Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

Image

Radni Miejscy na koniec „urzędowania” podnieśli przedsiębiorcom podatki od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji zapadły ważne dla lokalnych przedsiębiorców decyzje. Radni miejscy ustalili wyższe podatki od nieruchomości. W uzasadnieniu uchwały podano, że stanie się to „w związku z potrzebą zabezpieczenia w budżecie środków na udział własny, do wniosków na realizację zadań inwestycyjnych przy pomocy środków zewnętrznych (UE, UW, Ministerstwa, NFOŚiGW)”.

Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców. Innego zdania był Łukasz Durek. Według niego podwyżkę odczują małe sklepiki, kioski, drobni przedsiębiorcy, dla których każdorazowy wzrost opłat jest trudny. Podobne zdanie miał Daniel Hausner. Dla niego podwyżka jest złym pomysłem.

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały. Tylko dwóch radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Jakie podwyżki czekają przedsiębiorców? W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą koszty wzrosną o 2 zł na 1m2 (z 20 do 22 zł). Opłaty za budynki przeznaczone pod handel o powierzchni ponad 1 tys.m2, a także za takie, które wykorzystywane są do handlu paliwem, produktami bankowymi, związane z wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej będą wyższe o 34 gr. Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~@edek

Pisz „edek” pisz, jeszcze więcej pisz to bardzo dobra oznaka bo obnażasz głupotę wyznawców PiSsekty. U was większość takich mądrych inaczej.

~wkurzony66

Do jerro,Dobrze piszesz .PIsiory rujnuja miasto ,coraz mniej zieleni.Niedawno zauwazyłem brak sosny/to nie była topola/ ,gruby pien tam gdzie sprzedaja grzyby obok SPOŁEM I HALI TARGOWEJ.Nikt nie wmowi ze sosna była krzywa,albo miała hube,bo sa zdjecia na gogle mapach i drzewo wyglada idealnie i jest proste.

~jerro

Wybraliście to macie !! Łza się w oku kręci jak się patrzy na postępy dobrej zmiany i na to jak w cztery lata można było tak zrujnować moje ukochane miasto.

~Alek

Kogo wy bronicie. Zapierd@lacie u niemca za gownokase a biznesmeni sie z was smieja. Większosc kosi kapuste w stalowej a mieszka poza, gdzie nizsze podatki itd.

~Polak

Zapewne jeśli chodzi o kłótnie to przewodniczący ma taką możliwość jak wyrzucenie radnego z obrad więc

~ann2

Teraz trzeba zapłacić za wybory dobrej zmiany

~Lena

Oglądałam relacje tej sesji na Facebooku i bardzo się zawiodłam na prezydencie i radnych Prawa i Sprawiedliwości ze podnieśliby podatek. Tylko Pan Daniel Hausner zabrał głos jako pierwszy głos w obronie przedsiębiorców. Miał 100 procentowa racje bo przez jedna kadencje 3 razy podatek poszedł w górę. Zapłacimy my wszyscy za to po firma będzie wypłacać mniejsze premie albo w ogóle bo dzięki tej podwyżsce będą nam zabierać żeby zaspokoić ta podwyżkę .
Już nigdy nie oddam głosu na pana Nadbereznego i w ogóle cały PIS .
Mój głos ma Pan Hausner bo jedyny trzeźwy umysł i zawsze staje w obronie mieszkańców a nie kasty rządzących !!!!!!

~edziu

Do przytuly hejterze jak pijesz do mnie to sie przynajmniej nickiem podpisz co juz braklo ci nickow. Co do wyborow to na wybory poszlo ponad 24 tysiace mieszkancow bo na PANA PREZYDENTA L.N. zaglosowalo prawie 18 tysiecy mieszkancow a na SZYMONIKA prawie 6 tysiecy. I ty lemingu chcesz wmawiac mieszkancom STALOWEJ ze na wybory poszlo malo ludzi. Te same brednie wypociles 4 lata temu kiedy to PAN PREZYDENT L.N. sposcil manto w wyborach SZLEZAKOWI. Oszolomie wszyscy sie smieja z twoich wypocin ale pisz dalej bo ludzie maja radoche.

~@prawda

Ksiądz ci rozgrzezeszenia nie da za te psiochy

~prawda

Lewak ma doświadczenie w sexie MM, ale jest nieśmiały i podszywając się próbuje poderwać faceta. Jesteś zbyt zmanierowany i nawet tutejsi geje cię nie chcą. I ten głosik dziewczęcy. Wyglądasz jak typowa blondynka, taka Monisia.

~Koziołek11

Kto uzywa niku,, Polak" ma na celu pokazanie ze polacy to idioci i durnie o niskim poziomie inteligencji.Jakis fan gazety michnika nabija sie z nas.

