Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

Image

Radni Miejscy na koniec „urzędowania” podnieśli przedsiębiorcom podatki od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji zapadły ważne dla lokalnych przedsiębiorców decyzje. Radni miejscy ustalili wyższe podatki od nieruchomości. W uzasadnieniu uchwały podano, że stanie się to „w związku z potrzebą zabezpieczenia w budżecie środków na udział własny, do wniosków na realizację zadań inwestycyjnych przy pomocy środków zewnętrznych (UE, UW, Ministerstwa, NFOŚiGW)”.

Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców. Innego zdania był Łukasz Durek. Według niego podwyżkę odczują małe sklepiki, kioski, drobni przedsiębiorcy, dla których każdorazowy wzrost opłat jest trudny. Podobne zdanie miał Daniel Hausner. Dla niego podwyżka jest złym pomysłem.

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały. Tylko dwóch radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Jakie podwyżki czekają przedsiębiorców? W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą koszty wzrosną o 2 zł na 1m2 (z 20 do 22 zł). Opłaty za budynki przeznaczone pod handel o powierzchni ponad 1 tys.m2, a także za takie, które wykorzystywane są do handlu paliwem, produktami bankowymi, związane z wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej będą wyższe o 34 gr. Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Renia

Spokojnie, gdy nowi radni zaczna dla nas pracowac to obniza podatki inwestorom i podniosa place minimalna do 5tys.

~kris35

Zrozumiałem że; być radnym- znaczy darmozjadem

~Blaszak:

Po repolonizacji mediów to samo zrobimy z telefonami komórkowymi i internetem. Odbijemy Polskę z obcych rąk.

~Stanisław Tym

Ech Wałęsa, Wałęsa. Gdybyś siedział cicho żylibyśmy sobie spokojnie w PRL. I czekali aż Kaczyński nas wyzwoli.

~babcia WC

Dorosłych z zaburzeniami psychicznymi jest w Polsce ok. 6 milionów. Na PiS głosowało 5.711.687 osób.

~DOBRE PYTANIE

Nie pytaj co rząd może zrobić dla ciebie. Pytaj czy może tego nie robić?

~co wy na to?

1.300.000 zł. wydano na Komisję Smoleńską. Gdzie są te pieniądze? Gdzie oni byli skoro nawet nie byli w Smoleńsku?

~prawda

Taką nienawiść należy zwalczać. Twoje media tak samo szczują jak i ty tutaj. Nie możemy pozwalać na skłócenie ludzi, a wy polszewicy w tym przoduje cię, gardząc biednymi i niezaradnymi. Szczekaczkom judzącym na ludzi trzeba odebrać koncesję.

~@prawda

A kto ci każe oglądać inne stacje które są zbyt trudne na twojej mózgownicy masz swoje TVPiS i TRWAMać i tylko to oglądaj bo to jest poziom takiego bezmózgowego badziewia jak ty

~Prawda

Psiochy lizać też nie wolno.Zapomnialem

~prawda

Polskojęzyczne szczujnie trzeba zlikwidować. Buntują ludzi przeciwko innym ludziom. Dziś od rana podjudzają na właścicieli psów. Zachęcają do donoszenia. Skłócają naród. Swoim działaniem chcą wywołać wojnę domową. Krajowa Rada natychmiast winna cofnąć koncesję antypolskim szczekaczkom. W ustawie jest napisane, że nie można działać przeciwko polskiej racji stanu.

~I Sekr.KCPiS

"...nie bójcie się, byle cicho siedzieć, nie podskakiwać, uważać, co mówię, a będzie wam ze mną dobrze, zobaczycie. Ja jestem swój chłop. I pożartować mogę, i zabawić się lubię. Tylko posłuch musi być." - Sławomir Mrożek "TANGO"

~@Polak

Też uważam, że po chu... tyle stacji telewizyjnych nam potrzeba. Wystarczy jedna TVPiS i cała prawda tam się znajdzie. Ileż to oszczędności dla kraju???

~@Polak

Korea Północna ma być zamiast Bawarii, no nie? smiech2

~Polak

Robił podchody ale teraz już jest prawie ustawa gotowa likwidującą obce media w pl wszystkie będą państwowe i dobrze

~@Polak

Jak widać myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną. Dziś każdy mądrzejszy (nie mam na myśli PiSmatołów) ogląda wszystkie stacje nasze i zachodnie. Ale trzeba znać języki obce nie tylko przy butach (jak ten najmniejszy prezes) i wyciągać wnioski. Dzisiaj TVN to tak jak za komuny Radio Wolna Europa! Ale dla myślących głównie. Udziałowcem tej stacji są USA i dlatego rządzący mogą im skoczyć - "wężykiem Jasiu"> Już Kaczor robił poidchody by wykupić udzxiały ale zobaczył środkowy palec....

~głos

A prawda jest taka, że bezmyślna, mierna rada kolejny raz podkłada świnię miastu i jej najbardziej prorozwojowej grupie. Takie podwyżki nie sprzyjają rozwojowi miasta. Raczej zmobilizuje firmy, aby przenosić biznes. I co wówczas? Miasto wszystko przejmie za złotówkę jak GetinBank??
Ludzie, którzy przynoszą miastu dochód mają normalnie dość. Populizm w wykonaniu bez-rady, bez względu na realia... Ciemny lud kupuje ciągle?
Po woli na mocy ustawowych bubli przy udziale zawistnych miernot zaczną przejmować co lepsze kąski, ale to się ciemnym masom spodoba. Chyba że firma się "ochroni" w sposób proponowany przez rząd i spółka.

