Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

Image

Radni Miejscy na koniec „urzędowania” podnieśli przedsiębiorcom podatki od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji zapadły ważne dla lokalnych przedsiębiorców decyzje. Radni miejscy ustalili wyższe podatki od nieruchomości. W uzasadnieniu uchwały podano, że stanie się to „w związku z potrzebą zabezpieczenia w budżecie środków na udział własny, do wniosków na realizację zadań inwestycyjnych przy pomocy środków zewnętrznych (UE, UW, Ministerstwa, NFOŚiGW)”.

Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców. Innego zdania był Łukasz Durek. Według niego podwyżkę odczują małe sklepiki, kioski, drobni przedsiębiorcy, dla których każdorazowy wzrost opłat jest trudny. Podobne zdanie miał Daniel Hausner. Dla niego podwyżka jest złym pomysłem.

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały. Tylko dwóch radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Jakie podwyżki czekają przedsiębiorców? W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą koszty wzrosną o 2 zł na 1m2 (z 20 do 22 zł). Opłaty za budynki przeznaczone pod handel o powierzchni ponad 1 tys.m2, a także za takie, które wykorzystywane są do handlu paliwem, produktami bankowymi, związane z wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej będą wyższe o 34 gr. Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~fajne

Tak czytam te pros/tackie i cha/ms/kie wpisy biednej otumanionej ciemnej pismasy z widocznym jakże ubożuchnym słownictwem, pełnym inwektyw , wulgaryzmów świadczących o ich przerażającej mizerii umysłowej to zadaję sobie pytanie ...skąd to się wzięło z jakiej nory to ro/bac/two wylazło ! brrrrrrrrrrrrrrrrr . Widać jaka partyjka taki ..."elektorat" ! podobno.............. "yntelygenckiej " partyjki ! Poczytajcie spokojnie te ..."popisy " ! ja nie dałam rady !

~edziu

Wytrzeźwiałem i zastanawiam się co PiS zrobił BEZBŁĘDNIE ? poza akcją KORYTO plus i największym od 29 lat BAJZLEM !!! … w Gospodarce , w Edukacji , w Służbie Zdrowia , w całej Administracji Państwowej dodatkowo w Armii , w Służbach ... i oczywiście w Polityce Zagranicznej ):

~szumidło

Takiej afery jaką PiS nam zafundował na 100 lecie Niepodległej jeszcze w Polsce nie było. Telepią portkami ze strachu by nie dopuścić do komisji sejmowej, bo runą te pisowskie mury obłudy w które zaufał otumaniony głupi ludek zwany suwerenem. Teraz będą takie Szydły, Kempy, Kuchcińskie itp. szukać schronienia jako europarlamentarzyści w znienawidzonej i opluwanej Brukseli. Takiej obłudy świat nie widział....

~dobrazmiana

Nowe prawo! Od 1 stycznia Polacy będą uciekać z Polski całymi rodzinami
W Polsce już za 3 miesiące, w pełni, zacznie działać kontrowersyjne prawo, które będzie ścigać zwykłych Polaków, którzy pracując za granicą w celu ściągnięcia z nich pieniędzy.
Sytuacja jest bardzo poważna, w Polsce już niedługo (za 3 miesiące), w pełni, zacznie działać kontrowersyjne prawo, które będzie ścigać ciężko pracujących Polaków za granicą w celu ściągnięcia z nich ich zarobionych pieniędzy – a dokładnie pieniędzy w formie bardzo wysokiego podatku dochodowego.

Nowe prawo przyczyni się do tego, że powstanie nowa fala masowej emigracji z Polski, bo ludziom, którzy pracują za granicą, a mają dom lub rodzinę w Polsce, może się nie opłacać, pracować za granicą i oddawać podatki w Polsce – tym sposobem Polacy będą masowo zabierać swoje rodziny i sprzedawać swoje domy, aby uwolnić się od polskich aparatów państwowych.

Kogo będą ścigać polskie aparaty państwowe? Ano wszystkich, którzy pracują za granicą, a rodziny mają w Polsce w innych słowach, jeżeli urzędnik stwierdzi, że centrum interesów życiowych danej osoby znajduje się w Polsce – to zmuszą Cię do zapłaty podatku w Polsce, a nie np. w Niemczech lub Anglii – jeżeli podatków w Polsce nie zapłacisz, to będzie bardzo źle

Raczej nie muszę nikomu tłumaczyć, że w Polsce kwota wolna od podatku pawie nie istnieje więc np. osoby, który pracują w UK, mogą zapłacić dużo więcej podatku niż normalnie.

Dodatkowo z tego, co się orientuje, straci się pewne prawa do pewnych zasiłków.

Nowe prawo, oczywiści przyczyni się do zaprzestania wyjazdów Polaków do pracy, a to spowoduje, duże społeczne niezadowolenie, z drugiej strony, Polacy zaczną masowo sprzedawać swoje domy i zabierać swoje rodziny z Polski – to nowa fala EXODUS Polaków z Polski.

