Wigilia Miejska na Placu Piłsudskiego

Image

W niedzielę w Stalowej Woli, dla mieszkańców miasta, zorganizowano Wigilię Miejską.

Przybyło nań wielu mieszkańców. Tradycyjnie już miało miejsce przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju, obrzęd wigilii katolickiej, łamanie się opłatkiem, wieczerza wigilijna oraz śpiewanie kolęd.

Świętowanie rozpoczęło się już rano. W stajence „zamieszkała” Matka Boska, święty Józef, pastuszkowie, a także żywe zwierzęta. Aktorzy przyjechali do nas z Kochan, gdzie od kilku lat odbywają się legendarne już jasełka.

Wigilii towarzyszył jarmark, na którym można było zaopatrzyć się w świąteczne akcenty, choinki, ozdoby, prezenty. Wieczorem mieszkańcy, wraz z artystami, mogli pośpiewać kolędy. Ogłoszono również zwycięzcę konkursu na najciekawszy list nt. „Co Miasto Stalowa Wola powinno otrzymać od Świętego Mikołaja?”. Takich listów w magistracie musieli w tym roku przeczytać aż 103. Wyróżniony został list pisany wierszem, a ułożony przez uczniów klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12. Autorzy, wspólnie z Prezydentem Miasta, rozświetlili miejską choinkę.

Wśród śpiewających kolędy usłyszeć można było zespoły wokalne kierowane przez siostrę Ewę Kitlińską: Scholę Dziecięcą „Florianki” oraz Scholę Młodzieżową „Misericordias”, a także Grupę Kolędniczą z Jastkowic.

Tradycyjnie już nie zabrakło kuchni polowej, która częstowała bigosem, a po zakończeniu Obrzędu Wigilii Katolickiej, kapustą z grochem.

Materiał video

Przewiń do komentarzy











































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~PAW

Jak spierniczyli maszt na rondzie i runoł to też usiłowali zwalić na wandali. Teraz kolej z pawiem . Tak to jest jak jakiś pociotek misiewcz robi coś o czym ma blade pojęcie jak większość PiSowskich fachowców.

~Pawik

To prawda jestem taksówkarzem jeździłem nocą i ile razy tamtędy przejeżdżałem to widziałem paw tak migotał jak dla dyskotece światła. Także latarnie uliczne w pobliżu .

~Pawik

To prawda jestem taksówkarzem jeździłem nocą i ile razy tamtędy przejeżdżałem to widziałem paw tak migotał jak dla dyskotece światła. Także latarnie uliczne w pobliżu .

~@seba

Nie wandale uszkodziły pawia tylko całą noc migotał paw nie wiem czy z mrozu czy z nieporadności fachowców elektryków, bo zaczyna się robić to samo co ze Stadnina koni w Janowie takich mamy PiSowskich fachowców prezesi biorą odprawy wielotysięczne i zmieniają stołki jak w Hucie. W całym mieście nie wszystkie latarnie świecą tylko pseudofachowcy podjeżdżają z migającymi kogutami na samochodach i z rękami w kieszeni debatują. Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze...?9

~@seba

Nie wandale uszkodziły pawia tylko całą noc migotał paw nie wiem czy z mrozu czy z nieporadności fachowców elektryków, bo zaczyna się robić to samo co ze Stadnina koni w Janowie takich mamy PiSowskich fachowców prezesi biorą odprawy wielotysięczne i zmieniają stołki jak w Hucie. W całym mieście nie wszystkie latarnie świecą tylko pseudofachowcy podjeżdżają z migającymi kogutami na samochodach i z rękami w kieszeni debatują. Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze...?9

~seba55

Jacys wandale uszkodzili w nocy pawia.Czy jest tam jakis monitoring?

~Pawik

A świecący paw puścił pawia i już nie świeci...

~@Aleksander

A ja mogę dołączyć fotkę z takim
banerkiem wyborczym Aleksandra o kilku imionach tu wypisywanych😛

~car

Macie smutne życie jak znajdujecie czas na siedzenie tutaj i pisanie głupot.

