Sylwester bez pirotechniki hukowej?

Image

Święta, święta, a po świętach Sylwester, czyli huk, błysk, gwar i mnóstwo zamieszania. Wiele organizacji zajmujących się opieką na zwierzętami protestuje.

- Kochani mieszkańcy Stalowej Woli, pójdźmy śladami najbardziej postępowych miast w Polsce i przy okazji zabawy noworocznej, pomyślmy również o naszych braciach mniejszych. Gorąco zachęcamy wszystkich zwierzolubów do sprzeciwu wobec wszelkich form strzelania w Sylwestra- czytamy na profilu Kociej Wyspy.

Ci, którzy mają w domach zwierzaki, czy to psy, czy koty, wiedzą, że dla wielu z nich taka noc, a dodatkowo poprzedzający ją dzień i kolejne z nowego roku, to koszmar. Czworonogi siedzą skulone w szafach, pod łóżkami, w najciemniejszych kątach domu i trzęsą się ze strachu, wiele psów nie chce nawet wyjść na spacer by załatwić swoje psie sprawy. Powód? Huk, wystrzały jak na wojnie. Oczywiście wielu powie, że takich świątecznych nocy jest w roku niewiele, a już Sylwester to wyjątek największy z możliwych. To prawda. Pożegnanie starego roku i powitanie nowego powinno być wesołe, radosne i jak najbardziej szalone, ale bawić się można na wiele sposobów. Również fajerwerki nie muszą generować zbędnego hałasu. Puszczanie z hukiem setek tysięcy złotych nie ma najmniejszego sensu, gdy w grę chodzi czyjś spokój. Zwierzęta nie rozumieją, że jest Sylwester. Kogo tak naprawdę cieszy wielkie bum przed blokami? Strzelanie dla samego strzelania. Można i tak, ale po co?

- Sam Jurek Owsiak z WOŚP i coraz więcej największych miast w Polsce rezygnuje z pokazów tą metodą, np. Warszawa, Wrocław, Olsztyn, Katowice, Kraków, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Lublin i wiele innych. Czas na Stalową Wolę! Pokazy fajerwerków to ogromny stres dla zwierząt domowych, ale przede wszystkim dla tych bezdomnych, których mnóstwo w Stalowej Woli i okolicach. O niepożądanych wypadkach i kosztach nie wspominając- pisze do Kociej Wyspy Aleksandra.

I to prawda, zabawa nie musi być głośna, fajerwerki mogą iść w niebo bez huku, a obsługiwać je powinni ci, którzy się na tym znają. Pamiętać należy, że choć wielu właścicieli psów i kotów ustawia się w kolejce do weterynarzy po środki uspokajające i nasenne dla swoich pupili, te nie do końca pomagają. Po mieście wałęsa się też wiele bezdomniaków. Im nikt nie poda leków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kibic

Jest przyzwolenie na to aby dzieci rzucaly petardy z balkonow czym straszą nie tylko zwierzęta. A później płacz że paluszek urwany,że rączki nie ma jak Pan na gazie rzuci sobie petardke. Tu powinien być też zakaz o zakup tych rzeczy dla debilnych ludzi .I tak precz z fajerwerkami. Tylko kupa kasy wydana na niepotrzebną zabawę dla ciemnych ludzi .Dla których sylwek kojarzy się tylko z plonącym niebem.Sa inne sposoby aby go uczcić.

~Kuna

Wy naprawdę nic nie wiecie o zwierzętach. Zwierzę słyszy o wiele głośniej wszystkie te wasze fajerki. A słowa typu to raz w roku to jakiś ciemnogród jest. Dostają ataków serca, boją się...nawet uciekają od właścicieli w popłochu. I wy jako rasa panów z tego się śmiejecie? Szkoda mi was ,tej znieczulicy i tekstów niech sobie korki wloza. One nie mają wyboru my mamy. Więc koniec z fajerami. Można inaczej się bawić.Ale wy ciemna maso o tym nie wiecie nie ?Trochę myślenia wam się przyda to nie boli .
A zwierzę ma więcej uczuć niż wszyscy tu wzieci tak "mądrzy " ludzie. Szkoda mi was...A nie nie szkoda.

~Stw

Zupełnie jak w Egipcie tam zwięrzęta były święte w Indiach są nadal święte krowy nie ma petard bez huku co za zacofanie sztuczne ognie niech odpalą z balonem do nieba a może w tv będą muwić że stalowa nowy rok świętujemy bez petard no bo my jesteśmy inni

~Lol

Przynajmnie z dwie petardy niech puszczą by uczcić nowy rok na całym świecie puszczają petardy tylko u nas coś się porobiło nowa ustawa he he psy koty są tak ustawione ich mòzg że na pewno zgupieją że nic się nie dzieje o tej porze roku I godzinie a zresztą korki do uszòw I spokòj lubie zwierzęta ale za niedługo to one będą rządzić a nie ludzie np nie włanczać głośniej muzyki bo ojejciu piesek się ubudzi za niedługo będziecie jeść karme dla psa czy kota bo oni będą jeść wykwinte dania kurczak pieczony z marchewką a wy w kącie za pokute I broń Boże żeby były jakieś koncerty imprezy w stalowej sceniczne bo dla pieska za głośno a przecież nasi milusiscy bardziej mają wyoszczony słuch niż człowiek.

