Po raz szósty wybrano Wolontariusza Roku!

Image

W środę 5 grudnia obyła się Gala Wolontariusza 2018. Najważniejszą częścią uroczystości było docenienie tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc innym nie patrząc na zysk, bądź inne korzyści.

Impreza rozpoczęła się od akcentu muzycznego. Zebrani mogli wysłuchać kilku utworów w wykonanie chóru „Gaude Vitae”. Później zostały rozstrzygnięte konkursy adresowane do dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM ogłosiło konkurs plastyczny w październiku br. Był on skierowany do kilku grup wiekowych. Zadania było jednakowe dla wszystkich. Należało pokazać, że pomaganie seniorom jest cool. Na konkurs wpłynęły 52 prace. Jury przyznało wyróżnienia oraz nagrody za 1, 2 i 3 miejsce. Laureaci z rąk radnej Karoliny Paleń oraz sekretarz miasta Gabrieli Grzesiowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Po wręczeniu nagród i po pamiątkowej sesji zdjęć wystąpili tancerze z Młodzieżowego Zespołu Tańca Współczesnego “Pasja”.

W dalszej części imprezy uhonorowano osoby angażujące się w pomoc innym. Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

- Katarzyna Dziółko z ZSP Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli,

- Łukasz Banasik ze Stowarzyszenia "Nasze miasto" w Stalowej Woli,

- Emila Mikołajczyk z Dziennego Domu Seniora + w Stalowej Woli (wyróżnienie specjalne).

Z rąk radnych Joanny Grobel- Proszowskiej oraz radnej Pauliny Miśko nagrody otrzymali zdobywcy pierwszych trzech miejsc w konkursie Wolontariusz Roku 2018.

I miejsce i tytuł Wolontariusza Roku otrzymała Wioletta Krzysztyniak- Janusz z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli. Pracuje ona od wielu lat jako nauczyciel. Jest założycielem i od 9 lat opiekunem Szkolnego Koła Wolontariusza "Pomocna Dłoń" działającego w CKU. W realizowaniu tego zadania kieruje się uniwersalną ideą pomocy bliźniemu. Działalność koła skupia się na współpracy z DPS w Stalowej Woli, DD Senior + przy MOPS, Domem Dziecka.

II miejsce zajęła Aleksandra Haszczuk z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Ola jest uczennicą IV klasy technikum. Od 2014 roku jest członkiem 54 stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej razem z drużyną włącza się w różnego rodzaju akcje społeczne i charytatywne m.in. "Szlachetna Paczka", "Drzewko za makulaturę".

III miejsce zajął Tomasz Zubrzycki ze Stalowej Woli. Od 18 lat czynnie bierze udział w życiu naszego miasta realizując akcje i inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Od 2000 roku organizuje koncerty klubowe i plenerowe w różnych miejscach i o różnej tematyce. Przez 5 lat zasiadał w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będąc jedną z głównych osób organizujących finał WOŚP w naszym mieście.

Impreza zakończyła się występami artystycznymi zespołu tanecznego "STALOWIANKI" z Miejskiego Domu Kultury Organizatorem Gali Wolontariusza było tradycyjnie Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM. Zadanie wsparła finansowo gmina Stalowa Wola.

Przewiń do komentarzy












































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~nick

estel ale pierd... chyba 3? to w szkole nie nauczyli 1 do 1 dodać. W zeszłym roku I miejsce, w tym roku wyróżnienie z dwóch różnych organizacji. całe dwa razy i już ci żal dupę ściska! ale takie portale jak stalowe żyją z durnych wypowiedzi nieudaczników.

~do estel

A wiesz, że na w tym artykule nie jest napisane jak składa się literki? To czemu je składasz komentując? Tak bezczelnie odnosić się do informacji spoza artykułu? Skoro nie wiesz za co dostał, bo nie masz tego w artykule, a wiedza twoja nie istnieje, to po co dajesz taki komentarz? Nie za wysokie progi? Ja się odnoszę do wiedzy zdobytej gdzie indziej. Nazywa się to przetwarzaniem informacji. Ty się odnosisz do informacji niepełnej i sobie dopowiadasz, czyli po prostu zmyślasz. I obsmarowujesz ludzi błotem, bo coś ci się wydaje. Na tym polega hejt. Tym się różni od komentarza. Nie wiem, ale powiem, bo jestem taki mądry. A potem jak wyjdzie głupota, to pokrzyczę "mamo, bo mnie wyzywają"!

~Liljana

Hahaha! Ja nie mogę. Ubliżają i wyzywają tylko gdzie?

~estel

~do estel, komentarz marzy mi się, szczególnie taki który spełnił swoje znaczenie w oparciu o informację udzielone na stronie którą komentuję, a nie inne? Skoro ciebie przyjęli do takiej witryny, z taką kulturą oraz mającą takie braki, że trzeba odsyłać do innych portali, choć komentuje się artykuł "pod" to i dla mnie znajdzie się miejsce umiech
"chyba" przypuszczenie (Chyba tak nisko jeszcze nie upadła)
"raczej" niepewność (w kolegę nie wierzy się?) - "chyba" umiech
To tak na koniec po ubliżaj sobie jeszcze trochę umiech

PS Panie Łukaszu, nie to że mam coś do pana, życzę powodzenia i liczę na 7 edycję ;)

~do estel

Wyzwiska? Gdzie umiech To że klikasz przycisk "dodaj komentarz" nie znaczy jeszcze, że wszystko co napiszesz jest komentarzem. Możesz nawet spam dodać. I jakieś typowo hejterskie "chyba" (bo przecież nie na pewno, to mam ręce czyste). Ja w przeciwieństwie do ciebie wiem za co jest nagroda, bo stalowe nie jest jedynym źródłem informacji w tym mieście. Witryna ci się marzy? A to oni przyjmują ludzi, którzy nie rozumieją znaczenia słów? Chyba tak nisko jeszcze nie upadła.

