Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

Image

Radni Miejscy na koniec „urzędowania” podnieśli przedsiębiorcom podatki od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji zapadły ważne dla lokalnych przedsiębiorców decyzje. Radni miejscy ustalili wyższe podatki od nieruchomości. W uzasadnieniu uchwały podano, że stanie się to „w związku z potrzebą zabezpieczenia w budżecie środków na udział własny, do wniosków na realizację zadań inwestycyjnych przy pomocy środków zewnętrznych (UE, UW, Ministerstwa, NFOŚiGW)”.

Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców. Innego zdania był Łukasz Durek. Według niego podwyżkę odczują małe sklepiki, kioski, drobni przedsiębiorcy, dla których każdorazowy wzrost opłat jest trudny. Podobne zdanie miał Daniel Hausner. Dla niego podwyżka jest złym pomysłem.

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały. Tylko dwóch radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Jakie podwyżki czekają przedsiębiorców? W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą koszty wzrosną o 2 zł na 1m2 (z 20 do 22 zł). Opłaty za budynki przeznaczone pod handel o powierzchni ponad 1 tys.m2, a także za takie, które wykorzystywane są do handlu paliwem, produktami bankowymi, związane z wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej będą wyższe o 34 gr. Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Anno

@prawda, ile śniegu zjadłeś?

~dżinks

Nic się nie stało !!! Stalowa nic się nie stało !!!

art2deco

Gdy zboczeńcom zablokują dostęp do seminariów to pójdą do innych szkół i wybiorą inne zawody. Co się wtedy stanie z takimi środowiskami. Zapewne to samo. Na przykład Biedroń organizuje z SLD pierwszą ogólnopolską partie LGBTQP+.
Jest nabór do młodzieżówki umiech

~prawda

Przecież to wy lewaccy obłudnicy lubicie gmerać jęzorem w anusach i psiochach. Skąd więc takie zgorszenie, jak ksiądz tak robi? To też jest człowiek, ulega pokusom. Wy byście go utopili, a sami to robicie. Lewactwo to najgorsza zaraza, jaka spadła na świat.Z niego powstał najpierw ZSRR a teraz niemiecki kołchoz.

~@Prawda

Wiesz,że w Watykanie zaraz koło Bazyliki można kupić w niedzielę dżinsy ,buty itp
Wszystkie sklepy otwarte

~prawda

Księża powinni rządzić w Polsce. Wtedy bylibyśmy najbogatszym państwem na świecie. I właśnie bezpiecznym, bo wyznającym zasady dekalogu. To że zgniłego zachodu przyszło to zło i słabych ludzi, nawet księży, zwiedzie. Zachód, eurokołchoz to siedlisko zła. Stamtąd ta pornografia, narkotyki, przemoc. W Watykanie jest pokój i miłość. A jakby rządzili w Polsce to też by tak było.

~@prawda

To jeszcze daj im dupę własnego dziecka i będziesz miał komplet.Ty człowieku zupełnie odlecialeś

~@Katolik

Z tym się akurat zgodzę.Czarne owce są wszędzieAle sprawę usiłowano ukryć,a to jest więcej niż nie w porządku.Andres z zarządzania SWOJĄ szkołą musi być rozliczony.Wyjdą jeszcze inne brudy tej szkoły na światło dzienne.Gdyby Przezydent zrobił co powinien nie było by tego całego zamieszania
To takie proste.

~Tragedia

Sam Lucjusz się rumieni.

~prawda

I znowu lewackie myślenie wyłania się z głowy leminga. Bezpieczeństwo, słowo klucz. Dla bezpieczeństwa zabierają coraz więcej wolności, nie wolno palić ogniska na własnej działce, trzeba jeździć w pasach, do wyjścia na drabinę trzeba mieć badania lekarskie itd.itp. To jest ten wasz lewacki kołchoz. Pieprzę wasze lewackie bezpieczeństwo i rozpalę sobie ognisko. A jeżeli PiS owi uda się wyprowadzić Polskę z kołchozu to im pomnik na własnej działce postawię.

~Do prawda

Ty naprawdę nie masz nic z głową?
W szkole takie rzeczy,a ty piszesz o PSIOCHACH???

~Katolik

Ja nie bronie księdza Rafała Ch jeśli zawinił to powinien odpowiedzieć tylko chce aby radni pracowali w zgodzie wśród wszystkich nas są czarne owce księża są tylko ludźmi popełniają błędy ale nie stosuje się odpowiedzialności zbiorowej tylko atakuje konkretne osoby które dopuściły się czynu zabronionego

~@prawda

To raczej ksiądz Lucjusza zatrudniony w szkole lubi te tematy.Sirry.Do dupy też ci włożył?Mi widzieliśmy tylko zdjęcia jak głowę w jajkach trzymał.

~Ha ha ha

Módlmy się w naszym pięknym mieście co by nam ksiądz Choda głowę w jaja dobrze włożył.Co by nam się zrobiło miło i przyjemnie.Co tam podatki ,kiedy jest rozkosz.Amen

~@katolik

Tobie też Choda włożył głowę w jajcęta?
No coś ty Rządzi Prawo.
A Lucjusz je omijał . Będzie miał sporo kłopot ów.A może myślisz,że prawo nie rządzi tylko Lucjusz?

