Przychodnia nr 6 przejdzie termomodernizację

Image

Miasto wykona termomodernizację Przychodni nr 6, zlokalizowanej po sąsiedzku przy Spółdzielczym Domu Kultury.

W ramach tego zadania zostaną wykonane roboty budowlane w zakresie termomodernizacji budynku przychodni m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych metodą lekką- mokrą, ocieplenie stropodachu, wymianę ślusarki stalowej, wymianę części okien, wykonanie opaski wokół budynku, remont zadaszeń nad wejściami, wymianę orynnowania i obróbek blacharskich, wymianę instalacji odgromowej i opraw oświetleniowych.

Zakładano, że sfinansowanie tego zadana będzie kosztować około 640 tys. zł. Jak się jednak okazało po otwarciu ofert, miastu na tym zadaniu uda się nawet zaoszczędzić. Do magistratu napłynęło aż 9 ofert (między 468 a 673 tys. zł). Co ciekawe 3 najtańsze z nich nie przekraczają 500 tys. zł. Każdy z wykonawców gwarantuje udzielenie 5- letniej gwarancji i rękojmi. W najbliższym czasie zapadnie decyzja co do wyboru firmy. Przy ocenie ofert głównym kryterium będzie cena. Inwestycja ta jest dofinansowana ze środków unijnych.

Wykonawca będzie miał za zadanie zrealizowanie wszystkich prac do końca sierpnia 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mokradla221

Mozesz dokladnie te rachunki pokazac na forum bo nie za bardzo w to wierze .Czy to maly dom jest czy blok?Mi chodzi o budynki z grubym murem bo z cienka plyta betonowa to chyba oplaca sie ocieplic.

~olo

Do manekin, o czym ty wypociles budynek przychodni ne jest wlasnoscia prywatna. Po drugie nie ogladaj tej telewizji tzw. fake news TVN bo cie tak oglupili ze robisz za blazna. Prad w przyszlym roku nie tylko nie zdrozeje a wrecz odwrotnie staniee zwlaszcza dla gospodarstw domowych. Do mokradla 411, lemingu ja mieszkam na osiedlu HUTNIK i od czasu kiedy ocieplilem moj dom rachunki za ogrzewanie mam 50 procent nizsze.

manukun

Miasto ociepli prywatny budynek. Już wiecie, dlaczego czekają was podwyżki opłat od stycznia?

~mokradła411

Te obklejanie styropianem domow to głupota.Zimy sa ciepłe,a te styropianowanie to wyciaganie od ludzi kasy.Dom o scianach pół metra grubosci od czasow wojny do rzadow Zbereznego nie byl ocieplony i jakos nie zawalił sie ani nikt nie marzł.Banda urzedników wmawia ze dzieki stryropianowi beda mniejsze oplaty za ciepło,ale to jest taka sciema .Rachunki za ogrzewanie dalej sa takie same i społdzielnia nie chce sie wytłumaczyc dlaczego.Mozecie zapytac sie kogos kto mieszka w takich starych domach a teraz ocieplonych,czy ma miniejsze rachunki za ciepło.Jak ktos ma dane to niech poda ile mniej albo wiecej płacą ludzie za ogrzewanie w przedwojennych domach?Ten temat jest nie lubiany przez urzednikow.

~dana

Mam zapytanie dotyczące modernizacji,czy będzie zainstalowana winda? Jest to sprawa bardzo istotna dla chorych ludzi którzy nie mogą wyjść na piętro?

~cenzura

Czy poprawi się również obsługa wewnątrz? Szczególnie przy badaniach okresowych? Na zapytanie "do której neurolog będzie przyjmował" (bo mamy jeszcze kilka innych badań o różnych godzinach), słyszymy, że jak nie przyjdziemy raniutko, to "pan doktor nie będzie na nas czekał". Pytam jakie są godziny pracy doktora, słyszę, że to nie powinno mnie interesować. Nam szef nie daje wolnego na badania więc przychodzimy "raniutko" Pan doktor spóźnia się ponad godzinę (tak dokładnie to nie wiadomo, bo na drzwiach mimo obowiązków, nikt nie napisał kto, kiedy i w jakich godzinach raczy pracować. JAJA?

~Melisa

Fantastycznie, Pan Prezydent dotrzymał słowa. Dziękujemy!

~ja 2

Czyją własnością jest budynek? Czy należy do zasobów miejskich? Na jakich zasadach jest "wynajmowany"? Opozycjo - nareszcie działaj.

~ja 2

Czyją własnością jest budynek? Czy należy do zasobów miejskich? Na jakich zasadach jest "wynajmowany"? Opozycjo - nareszcie działaj.

~edziu

Do wasyl, gdybys cicho siedzial nikt by nie wiedzial ze jestes idiota, moj blok juz z 10 lat jest ocieplony i place za ogrzewanie polowe tego jak placilem przed ociepleniem. Przy okazji moj blok wyglada jak by o polowe lat byl mlodszy i piekie wyglada. Po za tym z rozporzadzenia UNIIeuropejskiej do 2020 wszystkie bloki i bdynki uzytecznosci publicznej musza byc ocieplone. Bo jak nie to ty bedziesz placil milionowe kary w przyszlosci jak nie masz pojecia o niczym to milcz.

~Mieszkaniec

Miasto inwestuje w budynki które są Medyka.
Gdzie mogę zgłosić swój budynek do remontu?

~gązo

Zośka tylko się nie popłacz z tej dobrej nowiny

~wasylos

Te obklejanie styropianem domow to głupota.Zimy sa ciepłe,a te styropianowanie to wyciaganie od ludzi kasy.Dom o scianach pół metra grubosci od czasow wojny do rzadow Zbereznego nie byl ocieplony i jakos nie zawalił sie ani nikt nie marzł.Banda urzedników wmawia ze dzieki stryropianowi beda mniejsze oplaty za ciepło,ale to jest taka sciema .Rachunki za ogrzewanie dalej sa takie same i społdzielnia nie chce sie wytłumaczyc dlaczego.Mozecie zapytac sie kogos kto mieszka w takich starych domach a teraz ocieplonych,czy ma miniejsze rachunki za ciepło.

~emil

Kiedy przechodze kolo tej przychodni i SPOLDZIELCZEGO DOMU KULTURY to tam juz widze 22 wiek piekna ta cala otoczka.

~......?

Czy to miasto jest właścicielem budynku? Czy "Medyk"?

~olo

Kolejny wielki sukces PANA PREZYDENTA L.N. a i tak spotka go za ta inwestycje atak lemingow.

~Zośka

W końcu. Brawo Panie Prezydencie!!