Ile na kluby sportowe z Niska?

Image

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko rozpatrzył wnioski na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu rozwoju sportu. Ile dostaną poszczególne kluby na swoją działalność?

Jest już wykaz klubów sportowych dofinansowanych w ramach naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu miasta na realizację zadań w zakresie wspierania rozwoju sportu na terenie Gminy i Miasta Nisko w 2019 roku.

Pieniądze przypadną następującym klubom działającym na terenie Miasta i Gminy Nisko:

- Miejski Klub Sportowy „SOKÓŁ” na „Upowszechnianie kultury i sportu poprzez szkolenie utalentowanych sportowo dzieci i młodzieży począwszy od 6 roku życia”- 280 tys. zł,

- Amatorski Klub Sportowy „ORKAN” na „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu- prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka siatkowa” - 40 tys. zł,

- Klub Sportowy Zarzecze na „Prowadzenie zajęć sportowych i rekreacyjnych, organizację treningów, meczy piłkarskich i imprez sportowych dla mieszkańców Gminy”- 30 tys. zł,

- Klub Sportowy Podwolina na „Prowadzenie zajęć sportowo – rekreacyjnych oraz organizowanie zawodów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Nisko” - 30 tys. zł,

- SKS GALENA Racławice na „Podniesienie jakości zajęć i imprez sportowo - rekreacyjnych poprzez zakup sprzętu sportowego i rozbudowę istniejącej bazy sportowej w miejscowości Racławice"- 45 tys. zł.

Łącznie na zadania sportowe w Gminie Niskie przeznaczono 380 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kontra

~TAKIE NICKO - co ty możesz wiedzieć o Football Academy jak nie potrafisz nawet napisać poprawnie nazwy? Football Academy Nisko to Uczniowski Klub Sportowy czyli stowarzyszenie, które działa na terenie Powiatu Niżańskiego i jest wpisane do Ewidencji Klubów Sportowych. Dziękuję.

~TAKIE NICKO

Futbool akademy to PRYWATNA szkółka piłkarska (sieciówka) nie ma nic wspólnego z klubem Racławice, pozostali co grają to sokół zmuszany do treningów w Racławicach zamiast np. na Dębinkach. Może Galena Racławice przedstawi listę zawodników - grających w klubie (objętych szkoleniem) bo nie grają w lidze podkarpackiej, nie ma ich na okolicznych turniejach.

sokołek

zapewne ze strony miasta niska. Wpisali oni 380 tysięcy nie dopisując nie dopisując dotacji Racławic. Nisko pewnie nie chciało by to wyszło na jaw. 380 + 45 daje Ci kwotę 425 tyś.

~ted1

Artykuł jest nierzetelny , a mianowicie sumując wydatki na wszystkie kluby daje kwotę 425 tyś. zł .
A według autora artykuły 380 tyś. zł.
Skąd ta nieścisłość.

sokołek

Racławice fakt nie posiadają drużyny ale trenuje tam sokół nisko, bardzo zadłużony klub, znam sytuacje ale nie wypada pisać o kwocie.
Dlatego te 45 tyś co niby galena dostała tak naprawdę to kasa sokoła. Galena się podpisze pod fakturą i rozliczenie w gminie przyjedzie. Obecny burmistrz to dobry kumpel prezesa sokoła, nieraz siedzą piją jedzą gadają razem, więc wiadomo, że trzeba znajomemu pomóc. Wice burmistrz jest zaś byłym prezesem klubu galeny ( klubu bez drużyny! tylko posiadających juniorów z grup futbool akademy) i wiadomo wice z tym się dogadali i sokół zaś się kasy więcej w tamtym roku 240 teraz oficjalnie 280 plus kasa z Racławic utarg z rynku. 100 -lecie klubu to dostaną kolejne tysiące na promocje z inne puli nie z podziału sportowego.
Kluby jak KSP czy Zarzecze poszkodowane bo im zabierają.
A siatkarzom widzę tez zostawili no tak jak się przesiaduje z burmistrzem w zielonym dworku u Madeja to wiadomo, że ręka rękę myje. Głupi naród wybrał Waldka to ma w nisku to by się przydała kontrola bo jakieś CBA czy inny urząd powinien się zainteresować na co wydane są i jak wydawane są pieniądze mieszkańców. Burmistrz niech swoimi prywatnymi dofinansuje sokół, a nie naszymi.

~piłkarz

SKS Racławice nie istnieje już ale największą kasę na rozwój ma ?? ?? ??

~hutnik

zawodnik, chyba odwrotnie miasto powinno wspierać szkolenie dzieci i sport amatorski jako forme aktywnego spędzania czasu i rekreacje a zawodowcy powinni szukac prywatnego sponsora tak jest wszędzie ale w Stalowej przynieśli prezesa w walizce który wykonuje tylko polecenia więc musza mu dać kasę z miasta bo skąd ten nieborak weźmie

~zawodnik

Nic nie mowie sponsorowac sport zawodowy nie mam nic przeciwko temu ale amatorski sport powinni sponsorowac sponsorzy prywatni.

~felek

Napiszcie lepiej ile w Stalowej dostała Stal na zabawę w menadzera nowrgo prezesa i pani Treli?

~??????

zsumujcie i nie wyjdzie 380 tys