~@Prawda

Co mam sobie tłumaczyć .Lubisz wkładanie głowy w genitalia księdza Chody i już.Normalny człowiek spalił by się ze wstydy
Wiesz,że jest różnica między towarzyszem ,a lemingiem.?Tak się składa ,że zupelna Właśnie dlatego tłuk z ciebie.Ale się opiszesz.Loczki Lucjusza niedługo zaczną się od stresu prostować.

~punkier

ciekawe czego nie podnieśli tych podatków przed wyborami?

~prawda

Tak sobie to tłumacz lemingu. Jak polszewis niszczyła kraj 8 lat to oni mieli demokratyczny mandat. PiS nie ma. Skończ towarzyszu z obłudą typową dla PO, teraz KO, a za rok może MO?

~Katolik

Jakich nowych dokumentów i tak jak będą robic zadymy liczę że tak nie będzie że będą się wielbić i żyć w zgodzie a oczywiste jest że ten kto ma większośc ten rządzi a więc wszystkie pomysły będą zrealizowane wielkie dotacje od rządu płyną do nas bo jesteśmy ukochanym przez nich miastem amen

~prawda

Tak sobie to tłumacz lemingu. Jak polszewis niszczyła kraj 8 lat to oni mieli demokratyczny mandat. PiS nie ma. Skończ towarzyszu z obłudą typową dla PO, teraz KO, a za rok może MO?

~@prawda

Na wybory poszła garstka.Z 35.niecalych 5 zagłosowano na was.Tu na Podkarpaciu w małym wyludniających się miasteczku w Ciemnogrodzie.O jakim odstawieniu ty mówisz?.No tak,w realnym świecie to ty nie jesteś.To co ztym.księdzem Chodą?

~@prawda

No o widzisz pomyliłeś się.Nowa rada miasta dostanie dużo nowych dokumentów z których twój idol będzie się bardzo musiał tłumaczyć.Troszeczkę omijał prawdę
.Nie wstyd ci za tego Chodę?Tobie pewnie też trzymał głowę w genitaliach,ale dochodzę do wniosku,że musiało być ci z tym dobrze

~prawda

Towarzyszu lemingu, możesz sobie co najwyżej poużywać na forum. W realnym świecie zostaliście odstawieni od koryta. Im większy wasz kwik, tym bardziej uświadamiam sobie, że PiS robi dobrze. Z kołchozu się wyjdzie i co zrobisz? Nie macie żadnych szans. Tutaj lewactwo nigdy nie będzie decydować o życiu.

~edek

No hejterzy ale sie kompromitujecie jak za SZLEZAKA co 2 sklep w STALOWEJ sie zamykal to wtedy byla cisza. Teraz gdy POLSKA jest TYGRYSEM EUROPY z najwiekszym PKB i wzrostem gospoarczym w calej UNII EUROPEJSKIEJ o czym bez prerwy mowi EUROSTAT. To wy hejterzy ubolewacie ze przdsiebiorca zaplaci 10 zlotych wiecej podatku [oczywiscie od metra powierzchni swego interesu]. Normalne paranoicy i ludzie lemingi z nie dorozwinietym rozumem jak byscie mieli choc odrobine rozumu to bardzo cichutko byscie siedzieli. Wazne ze mieszkancy mieszkan wlasnsciowych czy garazy nie zaplaca wiekszych podatkow. A kazdy biznesmen to na te pare groszy to olewa cieplym moczem.

~Ztz

Dojna zmiana

jum-as

Z artykułu wynika ,że radny Madej też głosował za podwyżką to pięknie ,pięknie. Bo mniej dziwię się tym radnym którzy w życiu nie sprzedali pęczka pietruszki i nie do końca wiedzą skąd się biorą pieniądze. W starej Europie radni wiedzą ,że główne dochody jakie pozyskuje gminna kasa pochodzą z podatków od powierzchni pod działalnością gospodarczą. Dlatego radni w krajach starej Europy odwiedzają przedsiębiorców i pytają o utrudnienia w ich działalności.Na początku poprzedniej kadencji zwróciłem do władzy
gminnej Stalowa Wola o likwidację znaków zakazu postoju przy ul.
Sobieskiego dla pozyskania chociaż kilku miejsc parkingowych dla klientów niestety nie dało się.Podatki podnieść się daje.

~arek1

samo to. w czasie kampanii cisza była o podwyższeniu podatków. ech PIS...

~@prawda

Tu nie ma żadnych nas.
Jesteście przypadkami do leczenia u psychiatry
Pomożemy wam się pdnaleźdź.Prawda co u księdza Chody?Dalej wkłada dzieciom głowę w genitalia?Przecież ty to sama prawda

~@prawda

To ty wyjedź zakuty łbie i nadstaw księdzu jak masz ochotę.W imię ojca i syna.

umarly

"Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł." - będzie na nowe parki, place zabaw i inne "inwestycje" Aborygena. Ale przecież ciemny lud to kupi.