Z lotu ptaka spojrzenie na miasto

Image

W sobotę w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli otwarto nową wystawę, na której można zobaczyć zdjęcia naszego miasta wykonane „z lotu ptaka”.

Autorem zdjęć jest Rafał Bieńkowski, który każdego dnia na fanpage’u Stalowa Wola z lotu ptaka zamieszcza aktualne zdjęcia zrobione na ogół danego dnia przy pomocy drona.

Rafał Bieńkowski o sobie i o swojej pracy mówi:

Przygodę z fotografią rozpocząłem w 2005 roku jako członek miejscowego klubu motoryzacyjnego. Fotografowałem i filmowałem auta sportowe i zabytkowe. Wkrótce rozpocząłem naukę w Wyższej Szkole Filmowej w Warszawie pod dyrekcją Bogusława Lindy. Swoje umiejętności wykorzystywałem pracując w dwóch lokalnych telewizjach.

Autor swoją pracę wykonuje z pasją i tak naprawdę trudno powiedzieć czy raczej nie jest odwrotnie, czy pasja nie stała się sposobem na życie.

W maju 2015 roku uzyskałem Świadectwo Kwalifikacji Personelu Lotniczego wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Są to uprawnienia pozwalające na legalne poruszanie się dronem w dozwolonych miejscach. Stronę „Stalowa Wola z lotu ptaka” założyłem w 2014 roku i od tamtego czasu regularnie publikuję zdjęcia naszego miasta dając tym samym radość mieszkańcom i rodakom, którzy mogą zobaczyć swoje rodzinne strony z niecodziennej perspektywy. Nie uważam się za artystę, po prostu robię to co lubię- mówi Rafał Bieńkowski

.

Przewiń do komentarzy






















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~archeolog

Może Rafał zajął by się skanowaniem laserowym ?

~lesnik

Do Polak, wiem ze drzewa wycinane w polskich lasach trafiaja do NIEMIEC ale nie tylko tam bo do innych krajow tez.

manukun

@lesnik
Tu też obrzucasz wszystkich gównem, niczego do rozmowy nie wnosząc? Zaprzeczasz wycinkom drzew, chociaż każdy doskonale ja widzi. Co jeszcze wymyślisz, żeby rozmyć temat?

~Polak

Do leśnik---------te wycięte drzewa jadą do Niemiec.

~lesnik

Do art dekor, a moze dekorator lemingu hejterze a czy ty lysales kiedys o gospodarce lesnej. Wycince drzew a potem nowych zasadzeniach tak sie robi n calym swiecie a ty sie kompromitujesz brakiem podstawowej wiedzy. Idz do lasu i powiedz tym lesniczym co pilnuja ej wycinki ze co wy robicie to zasadza ci takiego kopa ze ju nigdy do lasu nie pojdziesz. Pamietaj twoje wypociny czytaja tez lesnicy co maja za zadanie pilnowac tej wycinki bo lasy na tych wycinkach zarabiaja miliony. Albo jeszcze lepiej idz do tej firmy IKEA i powiedz im dlaczego tak duzo drzewa trzymaja na swoim terenie to zobaczysz co sie stanie.

~botanik

Fotografując codziennie miasto i okolice,utrwala historię,a może też niekorzystne zmiany,które chciałby ktoś ukryć.

~Kajtek

Ten portalik jest jedyny w swoim rodzaju. W każdym temacie ktoś patykiem grzebie w goownie i próbuje nim trafić innego umiech

Brakuje tu tylko trzech groszy z orzeszkowego pershinga umiech

~@Lotnik

Latacz-ó

Jak to wygląda w praktyce? Z tego co wiem, to Fanpage hobbystyczny, a Ty kupił byś drona za 50k i latał nim za free? Albo ryzykował byś rozbicie go dla dobrego kadru czy ujęcia? Jak tu już ktoś napisał: "Jakby powiedział, że lata dronem za 50 tys to byście pisali, że się przechwala i że taki dron sam zrobi dobre zdjęcia," umiech Co do schabowego czy rosołu, wcale nie powiedziałem, ze mi nie smakuje! Wręcz przeciwnie.

~@Lotnik

Latacz-ó

Jak to wygląda w praktyce? Z tego co wiem, to Fanpage hobbystyczny, a Ty kupił byś drona za 50k i latał nim za free? Albo ryzykował byś rozbicie go dla dobrego kadru czy ujęcia? Jak tu już ktoś napisał: "Jakby powiedział, że lata dronem za 50 tys to byście pisali, że się przechwala i że taki dron sam zrobi dobre zdjęcia," umiech Co do schabowego czy rosołu, wcale nie powiedziałem, ze mi nie smakuje! Wręcz przeciwnie.

