Były proboszcz z Lipy skazany za molestowanie chłopców
Opublikowano: 5  Lutego  2019

We wtorek rozpoczął się proces w sprawie Stanisława M., byłego już proboszcza z Lipy. Mężczyzna przyznał się do molestowania chłopców i sam zaproponował wymiar kary.

3 lata pozbawienia wolności. Taką karę dla samego siebie zaproponował 57- letni kapłan, a prokuratura i sąd przychylili się do tego wniosku. Stanisław M. od maja ubiegłego roku przebywał w areszcie. Mężczyzna przyznał się we wtorek do molestowania trzech chłopców mających mniej niż 15 lat.

Sąd Rejonowy w Stalowej Woli, gdzie miało toczyć się postępowanie sprawę więc zakończył. Więcej rozpraw nie będzie. Pedofil ma również pięcioletni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, nie będzie też mógł uczyć dzieci, ani mieć z nimi kontaktu.

Przypomnijmy: Stanisław M. w maju 2018 roku otrzymał 4 zarzuty. Dotyczyły one doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innej czynności seksualnej. Stanisław M. został zatrzymany 8 maja 2018 roku. 9 maja został przesłuchany i nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Proboszcz z Lipy został aresztowany na 3 miesiące. Później ten areszt mu przedłużano. Do molestowania chłopców dopuścił się na przestrzeni lat 2001- 2018. W tym czasie pełnił funkcję proboszcza parafii w Otroczu i w Lipie. „Wpadł” po tym jak jeden z ministrantów w Lipie poskarżył się na proboszcza (który przycisnął go do ściany w zakrystii, a następnie dotykał jego miejsc intymnych), mamie i wikaremu w szkole. Szkoła nie zlekceważyła słów chłopca i zgłosiła sprawę organom ścigania i kurii.

Stanisławowi M. groziła kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Łącznie w więzieniu spędzi 3 lata.

 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

~obywatelu
Kosciół to nie żadna wspólnota, barany to inna zgraja a pastuchy to inna. Pastuchy chca żeć na koszt baranów a barany mają ich w doopie i nie chcą już im kasy dawać jak jeszcze 20 lat temu.
Dodano: 12  Lutego  2019  09:54:21
~@Zorro
Biedroń w przeciwieństwie od zboczków w sutannach miał odwagę przyznać się do swojej odmienności i nie jest pedofilem .
Już lepiej niż zboczki księża w szkołach nikt nie wyedukuje i nie ma się co rzucać jak desperat.
Dodano: 11  Lutego  2019  22:45:07
~Zorro
Moze zapisze sie do Biedronia I bedzie edukowal dzieci robta co chceta. Wielu chetnych czeka na mlody narybek do korzystania.
Dodano: 11  Lutego  2019  19:48:06
~obywatel
kosciol to wspolnota ludzi wierzacych ,wg. oficjalnych danych w Polsce jest 34 miliony katolikow , ktorzy pracuja i placa podatki w ten sposob utrzymujac panstwo i tych co pluja na Kosciol.
Dodano: 11  Lutego  2019  19:08:37
~do Zumba
Właśnie tak przede wszystkim księża postępują. Normalni meźczyźni szukają sobie kobiet do zaspokajania chuci, księżom wpojono w seminarium że współżycie z kobieta to grzech mimo że do XI w wszyscy mieli źony. Jak trzeba być tepym czlowiekiem żeby wierzyć że Bóg wymaga od kapłana wstrzemięźliwości seksualnej z której rodzi się jedynie zboczenie. To faceci w czerni są największym zagrożeniem dla naszych dzieci, swieccy ida za takie czyny do wiezien nie na 3 lata a na 12, ksiądz nawet jak dostal te 3 odsiedzi może z rok a potem zostanie przeniesiony i nadal bedzie robił to samo tylko ostrożniej, teraz bedzie gwalcił i molestował niemowy w sierocińcu. Ciekawe dlaczego oni tak chetnie się kręcą koło bidulow, szczególnie z niepelnosprawnymi dziećmi?
Dodano: 10  Lutego  2019  07:06:58
~Zumba
Tak ksieza nie postepuja, to dewiacja seksualna nim kieruje. Nie ponuje nad zboczeniem I to sa owoce zboczenia.

Gdy zboczeniec w dowolnym srodowisku zaspokaja swoje dewianckie potrzeby to jest o ta sama przyczyna, zboczenie seksualne i tyle.