Wczesny Gomółka, k..a mać

~jajaJakBerety

Słuchałem to nagranie. Tylko głupi nie rozumie o co chodzi. Więc trolle PiS niech głupa nie tną. Tam jest jak na tacy. . Wprowadzasz naszego prawnika i masz spokój. Ktoś czegoś nie rozumie. Prawnika który już siedzi w innym banku na tej samej zasadzie.

~Polak

Założę się że będzie tak że Czarnecki pójdzie jeszcze za kraty za próbę wrobienia chrzanowskiego pachnie mi tu tak jak urodziny Hitlera finansowane przez TVN bo to nie możliwe że akurat w tym samym miejscu znaleźli się z TVN a podobno sam TVN szukał kontaktu TVN owi grozi i to poważnie likwidacja jak to zostanie udowodnione ja wolę oglądać Polsat lub TVP ale TVN to już nie za bardzo kłamstwa same tam są

~z internetu

sytuacja PIS a szczególnie rozpoznawalnych funkcjonariuszy jest nie do pozazdroszczenia. Zdobywali poparcie na ideologii, która właśnie została obnażona. Większość społeczeństwa nie rozumie niuansów, na które powołują się politycy lub je na swój sposób interpretuje. Dla nich afera Amber Gold , GedBack czy KNF to nie afera tych czy innych osób, ugrupowań czy frakcji, to afera władzy i pieniędzy. A jeśli ktoś w ten czy inny sposób chce pozbawić ludzi pieniędzy staje się ich wrogiem. Zagranica pisowi nie pomoże, nawet rodacy w strukturach władz międzynarodowych. Przeciwnicy polityczni nie wyciągną pomocnej dłoni, a kompani w trakcie ucieczki raczej pogrążą niż wesprą. Jakby nie patrzeć po PIS pozostaną jedynie pomniki, dla wielu rodaków relikt przeszłości - zbytek i przeżytek w dobie nowoczesności. Jeśli społeczeństwo uwolnione od natarczywości i natrętności ideologów PIS nie uzna, że są jednak zbyt dużym obciążeniem ekonomicznym, architektonicznym i psychologicznym by je utrzymywać za publiczne pieniądze.

~edziu

Ale temu naczelnemu hejterowi z naszego miasta odbija palma ale lemingu zebys dzien i noc powtarzal swoje wypociny to wypociny zawsze beda tylko wypocinami. Przy okazji hejter wypisuje kretynizmy i uzywa mojego nicka ze niby to moj komentarz. Pamietaj opetany hejterze ze kazdy rozroznia moje bardzo inteligentne komentarze od twoich wypocin i nikt na twoje idiotyczne zagrania sie nie nabierze. Dlatego juz w przyszlym roku dostaniecie taki lomot w wyborach do E.P. a takze w wyborach do sejmu i senatu ze juz na zawsze skoncza sie wypociny pseudo pozycji.

~edziu

Zniszczyli trybunau, niszcza sady a teraz wzieli sie za banki.

~głos

edziu.. odlatujesz w bufonadzie
Hejterów w STW mamy lepszych niz malutki Przytuła... oj mamy i znamy smiech2

~SYGNALISTA

Dowiemy się, że podsłuch nielegalny.Czyli sprawy nie ma umiech

~warte uwagi!

Nic nie bedzie. Sprawa zostanie zamieciona pod dywan. Giertych pokaz te nowe nagrania. Dawaj je do TVN lub POLSATU. Zobaczymy wtedy. Jak dasz ja do prokuratury to bedzie pozamiatane.

~zaczyna się

w normalnym kraju rząd podałby się do dymisji

~PiSiOR

Bo tak się robi SKOK na bank leszcze. A nie w jakiś kominiarkach i z obrzynkami w ręku.

~kulson mać

Widać kilka potencjalnych efektów nowego prawa: 1. ustawa daje furtkę do przejmowania banków, które nie są znacząco zagrożone upadłością, 2. wymusza na istniejących bankach prywatnych zabieganie o przychylność władz, 3. prowokuje dalszy rozrost korupcji, 4. rośnie prawdopodobieństwo, że banki (w razie możliwości) będą stosować kreatywną księgowość byle tylko zaprezentować jak najlepsze wskaźniki, 5. ustawa zwiększa prawdopodobieństwo tworzenia państwowych bankowych molochów bądź też ograniczenia rynku !

~przyniedzieli

Boże
Dałeś nam dzieciństwo które zabrałeś
Dałeś nam młodość i również zabrałeś
Dałeś nam PiS
Tylko się przypominamy...

~kulson mać

Widać kilka potencjalnych efektów nowego prawa: 1. ustawa daje furtkę do przejmowania banków, które nie są znacząco zagrożone upadłością, 2. wymusza na istniejących bankach prywatnych zabieganie o przychylność władz, 3. prowokuje dalszy rozrost korupcji, 4. rośnie prawdopodobieństwo, że banki (w razie możliwości) będą stosować kreatywną księgowość byle tylko zaprezentować jak najlepsze wskaźniki, 5. ustawa zwiększa prawdopodobieństwo tworzenia państwowych bankowych molochów bądź też ograniczenia rynku !