Stalowowolska Paczka Pomocy

Image

Z inicjatywy pracowników MOPS-u po raz pierwszy w Stalowej Woli organizowana jest akcja z myślą o seniorach pozostających w trudniej sytuacji życiowej.

- Przyszedł nam do głowy taki pomysł, ponieważ mieliśmy już sygnały, kiedy jako MOPS w latach ubiegłych prowadziliśmy zbiórki w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, że dobrze by było zorganizować coś dla osób starszych. Zrodziła się tak inicjatywa lokalnie, ponieważ nie ma takiej ogólnopolskiej akcji, która zajęłaby się osobami starszymi, więc chcieliśmy zrobić coś na terenie Stalowej Woli. Postanowiliśmy, że zorganizujemy w tym roku po raz pierwszy zbiórkę darów na rzecz mieszkańców Stalowej Woli. W tym roku skupiamy się na seniorach. Może w przyszłości będzie taka sytuacja, że będą jeszcze inne grupy społeczne, które będą potrzebowały takiej pomocy- mówi Małgorzata Gotfryd z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zbiórka darów będzie prowadzona od 26 listopada do 14 grudnia na terenie różnych instytucji publicznych, w tym także w MOPS-ie, w szkołach, przedszkolach oraz firmach prywatnych. Zbierane będą konkretne artykuły spożywcze i chemiczne takie jak: kakao, herbata, miód, dżem, słodycze, kawa, mydło, płyn do zmywania, proszek do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne. Podczas zbiórki nie będą zbierane datki. Pomóc można tylko w sposób rzeczowy. Miejsca gdzie będą odbywały się zbiórki będą oznaczone plakatami z logo akcji (ma ono kształt paczki w kolorach herbu Stalowej Woli). Każdy kto przekaże jakiś dar otrzyma naklejki z logo akcji. Przed świętami Bożego Narodzenia (do 21 grudnia) paczki będą przekazywane przez pracowników MOPS-u oraz wolontariuszy.

- Chcemy żeby w tym roku co najmniej 200 osób skorzystało z tej akcji. To nie jest, tak że my się ograniczamy do tej liczby 200 osób. Będzie to zależało od tego, jak będą nam napływać te zgłoszenia od osób starszych, bo nie będziemy tylko bazować na tym, co my posiadamy jako Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, jeśli chodzi o osoby starsze, jeśli chodzi o adresy, telefony, ale chcemy żeby włączyły się w to również kluby seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także osoby prywatne, które widzą takie osoby w swoim otoczeniu, jak również Rada Seniora z naszego miasta- mówi Małgorzata Gotfryd.

Osoby, które chciałby włączyć się w akcję "Stalowowolska Paczka Pomocy" mogą skontaktować się z pracownikami MOPS-u telefonicznie (15 842 50 97 wew. 15) lub odwiedzić biuro akcji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, ul. Dmowskiego 1 (pokój 13A i 14A).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lanie

gutek młd- kazda władza dostanie lanie, nie jest wieczna, jedni mieli 8 lat, teraz drudzy zobaczymy ile.....

~raz dwa

No to wszyscy kierownicy i zastępcy do sklepów dać dobry przykład i podzielić się ze słabszymi bo stać Was na to...

~Muchy

Dobrze,że tylko garstka przygłupów już została
Ale frekwencja A Lucjusz festyn za festynem robił

~@gutek

Ha ha
Wieśniaku 35.5 poszło niecałe he he

Jak tam.doliczyles się księży w Stalowej?
To ,że większość much lgnie do gówna nie przekona ,że to rarytas

~gutek młd

opozycjo ładnie lanie dostaliscie hehe 73 & 30 haha smiech2

~gutek młd

opozycjo ładnie lanie dostaliscie hehe 73 & 30 haha smiech2

~gutek młd

opozycjo ładnie lanie dostaliscie hehe 73 & 30 haha smiech2

~gutek młd

opozycjo ładnie lanie dostaliscie hehe 73 & 30 haha smiech2

~gutek młd

opozycjo ładnie lanie dostaliscie hehe 73 & 30 haha smiech2

~Intel

Set- całe życie zawodowe pracowałam w szpitalu za nieduże pieniądze. I taka mam emeryturę I nie pisz głupot. Pracę rozpoczęłam za późnego Gierka i przez te wszystkie lata nic się nie zmieniło. Nie pisz głupot , że ktoś nic nie robił.

~set

Iskra ale błysnęłaś.Jak ktoś ma mala emeryturę to oznacza ze pol życia się opierdalal albo kombinował na czarno. Ojciec był zwykłym robolem i daje rade fakt nie ma szału ale na spokojne życie mu starcza

~Paczka

Może by jeszcze paczka dla Lucjusza.Pisze w ošwiadczeniu majątkowym chłopak,że nic nie ma

luu

Genialny pomysł, mają głowy na karku , burza mózgów w mopsie dała rezultat . Teraz tylko czekać aż ludzie przyniosą dary .

~Komfort

W mieście Lucjusza,gdzie jest komfort paczki???

~graal

Wszyscy piszą o tym, że emeryci są bardzo biedni. A w mediach mnóstwo wiadomości o tym, jak emeryt został okradziony metodą "na wnuczka" czy w inny sposób, skradziona kwota: 10 tysięcy, 30 tysięcy, 100 tysięcy... Chciałbym być "biednym emerytem" z kilkudziesięcioma tysiącami złotych czy innej waluty schowanymi w materacu. Sporo emerytów spłaca też kredyty mieszkaniowe swoich wnuków w ramach prezentu, opłacają ich studia, fundują wesela za gruby szmal. Może właśnie dlatego są biedni?

~Obiektyw

Każdy senior powinien dostawać 500 zł do emerytury bo sobie ciężko zapracował na to nie jak dzieci. No ale przecież na emeryturze trzeba żyć w nędzy i liczyć na łaskę.

~Iskra

I bardzo dobrze że pomyślano o seniorach! Często są samotni,schorowani, mają b.niskie renty czy emerytury a utrzymanie/leczenie wiadomo jaki to koszt.
Dzieci są chyba w lepszej sytuacji, wszak 500+ nadal obowiązuje...