwierzyłem, powiedziałem, że jednak znajdziemy pomysł, znajdziemy rozwiązania- mówi prezydent.

Udało się. Obiekt zniknie, a przez plac będzie przebiegać droga. Zmiany w obrębie placu targowego stworzą nowe warunki do handlu. Miasto w ciągu ostatnich kilku tygodni uzyskało wszystko pozwolenia na budowę, a także zgodę na rozbiórkę „ceglaka”. Teren został już ogrodzony. W ciągu kilku dni rozpoczną się prace wyburzeniowe. Działania są zgodne z prawem. Pozwolenia na budowę wydano w trybie specustawy drogowej.

- Nie może być tak, że ktoś przez cale lata igra sobie z prawem, dokonuje zabawy z tym jak ma wyglądać miasto. Nie ukrywam, że z mojej strony w ostatnich miesiącach była dobra wola. Prowadziłem rozmowy, które miały doprowadzić do porozumienia z właścicielem tego budynku tak, aby obeszło się bez niepotrzebnych emocji, bez takich wejść w teren. Niestety, nie doszliśmy do porozumienia, dlatego wchodzimy w trybie administracyjnym. Decyzja zapadła, będziemy realizować ten projekt. Miasto w kwestiach administracyjnych musi mieć twardą rękę- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał, że w ciągu ostatnich tygodni na terenie „ceglaka” wciąż dochodziło do pożarów. Bezdomni kilkakrotnie stwarzali zagrożenie dla mieszkańców Stalowej Woli. Ten proceder trzeba było uciąć. W miejscu szkieletora powstaną 93 miejsca parkingowe i 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Okulickiego boczna będzie liczyć 316 metrów. Po obu jej stronach będzie chodnik z kostki. Powstanie sieć techniczna, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Przestrzeń hali zostanie odwodniona. Wokół placu i na parkingu pojawi się oświetlenie led. W hali warzywniaka będą dostępne toalety. Całość ma być ukończona we wrześniu 2019 roku (ulica w sierpniu 2019 r.).





Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~aaaaa

przecież ten budynek możnaby na sto różnych sposobow wykorzystac, moglyby byc tam np przychodnie lekarskie , szkoła , cokolwiek , straszy bo jest nieskonczony ... miasto przejąć go nie może, może za to zburzyć gdy zbuduje tam drogę płącąc te samą cenę... czyli rozumiem, że bawimy się tu w Robin Hooda który wie lepiej jak rozdzielać własność. KIEDY SIĘ DOWIEMY CO DO JAKIŚ OKOLICZNOŚCI TEGO WSZYSTKIEGO I TEGO ILE MILIONÓW PRZYJDZIE NAM ZA TO ZAPŁACIC ??

e2rds

Do Polak, no nareszcie, myślę, że maszt dobrze zamocowany i wiatr znowu go nie wywali.

~Polak

E2rds ok mam dobrą informację o 8 na rondzie znów zawisła olbrzymia biało czerwona flaga w asyście wojska

e2rds

Polak, powiem ci tak< z tym szkieletorem potrzeba zrobić porządek to fakt, tylko wymaga to cywilizowanego sposobu i niestety to drogo kosztuje. Ale jest jeszcze druga sprawa, często czytam twoje wypowiedzi i stwierdzam, że masz nieźle namieszane pod sufitem. Oglądaj więcej różnych wiadomości, a nie jedynie słuszne i sam wyciągaj wnioski, a nie pozwalaj sobą manipulować, bo głupoty piszesz.

~jurek6y

Pracuje obok szkieletora ,dzisiaj było głosno jak podczas wycinki drzew.Co te skunksy tam robili,piła wyła pełna moca.

~Targowiczan

Dzisiaj zaczęli dach już rozbierać

~Polak

Damian a kto ta uwagę ogląda prowokatorzy TVN z Anną S na czele wymyślili sobie urodziny Hitlera aby oczerniać naród wybrany to takie same prowokacje jak z ranami rzekomo pobitych kodowcow a w rzeczywistości sami przecierem się o malowali i prosiłbym autora napisów obok figury Chrystusa króla na nowym chodniku aby usunął to co namalował to podlega pod wandalizm i niszczenie mienia macie prawo do swieczkowania pod sądem ale błagam nie po chodnikach

~damian

Zgłoscie ten wybryk Lucka do Uwagi ,bedzie niezła beka na cała Polske,niech wiedza ze żle sie dzieje u nas.Na miejscu szkieletora bedzie parking,chyba najdrozszy w całej Polsce.Niegosodarnosc na duza skale przez Nadbereznego ,tylko to jest najtrafniejszy tytuł.

~marek

i kto ma pieniądze w tym mieście na obrócenie dobrego budynku w pył ??