~Art deco

Niech pokaże na zdjęciach jak niszczą lasy.Dron wszystko dojrzy oj dojrzy.

~smogu

smogusiu - ale to chyba tylko ekologiczne chmurki

~smogu

smogusiu - ale to chyba tylko ekologiczne chmurki

~Smog

11 -te zdjęcie od góry,ciekawe dla ekologów.

~Hehe

Jakby powiedział, że lata dronem za 50 tys to byście pisali, że się przechwala i że taki dron sam zrobi dobre zdjęcia, nie trzeba mieć umiejętności. Jak chce pokazać, co potrafi niech polata zwykłym dronem cwaniak.

~Latacz

Te @Lotnik. Nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie i walniesz Wilgą w wieżowiec.

Jeden gość napisał, że zdjęcia są kiepskiej jakości i jak chce się robić je profesjonalnie to niestety trzeba większa matrycą - a nie taką jak jest w tym droniku za 3000 zł. Kupuje się drona za 50 000 i on wozi lustrzankę. Ale wtedy trzeba coś umieć. A nie wylecieć dronkiem nad stalową , poobracać się i walnąć 350 zdjęć z czego wyjdą znośnie 2 albo trzy.

Drugi gość skrytykował aspekt polityczny na wystawie "artystycznej". Ma do tego prawo bo to nie miejsce ani pora na takie polityczne afiliacje.

A jak ci @lotnik nie pasuje polska mentalność to wsiadaj w Wilgę i spieprzaj nią na Tempelhof. Dołacz do grupy POwców i powiedz, że jesteś prześladowany w Polsce bo ci rosół i schabowy nie smakuje.

~Denim

jest taki jeden w stalowej artysta zazdrośnik którego "wszyscy kopiują" pewnie wali tu hejtem umiech

~Greg

Arti , matka w8e ze cpiesz?

~mama

noi co takiego się stało nie pasi to nie ogłądaj zawsze macie coś nie tak jak ktoś to coś

~@Lotnik

Czyli gościu od drona robi się popularny umiech bo jak już hejty lecą to jest zazdrość jezyk bo wystawę miał, bo ktoś o nim napisał. Opluć, zgnoić, napisać coś, miedzy rosołem a schabowym. (Plucie jadem z polskim sumieniem w zgodzie, Potem klepane "Panie nie jestem godzien")

Amen

~miszkaniec

I już Arti wyskoczył z mową nienawiści czyli jest jak zwykle

~Arti

Ja też uważam, że to tylko dron, którym zrobi zdjęcie, nie trzeba być mistrzem fotografii aby takie zdjęcia zrobić, ani kończyć szkoły. Ciekawe jakby wziął lustrzankę. Wiadomo, że efekty zdjęć z lotu ptaka są ciekawe, czy też potrafi robić ciekawe zdjęcia z ziemi ? Najbardziej mnie jednak razi to, że ten pan dziękuję ONRowi !! na swoim FB, jak pan może dziękować stalowym patriotą ?? przecież to stowarzyszenie w których są ONRowct, młodzież wszechpolska i ta najgorsza część narodowców. Przypominam panu, że młodzież wszechpolska wystawiała AKTY ZGONU dla ptrezydentów miast. PRECZ Z ONR I MW

~hutnik

do mieszkaniec: chyba nie jeździsz po Europie. Gwarantuję ci są ładniejsze miejsca.

~mieszkaniec

Po obejrzeniu tej wystawy jestem pewny ze mieszkam w najpiekniejszym miescie w POLSCE a moze i EUROPIE.

~Agent 007

Dron szpieg.Fajne.

~Amator ;)

żal.pl - Panie "fotografie" chyba rozpiętości tonalnej a nie finalnej. Jak byś Pan latał cos dronami to byś Pan wiedzial czemu taki a nie inny Panie Ż.

~Grzegorz

Zdjęcia super. Śledzę na FB. Gratuluję pomysłów. Pozdrowienia dla Rafała umiech

~Toja

Sympatyczne,przyjemne fotografie mojego miasta,dziękuję i popieram takie pasje

~żal.pl

Jako fotograf oceniam zdjecia jako raczej słabe. Brak rozpiętości finalnej, a sama obróbka jest przesadzona i zdjęcie wygląda nienaturalnie. Zastanawia mnie to podniecenie jego "twórczością" gdzie wykorzystuje do tego starego mavica, a wcześniej phantoma wyposażone w matrycę jak w telefonie. Niech podepnie lustro i dużego hexa wówczas zdjęcia wyjdą bardzo ostre o odpowiedniej ekspozucji. A nie dronem za 3000zl.

cdn..

sympozjum kartograficzne?

~literat

Chyba wszystkich zdjęć nie pokazał,te z przybliżenia.