~prawda

Ale Polak seksownie piszesz. Spotkajmy się kiedyś tygrysie 😘

~Polak

A pozatym może to być związany z tym że wiele firm chce się otworzyć na nasze miasto i w ten sposób chcemy wybrać te które będą dawały największe korzyści finansowe dla miasta pozatym lepiej że podwyższono dla firm bo dla zwykłych ludzi mają nie podwyższać

~prawda

Ale się lewak gotuje. Na naszej polskiej ziemi nie ma miejsca na niemiecki Ordnung. Nie pozwolimy na zgermanizowanie Polski. Tak jak Drzymała bronił polskości tak my też nie damy zniszczyć wiary i tradycji. Na lewackim zachodzie za chwilę nie będzie można obchodzić świąt, żeby nie obrazić "gości".

Pepsi

Wytłumaczcie mi proszę w jaki sposób ma podwyżka wykurzyć niemieckie firmy ze Stalowej?

Przecież to są jedne z najlepiej prosperujących firm w mieście. Nie przyszło wam do głowy, ze bardziej po tylu dostaną firmy lokalne? Niech mi ktoś ta logikę wytłumaczy...

~Polak

Alert powiedział że nie podwyzszy dla mieszkańców a dla firm było oddawna mówione to ma na celu wykurzyć aluteca i stalchmidta z miasta

umarly

Dlaczego podniósł podatki? Dlatego że wygrał w ostatnich wyborach i wie że ludzie nie będą pamiętać tej podwyżki przy kolejnych lub w tym czasie będzie miał już ciepłą posadkę w stolicy.

~alert

Ja się pytam dlaczego pan prezydent okłamał ludzi mamiąc ich obietnicą, że przez całą kadencję 2014 - 2018 nie podniesie podatków? Do tej podłej zagrywki użył oświadczenia notarialnego jednego z biur z terenu miasta! Czy zapomniał o swoim zobowiazaniu, czy też uznał, że ludzie już zapomnieli? W każdym bądź razie jest to kłamca I klasy!

~Robol

Mam to kompletne w dupie!
Biedaczki to nie są, popatrzcie jakie bryki mają, jakie pałace na Pysznicy z basenami stoją!

~@Prawda

Pisz prawda ty,twój tępy sposób myślenia no i oczywiście Psiochy to godna reprezentacja Lucjusza

~darek 50

Pracuje w prywatnej piekarni.Jestem wkurzony na radnych z pis.Szef powiedział ze nie bedzie podwyzek od nowego roku,bo podwyzszyli mu podatki.Jak chce to moge dłuzej pracowac i bede miał wiecej,tylko mam to gdzies.Lucek oszukał, nie powiedział o podwyzkach przed wyborami,bo chciał miec wiecej głosów.

~@edek

Pisz „edek” pisz, jeszcze więcej pisz to bardzo dobra oznaka bo obnażasz głupotę wyznawców PiSsekty. U was większość takich mądrych inaczej.

~@Polak

Prawda jest taka ,ze ludzie nie poszli na głosowanie.Lucjusza koniec bliski.
Miasto się wyludnia.
Słowa kwik ,skowyt wypociny nic wam nie pomogą .Jesteście durni i tyle.
No i ta modlitwa -jak Franciszek z Asyżu.Ale czad

~prawda

No i bardzo dobrze. A kto ma płacić wyzsze podatki, bogaci czy biedni? Za poprzedniej polszewickiej władzy biednych traktowano jak śmieci a bogatym się dodawało. Precz z taką Polską! Teraz rządzi nami prawdziwie proludzki rząd. A nie pełne pogardy odżywki polszewikow, że trzeba wziąć kredyt albo zmienić pracę.

~Mieszkaniec

" Na osiedlowym zebraniu w Charzewicach przed wyborami na pytanie o przyszłe podatki padła odpowiedź, że w najbliższym czasie nie ulegną zmianie." -
To byla promocja pod niezbyt madrego Durka, ktory musial choc raz blysnac intelektem i na ostatniej sesji starac sie pomniejszyc rozsadne rozumowanie Hausnera.

~Mieszkaniec

~edziu - raczej brak odpowiedniej ilosci szarych .....

~edziu

Czlowiek skomentuje prawde i fakty i juz hejterzy z pseudo opozycji szczekaja na mnie ale nie wiedza ze ja mam bardzo gruba skore i zadne wypociny na mni nie dzialaja.

~@katolik

Blisko mieszkanców.Ty jesteś naprawdę takigłupi ????????????
Lucek znaczy tyle co kot teściowej.Znalazło się jeszcze paru co wierzy w jego wygłupy np Modlitwę jak święty Franciszek z Asyżu.Ale to już końcówka
Boże broń polski naród przed tą ciemnotą

~talara

"edziu" zmierz sobie temperaturę i zażyj leki... pracownia CBOS jest tak samo wiarygodna jak ty jesteś biskupem. Utrzymywana jest z dotacji państwa czyli rządu. Więc ich opiniotwórczość jest ukierunkowana na wysokie noty za każde świństwo jakie rządzący robią nam. Tyle w temacie tej opinii!

~@edek

Masz tak od urodzenia czy później ta przypadłość dopadła cię?