~marek

ankiete robiłeś że wiesz że wszyscy ?? większość to ma to gdzieś, tego można być pewnym. większość to ma nawet gdzieś kto jest prezydentem tego miasta. a sprawa jest niejasna, problem jest taki że ten artykuł nic nie wyjaśnia. np. jaka jest postawa właściciela ??? może on chce sprzedać po rynkowej a Lucek nie znając ekonomii liczył na to że coś takiego pójdzie za bańkę i myśli że sąd na tyle to wyceni... ja tu nie orzekam kto ma racje, bo jako obywatel to po pierwsze nie jestem poinformowany o co chodzi w tej sytuacji. może gdzieś na stronie urzędu sa bardziej szczegolowe info??? jak cos to dzieki za odeslanie

~jarek

Wszyscy mieszkancy miasta sa za jak najszybszym wyburzeniem tego paskudztwa a 2 hejterow broni zeby to straszydlo szpecilo miasto do konca swiata. Hejterze kiedy przestaniecie sie kompromitowac bo cale miasto sie z was smieje.

~to ja

I zaraz po przejęciu administracyjnym stał się cud i nie ma i nie będzie cotygodniowych pożarów....trzeba postawić tam krzyż albo kapliczkę. Jeżeli cudu kościół nie uzna to trzeba aby ten cud wyjaśniła mieszkańcom prokuratura.

e2rds

Panie Lucek, dyrdymały pan opowiada, przeglądałem plany i Okulickiego Boczna nie idzie bezpośrednio w obrębie "szkieletora", bo musiała dy przechodzić przy samej ścianie nowo budowanej hali warzywno-owocowej, więc de facto mija się pan z prawdą o spec ustawie drogowej. Ten plac po wyburzeniu może być w inny sposób zagospodarowany, ale nie pod drogę i z tego tytułu mogą być poważne kłopoty. Ja nie mam nic do przebudowy tego terenu, tylko ile nas takie decyzje będą kosztowały, w tym tkwi problem. Pozdrawiam.

~ewewz

lucek za wejście w trybie administracyjnym czyli de facto samowolka partyjna mająca w pogardzie własnośc prywatną - a TO JEST ŚWIĘTE to jest nienaruszalne to nie jest jakaś twoja pisowska horda która dziś jest a jutro zniknie razem z tobą nicponiu - ktoś ma to ciężko i uczciwie pracował a to pojęcia w waszej hordzie nieznane - to to będzie kamień do twojej kariery - urzedniku służący Nam mieszkańcom - bez uzgodnienia z właścicielem i jedynym praworządnym posiadaczem tej budowli nie masz prawa nawet tego dotknąć - chyba że masz na to pieniądze i sobie kupisz inaczej - TRYBUNAŁ W STRASBURGU !

~kumkwat

lucek nie niszcz własności prywatnej bo jesteś tylko marnym nic nie znaczącym urzędnikiem i przez takie patologie skończysz na krześle elektrycznym..

~xxxx

Nie wiem jak to na prawde wygląda , chętnie zobaczyłbym jakieś papiery dot tych decyzji administracyjnych , kto , gdzie i kiedy wyznaczy za to cenę itd a art jest na poziomie przedszkolnym jak to na tym portalu. Jaki jest cel budowania tam drogi i parkingu takim kosztem jakoś nie pisze w tym artykule. Jeśli faktycznie jest tak że kupujemy dobry duży budynek za cene rynkową żeby go zburzyć i zrobić parking to kurde masakra. Gierek też kupował za nie swoje i robił cuda gospodarcze, także mam nadzieje że sprawa jest nie taka jak przedstawiaja ja trolle forumowe / komentarzowe. A tak w sumie to mi się ten ceglak podoba. Mógłby być biurowiec , czy coś.

~xxxx

Nie wiem jak to na prawde wygląda , chętnie zobaczyłbym jakieś papiery dot tych decyzji administracyjnych , kto , gdzie i kiedy wyznaczy za to cenę itd a art jest na poziomie przedszkolnym jak to na tym portalu. Jaki jest cel budowania tam drogi i parkingu takim kosztem jakoś nie pisze w tym artykule. Jeśli faktycznie jest tak że kupujemy dobry duży budynek za cene rynkową żeby go zburzyć i zrobić parking to kurde masakra. Gierek też kupował za nie swoje i robił cuda gospodarcze, także mam nadzieje że sprawa jest nie taka jak przedstawiaja ja trolle forumowe / komentarzowe. A tak w sumie to mi się ten ceglak podoba. Mógłby być biurowiec , czy coś.

e2rds

xxxx, te inwestycje Lucjusza są takie same jak Kaczyńskiego z przekopem mierzei wiślanej, bez ładu i składu byle na pokaz i byle do przodu i lud głupi wszystko kupi i dokładnie tak się dzieje.

