Remisowa sobota podopiecznych Wojciecha Fabianowskiego

Stalówka w sobotę rozegrała dwa mecze towarzyskie z trzecioligowymi drużynami. Trener naszej drużyny po raz kolejny dał szansę dużej liczbie juniorów.

W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym o godzinie 11, drugoligowiec podejmował Wisłę Puławy. Gospodarze fatalnie weszli w to spotkanie, bowiem już po 25 minutach przegrywali 0-3. Wynik utrzymał się do przerwy. Na zmianę rezultatu zgromadzeni widzowie musieli czekać do 56. minuty, gdy Piotr Mroziński pokonał Krzysztofa Kurka i było 1-3. Kolejne bramki padły dopiero w końcówce, a ich strzelcami byli już tylko gospodarze. Najpierw w 86. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Jakub Konefał, a cztery minuty później wyrównał Grzegorz Janiszewski i ustalił wynik meczu.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 3-3 (0-3)

Bramki: Mroziński (56), Lebioda (86), Janiszewski (90) – Zuber (4), Zmorzyński (15), Stanisławski (25)

Stal Stalowa Wola: Konefał – Wieprzęć, Czajkowski, Janiszewski, Sobotka, Kitliński, Stasiak, Mroziński, Trąbka, Dziubiński, Łętocha oraz Buczek, Lebioda. Wisła Puławy: Socha – Król, Poznański, Pielach, Barański, Supryn, Maksymiuk, Puton, Zmorzyński, Zuber, Stanisławski oraz Kurek – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Kusal, Kobiałka, Chudyba, Litwiniuk, Kobiałka, Popiołek, Żelisko, Mażysz.

Druga potyczka sparingowa Stali Stalowa Wola nie przyniosła wielu bramek. Skład w tym meczu składał się głównie z juniorów. Wynik meczu szybko otworzył Andrzej Trubeha. Z czasem szkoleniowiec Stalówki decydował się dawać szansę kolejnym juniorom. Do wyrównania na cztery minuty przed końcem meczu doprowadził Jakub Stępień, ustalając rezultat spotania.

Stal Stalowa Wola – Stal Kraśnik 1-1 (1-0)

Bramki: Trubeha (12) – Stępień (86)

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, zawodnik testowany, Mazurek, Grasza, Mistrzyk, Pietras, Śpiewak, Marut, Urban, Trubeha oraz Siudak, Moskal, Pawłowski, Bosak, Chmura, Kuchyt.

Stal Kraśnik: Ciołek – Gąska, Pietroń, Mazurek, Świech, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Skrzyński, Koneczny, Drozd oraz Dąbrowski, Wójtowicz, Stępień.

Kolejne mecze sparingowe Stali Stalowa Wola już w najbliższą środę o godzinie 13, kiedy to Stalówka zagra z Radomiakiem Radom. Drugi mecz towarzyski drugoligowiec rozegra ze Stalą Gorzyce o 18.