~Do Aleksandra

Aleksander przestań już tak się szmacić bo następnym razem skieruję się do ciebie po nazwisku😋

~stach

Pomylka w poprzednim komentarzu nazwisko tego hejtera z sejmik wojewodzkiego zaczyna sie na litere ''p''.

~stach

Do balbina, byl taki jeden co pracowal w sejmiku wojewodzkim i caly dzien pisal hjterskie wypociny az go w koncu zlapali na goracym uczynku i wylecial z tego sejmiku na morde. Wiecie wszyscy o kim komentuje jesli nie to powiem tak jego nazwisko zaczyna sie na litere'' k''. A prokuratura wiedzac o wszystkim nic mu nie zrobila bo gdyby za wypociny karano to co z miliardowymi zlodziejami.

~Balbina

Właśnie kolega ma zgłosić do prokuratury by zainteresowała się z jakiego IP pochodzą te wpisy wychwalające L. N. bo wszystko wskazuje że to ten sam pisdek opłacany z naszych podatków zamiast pracować siedzi w pracy i wyżywa się na służbowym kompie za co poniesie konsekwencje👍

e2rds

Do stach, jeszcze jedno, słowa prawie pierwszy raz w tym temacie użyłeś ty, ja ci wytłumaczyłem czym się różni mądry od prawie. Powodzenia.

e2rds

stach, skończyłem z tobą dyskusję w tym temacie, bo to daremny trud żebyś coś zrozumiał z tego co napisałem, niektórzy są niereformowalni. Życzę wesołych świąt.

~Bubu

stach, czy jak ci tam. Weź się za robotę urzędnicza szmato, a nie cały czas kurewko siedzisz i klepiesz te swoje mądrości.

~stach

Do e2rds, czy gdybym ci napisal ze jestes prawie madry to podobalo by ci sie to przeciez to jest zwyczajny hejt. Tyle hejtu co ty wylales na sympatykow partii PIS to chyba nikt inny na tym portalu nie wylal i o tym pamietaj. Jezeli chcesz byc dobrze traktowany i zeby ktokolwiek twoje wpisy traktowal na powaznie. Co tobie przeszkadza ze mieszkancy naszego miasta sa zachwyceni ta wigilia. A nie przeszkadza ci ten hejt wylewany przez lemingow na temat tej wigilii. O czym ty piszesz ze nie traktujcie obecnego pezydenta jak bostwo to co uwazasz ze za te wspaniale zeczy ktore robi przeciez dla mieszkancow to powinnismy go hejtowac. Dobrze wiesz ze sa hejterzy ze nawet jak by kazdemu mieszkancowi kilogram zlota wreczyl do reki to dalej beda go hejtowac. Z tym trzeba walczyc wsystkimi silami w naszym miescie, moze teraz cos zrozumiesz.

~Legion

Jak będę atakować Lucjusza inni będą atakować. Jak będę go chwalić inni będą atakować. Tak to już jest w tym kraju.


Nothing breaks like A heart

e2rds

Do stach, tobie faktycznie w głowie pomieszało się, pokaż mi chociaż jeden mój wpis w którym piszę, że sympatycy PiS to chamstwo. Już napisałem ci że jesteś prawie mądry, teraz z czystym sumieniem mogę cię jeszcze nazwać kłamcą bo kłamiesz. Napisałem, że było fajnie i nadal jest i na tym należy zakończyć. Czytaj ze zrozumieniem i nie unoś się bo jeszcze odlecisz i będę miał to na sumieniu. A z tymi zachwytami, przecież to jest głupie i naiwne i myślę po stylu pisania, że to pisze jedna i ta sama osoba. Lucjusz Nadbereżny jest bądź co bądź Prezydentem Stalowej Woli i nie smarujcie go tak grubo wazeliną i choć nie jest moim idolem, to przynajmniej odrobina szacunku mu się należy i traktujcie go jak Prezydenta, a nie jak bóstwo.