~Lol

Przynajmnie z dwie petardy niech puszczą by uczcić nowy rok na całym świecie puszczają petardy tylko u nas coś się porobiło nowa ustawa he he psy koty są tak ustawione ich mòzg że na pewno zgupieją że nic się nie dzieje o tej porze roku I godzinie a zresztą korki do uszòw I spokòj lubie zwierzęta ale za niedługo to one będą rządzić a nie ludzie np nie włanczać głośniej muzyki bo ojejciu piesek się ubudzi za niedługo będziecie jeść karme dla psa czy kota bo oni będą jeść wykwinte dania kurczak pieczony z marchewką a wy w kącie za pokute I broń Boże żeby były jakieś koncerty imprezy w stalowej sceniczne bo dla pieska za głośno a przecież nasi milusiscy bardziej mają wyoszczony słuch niż człowiek.

~gązo

AAnia nie zawsze ha ha

~jks

Proponuję włączyć o północy megafony ze szczekaniem i miałczeniem kotów. Ludziom już się w głowach poprzewracało . Niektórzy więcej wierzą w koty niż w ludzi

AniaXD

XXI wiek ale ludzie są głupi i znieczuleni na wszystko jak w średniowieczu umiech
Gązo jak już tak poprawiasz to powinieneś wiedzieć, że imiona pisze się z dużej litery umiech

~gązo

Gosć wiesz co piszesz to nie chodzi o nienawidzenia psów tylko o fakty ktore do ciebie nie docierają masz psa to twój problem ludzią też raz w roku chcą swiętować jak na całym świeciw w innych krajach tego problemu nie ma a w Stalowej problem jest dlaczego

koliii

Nie porównujcie zwierząt do ludzi. Idąc śladem obrońców można zakazać trucia szczurów bo to przecież też zwierzątka. Zatyczki do uszy zwierzakowi wsadzić i po problemie. Te wasze miłe kotki potrafią poobgryzać właściciela (przyjaciela) jak padnie na zawał w domu. "pies to pies - musi szczekać"

~Gość

Boże ludzie ile w was nienawiści do zwierząt co one wam zrobiły? Czytając te wasze komentarze przerażam się, a raczej przeraża mnie ludzkość. Ja rozumiem ze ma sie uczulenie na sierść itd no ale troszke serca. Jak można pisać że ,,jak jeden raz sie przestraszy to nic mu nie będzie"? To tak samo gdyby ,,jeden raz umarł nic mu sie nie stanie" Okażcie ludzie troche skruchy bo widząc co sie dzieje w świecie stwierdzam że ludzie zachowują sie gorzej niż zwierzęta... ;)

~Alojzy

Fajerwerki musza byc glosne jak sie psiaziom i kociarzom nie podoba to na wies wypad. Raz w roku pare minut i juz beda ustawiac innych. Takie petardy porzadne to powinien kazdy pisek i jego pan dostac pod nogi kiedy jeden robi kupke a drugi patrzy z fascynacja albo udaje ze nie widzi smiech2 jefyne lekarstwo na wyeliminowsnie chamstwa

~gązo

cały świat będzie swiętować a Stalowa Wola nie bo są pieski jaja to nie zzo masz psa to masz problem a dlaczego nie mogą bawić sie inni raz w roku wywieś do rodziny na wieś

~kurczak66

Według mnie nalezy walic co kto ma w zaasach i robic huk.Wiadomo Nadberezny przejadł pieniadze na place zabaw i brakło na fajerwerki.Co sie dziwic młody,głupi wydaje na nie potrzebne rzeczy ile sie da.Razem idziemy na dno .Moze utworza tu inne miasto bez długów.

~TakDlaHuku

Masakra. Z chodników i trawników robią kuwetę, dzieci po trawie nie mogę biegać bo kupa na kupie a teraz cisza nocna w noc sylwestrową. Proszę RAZ W ROKU

~TakDlaHuku

Masakra. Z chodników i trawników robią kuwetę, dzieci po trawie nie mogę biegać bo kupa na kupie a teraz cisza nocna w noc sylwestrową. Proszę RAZ W ROKU

~TakDlaHuku

Masakra. Z chodników i trawników robią kuwetę, dzieci po trawie nie mogę biegać bo kupa na kupie a teraz cisza nocna w noc sylwestrową. Proszę RAZ W ROKU

~TakDlaHuku

Masakra. Z chodników i trawników robią kuwetę, dzieci po trawie nie mogę biegać bo kupa na kupie a teraz cisza nocna w noc sylwestrową. Proszę RAZ W ROKU

~Sts

Za chwilę, nie będzie imprez, bo pieski, kotki, papuzki, świnki, bazanty, konie,krowy i osły, a tych coraz więcej

~terazmy

Popieram akcje Stalowa Wola bez pirotechniki hukowej, ja tez mam psa i juz od lat moj pies bardzo przezywaza wlasnie ten okres - musi byc na srodkach uspokajajacych. Dlatego mam nadzieje,ze Pan Prezydent (glosowalam na Pana) przychuli sie do naszej prosby.
A ci co chca koniecznie hukow niech jada na poligon.

