Ostatnia Sesja Rady Miasta

Image

Za nami ostatnia sesja tej kadencji. Rada Miasta 2014-2018 w czwartek 15 listopada 2018 roku zakończyła swoją działalność. To był czas na podsumowanie i podziękowania.

Radni w minionej kadencji pracowali nie tylko na sesjach, spotykali się popołudniami na zebraniach, wychodzili do mieszkańców, dyskutowali w komisjach, pracowali nad uchwałami.

Komisja Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska spotkała się 63 razy (w tym kilkanaście w terenie), Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia 37, Komisja Inicjatyw Gospodarczych, Rozwoju i Promocji Miasta 38, Komisja Oświaty, Kultury i Sportu 42, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego 27, Komisja Mieszkaniowa 93, Komisja Rewizyjna 51 razy, Komisja Budżetu i Finansów 56 razy.

W minionej kadencji radni obradowali 83 razy, Rada Miasta podjęła 1093 uchwały. Z posiedzeń komisji i z sesji RM skierowano do załatwienia 227 wniosków i opinii. Przewodniczący i wiceprzewodniczący odbyli 162 dyżury, podczas których przyjęto 544 interesantów, również radni na mieszkańców Stalowej Woli czekali 162 razy wysłuchując 547 stalowowolan.

Dziś była okazja do podsumowania działalności, refleksji, a także do podziękowań. Z niektórymi radnymi żegnano się, inni będą kontynuować pracę reprezentując mieszkańców przez następnych 5 lat.

- Wspólnie udało nam się zrealizować wiele przedsięwzięć ważnych dla mieszkańców. Mam nadzieję, że było to dla państwa źródłem satysfakcji i stanowi inspirację do dalszego działania- mówił podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj.

Podziękowania popłynęły do osób, które współpracowały z ramienia instytucji z miastem, do radnych, parlamentarzystów, dziennikarzy, którzy relacjonowali obrady sesji, pracowników magistratu, a także osób, które rozsławiały miasto.

Według prezydenta Stalowej Woli te 4 lata to czas udany, rekordowy pod względem wykonanych zadań, pozyskanych pieniędzy i wykorzystanych szans, wydatków budżetowych na nowe inwestycje, to czas odważnych działań, pogłębionej debaty, dyskusji i zrealizowanych, ambitnych planów. Przez ten czas Stalowa Wola zyskała nowy wizerunek w Polsce. Radni obecnej kadencji długo jeszcze będą chodząc po mieście obserwować wyniki swojej pracy. Będą też świadkami realizacji tych zadań, które rozpoczęli. Niektórym nie będzie dane dokończenie ich z powodu przegranych wyborów.

- Nieszczęśliwy jest zwrot „udało się”. Tak nie jest. Niż w życiu się nie udaje. Wszystko co zostało dokonane przez te 4 lata to wynik dyskusji, debaty, a następnie konkretnej pracy, która była między państwem, która była między całą strukturą Miasta Stalowej Woli oraz osób, które wspierały nas w tym działaniu. Chciałbym serdecznie podziękować za to, że klimat tych 4 lat był wyjątkowy- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Na zakończenie wręczono pamiątkowe grawery. Ostatnią sesję umilili mali mieszkańcy Stalowej Woli występami artystycznymi.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@olo
Ostatnio miasto notuje rekordowe wyludnianie i zadłużenie. Przecież to zaprzeczenie rozwoju.

~olo

a poza tym głowa mnie już nie boli, ale jeszcze boli mnie tyłek i nie mogę iść na zebranie....

~olo

Do Olo, pisz dalej swoje wypociny cale miasto sie z ciebie smieje a ja najwiecej. Najgorsza rada miasta to byli popieracze SZLEZAKA przez 12 lat dlatego zostali 4 lata temu wykopani z rady miasta. Nasze miato nigdy w przeszlosci nie rozwijalo sie tak wspaniale jak przez ostatnie 4 lata. Ale zeby to wiedziec musisz odrzucic z siebie lemingowo bo jako leming nie masz o niczym pojecia.

~Olo

polityczne miernoty topią miasto, najgorsza rada w historii Miasta

~jan

... a pan radny już niewybrany nie przyszedł na ostatnią sesję ? .... czerwona kartka od swoich może być bolesna, nawet bardzo ...

~Zenek

Szkoda ,ze Pan Hausner nie startowal na radnego. Chyba mial dosc tej Pisowskiej dobrej zmiany....

~Zenek

Szkoda ,ze Pan Hausner nie startowal na radnego. Chyba mial dosc tej Pisowskiej dobrej zmiany....

~Zenek

Szkoda ,ze Pan Hausner nie startowal na radnego. Chyba mial dosc tej Pisowskiej dobrej zmiany....

~Zenek

Szkoda ,ze Pan Hausner nie startowal na radnego. Chyba mial dosc tej Pisowskiej dobrej zmiany....

~@Olo

Pobujaj się Olo w parku na linie.Moze to ci dobrze zrobi.

~@Olo

Jaki lubisz sex?Jesteś taki pociągający.