Nie mozemy promowac akceptacji zboczen wsrod dzieci bo sie potem utwierdzaja w przekonaniu ze wszystko co dla nich jest przyjemne jest akceptowalne przez normalne spoleczenstwo.
Dodano: 9  Lutego  2019  21:43:32
~Nest
~PatrykSoroka, dla ciebie to chyba sam bóg? Jeśli tak ci na tym szamanie katolskim zależy, to idź mu obciągnąć, na pocieszenie. Będzie Cię, ten zwyrol, miło wspominał w pudle dzięki temu. Jesteś debil, jakich niestety wielu w naszym kraju, i przez to te czarne darmozjady żyją sobie jak paczki w maśle, dojąc nas wszystkich z kasy. Co innego gdyby darli pieniądze tylko z takich idiotów jak ty, ale jest tak że nawet jeśli ktoś jest niewierzący, to jakaś część jego podatków idzie na kościół. A KOŚCIÓŁ POWINIEN, SIĘ UTRZYMYWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z DOBROWOLNYCH DATKÓW SWOICH WIERNYCH.
Dodano: 9  Lutego  2019  10:00:45
~@Paweł Soroka
Człowieku to jest chora niebezpieczna zagrażającą osoba.
Jestem za odizolowaniem takich ludzi.Nie karaniem.Już tym bardziej wyzywaniem.
Kogo obchodzi czy to ksiądz czy kosmonauta.Pytanie tylko jak celibat przyczynił się do wciąż odkrywanych podobnych tego rodzaju przypadków.
Dodano: 9  Lutego  2019  09:51:28
~do patryk
No i co z tego? Ksiądz czy piekarz, jeden h..
Dodano: 9  Lutego  2019  09:46:48
~PatrykSoroka
Ludzie opanujcie się i zastanówcie się jesteście obrzydliwi to jest ksiądz
Dodano: 8  Lutego  2019  23:20:07
~do Saturn
Ej....co to są ssaki lesne?
Dodano: 8  Lutego  2019  19:57:02
~obserwator
za krecenie wora w wojsku ile lat wiezienia sie nalezy
Dodano: 8  Lutego  2019  17:32:30
Najlepsze kawały to takie te Staszek robił sobie macanki jezdzil na ssaki lesne a lud nadal zanosi kasę do kosciola
Dodano: 8  Lutego  2019  16:53:46
~golive
Dobrze byłoby wprowadzić zwyczaj oczyszczania sukienkowych skazanych za czyny haniebne poprzez czytanie na terenie kurii listu pasterskiego podpisanego przez biskupa informującego o takim przypadku. Można by było przy tym wprowadzić też krótką modlitwę wiernych za grzesznika!
Dodano: 8  Lutego  2019  16:49:32
~@Pateyk Sroka
Obrzydliwe to jest jak bezkarnie obrażają nasze dzieci i rodziców.
Dodano: 8  Lutego  2019  16:33:10
~@Danuta
W tej sprawie interesu nie miał.
Może mu tylko nie na rękę,że szkoła ma jeszcze gorszą opinię.W innych tak.Kłamal prokuraturę żeby ukryć swoje własne brudy i zaboedbania.Nie było to wśród sitwy specjalnie trudne dla niego.
Prawo jedno dla nich drugie dla nas.Nic nowego.
Dodano: 8  Lutego  2019  16:31:50
~PatrykSroka
Usuńcie to ze strony to obrzydliwe Że tak Księdza obrażacie
Dodano: 8  Lutego  2019  16:31:01
~do Marta
Chyba Cie cycki swędzą źe ksiądz da vhoc grosza z tych oplat za msze tym dzieciom. Ksieźa to chytre lisy, co mu dasz przepadło jak kamień w wodę.
Dodano: 8  Lutego  2019  16:14:38
~Danuta
Myślę że ten dyrektor jest w potrzasku bo nie widzę jego interesu w tym źeby kryć jakiegos zboka w sutannie. Czasem jest tak źe jak sprawa z góry jest przegrana trzeba milczeć. Współczuję wszystkim dyrektorom którym biskup podrzucił smierdzące jaja w postaci podejrzanych o molestowanie księźy do nauczania religii w szkole którą kierują. Trudno walczyc z wiatrakami , to panstwo konkordatem załatwiło nam ten cyrk.
Dodano: 8  Lutego  2019  16:12:11
~do wojtek
Wojtuś nie piskaj!
Dodano: 8  Lutego  2019  16:07:31
~wojtek
Do redaktora wpisu o ksiedzu z Lipy.Dokad to bedzie widnialo jako wiadomosc dnia???
Dodano: 8  Lutego  2019  16:00:17
~@Danuta
Z Dyrektora też niezły pożeracz.Mnie chciał straszyć sądem.Tylko przestraszonych zabrakło .Ukryto nieprawidłowości i kłamstwa.Głupia sprawa ten dziennik elektroniczny.
Zostają ślady.Dlatego go nie otworzono,a sprawę umorzono.Kto by tu patrzył na to,że rodzicowi takie prawo przysluguje.

