100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości
Opublikowano: 10  Listopada  2018

W nietypowy ale ciekawy sposób Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddz. Integracyjnymi nr 7 postanowiła uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkoła, dzięki swojej nauczycielce geografii, jako jedyna w mieście, włączyła się w ogólnopolską akcję „100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości”. Projekt jest wspólną inicjatywą ponad stu geografów z całej Polski, w tym p. Iwony Jabłońskiej. Ogólnopolska akcja została zauważona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i włączona do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Założeniem akcji było przesłanie, przez uczniów i ich nauczycieli, widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do stu szkół z całej Polski. Akcja tym bardziej niezwykła, że ani uczniowie ani nauczyciele z zaangażowanych szkół, nigdy się nie spotkali i nie poznali. Poza tym w dobie internetu, mało kto wysyła już pozdrowienia metodą tradycyjną. Dla uczniów była to niezwykła lekcja języka polskiego a lokalizowanie na mapie Polski miast, od których przyszły widokówki, dodatkową lekcją geografii.

Efektem wspólnej pracy uczniów i nauczycieli PSP 7 jest piękna gazetka ścienna zdobiąca szkolny korytarz.

Dzięki tak szeroko zakrojonej akcji młodzi ludzie pokazali, że są prawdziwymi patriotami i niewielkimi czynami potrafią upamiętnić wielkie poświęcenie milionów Polaków, którzy dążyli do odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego można poczytać o inicjatywie: https://niepo(...)eglosci/

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Nocny Marek
Deklaracja Krakowska Pełny tekst tzw. Deklaracji Krakowskiej, ogłoszonej przed referendum w sprawie wejścia Polski do Unii Europejskiej przez posłów Platformy Obywatelskiej: Klub Poselski Platformy Obywatelskiej zebrany w dniu 18 maja 2003 w Krakowie pragnie zamanifestować w dawnej stolicy Polski swoją wolę i wiarę we wprowadzenie naszej Ojczyzny do Unii Europejskiej. Traktujemy ten akt jako wypełnienie patriotycznego testamentu polskich powstańców, legionistów, AK-owców i ludzi Solidarności, jako dokończenie wielowiekowego procesu prowadzącego Polskę ku jedności z chrześcijańskimi Narodami Zachodniej Europy. Zarazem my – ludzie Platformy Obywatelskiej zobowiązujemy się publicznie, że od pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie.
1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej, o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne narody Europy. 2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury, polskich książek i dziel polskich twórców. 3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa. 4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju i ekspansji na zagranicznych rynkach. 5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu u podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – przysięgamy wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy.
Dodano: 12  Listopada  2018  00:15:47
~Dorosa1
Ochłoń proszę, Katolik zamknął się we własnych ścianach i nawet przy takiej rocznicy Go nigdzie nie widać. Nikt nikomu nie broni informować o swoich sukcesach, przedsięwzięciach... A teraz to proszę czytać, podziwiać i nie trollować artykułu. A z tego co mi wiadomo to i teraz też można się do akcji przyłączyć i co autor ma od razu artykuł poprawiać? Troszkę skromności i proszę wyzbyć się zawiści... 100 lat Niepodległości!
Dodano: 11  Listopada  2018  19:34:49
~Ja2
Nie było nikogo zamiarem pisać jakiejkolwiek nieprawdy. Cieszę się że poza PSP7 do akcji przyłączyła się Szkoła Katolicka. Brawo i Wy. Świetujmyrazem w zgodzie a nie w złości. Nie o to chodzi w życiu. Pozdrawiam Katolicką Podstawówkę 😊
Dodano: 11  Listopada  2018  19:17:52
~Jacek
nie pozdrawiam sagatowskiej, znowu olała wyborców
Dodano: 11  Listopada  2018  18:15:18
~Alternatywy 4
Przychodzi Duda na odsłonięcie pomnika i mówi:
- Od czasów marszałka Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy jak Lech Kaczyński smiech2
Dodano: 11  Listopada  2018  17:47:13
Nie tylko Szkoła Podstawowa nr 7 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji 100 Pozdrowień na 100 lecie Niepodległości. Jest to informacja nieprawdziwa. Autor lub autorzy artykułu powinni sumienniej sprawdzać informacje. Bardzo łatwo zrobić to wchodząc na znany portal społecznościowy i tam sprawdzić 6 list z adresami szkół, które uczestniczą w akcji"100 Pozdrowień na 100 lecie Niepodległości". Na tym powinno polegać chyba rzetelne dziennikarstwo. Chyba, że artykuł wcale nie służy podaniu informacji o tej pięknej akcji uczniów i nauczycieli z ponad 600 szkół z całej Polski. Z okazji 100 lecia Niepodległości pozdrawiam wszystkich i życzę całej stalowowolskiej społeczności wszystkiego najlepszego na następne 100 lat.
Dodano: 11  Listopada  2018  14:59:52
~edek
Z okazji 100 lecia NIEPODLEGLOSCI POLSKI kladam wszystkim madrym mieszkancom naszego miasta najlepsze zyczenia na natepne przynajmniej 100 lat.
Dodano: 11  Listopada  2018  13:48:43
~Ania
Zanim coś napiszecie to sprawdźcie. Szkoła 7bwcale nie jest jedyną szkołą w mieście która wzięła udział w tej akcji. Ale nie ma jak dodawać nieprawdziwe historię i promować szkole w taki sposób.
Dodano: 11  Listopada  2018  10:25:34
~Ania
Zanim coś napiszecie to sprawdźcie. Szkoła 7bwcale nie jest jedyną szkołą w mieście która wzięła udział w tej akcji. Ale nie ma jak dodawać nieprawdziwe historię i promować szkole w taki sposób.
Dodano: 11  Listopada  2018  10:25:25
~Ania
Zanim coś napiszecie to sprawdźcie. Szkoła 7bwcale nie jest jedyną szkołą w mieście która wzięła udział w tej akcji. Ale nie ma jak dodawać nieprawdziwe historię i promować szkole w taki sposób.
Dodano: 11  Listopada  2018  10:25:17
~Azja
Brawo "Siódemka"! Świetny pomysł Pani Iwono umiech
Dodano: 11  Listopada  2018  10:23:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe