Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

Image

Radni Miejscy na koniec „urzędowania” podnieśli przedsiębiorcom podatki od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji zapadły ważne dla lokalnych przedsiębiorców decyzje. Radni miejscy ustalili wyższe podatki od nieruchomości. W uzasadnieniu uchwały podano, że stanie się to „w związku z potrzebą zabezpieczenia w budżecie środków na udział własny, do wniosków na realizację zadań inwestycyjnych przy pomocy środków zewnętrznych (UE, UW, Ministerstwa, NFOŚiGW)”.

Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców. Innego zdania był Łukasz Durek. Według niego podwyżkę odczują małe sklepiki, kioski, drobni przedsiębiorcy, dla których każdorazowy wzrost opłat jest trudny. Podobne zdanie miał Daniel Hausner. Dla niego podwyżka jest złym pomysłem.

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały. Tylko dwóch radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Jakie podwyżki czekają przedsiębiorców? W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą koszty wzrosną o 2 zł na 1m2 (z 20 do 22 zł). Opłaty za budynki przeznaczone pod handel o powierzchni ponad 1 tys.m2, a także za takie, które wykorzystywane są do handlu paliwem, produktami bankowymi, związane z wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej będą wyższe o 34 gr. Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@edziu
Ciągle mówisz, że na fabrykach zamontowano filtry. Teraz twierdzisz, że smrodzą. To z jak to w końcu jest? Są filtry i nie smrodzą, czy filtrów nie ma i smrodzą?

Ależ ja cały czas martwię się o biednych. Biedni nie poprawią swojego życia bez rozwoju gospodarczego miasta. A rozwoju nie będzie, bo Nadbereżny po raz kolejny podnosi podatki przedsiębiorcom nie oferując ze strony miasta lepszych warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli chcesz budować dobrobyt zabierając Kowalskiemu i dając Nowakowi, idź być komunistą gdzie indziej.

~edziu

Do manekin, mowisz chyba o tych aluminiowych firmach ze sie spakuja no to dobrze przynajmniej bedzie mniej smrodu w miescie. Dlaczego cie lemingu tak bola bogaci ludzie a nie martwisz sie o biednych.

manukun

@edziu
I w ramach walki z kilkoma fabrykami zarżniemy kilka tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw tworzących miejską gospodarkę?

Dlaczego rodzinne biznesy w Stalowej Woli mają upadać w imię walki z kilkoma fabrykami rzekomo niepłacącymi podatków w Polsce? Chcesz powiedzieć, że rząd nie radzi sobie z systemem podatkowym?

Wzrosły stawki podatku za m2. Przeciętne przedsiębiorstwo zapłaci za 10-arową halę blisko tysiąc złotych więcej. Drobniejsi zapłacą kilkaset złotych więcej.

Nikt nie będzie komentować tutaj podwyżek, tylko spakuje walizki i przeniesie się tam, gdzie koszty działalności gospodarczej są niższe.

~Mieszkaniec

~edziu dyletant ....?

~edziu

Do manekin, czy ty lemingu czytales moj ostatni komentarz o jajlepiej rozwijajacej sie polskiej gospodarce na swiecie, chyba nie bo wypociles idiotyzmy. Po pierwsze przy bardzo dobrze rozwijajacej sie gospodarce podwyzka podatku o 10 zlotych w skali roku to dla ludzi prowadzacych interesy to sa grosze. Zobacz lemingu dlaczego zaden biznesmen nic nie komentuje ze mu podniesiono podatek, widocznie ta podwyzka nic nie znaczy. Biorac pod uwage ze ci wieksi fabrykanci[dzialajacy w strefie ekonomicznej] nie placa zadnych podatkow w POLSCE, tylko podatek od nieruchomosci.

manukun

@edek
Pewnie, niech wszyscy zamkną działalność gospodarczą i zatrudnią się w urzędzie. Tylko kto wtedy będzie pracował? Nie interesuje mnie PO, bo ma gówno do gadania. Rządzi PiS i tych socjalistów trzeba pilnować. Nadbereżny po raz kolejny podnosi podatki dla małych i średnich przedsiębiorstw tworzących miejską gospodarkę.

Tylko urzędas z nadania partyjnego może być takim ignorantem. Albo sympatycy partii politycznych realizujących pomysły pewnych panów z wąsikami. Brak wiedzy ekonomicznej, wyobraźni i umiejętności logicznego myślenia powoduje, że w wymierającym mieście 60-tysięcznym inwestycją strategiczną staje się ławka w parku czy kosz na śmieci przy chodniku. Co więcej

Wkrótce okaże się, że małe i średnie przedsiębiorstwa upadły, bo nie miały oddziałów na całym świecie jak koncerny. Wnet zakupów nie będziemy robić w sklepiku osiedlowym, tylko w zagranicznych dyskontach i hipermarketach. Tak samo z pracą - tylko fabryki zagranicznych koncernów.

Kiedyś ujadałeś na podwyżki podatków Szlęzaka (co jest oczywiście bzdurą - podatki nie były podnoszone) doprowadzających do upadku twojego osiedlowego sklepu. Teraz, jak Nadbereżny realnie podnosi poziom podatków dla przedsiębiorców, sugerujesz brak wpływu tych podwyżek podatków na kondycję przedsiębiorstw lokalnych. Zdecyduj się w końcu, jak to jest. Jak na razie oczy zaszły ci wazeliną, więc nie wymagam obiektywizmu. Poczekam do styczniowych podwyżek opłat lokalnych

~Taki jeden

Brawo jasnowidz za poczucie humoru.

~jasnowidz

Widzę widzę widzę.Jest rok 2048.Prezydentem Stalowej Woli zostaje Miłosz Nadbereżny z PZPR.Obiecuje,że za jego kadencji rozpocznie się budowa obwodnicy za sanem.Dalej na razie nie widzę

~tylkoPIS

Do manekin, kiedy pelo pierwszy raz dostalo sie do koryta obiecali POLAKOM podatki tzw. 3 razy 15 procent. A kiedy odchodzili od koryta zrobili te podatki 3 razy 30 procent i to pelo wykonczylo polski biznes. Ale ty oczywiscie o tym zapomniales, powiem wiecej PIS robi jeszcze wiecej dla polskich biznesmenow obnizyl podatej CIT do 15 procent, obnizyl skladke dla malych i srednich firm na ZUS i dlatego polska gospodarka rozwija sie najlepiej na swiecie.

~Dżoana

To co „edek” będziesz w sobotę na błoniach?

~Dżoana

To co „edek” będziesz w sobotę na błoniach?

~Dżoana

To co „edek” będziesz w sobotę na błoniach?

~Dżoana

To co „edek” będziesz w sobotę na błoniach?

~edek

Do daja dupy, hejterze komuna byla do 1989 roku, wiec w 1988 roku PAN PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI mial 20 lat i lemingu mogl byc wywieziony do lasu w tym wieku czy nie mogl byc? Z twoja inteligencja ja bardzo cichutko bym siedzial bo sie strasznie kompromitujesz. Do manekin, hejterze o czym ty wypociles kiosk o wielkosci 2razy 2 metry to 40 zlotych wiecej podatku w skali roku i jesli kogos nie stac na te 40 zlotych to lepiej bedzie jak zamknie ten kiosk. Ja wiecej wydaje co miesiac na piwo i pieniedzy na inne rzeczy mi nie brakuje.

~3 x podatek

wpisz w gogle : natemat.pl prezydent PiS finansuje wyjazd
Niezły artykuł o sitwie i podniesieniu podatku przez Nadbereznego

~głupek

fajnie przynajmniej się coś dzieje umiech

manukun

@edek
Jakby Szlęzak nie umorzył podatków, to jeszcze więcej by ich padało. I to wszystko w czasie upadku huty i kryzysu gospodarczego

Nadbereżny rządzi w czasie, kiedy huta nie ma problemów finansowych, a na świecie nie ma kryzysu finansowego. Mimo tego dalej podnosi podatki, bo wydaje więcej niż wpływa do budżetu.

Zapytaj tych swoich znajomych, co myślą o kolejnych podwyżkach podatków Nadbereżnego . Szczególnie tych małych kioskarzy, sklepikarzy i rzemieślników. Bo to oni dostaną po dupie, a nie fabryki na strefie przemysłowej.

~ziołek88

Dobrze pisze Manukum,lucek plucek musi podwyzszyc podatki bo kasa miasta jest pusta.

manukun

sympatycy PiS i Nadbereżnego twierdzą, że mali i średni przedsiębiorcy zasługują na wyższe podatki, bo lucek jest fajny, myśli o wszystkim i wreście coś się dzieje...

Ciekawe, ilu ludzi zamknie swój biznes przez brak opłacalności po kolejnej podwyżce podatku przez Nadbereżnego

~p.edziu

W sobotę planowany jest na błoniach rzut młotem. Nie wiadomo tylko czy "edek" zostanie dowieziony?

~dają dupy

Kaczyński chwali Morawieckiego, że ma piękny życiorys, był bity i wywieziony do lasu za poglądy.
PS.
Morawiecki w 1981 r. miał 13 lat !!!

~edek

Do manekin, male i srednie firmy w naszym miescie za rzadu PANA PREZYDENTA L.N. maja sie lepiej niz kiedykolwiek sie mialy. Wiem o tym dobrze bo wielu moich kolegow ma firmy i nie tylko srednie a tez duze. Ty hejterze to mart sie o biednych ludzi a nie o wlascicieli firm bo za SLEZAKA zbankrutowalo kilkaset firm w naszym miescie.

~cicho-sza

Amber Gold - 584 miliony zł.
GetBack - 2 miliardy zł. CISZA
SKOKI 0 5 miliardów -CISZA
d

~do ~edek

Sobieraj też dużo więcęj nie ma ha ha.

~Karolina

Tunel w Świnoujściu finansuje w większości Unia Europejska ale PiS mówi że to zasługa Kaczyńskich w tym szczególnie Jarosława. Kolejne kłamstwa dla głupiego luda.

~student

Podatek VAT jest pobierany od społeczeństwa a nie od mafii. Wzrost wpływów z VAT to większe podatki zapłacone przez Polaków z powodu drożyzny. VAT od kostki masła za Tuska wynosił 15 groszy, a za PiS już 30 gr. Dziennie miliony kostek masła i tak jest ze wszystkim. Czy ktoś sobie to uświadamia?

~@edek

Dorosłych z zaburzeniami psychicznymi jest w Polsce ok. 6 milionów. Na PiS głosowało 5.711.687 osób.

manukun

@edek
Nadbereżny zabija małe i średnie przedsiębiorstwa w mieście. Ty piejesz z zachwytu i cieszysz się jakimś artykułem ze szmatławca.

~edek

Wedlug GAZETY WYBORCZEJ ponad polowa symatykow TOTALNEJ TARGOWICY to ludzie z podstawowym wyksztalceniem, to amo jest z czlonkami tej partii to lemingi wyjatkowo prostackie, nawet bez wyksztalcenia podstawowgo. Dlatego mni nie dziwi poziom tych wypocin na tym portalu hejterow z pseudo opozycji.

~Kołodko

To największa afera drugiego stulecia Polski!