~@Olo

Olo spytaj kolegów z branży.
Pan Sobieraj sexi .Może ci coś doradzi

~@Olo

Olo spytaj kolegów z branży.
Pan Sobieraj sexi .Może ci coś doradzi

~Olo

~@Olo jakiego polecasz?

~@Olo

Zmień psychiatrę Olo

~Sexi Mann

Wejdźcie na stronę Sobieraja na Facebooku.Trzyma Panią z pejczem w pasie.
Cóż z inteligencja

~STAL

Co to za Rada . Radnym jest człowiek który był prezesem na działkach Hutnik 2. Sobie prąd podłączyli za 0 lub 300 a emerytom kazali płacić 1100 oszuści.
Wszędzie tej hałastry pełno w STW.

~maximum

Ponad wszelką wątpliwość coś bardzo mądrego musiał na tej imprezie powiedzieć starosta, bowiem obsługa prasowa tego nie odnotowała!

~Mieszkaniec

~olo skoro juz wszystko wiesz to powiedz skad tylu "idiomow" tobie podobnych sie bierze a zwlaszcza w PiSie.

~Olo

partyjniacy a nie samorządowcy to i pis ma się dobrze kosztem Miasta

~koczi

Większej blagi trudno sobie wyobrazić a już słuchać tego się nie dało... Na szczęście mamy ten temat za sobą! Miejmy nadzieję, że tego lukru w nowej kadencji tyle nie będzie. Na tym pożegnaniu panowała zasada kadzenia sobie nawzajem. Teraz zatrzymajmy się na sensem słów wypowiedzianych przez p. Nadbereżnego, oto cytaty, "Wszystko co zostało dokonane przez te 4 lata to wynik dyskusji, debaty..." zapytać warto mówcę jaka jest różnica między debatą a dyskusją? Idąc dalej za złotoustym prezydentem miasta, zatrzymajmy się nad zwrotem użytym w wypowiedzi, "...konkretna praca, która była między państwem"! Czy mówca miał na myśli to, że zbierali się radni i podnosili ręce za projektami jego uchwał nie wnosząc ani jednego sprzeciwu, nie wykazując najmniejszej własnej inicjatywy? Albo dalszy wątek pracy "... praca była była między całą strukturą miasta", tej myśli nawet najtęższy umysł nie jest w stanie rozwinąć co autor miał na myśli. To wielki slogan nic nie znaczący. I na na zakończenie "...klimat 4 lat był wyjątkowy", tu rzeczywiście można to w sposób prosty wytłumaczyć tym, że prezydent robił co chciał i nikt z tego towarzystwa wzajemnej adoracji w niczym mu nie przeszkodził! Na tym to polegała wyjątkowość tego klimatu! Myślę, że teraz już na zakończenie niech prezydent sam sobie przeczyta to co powiedział na zakończenie i oceni ten słowotok nic nie znaczących wyrazów wypowiedzianych na mecie kadencji.

~olo

Hejtrzy wypociny powtarzane milion razy dalej sa tylko wypocinami przy okazji strasznie sie kompromitujecie w oczach mieszkancow naszego miasta. Nic pozytywnego dla mieszkancow nie wnosza i dlatego wszyscy madrzy mieszkancy zaglosowali na PANA PREZYDENTA L.N.Do marko ciebie juz powinno sie zamknac w przychodni a WYSZYNSKIEGO.

~TOmi

O podniesieniu podatków od nieruchomości dla biznesu na ostatniej sesji ani słowa, to pewnie przypadek, prawda StaloweMiasto? umiech))))

~siwy

juz nie mogę się doczekać nowej kadencji. ale będą sie kłócić. kabaret na 102

~mieszkaniec

Tylko nie dajcie dostępu do Internetu temu słynnemu co pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, bo znowu będzie siedział na Internecie i głupoty wypisywał.Do głosu tez nie dopuszczać bo ciężko z wysłowieniem się.

~marko

To była najgorsza rada miasta w historii. Stalowej Woli.Radni nie mieli swojego zdania nie interesował ich los mieszkańców,tylko kasa,którą można dostać bez żadnego wysiłku.Pozostawili bardzo duży dług,nie. interesował ich człowiek,tylko zabawki wycinanie drzew,na ich miejce tworzenie betonu,niecek wodnych itp.Mieszkańcy są zrozpaczeni i nagminnie uciekają,place zabaw ich tutaj nie przyciągną,tylko praca godziwe zarobki,zdrowe środowsko.

~nikuś

Jaka szkoda,że w tych wyborach wybierali popularnych a nie kompetentnych.Brak wielu radnych będzie wielką stratą dla miasta i prezydenta.

~ciekawski

A gdzie TW KAJTEK?

~Jacek

No zobaczymy co opozycja na sesji w poniedziałek pokaże...
Będzie kabaret?
Może w ramach protestu nie złożą ślubowania?

~Prawda

Żałosne skomlenie opozycyjnego hejtera.
Tylko nienawiść wstawia.
To propozycja opozycji dla mieszkańców