~stach

Do e2rds, ja ciebie nie obrazam bo wierze ze jestes emerytem i ze wzgledu na wiek oszczedzam cie. A ty emerycie obrazasz mnie a potem piszesz ze sympatycy PIS to chamstwo. A teraz emerycie co ci przeszkdza ze mieszkancy sa zachwyceni ta wigilia w naszym miescie. Ja sie im nie dziwie bo to byla wspaniala wigilia jedna z najlepszych w historii naszego miasta. Mlodzi ludzie maja male dzieci i kiedy te dzieci widza te piekne dekorcje na tym placu to sa szczesliwi. Ty jako emeryt pewnie nie pamietasz jak byles malym dzieckiem jak cie cieszyla choinka BOZO NARODZENIOWA w domu. Jak emeryt moze pisac do kogos czy was pogielo czy ty czasami nie jestes zwyczajnym propagandzista pseudo opozycji z ktorej sie wszyscy smieja. O jakich hejtach ty emerycie piszesz bo jedyny hejt to twoj wpis.

~Polak

Nie nie jestem jego żona tylko zwolennikiem zagorzałym PiSu i talentu pana LN

~sasiadskarpa

Wydaje mi sie że te głupie wpisy wychwalajace Nadzbereznego to sprawka jego żony .On może nawet o tym nie wiedzieć. Wpisy -Brawo Panie Prezydencie!!!!już niedługo Prezydent Polski!!!Brawo Lucjusz Nadberezny!

e2rds

~Teresa
Brawo Panie Prezydencie!!!! Gratulujemy!! Wspaniałe dekoracje, cudowna atmosfera. Tego brakowało w naszym mieście. Niech żyje najlepszy prezydent Stalowej Woli a już niedługo Prezydent Polski!!!
~Łosiek
Niech zyje PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREZNY!! Wybitna gala
~Bucia
PiS jest cudowny. Wszyscy co myślą inaczej nie są Polakami.
~Małgorzata
Ja dodam, że PiS jest najlepszą partią na świecie. W końcu doprowadzają nasz kraj do potęgi. Tu Bije Serce Europy i my musimy być z tego dumni a PiSowi dziekować, że nas wyzwolił.
~Monia
Będąc tam czułam się jak w bajce. Czy potrzebne cos wiecej do komentowania? Wszystko dzieki Prezydentowi L.N. Gratulujemy i życzymy sukcesów!
~Nina
Przecudowna gala i Jarmark. Brawo Lucjusz Nadberezny! Ale przed chwilą szłam i pałacyk nie świeci:(
~Lili
Szczurs7 zobacz sobie przecudowną przemowę z reportażu wideo Pana Lucjusza.

Czy aby was tak piszących nie pogięło, przecież takimi wpisami ośmieszacie i siebie i Luciusza. Nawet jak komuś taka wigilia nie podoba się i coś złego napisze, to i tak to przynosi mniej zła, ale takie wasze hejty po niebiosa są mocno śmieszne i do tego bardzo głupie. Było fajnie i nadal jest i na tym należy zakończyć.

~Informator

Szczur był nawet można było zamienić z nim kilka słów i zapytać o pewne rzeczy jest blisko ludzi i to jest jedna z jego najważniejszych cech

~Lili

Szczurs7 zobacz sobie przecudowną przemowę z reportażu wideo Pana Lucjusza.

~szczurs7

Ci co krzycza brawo Lucek sa glupcami bo nigdzie go tam nie bylo na wigili.

~Polak

Nina bo o 17 czy o któreś włączają iluminacje nie są zsynchronizowane z latarniami

~Edzio

oj brawoo brawoo cudooooo nie posrajcie się ci co w doopie byli i goowno widzieli

~Nina

Przecudowna gala i Jarmark. Brawo Lucjusz Nadberezny! Ale przed chwilą szłam i pałacyk nie świeci:(

~@edeki

I jeszcze dopisz sobie takie piękności jak Bartoszek i ostatnio wszechobecny Sebastian🥂