Przedsiębiorcy zapłacą wyższe podatki

Image

Radni Miejscy na koniec „urzędowania” podnieśli przedsiębiorcom podatki od nieruchomości.

Podczas ostatniej sesji zapadły ważne dla lokalnych przedsiębiorców decyzje. Radni miejscy ustalili wyższe podatki od nieruchomości. W uzasadnieniu uchwały podano, że stanie się to „w związku z potrzebą zabezpieczenia w budżecie środków na udział własny, do wniosków na realizację zadań inwestycyjnych przy pomocy środków zewnętrznych (UE, UW, Ministerstwa, NFOŚiGW)”.

Radny Franciszek zaborowski uznał, że nie jest to znacząca podwyżka dla przedsiębiorców. Innego zdania był Łukasz Durek. Według niego podwyżkę odczują małe sklepiki, kioski, drobni przedsiębiorcy, dla których każdorazowy wzrost opłat jest trudny. Podobne zdanie miał Daniel Hausner. Dla niego podwyżka jest złym pomysłem.

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały. Tylko dwóch radnych było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Jakie podwyżki czekają przedsiębiorców? W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą koszty wzrosną o 2 zł na 1m2 (z 20 do 22 zł). Opłaty za budynki przeznaczone pod handel o powierzchni ponad 1 tys.m2, a także za takie, które wykorzystywane są do handlu paliwem, produktami bankowymi, związane z wytwarzaniem, przesyłaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej będą wyższe o 34 gr. Miasto zarobi na podwyżce około 2,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wopin

Hahahaha macie teraz prezydenta
Hahaahah

~Figa

I co mieszkancy? Kto was po raz kolejny zrobil w balona? Dobrze, ze Nadbereznemu jest wygodnie i jego znajomkom, ktory placi sowite wynagrodzenia.

Bedzie podwyzszal podatki ile wlezie, dojdzie do sciany i ucieknie z miasta. Nie ma prawa takie postepowanie sprawdzac sie na dluzsza mete. Daliscie mu wladzie w 2014 i w kilka lat to miasto do spodu rozwali. To bedzie widoczne stopniowo. Tylko szaleniec bedzie chcial ten caly balagan po nim sprzatac.

Mialby troche oglady, to takiego Sobieraja schowalby do szafy. Wstyd i potwarz dla ludzi majacych cokolwiek w glowie. Jak mozna promowac taka osobe i powierzac jej funkcje przewodniczacego rady miejskiej?

~tad

Dojenia przedsiębiorców ciąg dalszy.

~@manukum

Daj Mateuszkowi spokój
.Gdzie ten kłapouchy z damskim głosikiem ma być Prezesem
Ma być stadion i już.Za ile nieważne
Synie chcą srać w pieluchy i się bawić.

manukun

Gdzie są wszyscy klakierzy i sympatycy PiS? Gdzie jazda, mirek, olo, Mario, Polak, katolik i reszta? Co tak zamilkliście? Czyżby przekręty i manipulacje przestały mieścić się pod dywanem?

Wyszła prawda na jaw. Nadbereżny po raz kolejny podnosi podatki, nie oferując w zamian dla przedsiębiorstw lepszej jakości. Czekamy na podwyżki opłat lokalnych, bo ta jedna podwyżka podatków nie zrekompensuje dziury budżetowej na 2019.

Czekamy także na podsumowanie tegorocznego budżetu. Miasto przekroczy 200 mln zł zadłużenia już w tym roku, czy jednak rozliczenie budowy stadionu zostanie przesunięte na przyszły rok i 200 mln zł kredytów suknie w 2019 ?

Pepsi

Glin: w Stalowej Woli działa ok. 9000 podmiotów gospodarczych. Na 10 000 mieszkańców przypada ponad 1500 podmiotów i jest to wskaźnik jak na nasze województwo bardzo wysoki. Podwyższanie podatków raczej nie wpłynie pozytywnie na ten wskaźnik.

Rozejrzyj się dookoła, bo to co piszesz to jest po prostu ignorancja - w naszym mieście jest wiele ambitnych i pomysłowych ludzi i zamiast tych ludzi "stymulować" i zachęcać do dalszej pracy to dowalamy im z każdej strony...

~Rafraf

No kredycik goni kredycik a spłatę robić trzeba. Jak pracodawca ma większe koszty to kto odczuwa tego skutki ?

~Glin

Oprócz fabryk niemieckich nic tu nie ma i tak. A ceny jak w Niemczech przy stawkach ukraińskich. Upadłe Miasto niedługo będą musieli zmienić nazwę np. na Kotowa Wola.

~???

A to dopiero skromny początek. Lamenty się zaczną w styczniu, lutym jak nowe rachunki zaczną się pojawiać. Ale grunt to huśtawka i przyrząd do ćwiczeń pod każdym blokiem i radość z tego powodu.

~MottodlaElyty

Lucek nie pękaj! Bierz kredyty w parabankach, emituj obligacje i rżnij biznesmenów. Najważniejsze są igrzyska dla luuudu! A jak nadal brakuje kasy to wycinaj z budżetu zaplanowane i obiecane mieszkańcom drogi i chodniki. Najważniejsze są atrakcje i fajerwerki.

Pepsi

To nie tylko 2 złote, a wzrost aż o 10% dla przedsiębiorców. Zbliżamy się powoli do maksimum ustawowego.

Brawo!

Z miasta przyjaznego dla przedsiębiorczości - stajemy się miastem parków i koncertów...

~hahaha

Chcieliście nadbereżnego? To macie, on tylko czekał z podwyżkami do wyborów aby mu nie zaszkodziły w czasie kampanii wyborczej. Wielkie brawa chłoptasiu tak trzymaj przez następne 5 lat. Doj ile się da i baw się dobrze za to.