~gązo

ania łapę to ma pies a nie dziecko myśl co piszesz

~Ania

Gdyby ludzie faktycznie strzelali tylko w Sylwestra to okej, ale gówniarze razem ze swoimi mało mądrymi rodzicami strzelają już tydzień przed Sylwestrem i kończą tydzień po! Fajerwerki fajerwerkami, ale może warto wprowadzić zakaz rzucania petard? To, że niektóre psy panicznie się boją, wiele z nich potrafi mieć zawał z tego powodu - obchodzi tylko właścicieli czworonogów. Dlaczego inni mają jakąś znieczulicę na to? Oburzenie pojawia się dopiero wtedy, gdy któremuś z Was małolat rzuci petardę pod nogi, wtedy jesteście pierwsi za tym żeby za to karać i zakazać tego. A największe halo robi się wtedy gdy dzieciakowi nie daj Boże oderwie łapę, wtedy też nagle z nikąd pojawią się osoby oburzone, które wcześniej miały serdecznie wywalone na ten temat. Więc może warto pomyśleć już teraz?

~allo

lewacka poprawność pierdnąć nie bo totalne ocieplenie strzelać nie bo rodzina się denerwuje Rodzina czyli jej członkowie jak pies kot itp bo to rodzina dla lewackio dżender

~gązo

miasto to nie wieś zasrane trawniki ichodniki jak spadnie śnieg dopiero widać ten syf gdzie ochrona środowiska karać i to surowo sylwester raz w roku i biedne pieski mają stresa do czego to dochodzi zwierzę wazniejsze jak człowiek

maciek22

Raz na ruski rok nie można strzelić petardą bo się pies boi, ale jak całymi godzinami (w normalny dzień) wyje i szczeka w mieszkaniu, to wielkie tłumaczenie, bo to tylko pies.

~Mateusz

Brawo dla Pana Prezydenta za ten przepiękny gest dla czworonogów. Pamiętajmy, że ludzie tak samo jak zwierzęta mają uczucia i trzeba ich szanować.

~Angel

Prąd ma zdrozec a komuś się laserów zachciało. Mamy ośrodek wojskowy uzbrojenia który prowadzi testy w roku i nikt nie narzeka że wszystko się trzęsie i huk niesamowity. Swoją drogą mogliby przygrzmocic w sylwestra na poligonie

~Aaa

Mam gdzieś te głupie psy i koty. Sam mam psa i nie przeszkadza mi że raz do roku będzie się bał. Sam szczeka dzień i noc wiec mnie też wolno postrzelac. Raz mu się w te noc nic nie stanie. Tyle w temacie

niemamkonta

Właściciele czworonogów, obrońcy czworonogów, przyjaciele i miłośnicy tychże zwierząt - zacznijcie sprzątać po tych zwierzętach, trzymajcie swoje kocury z pięknymi obrączkami, obrożami, kożuchami z daleka od placów zabaw i piaskownic dla dzieci, czyśćcie i odsmradzajcie windy i klatki schodowe po mokrych i brudnych, i cuchnących zwierzętach. Nie każdy musi wdychać ten odór mokrego i śmierdzącego psa czy kota, który lezie lub jedzie windą po spacerze w deszczowy dzień. Piaskownice są dla dzieci, żeby mogły się w nich bawić, a nie służą za kuwetę dla niejednego kocura wyprowadzanego na smyczy bądź wypuszczanego samopas na spacer. To samo tyczy się psów i ich właścicieli. Nie każdy też sobie życzy, żeby kocisko łaziło po samochodzie, odbijało brudnymi łapskami ślady na karoserii lub właziło gdzieś pod silnik. Zacznijcie może najpierw od siebie i szanujcie tych, którzy zwierząt nie lubią, są uczuleni na ich sierść, nie znoszą ich smrodu, zacznijcie po nich sprzątać i odpowiednio je pilnujcie, a dopiero później żądajcie żeby wszyscy dookoła się im kłaniali i je szanowali.

~Kefir55

nie dość że srają po mieście to jeszcze nie można sobie RAZ DO ROKU strzelić petardą bo się boją.

Zabierajcie te swoje zasrane szczury i jedzcie w Bieszczady (i nie wracajcie).