Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

Image

Radni Miejscy na koniec „urzędowania” podnieśli przedsiębiorcom podatki od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji zapadły ważne dla lokalnych przedsiębiorców decyzje. Radni miejscy ustalili wyższe podatki od nieruchomości. W uzasadnieniu uchwały podano, że stanie się to „w związku z potrzebą zabezpieczenia w budżecie środków na udział własny, do wniosków na realizację zadań inwestycyjnych przy pomocy środków zewnętrznych (UE, UW, Ministerstwa, NFOŚiGW)”.

Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców. Innego zdania był Łukasz Durek. Według niego podwyżkę odczują małe sklepiki, kioski, drobni przedsiębiorcy, dla których każdorazowy wzrost opłat jest trudny. Podobne zdanie miał Daniel Hausner. Dla niego podwyżka jest złym pomysłem.

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały. Tylko dwóch radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Jakie podwyżki czekają przedsiębiorców? W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą koszty wzrosną o 2 zł na 1m2 (z 20 do 22 zł). Opłaty za budynki przeznaczone pod handel o powierzchni ponad 1 tys.m2, a także za takie, które wykorzystywane są do handlu paliwem, produktami bankowymi, związane z wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej będą wyższe o 34 gr. Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jola

Jest wyjście z sytuacji by nie podwyższać podatków. Wystarczy prosty zabieg w finansach gminy, "ciąć" wydatki bieżące budżetu. Co to są wydatki bieżące to chyba pan Nadbereżny wespół z panią Gdulą wiedzą. Podwyższanie podatków to droga do nikąd, to tworzenie warunków do likwidacji mini zakładów pracy. Co się porobiło z tym Nadbereżnym, że danego słowa nie potrafi dotrzymać? Miała być 'dobra zmiana" a jest jeszcze gorsza, vide dług miasta!

~???

~prawda dobrobytu nie buduje się stawiając huśtawki, alejki i przyrządy do ćwiczeń na każdym rogu, nie zadłuża się miasta na pierdoły. Dobrobyt buduje się stawiając na nowoczesne technologie, które przynoszą konkretne pieniądze, wtedy dopiero inwestuje się w pierdoły jak gotówka zostaje. Nie da się też bez końca podnosić podatków bo w końcu ludzie zaczną mówić dość i się stad wynosić A już jakim żartem jest podnoszenie podatków rzutem na taśmę podczas jednoczesnego gratulowania sobie i imprezki pożegnalnej.

~Ksiądz Robak

Każdy wie że nikt samodzielnie myślący na PiS by nie zagłosował to trzeba im doje..ć Wieś zadowolona ale ropa już prawie po 5,%0 ! Czym zatankujecie swoje traktory jak braknie 500+ ?

~odbyciak63

Manukun dobrze mowił ze miasto jest tak zadłuzone ze trzeba podniesc podatki,bo brak kasy na kolejne wycinki drzew,place zabaw i parkingi.Wedłuhg mnie niech placa ci co glosowali na dobra zmiane.Partia obłudnikow,kradna tylko lepiej to wszystko kryja.

~prawda

Dobrobyt próbuje się budować, ale kołchoz cały czas sypie piasek w tryby. Polak ma być tanią siłą roboczą dla zachodu i rynkiem zbytu. Tego chce kołchoz.

~???

~prawda przecież od 3 lat jest dobrobyt, wszystko dają za darmo więc chyba nie trzeba wrzucać do pieca butelek, kaloszy, starych mebli.

~prawda

Znowu lewacka propaganda lemingów. Akurat węgiel i jego spaliny w elektrowniach jest oczyszczany i nie wytwarza smogu. Smog powstaje, bo z tego "dobrobytu" kołchozowego i III RP ludzie palą byle czym, żeby przetrwać zimę. Dość obłudy i zakłamania. Gdyby prąd był tani to ludzi stać by było na czyste ogrzewanie. Gaz zresztą tez, ale Pawlak podpisał najdroższy kontrakt ze wszystkich krajów europejskich.

~Dti

@prawda, kołchoz i PGR to mamy teraz, tzw. dwa w jednym z Maliniakiem i towarzem Wiesławem na czele. Energia jest i będzie droga ponieważ twoi socjalistyczno komunistyczni wodzowie robią interesy na ruskim węglu i kochają truć nasz naród aby płacić ZUS i nie dożyć emerytury. Dzięki nim oddychamy największym syfem w Europie i umieramy na stojąco.

~jasio

ale fajnie malym podwyszajom 2 zeta a durzym bankozdiercom i cepeenom o 0.34 i znow bedo, 2 miliniki na 100 rowerykow

~jasio

ale fajnie malym podwyszajom 2 zeta a durzym bankozdiercom i cepeenom o 0.34 i znow bedo, 2 miliniki na 100 rowerykow

~prawda

To wyjedź i nie wracaj, ale nie narzucaj swoich lewackich porządków u nas. Tutaj większość nie chce lewactwa, a lewactwo kwiczy bo by chciało rządzić. Jak wam lewakom źle tutaj to macie otwarte granice, jedźcie szukać szczęścia u obcych. Nas zostawcie w spokoju.