~xxxx

Jeśli miasto jak rozumiem ma użyć ustawy stworzonej dla przypadkow typu ""jeden rolnik blokuje wielomiliardową inwestycje autostardową bo nie chce oddac hektara ojcowizny za 1mln usd"" to wysoce innowacyjne posunięcie Panie Lucjuszu niestety źle mi się to kojarzy. Budunek jaki jest każdy widzi, czy jako mieszkaniec wolałbym żeby zamiast pustostanu było tam co innego ? Tak. Czy to usprawiedliwia służby publiczne do zabierania własności prywatnej? NIE. Dlatego np jeszcze stoi stary drewniany dom koło lidla na Poniatowskiego. Mi nie przeszkadza. Porzygałbym się gdybym na jego miejscu zobaczył kolejny parking obok innego parkingu. Komu służący tak na prawde ? Właścicielom innych prywatnych biznesów (bo do nich klienci przyjada). To nie te czasy że targ tętnił i ludziom opłacało się handlować skarpetami , ciuchami jak kiedyś.
Czy warto płacić za parking cene rynkowa takiego budynku ? NIE . Czy można sobie podejmować dowolne decyzje KRAJOBRAZOWE kosztem własności prywatnej ?

~onn

"Masz rację, budynek i plac powinien zostać odkupiony za uczciwą cenę, niestety właściciel od wielu lat leciał w kulki i chciał astronomicznej ceny za tą ruinę. Teraz biegli uczciwie wycenią szkieletora, czyli po cenie rynkowej."

A cena rynkowa za takiego wolnostojącego kolosa w centrum miasta to myślisz że ile jest ? Jak policzą miastu po cenie rynkowej i będzie trzeba za to zapłacić by zrobić j..any parking to przecież będzie masakra. Targ jest w centrum miasta każdy z buta ma 20 minut, po h te parkingi wszędzie ? Jak podskoczą ceny paliwa za kilka lat albo trzeba bedzie kupowac elektryczne samochody to ta wożąca się po bułki do sklepu biedota przesiadzie sie na rowery i bedziemy miec betonowa pystynie.

~rysiek skarpa

Według mnie Lucek zamiast zrezygnowac z placu z szkieletorem wpakowal finanse w kłopoty.Dodatkowo nie chce sie przyznac ze trzeba bedzie zaplacic ogromne odszkodowanie wlascicielowi.Wszyscy bija mu brawa bo mysla ze budynek przejal administracyjnnie za darmo.Na tym polega oszustwo Lucka,ze nie mowi wszystkiego,nie wygodne fakty przemilcza.

pl2

~Mateusz
Masz rację, budynek i plac powinien zostać odkupiony za uczciwą cenę, niestety właściciel od wielu lat leciał w kulki i chciał astronomicznej ceny za tą ruinę. Teraz biegli uczciwie wycenią szkieletora, czyli po cenie rynkowej. Mateuszku zacznij myśleć samodzielnie, to tylko boli na początku;)...
A do zwolenników tej ruiny, to dlaczego jeszcze nie palicie tam zniczów i nie krzyczycie konstytucja?

jazda

Manekin jak będą rozbierać, to masz szansę zakolegować się z bezdomnymi i wypić z nimi pryte. Potem na ostatnie piętro i poczujesz się jak w kosmosie.

~pif paf

do edek nie wiem jak to zrobisz bo umówiony jesteś z Ja na 17.00 przed MDK, ale o tej samej porze czekam na ciebie przed tą bramą gdzie stoi Pan Prezydent na zdjęciach powyżej.

~Mateusz

Pan prezydent, jako "prawy i sprawiedliwy", jako chrześcijanin-katolik, powinien wykupić ten budynek, za uczciwą rynkową cenę. Prawemu i sprawiedliwemu nawet nie powinna przyjść na myśl inna opcja.

~Ja...

edek ja cię chętnie poznam,nie boje się ciebie, bo i nie ma czego. Spotkajmy się np dzisiaj o godzinie 17, przed głównym wejściem MDK. Przyjdziesz czy się boisz cwaniaczku?

~tadek70

Dobrze piszesz,LUCEK płaci kredytem za ten bubel.KOMU JEST TO POTRZEBNE.Chyba tylko po to zeby jakas firma zarobiła na stawianiu tej hali.

e2rds

Te nowe hale dla sprzedających i ta nowa Boczna Okulickiego to będzie największy bubel Lucka, to będzie ni pies, ni wydra. Obecny rynek będzie rozpirzony dokumentnie.

~Rolnik

E2rds droga będzie za obecnym budynkiem hali targowej tzw Okulickiego boczna i to ona jest hakiem lucka na wlasciela szkieletora sprytny jest nie powiem

~Rolnik

E2rds droga będzie za obecnym budynkiem hali targowej tzw Okulickiego boczna i to ona jest hakiem lucka na wlasciela szkieletora sprytny jest nie powiem