Miejska Stacja Paliw niemal gotowa

Image

Fot.: FB Miejski Zakład Komunalny

Prawdopodobnie w styczniu 2019 roku zostanie otwarta Miejska Stacja Paliw. Inwestycja jest realizowana na terenie należącym do MZK, obok zajezdni autobusowej.

Przetarg na budowę Miejskiej Stacji Paliw wygrała firma Siga Serwis Sp. z o.o. z Radzionkowa. Koszty związane z tą inwestycją wyniosą ponad 2,2 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana 10 września br. Pierwsze prace ruszyły już dzień później. W pierwszej kolejności rozebrano starą stację i dokonano demontażu dystrybutorów paliwowych. Później przyszedł czas na kolejne działania. Wszystko poszło szybko i sprawnie.

- Stacja jest na etapie końcowych odbiorów. We wtorek jest ostatnia próba szczelności odbierana przez UDT. Wykonawca spisuje się bardzo dobrze, prowadzi prace nawet przy niepogodzie, więc nie mieliśmy tutaj jakiś większych problemów. Stacja ma być wykonana w terminie do 30 listopada i termin ten zostanie dotrzymany. Za chwilę będą przyjeżdżać dystrybutory wraz z kasami fiskalnymi oraz całym systemem. Później, niestety, czeka nas formalne załatwienie papierów. Dostaliśmy już promesę na uzyskanie koncesji dla detalicznych odbiorców, natomiast musimy uzyskać koncesje na to, żeby mieszkańcy mogli tam wjeżdżać i tankować. Będzie to trwało około miesiąc- mówi Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Ostatnim dokumentem, który Miejski Zakład Komunalny będzie musiał uzyskać, jest pozwolenie na użytkowanie całej stacji, co wiąże się przeprowadzeniem odbioru m.in. przez straż pożarną i nadzór budowlany. Najbardziej realnym terminem otwarcia stacji jest więc styczeń 2019 roku.

- Kiedy stacja paliw już ruszy mamy takie plany zrobić kartę stałego klienta. Będziemy zbierać pieczątki albo punkty, jeszcze się nad tym zastanawiamy. Będziemy chcieli zachęcić mieszkańców do korzystania z wszystkich naszych usług- mówi Anna Pasztaleniec, prezes MZK.



Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Immano

10 groszy max będzie tańsze i to zależy od której stacji. Czyli tankując 40 literków to jakieś 4 zeta, ale jeśli w tym celu zatankowania na tej stacji pojedziemy tam specjalnie i spalimy tylko 0,5 litra dodatkowo to zostanie 2 zeta na okrągło. Szał biznesu! 😁

umarly

Nie będzie LPG? Dlaczego?

~tylkoPIS

Do lodzin zgadzam sie z toba we wszystkim widze ze bylibysmy dobrymi kumplami bo ja z idiotami nie koleguje. Ale zadnego hejtera niczym nie przekonasz bo to sa lemingi z wypranymi mozgami przez TVN24 i POLSAT NEWS.Kiedy czytam ich wypociny to na prawde martwie sie o nasze miasto w przyszlosci na szczescie tych hejterow jest tylko 2 [dwoch].

~mieszkaniec

@Andrzej_2.0
Dla ciebie za darcie japy wieczne i hejt nieustajacy nawet złotówa taniej.
Na kartę VIPHEJTER

~WHO

Cena w hurcie plus akcyzy zostaje kilkanaście groszy marży do ewentualnej obniżki. Ekonomicznie to będzie porażka jeżeli nie będzie tam "frekwencji". Wybudowanie tego może jedynie powstrzymać te dziwne przedłykendowe skoki cen o 10 gr na innych miejskich stacjach, zjawisko ostatnio powszechne i zauważalne.

~WHO

będzie taniej o kilka groszy, inaczej szybko splajtuje ten sztuczny twór no chyba że na dotacje 50-cio groszową złożą się mieszkańcy w formie podatków

~lodzin

No jakim cza byc hipokrytą żeby wszystko szkalować. Bo na kredyt , bo sie lansuje, bo to bo tamo bo sramto. Poprzednicy siedzieli w romie pierdzieli w taboret i latka do emerytury leciały a mieszkańcy spierdzielali z miasta bo sie nic tu nie działo.

Teraz nagle Lucjusz ma wszystkich uratować ? Nagle LN ma miejsca pracy wszystkim zrobić , powietrze oczyścic i co jeszcze piernąć w oponke ?

Takie tematy już powinny od 20 lat byc zrobione w miescie a nie teraz szukać kija do d*py.

~Inter

Jeżeli będzie 20 gr tańsze, to średnio licząc że bak paliwa miesięcznie spalasz 40 litrowy to w skali roku zaoszczędzisz 100 zł. Dużo, nie dużo. Wybór należy od człowieka.