~@prawda

Polacy przekonują się do wyjścia w co?
Lucjuszowe gówno?A może pomódl ty się z nim lepiej jak Franciszek z Asyżu

~@prawda

A wiesz,że sporo umiem
Ale nie toleruję tego co wyprawiali księża w szkołach za kadencji Lucjusza.
Sporo wyjeżdżam i powiem ci ,że tak zacofanych ludzi jak ty czy w okolicacj Stalowej jest już naprawdę niewiele.
Takiej ciemnoty już po prostu nie ma.Nie wyzywam jesteś tłukiem z ciemnogrodu.Stwierdzam fakt.
Towarzysz te że mnie żaden

~dudek

hej wyborcy pis-u otwarły się wam oczy? To wasz pupilek na zakończenie kadencji ale już po wyborach pokazał wam znany na całym świecie gest Władysława Kozakiewicza z olimpiady w Moskwie. W sposób perfidny rzec mozna czekał z tym pasztetem na koniec kadencji by w nowej nie mieć kłopotu z podwyżką podatku a w razie czego winę zrzucić na... poprzedników! On jest tak samo słowny jak ci z Warszawy jego partyjni bonzowie. Na co przydała się tamta notarialna deklaracja z przed objęcia stanowiska, że żadnych podatków nie podwyższy? W nadchodzacym roku dopiero zaczną się podwyżki no bo przecież skąd jak nie z kieszeni podatnika najlepiej wyciągnąć kasę? Kilka tygodni temu częstował was kiełbaskami i innymi specjałami przy otwarciu jakiegoś zadania dzisiaj wy za to musicie zapłacić! Dobra była kiełbaska? Oczywiście, bo sobie sami za nią zapłaciliście!

~cenzura

Ja pie@@@@@ę - 10%. Kur@@@@@@@@@@@@a, gdzie my żyjemy? 10%, nie jeden, dwa, tylko 10%. Naprawdę? Czy ten człowiek ma sumienie?

NIUNIAAA

I baaaaaaaardzo dobrze, chcieliście wspaniałego prezydenta to macie!!!!!!

~prawda

Towarzyszu lemingu, poza ujadaniem i wyzywaniem niczego innego nie potrafisz? Polska zawsze była w Europie i nie musi należeć do niemieckiego kołchozu, przez który u nas wszystko drożeje. Czy wam się lemingi podoba, czy nie, ale trzeba będzie poważnie zastanowić się nad opuszczeniem struktur tego lewackiego tworu. Polacy sami się przekonają do wyjścia, gdy w portfelach zacznie pokazywać się dno spowodowane wymogami kołchozowymi. Nie może być tak, że kołchoz narzuca nam wymagania a w kwestiach finansowych ludzie muszą sobie radzić sami.

~@Prawda

Nie Liz śmierdzących dup ,bo się zaczadzis na dobre.
Jesteśmy dziadami.
Dziękuj tłuku,że masz dostęp do europy i mozesz zobaczyć odrobinę więcej niż loki Lucjusza świętobliwie na panującego.

~prawda

Lemingi, nie ujadać. Ceny rosną przez eurokołchoz i trzeba będzie zastanowić się nad dalszym przebywaniem Polski w jego strukturach. Jeśli ktoś podważa fakty, że ceny prądu idą w górę przez kary za CO2, powinien sam się leczyć na łeb. Polska nie może wytwarzać prądu ze swojego węgla, bo zapłaci karę. Musi kupować energię z Niemiec, Francji. Taki to kołchoz wspaniały.

~hehe

I dobrze. Gonić syfiarzy z Aluminiowej Woli podatkami.

~Kotka

Panie Sobieraj,a może ja drapnę i przyleję
przyleję pejczem Będzie cudownie.Mijau!!!!

~@prawda

Pochlałes piwa czy masz coś z głową?
Zrób z panem Sobierajem kici kici miau miau.Jak ja lubię was inteligentów

~Jawa

Cienko piszczysz pisiurze. Wydal z siebie cos na temat tego szamba ktore nam szykuje twoja sekta.

~Kichon

Czy radny miętciński wyda nam jakiś wiersz na osłodę? Swoja droga pisowcy o ile zycie byloby latwiejsze jakby nie bylo ludzi myslacych zwanych przez was hejterami a zostałyby same suwereny. Wszystko by szlo bez wazeliny.

~prawda

Akurat ceny prądu są z winy eurokołchozu, bo ma urojenia co do CO2. Przez lewackie fanaberie my zapłacimy. Nigdzie na świecie nie płaci się CO2 tylko z niemieckim kołchozie.

~Sexi Mann

Wejście na stronę Sobieraja na Facebooku.Trzyma w pasie panie nkę z pejczm.Cóż za inteligencja

~@XYZ

Oczywiscie, ze dla Zaborowskiego to nic. On przeciez bierze kase z czterech zrodel (emeryturka, praca w MZK, rada nadzorcza HSW i dieta radnego). Dalej wybierajcie takich cwaniaczkow, co to niby walcza o Stalowa Wole. Oni sie wam w twarz smieja.

~XYZ

"Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców."

Ciekawe z iloma przedsiębiorcami pan radny się konsultował w tej sprawie... 10% faktycznie nie jest to dużo. Proponuje sobie pensję w ramach solidarności z przedsiębiorcami obciąć - przecież to nie jest znacząca obniżka.

Footix

Zobaczycie ceny pradu od Nowego Roku, a co za tym idzie ceny wszystkiego tak naprawde. Tylko czekac, az nadejdzie kryzys.

Footix

Zobaczycie ceny pradu od Nowego Roku, a co za tym idzie ceny wszystkiego tak naprawde. Tylko czekac, az nadejdzie kryzys.