Na szczęście obecnie do nowego “międzynarodowego” prawa przystąpiła tylko Polska, Wielka Brytania, Austria, Słowenia.

Klamka zapadła, za kilka dni, do grona państw przystąpi także Wielka Brytania – to może być katastrofalne w skutkach. To będzie nowa masowa emigracja.

Problemu by nie było, gdyby w Polsce były normalne podatki, każdy wolałby płacić podatki w Polsce, bo czemu nie, ale niestety podatki są, jakie są – jeżeli Polska obniżyłaby podatki, dzisiejsza wiadomość nie byłaby złą wiadomością a dobrą wiadomością – ale co tu mówić, w Polsce raczej nie obniżą podatków, bo w Polsce rządzi rząd socjalistów, etatystów i partyjnych funkcjonariuszy.

Bardzo proszę, o udostępnianie tego artykułu gdzie się da, aby jak najwięcej Polaków mogło zaplanować sobie życie.

~siwy

oj że PIS nie zrobił tego przed wyborami.... ręce opadają...

~???

~Polak no tak szczególnie te bogaczki panie sprzedające marchewki, sprzedające jakieś ciuchy w maleńkich pomieszczeniach, małe biura świadczące drobne usługi. Ciężko powiedzieć z jakiej choinki się urwałeś. Człowiek który pracuje uczciwie powinien mieć, i to ten powinien mieć pomoc od państwa ułatwiającą mu życie, wyższą kwotę wolną od podatku, pieniądze na dzieci bo mu się chce, dorzuca się do wspólnego wora i się stara,od pomocy tym co im się wiecznie nie chce, nie opłaca ale należy są MOPSY.A podwyżki dopiero rozpoczęli teraz kolej na śmieci i wodę tylko czekać nowego roku i nowych rachunków, nie wspominając już o prądzie czy gazie.Ale dobrze, że chociaż ty masz świetne samopoczucie i wiarę w cuda których nigdy nie będzie.

~edziu

To prawda żetak wielkiej afery oprócz PiSu nikt nie potrafi zrobić legimingi😜

~jaja

Jak przystało na Jubileusz duży to i afera nie mniejsza! To dopiero wierzchołek tej góry lodowej! Najbliższe dni będą odsłoną kolejnych części lodowca!

~Szumidło

Takiej afery jaką PiS nam zafundował na 100 lecie Niepodległej jeszcze w Polsce nie było.

~edziu

Widze ze bten przytula siedzi przy klawiaturze dzien i noc piszac brednie i wypociny. Ale hejterze pisz wiecej bo chetnie sie z twoich wypocin posmieje. Ja wiem ze w przyszlym roku mamy podwojne wybory a tobie si marzy ze za szkodzisz najlepszemu rzadowi PIS w dziejach POLSKI. Ale predzej trafisz do wariatkowa w JAROSLAWIU niz uda ci sie zaszkodzic naszemu kochanemu PIS. Do jerro, hejterze STALOWA WOLA za SZLEZKA to byla grajdlem z ktorego wszyscy sie smiali. Teraz gdy do mnie przyjezdzaja znajomi czy rodzina z POLSKI czy zagranicy to nie moga sie na chwalic nasze obecnie piekne miasto i to w ciagu 4 lat tak wypieknialo. A ty lemingu lecz sie na oczy bo na rozum juz za pozno, jesli nie widzisz jak STALOWA wypiekniala. Juz tej wisny i jesieni macie hejterzy z pseudo opozycji taki lomot jakiego jeszcze nigdy w polskiej polityce nie bylo.

~Oooooi

Salamandra pracuje w barze.Po wejściu programu 500+. byłam świadkiem rozmowy moich klientów .Byla to para młodych ludzi.Jak wynikało z rozmowy oboje byli bezrobotni.Mezczyzna starał się namówić kobietę na dziecko argumentując to tym,że dostaną pieniądze za darmo.Partii rządzącej chyba właśnie o to chodzi.Zabrać bogatym i dać leniwym ,którzy wolą żeby inni za nich pracowali (wyłączając tutaj ludzi którzy pracują i korzystają bo to jest ok)..Widziałam też na internecie opinie kobiety,która stwierdziła ze 500 + powinno być zabrane jak to zgrabnie określiła "korpo szczurom) a dane bezrobotnym bo im się należy .Także brawo dla PiS za pokazanie że nie trzeba nic robić by dostać kasę za darmo.