~estel

~do estel, a nie mogę zapisać się do witryny czy naszego miasta? U góry pisze "komentarz", z braku laku, wyzwiska tylko od lewaków i tyle umiech
Komentarz zawiera wszystko co powinien, fakt - ta sama osoba od kilku lat. Za co? Zapomnieli napisać, a i Ty nie jesteś człowieku pewny czy za coś "nowego" czy za coś "starego" - bo przecież "raczej" hehehe

~Liljana

Na moje oko to esteluje się Derylak znany troll luckowy.

~do estel

Bądź tu człowieku delikatny, to dostaniesz całą litaniję umiech Fakt, trzeba było napisać: "Oczywiste, że za nową działalność, jak w nowej organizacji. Tylko tępak może nie wiedzieć". Ale najwyraźniej nie wszyscy kumają delikatne aluzje. To i się pitoli o dupie maryni. Poczytaj sobie dziecko w słowniku, co to jest komentarz. Bo komentarz jest oparty na czymś, a ty jak widać nawet nie wiesz za co dostał, ale skrytykujesz. Tym się hejt różni od komentarza. Ale takie trolle oczywiście tego nie wiedzą. Jak cię to tak boli, to czemu sam czegoś nie zrobisz? Siedzisz jak mały tchórz przed laptopikiem i obsmarowujesz ludzi, którzy działają bezinteresownie dla innych? A co ty zrobiłeś dla innych? Podnieś tyłek i ruszaj w miasto bohaterze!

~estel

~do estel, "Raczej" jest nagradzany za coś nowego, czy "na pewno" za coś nowego, bo to spora różnica? Jak już brak argumentu, to włącza się system obronny w postaci "troll" czy "hejt wszystkich". To co napisałem nazywa się "komentarz" i odnosi się do jednej konkretnej rzeczy, jesli widzisz w tym "wszystkich innych" to tym bardziej świadczy że "uderz w stół, a....." adoptuj Łukasz do witryny literackiej, to i za rok będzie szansa umiech

Łukasz Banasik, chyba 3 raz jest z rzędu, to za rok proponuję organizatorom: Złotego lub Platynowego Wolontariusza dla Łukasza hehehe

~muzyk

O ile wiem to tańczył zespół młodzieżowy PASJA z SDK w Stalowej Woli, a na końcu imprezy zespół seniorek STALOWIANKI z MDK a Stalowej Woli. Można było troszkę się skupić i napisać dokładniej. Przygotowanie takich występów było bardzo pracochłonne i warto uszanować czyjąś pracę. Pozdrawiam

~do jaja

Zdaje się, że piszę pod jednym, a teraz aż drugim. Do okulisty trzeba się wybrać umiech

~Jaja

Pod iloma nickami jeszcze napiszesz?

~do estel

W nowej organizacji raczej jest nagradzany za coś nowego umiech Tak dotknąłeś czułego punktu. Większość ludzi denerwują trolle, którym dupa przed komputerem rośnie i hejtują wszystkich, którym się chce coś robić dla innych. Czemu ty estel tam nie jesteś? Czyżbyś nic nie robił? Ojej jakie to przykre umiech Przecież ty powinieneś dostać nagrodę za oddychanie jak wszystkie nieroby!

~estel

~do estel jest nagradzany za coś nowego? Nie, za to samo pod inną nazwą. Wiec świadczy to ze organizatorowi brakuje pomysłu, świeżości wiec trzyma się sprawdzonych. Dotknąłem czułego punktu? Chyba tak

~do estel

O poziomie imprezy świadczy to w ilu stowarzyszeniach udziela się nagradzany? :O To że ty nie ogarniasz jednej działalności nie oznacza że resztę świata to przerasta. Zazdrość d... ściska to się hejtuje.

~do cenzura

Co ty wiesz o wolontariuszach knypku?

~ola

Ja w tym kraju wszystko znaju

~cenzura

Ci, którzy są wolontariuszami nie biorą udziału w takich imprezach. Bo jak sama nazwa wskazuje są WOLONTARIUSZAMI. Jak można uznać, że ktoś pomaga mniej lub więcej???????????????

~ja 2

@estel - nie o poziomie imprezy ale o nagradzanych.

~estel

Banasik to chyba co roku dostaje tylko zmieniają się nazwy stowarzyszeń z których otrzymuje? To już chyba świadczy o poziomie tej imprezy

~tola

Takie inicjatywy i takie imprezy trzeba pokazywać, nagłaśniać i nagradzać. To jest dar mieć chęć niesienia pomocy innym i to żądając wynagrodzenia. BRAWO WY!!!

~jakis

Brawo!! dla tych małych i duzych wolontariuszy !!!! brawo!!!

~Arzu

To była przecudna gala. Przepłynąłem całą.