~stagnacja

Andrzej ma racje 50 groszy choć tylko tyle by było tańsze, warto go posłuchac ma racje

Andrzej_2.0

~siek mogę być hejterem roku jeśli za hejt uznamy, że picer 4 lata obiecuje te stację.
Jeśli paliwo będzie o 50 groszy taniej niż na Orlenie i CirkleK to będę ich klientem. W innym przypadku wolę popierać lokalnych franczyzobiorców.

4 lata, trwa picowanie i obiecywanie umiech

~STACJA

ŁADNY OBIEKT -STACJA A TO ZDJECIE NA TLE BRAM CZY WIAT TO GDZIE ZROBIONE - CZY GARAŻ TO

~misiek

a elektryka załaduje

~tele

A CO Z GAZEM A JA JESTEM GAZOWIEC - GDZIE MAM ZATANKOWAĆ

~tele

A CO Z GAZEM A JA JESTEM GAZOWIEC - GDZIE MAM ZATANKOWAĆ

~ele

A co z benzyna 98 bo ja na tej jezdżę a na plafonie nie ma ???????????????????????????

~ele

A co z benzyna 98 bo ja na tej jezdżę a na plafonie nie ma ???????????????????????????

ErnestW

andrzej jest szefem naszej lokalnej bojuwki opozycyjnej nie nasmiewjcie sie z niego bo wam tylko mu was mozemy uratowac od pislamistuw

~siek

Ciekawe kto tym razem wygra konkurs HEJTERA ROKU? Andrzej2.0 czy jego kolega manukin ? Dwóch frustratów którzy bez tego forum żyć nie potrafią.

~B17

He, he, he, alimentów nie płaci, a takiego porządnego obywatela udaje, manukin kto tak cię nazwał?

~Alek

Manekin to typowy sfrustrowany pajacyk. Coś mu tam w życiu nie wyszło a że w pracy sie nudzi i ktoś dał mu dostęp do komputera to sie wypróżnia na każdy temat negatywnie. Stacja tak czy siak nic nie zmieni najwyżej MZK bedzie miec nową. Pare groszy taniej nie pogrązy żadnej innej stacji. Bicie piany jak zwykle.

~Olo

Do roboty darmozjady lewaki

~Gregor

Lepiej manukin zapłać swoje zaległe alimenty, zanim zaczniesz na forach ryjem wywijać.

~mieszkaniec

Manekin po co się wypowiadasz hejterze skoro nie mieszkasz w Stalowej Woli i NIE DLA CIEBIE TA STACJA, bo nie możesz siłą rzeczy na niej tankować tylko robisz to w swoim mieście.

manukun

@tylkopis
Najlepszy z jakiego powodu? Dobijania małych i średnich przedsiębiorstw tworzących miejską gospodarkę? Żadne miasto nie dobiło ich w tak krótkim czasie - Nadbereżny podniósł podatki kilkukrotnie podczas swojej kadencji.

@hutnik
W czym chcecie dogonić Rzeszów? W zadłużeniu? To wychodzi znakomicie. Tylko w Rzeszowie przybywa płatników podatku - mieszkańców i przedsiębiorstw, a Stalowej Woli przybywa tylko urzędników

~olek

Do seba, nie licz na to ale za 4,50 mozesz sie spodziewac juz w grudniu tego roku. Ale ja postawie tam tablice przy wjezdzie ze hejterow nie obslugujemy skoro ta stacja lemingom sie nie podoba.

~tylkoPIS

Do hutnik, i wyszla cala prawda o PANU PREZYDENCIE L.N. ze to jeden z najlepszych prezydentow w calej POLSCE. A hejterzy kundelki i tak beda ujadac i obrazac najlepszego prezydenta w dziejach naszego miasta. Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji ze za 10 lat moze nas opuscic i robic kariere w WASZAWIE.

~Seba

No i super wreszcie dzięki PiSowi będę tankował po 3,50 za litr. Boże błogosław partię PiS i Lucjusza.

~Hutnik

Nasz włodarz zostawił w tyle Ferenca Tadeusza i Władysława Ortyla uzyskując o ponad połowę więcej głosów ekspertów i widzów jęczeć raz brawo tak jak pan powiedział to pana motywuje aby w 4 lata dogonić Rzeszów wierzymy że to się uda pozdrawiam

~Polak

Mam dobrą wiadomość nasz prezydent otrzymał nagrodę najbardziej wpływowy polityk Podkarpacia 2018 na gali gazety.pl

~marian

Do kabi, ja jestem tego bardzo pewny ze paliwo na tej stacji bedzie przynajmniej 40 groszy tansze niz na innych stacjach. A dlaczego bo takie stacje juz dzialaja w innych miastach i np. w RZESZOWIE na stacji paliw nalezacych o miasta benzyna jest 30 groszy tansza.