~czylico

Widziano w tvn grafikę przedstawiającą dwie 'podróże" do jednego celu. Pan prezes KNF lecący do swojego biura z... Singapuru(Indonezja ok 10 tys. km!) i znana ze sprawności cba mająca do pokonania trasę ze swej siedziby do KNF-u ok 2,4 km. Pierwszy w biurze był prezes a dopiero w trzy godziny po nim zjawili się panowie z cba. Pytanie brzmi z jaką prędkością poruszali się agenci cba? Z matematycznego rozwiązania wynika, że ich prędkość wynosiła 240 mb/1h!!! Pobity tym samym został rekord w poruszaniu się do celu! Może jest inny wynik?

salamandra

Jeszcze chwila jeśli nic się nie zmieni zacznie się wyludnianie nie tylko Stalowej ale i innych miastach w Polsce. Skoro tyranie od rana do nocy pozwoli ludziom na opłacenie rachunków i wegetację od wypłaty do wypłaty, to jaki jest sens życia tutaj? Co by rząd zarobił na szarym człowieku i miał na 500 + dla leniwej patologi(nie mowie o pracujących korzystających)... Tak jak ktoś powiedział płaca u nad jak na wschodzie, a ceny zachodnioeuropejskie. Kraść się nie bo nie każdy jest politykiem z plecami. Brać nogi za pas i uciekać z tąd,co by w głodzie i chorobie na emeryturze życia nie kończyć.

~Mieszkaniec

Zostaje tylko Biedronka i zakupy wszystkiego w necie. I tak jest najdrożej w Polsce wszystko a zarobki wschodnie .

~Polak

To jest jedyny podatek jaki podwyższa bo lucek woli podwyższyć bogatemu niż biednemu ma dobre serce

~Wojtek

Stalowa Wola wybrala PIS i ma na poczatek wieksze podatki.... Nasze miasto sie rozklada do reszty....

~Super

A ty Edziu, skończ z bezmyślnym hejtowaniem Przytuły, po prostu... Jeśli już, to wypowiadaj się skladniej

~Super

Szlag trafia... Leniom się rozdaje, a mały tyrajacy zuczek zapłaci za leni... Więcej fajerwerków, więcej igrzysk
😡😡😡

~ja bez trybu

„Wystarczy nie kraść. Komuniści i złodzieje. Do władzy nie idzie się dla pieniędzy” – propagandowe slogany PiS-u budzą dziś tylko zażenowanie i prowokują do szyderczego chichotu. Obóz Kaczyńskiego jeszcze próbuje rozpaczliwie się bronić i wykonuje nieskładne, paniczne ruchy, ale gołym okiem widać, że to agonalne drgawki. „Dobra zmiana” poległa. Śmiertelny cios zadał jej dyktafon Leszka Czarneckiego.
Słabszym psychicznie posłom PiS-u puszczą nerwy i sami zaczną sypać, licząc na łagodniejsze potraktowanie. W takich sytuacjach to mechanizm uniwersalny.

~Grzegorz

Prokuratura sprawdza dlaczego nie zadziałały "szumidła"

~Iwona

Za SKOK-i zapłaciliśmy już ponad 5 miliardy z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jak dotąd , jest to największa afera finansowa, ale nikt za to nie odpowiada. Nie ma komisji, prokuratorzy milczą, władza jak może nagradza, Solidarność popiera. Bagno.

~Korupcja+

dlatego konieczna jest komisja śledcza która otworzy tym niedowiarkom oczy jaka mafia banksterska robi przekręty

~SYGNALISTA

wszyscy oszuści, którzy przyczynili sie do stworzenia złodziejskich SKOK-ów są obecnie na najwyższych stanowiskach w rządzie. A Polacy płacą juz szósty miliard za ich oszustwa. PiSowski SKOK na kasę.

~antystal

jak tam pisowska stalufka wygrala?

~beatabeatabea

Nam sie po prostu te 40 milionów należało!

~kaczy rozum

CBA weszło do KNF w kilka godzin po tym jak zdymisjonowany Chrzanowski potrafił już wrócić z Singapuru i buszował w KNF.
Hej PiSiory czy wy serio macie naród za kretynów?????

~Wiadomości :

"Wiadomości" TVPiS:
Opozycja znów wtrąca się w nie swoje afery!

~jajaJakBerety

Duda walczy by KNF nie nadzorował SKOKów, ze SKOKów znika 77 mln. twórca SKOKów chce wpłacić do banku Czarneckiego 70 mln., twórca SKOKów zostaje szefem senackiej komisji finansów. Bank Polsatu przestaje mieć kłopoty Polsat nagle kocha PiS. Niech żyją p r z y p a d k i smiech2

~Ej PiSmatoły

I pomyśleć że poprzedni rząd upadł bo chłopaki przeklinali jedząc osmiorniczki. Gdzie im do dzisiejszych biznesmenów? Ukraść komuś bank w świetle reflektorów lub przyznać sobie milionowe premie mówiąc, że "im się to należało" czy kasę z kontenerów PCK przytulić...

~Magda

Bielan powiedział że Chrzanowski nie ma nic wspólnego z PiSem. Że nie wie czy ktoś z nich zna Chrzanowskiego.
A JA WIEM ŻE MAJA POLAKÓW ZA IDIOTÓW!