Nie wiem jak ten człowiek patrzy się na siebie w lusterku.Współczuję mu.
Dodano: 8  Lutego  2019  13:48:26
~Marta
Kolezanka zawiozła jej znajoma na pogrzeb syna i ojca co zgineli w wypadku, było glosno o tym wypadku w okolicach chyba Niska . Matka zmarla wczesniej a starsze dziecko jest u dziadkow. Po tej mszy przez prawie pol godziny ksiądz czytal intencje opłaconych mszy. Jak się czyta o poczynaniach księży molestujących gdzie nie można wszystkich oskarzac, to mysle sobie, ze te zebrane ofiary na pewno w ogromnej kwocie nalezalo przekazac temu dziecku jako sierocie i dziadkom? Mogla być symboliczna jedna msza, kto będzie chciał to się będzie za nich modlil bez zadnej opłaty. Może tak się stanie, ze ten ksiądz przekaze te pieniądze temu dziecku, wierzycie w to? bo ja po cichu tak.
Dodano: 8  Lutego  2019  13:34:51
~Danuta
Myślę że pismo zaginęło choć nie zaginęło. Teraz będzie słowo dyrektora szkoły przeciw slowu półboga. Pan dyrektor nawet jak wysłał to pismo to się do tego nie przyzna bo by go mohery z kopytkami zjadły. Chce siedzieć na stołku musi milczeć jak głaz. Takich to wolnych czasów doczekalismy w PiSdolandii.
Dodano: 8  Lutego  2019  12:32:10
~@Danuta
Dyrektor miał obowiązek takie pismo wysłać.
Odpowiada za bezpieczeństwo w szkole i ma kierować się dobrem dzieckaTu nie ma mowy o żadnym może.To jego obowiązek.Dlatego dobrze by było żebyśmy wszyscy to pismo przeczytali
Dodano: 8  Lutego  2019  10:53:58
~@Danuta
Ja tak nie myślę

Chciałabym to pismo zobaczyć.
Pan Andres powinien w tej sprawie przedstawić to pismo do informacji publicznej
Po tym jak nakłamał prokuraturę w innych sprawach szkoły siedzi jak mus pod miotłą
Po inne dowody też pora sięgnąć.
Dodano: 8  Lutego  2019  10:38:17
~Danuta
Myślę że dyrektor napisał pismo do biskupa w tej sprawie i sprawie leb urwali. Tylko tyle może dyrektor, reszta naleźała do szefa z Koscioła.
Dodano: 8  Lutego  2019  10:22:58
~@Danuta
Prawdziwym człowieczeństwem tak jakby oczywistym musi wykazać się również Dyrektor.
Co zrobił kiedy wpływały skargi pisemne na poprzedniego księdza?Czy z góry założył,że jak to Pani napisała można im naskoczyć i nie zrobił nic?
Może redaktorzy się dowiedzą od Pana Dyrektora Ryszarda Andresa?
Dodano: 8  Lutego  2019  10:16:01
~Danuta
W Lipie dyrektorka miala poparcie kogos z Koscioła. Tam wikary zrobił borutę i wręcz zmusił dyrekcje do działania. Akurat tego wikarego znam i znam jego poglądy więc nie dziwne że sprawa nabrała rozmachu. Prawdziwym człowieczenstwem wykazał się ten ksiadz mimo tego źe księźa mają zakaz ganienia kolegow po fachu w każdym temacie. Mimo wszystko upieram sie przy tym że winnym za sytuacje kiedy to ksiadz przenoszony za karę nadal uczy dzieci jest nikt inny jak biskup nam panujacy ....fluoroscencja miłosciwa Nitkiewicz Krzysztof....moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina, fluoroscencjo wybacz baranicy ale szlag mnie tak trafia na zbokow w sutannach że nie mam litosci nawet dla tych co udaja źe nic nie wiedzą. Nitkiewicz regularnie czyta i pisze w sieci wiec niech sobie poczyta.
Dodano: 8  Lutego  2019  09:51:56
~Wiaterk
PS Patryk PS" Sroka" też fajnie skacze, rampach itp jak małpa po płotach i rzuca się do wszystkich jak kundel ... Fajny kolega hehe
Dodano: 8  Lutego  2019  08:37:34
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe