Spacerem po polskiej krainie

Image

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach pracy Zespołu ds. Organizowania Społeczności Lokalnej wraz ze Stalowowolskim Stowarzyszeniem „Stalowi Patrioci” zorganizowali Spotkanie Patriotyczne będące podsumowaniem i uroczystym zakończeniem projektu socjalnego „Spacerem po polskiej krainie”.

W Spotkaniu Patriotycznym udział wzięli dyrekcja i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, przedstawiciele „Stalowych Patriotów” oraz wszyscy uczestnicy projektu. Najmłodsi z Klubu „Wesoła Gromadka” wraz z animatorem przygotowali występ artystyczny, w którym przedstawili historyczne losy Polski, a także złożyli Polsce serdeczne życzenia z okazji 100 urodzin. Członek Stowarzyszenia „Stalowi Patrioci” – pan Piotr Stanielewicz z tej okazji opowiedział dzieciom i przybyłym gościom o drogach Polski do niepodległości. W trakcie Spotkania rozstrzygnięto także Rodzinny Konkurs Plastyczny i wręczono nagrody zwycięzcom. Nagrody w konkursie plastycznym dla uczestników przekazali: Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie oraz firmy z terenu Stalowej Woli. Przygotowana została wystawa, dzięki czemu wszyscy mogli podziwiać zgłoszone prace konkursowe. O stronę artystyczną Spotkania Patriotycznego zadbała grupa wokalna „Pałacyk Michla” zachęcająca zgromadzonych do wspólnego śpiewania najbardziej znanych pieśni patriotycznych. Spotkanie uświetnił tort urodzinowy dla Polski, przekazany przez Cukiernię „Alicja” ze Stalowej Woli.

Projekt „Spacerem po polskiej krainie” realizowany był od września bieżącego roku w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem było zwiększenie aktywności i integracji międzypokoleniowej na Osiedlu Fabrycznym. W ramach projektu przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci, Rodzinny Turniej Wiedzy o Polsce oraz Rodzinny Konkurs Plastyczny. Dzięki uczestnictwu w organizowanych zajęciach, dzieci i ich rodziny miały okazję nie tylko dowiedzieć się czegoś nowego o Polsce, ale także spędzić wspólnie czas w sposób konstruktywny, zacieśnić więzi rodzinne i sąsiedzkie.

Projekt „Spacerem po polskiej krainie” został objęty honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.